Xiaomi Mi Max

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Max

Post od kvaka33 »

Mislio sam na jacu verziju 4gb rama itd

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Roda92 »

Vidim sada na kp okacila Vera da stize verzija od 4gb, samo je ona tu neke karakteristike pomesala pa treba to uzeti sa rezervom sta je mislila, kao okacice zvanicno sve u pon.

Imaginarni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 23. Jul 2016. 12:41
:: Iphone

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Imaginarni »

Koja je verovatnoca da nije kineska kopija kineza, jer tamo u kini samo stancuju kopije svojih telefona? Cekam da okaci cenu u ponedeljak, bar je tako napisala, pa ako bude povoljno isplati se..

Imaginarni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 23. Jul 2016. 12:41
:: Iphone

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Imaginarni »

Na KP, Vera je postavila cenu, 230e za navedenu verziju sa 4gb rama i 16+128gb.

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Roda92 »

Ja joj nisam pisao poruku, ali ovako iz istrazivanja na ostalim sajtovima mislim da je ona tu nesto pomesala i izgresila karakteristike, a i zbog cene.

Imaginarni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 23. Jul 2016. 12:41
:: Iphone

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Imaginarni »

Verovatno je odnekud lose kopirala ili mesala karakteristike jace i slabije verzije.

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Re: Xiaomi Mi Max

Post od ivano »

Dodatno sam se raspitao, ovaj mi max 2gb/32gb jeste original. Nema ga na slobodnom trzistu, samo ide preko servis provajdera...

Imaginarni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 23. Jul 2016. 12:41
:: Iphone

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Imaginarni »

Da li je neko uzeo ovaj fon, iskustva, kakav je?

..................

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Evindzer »


vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Xiaomi Mi Max

Post od vlade93 »

Da iznesem neke svoje utiske posle sat, dva druzenja sa mi maxom, drug uzeo pa sam malopre cackao, cisto ako je neko zainteresovan da kupi a vidim da nema nekih utisaka za sad..
On je uzeo verziju sa 2gb rama, zlatni, mada je ono vise srebrni po meni ali dobro.. napred je telefon beo.

Prvo da kazem, telefon je ogroman i tu nema price, ko to voli njemu nije problem, nema tu sta da dodajem, da se koristi jednom rukom nema sanse po meni.. On je covek pre mesec dana kupio P9 lite i prodao ga pre par dana jer je hteo veliki telefon, kupio mi max i on zadovoljan.
Ostavljam po strani to da ja ne bih nikad uzeo ovaj telefon, bar ne kao primarni zbog velicine..

Dizajn: meni se svidja dizajn, sta vise telefon u ruci (ko moze da drzi) deluje dosta premijum, nazad onaj aluminijum standardno, lepo, nista specijalno niti nevidjeno do sad, ali prednji stakleni deo mi se jako svidja, ostavlja utisak dosta skupljeg telefona.. Dizajn od mene veliki plus.

Ekran: Full HD, IPS, nista specijalno, ok ekran ali nista vau, mogao je biti i malo svetliji, osvetljenje na max uopste nije nesto svetlo.. Prosek, prosto nije ni neki minus a nije ni neki plus.. Plus je sto su bazeli sa strana zaista mali..

Rad: Za neko merodavnije misljenje bih morao da duze koristim telefon, ali ono sto sam koristio skroz lepo radi, animacije su lepe, multitasking ok, klasika za 2gb rama, moglo je mozda i bolje ali ok. Drug kaze da za sad lepo radi, ali tek ga ima 2. dan..

Kamera: Kamera i nije neka iskreno, bolja je na P9 lite, po danu ok slike, ali slikao sam nesto i po mraku i nije to to, upotrebljivo jeste ali nista sad specijalno.. Iskreno, nisam ni ocekivao nesto vise od Xiaomi-a..

Baterija: Jednom recju bolest, drndam ga pola sata na 3G-u ono skine otprilike 3%.. Slikam non stop 10ak min a on potrosi 1%
Mnogo dobra baterija, nema tu sta da se prica mnogo, drug je napravio za 40% skoro 5h SOT-a na wifi-u ali tu je bilo skidanja aplikacija, namestanje svega i svacega..

To bi bilo to otrpilike, ako sam negde bio skrt sa informacijama ne zamerite, jer ne zelim da lupam nesto sto ne znam..
Ako sam nesto izostavio vi slobodno pitajte, ako budem znao odgovoricu, ako ne, znace drug :)

Evo par slika sa 5s-om. Los je kvalitet slike jer smo slikali nekim starim HTC-om.. 5s jeste mali, ali da se razumemo, nije 5s toliko mali koliko je on ogroman :D

Slika

Slika

Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Stefan Caesar »

Uzeo sam 32gb/3gb. Koga zanima nesto, neka me slobodno kontaktira.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Joxy »

Честитке колега, нека те лепо служи у шта не сумњам и само нека расте број задовољних корисника Шаомија. :D
Покушаћу у скорије време и ја, колико ми обавезе буду дозволиле, да напишем неку краћу рецензију. :)

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Xiaomi Mi Max

Post od vlade93 »

Kakvi ste to ljudi, treba ja da pisem neke utiske pored vas koji posedujete telefone.. [emoji3]
Salim se naravno.
Koliko vam se puni telefon?
Drug kaze da se pun napuni za 3h, sto je dobro za bateriju od skoro 5k mah..



Sent from my iPhone using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Joxy »

Па тако негде, око 2 и по сата отприлике, зависи и да ли га чачкаш док се пуни. Са брзим пуњачем сигурно би било још краће време пуњења али баш као што кажеш ова брзина пуњења је сасвим океј за оволику батерију.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Joxy »

Odradih update na MIUI 8 i za sada sam prezadovoljan, dosta promena u odnosu na sedmicu, pre svega vizuelnih, za sada po svemu vidjenom jako dobar update.

Imaginarni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 23. Jul 2016. 12:41
:: Iphone

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Imaginarni »

Je l istina da mu je los autofokus na kameri, kao i da same kamere uopste nisu nesto...?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Joxy »

To nije tacno, kamera je sasvim solidna, pogotovo za ovaj segment, segment fableta. Jedini, po meni, nedostatak i to onima koji dosta snimaju bi mogao biti nedostatak OIS. Nisam preterano puno fotkao ali onako na prvu loptu dnevne i slike u dobrim uslovima ispadaju super dok u nocnim uslovima i sa slabijim osvetljenjem daje nesto slabije rezultate, znaci kao i vecina danasnjih telefona. Sto se tice prednje kamere nju ne koristim puno ali takodje je sasvim dobra, ima wide angle pa je idealna za selfije.
Da dodam jos neke utiske kada sam vec krenuo a obecao sam kratku recenziju. :)
Jedan od glavnih razloga za prelazak na Max je i velicina ekrana. STB ratio je izuzetno veliki, prednja strana je bas dobro iskoriscena i skoro u potpunosti prekrivena ekranom, dimenzije mi ne predstavljaju problem, navikao sam se veoma brzo na velicinu samog telefona. Velika prednost po meni je ostanak na FHD rezoluciji, 2k bi mnogo vise trosio bateriju a razliku u broju piksela ljudsko oko nikako ne moze da primeti.
Baterija je druga glavna stvar koja me je privukla kod ovog fableta. Jedna rec je dovoljna: brutalna. Znaci ceo dan izdrzi uz full koriscenje, kad god ujutru ustali i uvece legli ostace vam jos % sigurno. Uz normalnije/umereno koriscenje 2 dana moze da izdrzi bez problema.
Fluidnost i sam rad telefona su odlicni, tu nemam ama bas nikakvih zamerki. Sa namerom sam isao na verziju sa S650, znajuci da je Qualcomm u poslednje vreme imao problema sa tim octa core procesorima i pregrevanjem, mada ubedjen sam da sve verzije ovog modela rade podjednako dobro.
Softverom sam veoma prijatno iznenadjen, bas mi je lepo legao. Posle update na MIUI 8 imam utisak da jos bolje/fluidnije radi.
I na kraju neke sitnice koje nemaju bas svi ovi noviji i skuplji telefoni a koji nekome mogu dosta da znace kao na primer radio, led notifikacija, IR blaster, i po meni najveci plus kapacitivni tasteri, vise ih gotivim od softverskih (po meni oni bespotrebno zauzimaju prostor ekrana).
To bi bilo to ukratko, ako nekoga jos nesto zanima slobodno neka pita, tu sam da pomognem. Meni licno Max je legao kao budali samar sto bi se reklo. :)

Edit: Zaboravih da pomenem FP senzor koji je fenomenalan, tesko da od ovoga moze bolje. Znaci dovoljno je samo da prislonite prst i on ce otkljucati telefon, bukvalno ispod jedne sekunde.
Dizajn i izrada na najvisem mogucem nivou. Dizajn je subjektivna stvar, meni licno se jako dopada. Ceo je od metala osim gornje i donje ivice na kojima je plastika radi boljeg prijema signala i WiFi.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Max

Post od bata bogdan »

Pojavio se i ovde na eBay.de, po ceni od 235e, novi naravno, hmmm... Mozda ga i kupim, da mi bude fon za rezervu :), mozda.....

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Max

Post od Joxy »

To je super cena. Ja definitivno cekam dvojku da vidim sta ce novo doneti jer sad sve ispod 6" deluje mi minijaturno. :)
Bato i ja sam to prvo mislio, da mi bude sekundaran fon ali mic po mic postade on primaran, pazi da se i tebi isto ne desi. ;) :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Max

Post od bata bogdan »

Ma ne znam jos nista ni šta ni kako, pošto imam x1 i x2, x1 stoji za rezervu, pa sam mislio prodati x1 i uzeti mi max... Za rezervu.
Mada mislim da cu sacekati jos malo, da vidim sta ce da bude zanimljivo od phableta preko 6 ", jer kako izgleda Honor Note 8 neće biti zvanično u eu, samo kineska verzija, a videcu još i sta ce da bude sa novim nexus 7" sto ce takodje Huawei da ga radi....
Ovo mi je skroz ok za tu cenu :)

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

Odgovori