Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Jel ovo nacin za ubacivanje global developer roma? Skinem developer rom, prebacim u download folder i odatle preko updater-a flesujem?

Edit: može na ovaj način ali mora da se skine stari Global developer 6.8.18. Ja probao sa najnovijim ali ne može jer je on na androidu 6 a global stable je na 5.1.

cistac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 22:18

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od cistac »

Kupih ovaj Snapdragon, 2/16 i veoma sam zadovoljan za sada. Uz normalno koriscenje baterije gura dva dana, bez iskljucivanja nocu. Ja sam ga kuoio za 170e u radnji i dobio garanciju pisanu od 12 meseci. (kupio pre jedno 15 dana). Pre toga imao i Samsung Note 4. Ovaj mi se svidja i sto ima foru smanjivanja ekrana, pa kome je veliki ekran za rad sa jednom rukom, moze smanjiti isti u ugu - kao kod samsunga note 4.
Sto se tice 4G na obe kartice, vidim da ne moze, ali kod mene ide 1 kartica 4G a druga 3G. Evo i fotke

Slika

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od dyca »

Kakav je u odnosu Note 4, ako mozes da napises nesto u pogledu brzine u radu, kvaliteta fotografija i sl. Hvala unapred

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Jel probao neko official cm14?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Sačekaj još par dana, čuo sam da su neki brikovali telefon.
Ne znam da li si probao RR rom, meni je sasvim okej, pogotovo u kombinaciji sa Radon kernelom.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Chobby88 »

staff, Ja koristim rr 5.8.0 koji je baziran na cm 14.1
Ne znam sta te konkretno zanima ali meni rom radi isto kao i cm13,stabilno i bez bagova.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Nisam nista isprobavao, tek danas su mi otkljucali bootloader. Nisam nesto vican kada se radi o ovim stvarima pa cekam nesto sigurno da probam a ovaj cm official mi deluje kao dobra osnova. Sacekacu jos malo jer ako nesto podje po zlu, ne verujem da cu umeti da ispravim. Znaci, mora iz prvog pokusaja sve da prodje. :-D

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od yocasylver »

Da li je neko ubacio firmware, onaj što podržava dt2w ?

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Chobby88 »

Mislim da je kernel zadužen za tu funkciju, ne firmware.
Ja nisam to hteo da ubacujem zbog uticaja na bateriju.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od yocasylver »

Da kernel. Pogrešno sam pitao, dobro je da ste razumeli šta sam hteo.

cistac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 22:18

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od cistac »

dyca napisao:Kakav je u odnosu Note 4, ako mozes da napises nesto u pogledu brzine u radu, kvaliteta fotografija i sl. Hvala unapred
Pa Samsung NOTE 4 je ipak mnogo moćnija mašina, Rezolucija, kamera (2060p video), više ekrana, bolji ekran....
Ali Xiaomi Redmi Note 3 je, za ovu cenu, odlična mašina. Koristim obe kartice i imam 4G a na drugoj 3G (u prethodnim postovima sam stavio screen telefona). Baterija traje i po dva dana, uz uvek uključen WiFi...Ne nosim više punjač, kao sa ranijim telefonima...Dobar je izbor.

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od dyca »

Pretpostavio sam. Ja imam note 4, pa me je zato interesovalo poredjenje jer zelim devojci da preporucim ovaj xiaomi, a i interesantan mi je bio tvoj prelaz sa samsunga na xiaomi i pozitivna reakcija na nov telefon :)

Hvala jos jednom i drago mi je da za te novce moze da se dobije telefon sa korektnim karakteristikama (ok ekran, solidna kamera i brz rad).

TS035
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2016. 11:59
:: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od TS035 »

Molim vas hitno mi je potrebna pomoc, kupio sam od Vere Xiaomi Redmi note 3 pro, i sve je okej, medjutim sad kad sam ga upalio prvo se pojavio logo za MIUI 8 a onda mi trazi da izabarem jezik, nakon toga mi trazi da izaberem regiju -medjutim tu nema opcije za Srbiju, Hrvatsku ili International - sta da izaberem (ne mogu da nastavim dok ne izabarem, telefon mi ne dozvoljava)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Chobby88 »

Izaberi bilo šta, nije bitno svakako.

Sent from my Redmi Note 3

TS035
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2016. 11:59
:: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od TS035 »

Jos jedno pitanje ljudi, imam MIUI 8 global rom na njemu i MArshmallow android, e sad:

1) Redmi galerija mi ne pokazuje fotogradije sa SD kartice - sta da radim?
2) Redmi music player ne detektuje muziku sa SD kartice (dok Google Music detektuje svu moju muziku) - sta da radim?
3) Sto se tice permissions- sta mi preporucujete da ukljucim a sta da iskljucim, za koej aplikacije?

hvala unapred

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

1,2 moraš da uđeš preko stock file managera u sve foldere sa slikama/muzikom i da sačekaš par minuta da galerija/plejer učita sve to.
3) viber, wa, mess, prognoza, widget koji nije stock, calendar..šta najviše koristiš.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

TS035
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2016. 11:59
:: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od TS035 »

Hvala Filipe puno ti hvala, i još jedna stvar kada mu stigne sms ikonica za poruke pocrveni ali nema poruke u notification tabu

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Verovatno si isključio opciju da ti poruke izbacuju notifikacije. Ne mogu tačno da se setim gde se nalazi. Trebalo bi podešavanja-notifikacije ili tako nešto. Ima spisak aplikacija i onda možeš da izabereš da li će da izbaci notifikaciju ili neće. Pročačkaj malo, ne koristim više miui pa se ne sećam.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od yocasylver »

Mozda su malo preterali s tim zabranama ali sa druge strane podesavanja su dovedena do maksimuma i u sitna crevca.Teba nekih 20ak minuta da se provale sve fore.I par dana da se sve isproba i utegne

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Ubacio danas TWRP međutim imao sam problem jer je interna memorija enkriptovana i TWRP ne može da je učita, traži neku šifru. To sam rešio pomoću ovog tutorijala(ako nekome zatreba). Pošto sam sve obrisao iz telefona, rekoh da probam neki drugi rom. Šta preporučujete? CyanogenMod 14.1, ResurrectionRemix 5.8.0, XenonHD 7.1 ili nešto treće?

Odgovori