Xiaomi Mi Mix

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Green »

S obzirom da se danas telefoni više koriste kao multimedijalni uređaji, a manje kao telefoni, mislim da sa ovim modelom neće biti problema. Svaka čast Xiaomi-ju na hrabrosti da ponudi nešto novo. Šteta što neće biti izvoza van Kine. Svetu treba ovo, meni još više, da budem cool dečko u kraju... :D

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Aman ljudi, ne priča se o veličini kućišta, nego o veličini samog ekrana. Pa čak i da imam šake kao Jao Ming, 6,4" ne spada u kategoriju telefona i ne može se komotno koristiti u 90% situacija.

I niko nije rekao da uređaj ne valja, niti je neko rekao da je iPhone odličan što se tiče toga. Ajde malo objektivnosti...

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip11314 »

Pa ne možeš komotno da koristiš jednom rukom ni 7 Plus, Mate 8, Note 7 (njega ne možeš ni da koristiš više :D )... A ovaj čak može i da se koristi jednom rukom jer ima one-handed mod. Razlika u dimenzijama između npr Mi Max i Mate 8 je mizerna, po 1mm. Ja lično ne bih imao problema sa ovim telefonom jer nisam koristio telefon jednom rukom još od 2012. godine. Ako hoćeš da koristiš telefon jednom rukom kupiš lepo neki iphone 4 ili 5 i miran si.
Btw namera mi nije da pokrenem lavinu komentara na temu Apple & Samsung vs ostatak sveta.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od znemanja »

^iPhone 7 plus, Note 7 kao i većina novijih Smasung modela takođe imaju one-handed mod.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Filipe, ja Nexus 6P od 5,7" koristim jednom rukom jer imam velike šake. Jedino kuckam poruke obema rukama jer je tako brže. A 6,4" nema šanse.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
Poslednja izmena od iamivan u Sre, 26. Okt 2016. 14:10, izmenjeno 1 put ukupno.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Chobby88 »

5,7" je nexus 6p :)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

My bad, mahinalno napisah 5,5". :)

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od antec »

Ovo će se bogami kupiti. Još samo da vidimo kakva je kamera.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Apolo »

https://www.youtube.com/watch?v=m7plA1ALkQw

Fantasticno, i dalje ne mogu da verujem kako su razvukli ekran. Specifikacije su brutalne, a opet dosta jeftiniji od od prepucanih telefona, da ne kazem precenjenih. Nadam se da su i kameru malo usavrsili da ne bude klasika odlican telefon a kamera ne prati.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip11314 »

Zanimljivo. :)
Slika
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od yocasylver »

18K verzija je brutalna a tek pakovanje.Stvarno su dobro osmislili svaki detalj

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Green »

https://youtu.be/2dsDuF9uFrY
Još detaljnija prezentacija telefona. Ne bih baš rekao "revolucionarno", kako Hugo Bara ističe, ali velik iskorak u odnosu na konkurenciju. Sama prezentacija bolja od svih Apple-ovih zajedno.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od yocasylver »

Ako je ovaj izvor tacan,pogledajte razliku u ceni izmedju modela 4/128GB i 6/256GB pa uporedite sa cenovnom razlikom izmedju recimo Iphone modela sa 16 i 32 GB razlike ili 32 i 64GB.Kazite da Apple nije bezobrazan.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Green »

Nije Apple bezobrazan, već su kupci njihovih proizvoda ovčice koje te cene pravdaju nenadmašnim kvalitetom.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Xiaomi Mi Mix Hands On
https://youtu.be/Vy5ilEUMBtc

Ovo je bruka kako fon dobro izgleda, fenomenalno, svaka im čast za dizajn, nema sta, originalni su bas baš.
Evo i cena :) Slika
Slika

Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Azimuth »

Ovo je ok razlika, 40€ i dobiješ 2gb rama više i duplo više interne memorije. Jedino je ukupna cena diskutabilna. Ja toliko para bez validne dvogodišnje garancije ne bih dao.
Telefon kao takav jeste zanimljiv i zaista su pomerili granicu. Verujem i da dobro radi na softveru sa kojim dolazi, ali kakvi su po pitanju podrške?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Apolo »

Ono sto je bitno isto da li dolazi sa internacionalnim rom-om, posto vidim da sada vec prodaju neke sa istim, a ne kao po običaju sa multilanguage pa mora kupac sam da se bavi instalacijama romova.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip11314 »

Po meni podrška je okej. Za MIUI 8 sam dobio 2 manja update-a. Sad, druga stvar je što sam još uvek na 5.1.1 ali meni nebitno jer ima sve što ima i na 6. Verujem da je na flagship modelima podrška malo bolja.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip89x »

Podrska kao podrska za Mi seriju Xiaomi-ja je na zavidnom nivou. Mi 4 iz 2014 godine dobio je punokrvni Miui 8 i dobija NEDELJNI update sa novim features-ima i ispravkama do daljnjeg. ( da da nedeljni, svakog petka u nedelji) To je za svaku pohvalu.

Kod nas razumljivo najvise odbija garancija... Nije svko spreman da rizikuje pogotovo za tu cenu. Mada u teoriji sve sto se poruci preko recimo Aliexpresa i pise da ima garanciju moze da se posalje nazad na popravku za Rusiju, Spaniju, Kinu, Indiju. Ali kako je to u praksi, ko placa transport, ko sta treba da dokaze zbog carine i svega ostalog, to je pitanje i svakako je cimanje plus vreme koje oduzima...

U samoj Kini i Indiji je ogromna zainteresovanost za MIX. Da su uspeli da naprave mali "bum", jesu.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Ja bih se bez ikakvog razmišljanja usudio ovo da kupim, bez problema. Cena velika jeste, ali nije velika kad se pogleda da se za 650e dobije uređaj sa 6gb /256gb. Treba pogledati i koliko Apple i Samsung naplaćuju svoje telefone sa 64gb. E sad ce opet neko napisati da je Xiaomi diskutibilan oko svega, update, kako to radi itd itd itd... Ali u zadnjih godinu dve Xiaomi dobro napreduje, a sa ovim modelom je urađena kao neka revolucija u odnosu na sve ostale iste modele, prvobitno se misli na ekran, jel tako, ko sto su neki ovde pisali, ekran je najbitniji, te negde veliki bezeli, te ekran nije srazmeran veličini itd itd.., svašta se moglo pročitati, pa evo sad je totalno nesto novo sa ekranom. I bilo bi dobro da to i ostali brendovi krenu u tom pravcu...

Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

Odgovori