Xiaomi Mi Note 3

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od filip89x »

Sto se tice kamer. Mi note 3 ima jednu on najboljih kamere koje Xioami nudi na svojim telefonima ako ne i najbolju. (i senzor i optika mu je premium) Po tome se izdvaja od ostalih modela. Fotografije mogu da budu itekako konkurentne medju High-end telefonima iz 2017. ali neophodna je vestina u manual modu. Tako da bez toga ako se samo fotka automatski nece se dobiti rezultate bolje od prosecnih. Treba vezbati i nauciti sta, kako i kada treba.

Sto se tice temperatura Miui ima za moje potrebe sjajno resenje. Prosto telefon je po defoltu u "balance mode-u" To znaci da procesor radi na manjem taktu ili manjem broju jezgara (zavisi od modela do modela). Tad se fon manje greje. Ja do sad nisam imao potrebe da palim Performance mode ni na svom Mi 4 ni na svom Max 2. Na performance modu fon radi na maksimalnom taktu i sa svim jezgrima i tad moze itekako da se zagreje.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Sale_M »

Koja je klasa ovog procesora u ovom fonu?Klasa ispod SD 821 ili ista?Koliko izvlaci na Antutu?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Joxy »

Ovaj SoC je zver, trenurno moj omiljeni na trzistu, dok ne izadje naslednik (prica se o 670). :) Mislim da baca nesto preko 100k ali nisam siguran a i to je nebitno skroz.
Bukvalno dosta jaca verzija 625 samo sto i dalje ostaje epitet "ladan kao spricer". :D
Moglo bi se reci da pripada visoj srednoj klasi a za detaljno poredjenje njega sa 821/820 mozes pogledati na netu.
Koristi Kryo proc bas kao i 835.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Sale_M »

Pa to je lepo,sasvim dobar SoC.
Dobar telefon,jaka baterija,6GB Rama,dobra kamera,veliki ekran,a cena i dalje sasvim OK.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

115000 na Antutu a ovi na dev romu im ide do 127000. Najbolje sto se tice procesore je da se ne greje :D a dovoljno jak da sve pokrene bez problema.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Joxy »

Upravo tako. Cekamo sada Max 3 i Mi A2, po meni idealan telefon bi bio kada bi u kuciste Max-a preneli sve specifikacije iz Mi Note 3, uz bateriju od preko 5k mAh nista bolje ne bi postojalo. Ostaje nam da vidimo sta ce nam to Saomi pripremiti ove godine. :)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Mnogo je veliko to.Meni je granica ovaj mi note 3. Ekran 5.2 inca i dalje mislim da je idealno. Samo kad bi prestali da prave staklena ledja...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

karipesic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 09:22

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od karipesic »

Od juce imam ovaj fon. Prvi utisci odlicni. Presao sam sa s7 i jedino sto primecujem da je slabije je ekran i snaga zvuka kroz slusalice. Baterija, brzina, velicina ekrana, ram memorija, sve je na strani 30% jeftinijeg kineza... Javljam prve ozbiljnije utiske kroz par dana.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Svaka čast, odličan si telefon pazario. Samo piči... 8)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

karipesic napisao:Od juce imam ovaj fon. Prvi utisci odlicni. Presao sam sa s7 i jedino sto primecujem da je slabije je ekran i snaga zvuka kroz slusalice. Baterija, brzina, velicina ekrana, ram memorija, sve je na strani 30% jeftinijeg kineza... Javljam prve ozbiljnije utiske kroz par dana.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Podesi slusalice pa probaj opet. Settings >additional settings > headphones and audio effects pa podesi tu. Dugo da te sluzi ! :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

karipesic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 09:22

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od karipesic »

dimi89 napisao:Podesi slusalice pa probaj opet. Settings >additional settings > headphones and audio effects pa podesi tu. Dugo da te sluzi ! :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ee hvala druze. Ukljucio sam onaj mi sound enhancer plus sam tamo u equaliseru pojacao malo i vidim vec razliku :)
Kako vi regulisete zastitu ekrana, ja sam stavio sad neko staklo od nokije 5 dal, radi posao dok ne stigne neko sa alija sto sam porucio. Imate li neku preporuku?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Ja sam jos januara porucio masku,staklo i foliju sa alija. Maska stigla pre nekoliko dana ali staklo i folija ne. Na telegram grupi kazu da su folije za sad bolje za ovaj telefon. Kako ti se cini kamera sobzirom da si preso sa s7.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

karipesic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 09:22

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od karipesic »

dimi89 napisao:Ja sam jos januara porucio masku,staklo i foliju sa alija. Maska stigla pre nekoliko dana ali staklo i folija ne. Na telegram grupi kazu da su folije za sad bolje za ovaj telefon. Kako ti se cini kamera sobzirom da si preso sa s7.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Bolje? Pa dobro, onda cu poruciti i 2 folije. Hvala ti.
Ja sam malo duduk za kameru, nikako da naucim i onaj manuelni mod a cuo sam da to cuda cini na ovom fonu. Onako povrsno gledano, posle par slika sinoc, nista losija od s7. Imam i jednu nocnu sliku, evo sada cu da okacim. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... c1ada1.jpg[/img]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Kazu da je ova najbolja > https://m.aliexpress.com/item/328398577 ... sstype=600

Ja sam narucio neka za 2e da probam mada dok stignu.... Jedinu zaista zamerku na kameru imam kad se slika u zatvorenom prostoru slike su nekako meke mnogo. Znam da moze u manual modubsve da se podesi ali ja sam vise za "point and shoot" .


Juce sam izvadio iz kutije moj s3 Neo i mogu da vam kazem da sam totalno zaboravio koliko se telefoni dugo pune bez brzog punjenja takodje ako mi odmah ne otvori aplikaciju kao sto sam vec sad naviko na MN3 pomislkm da se ubagovao. Aliiii slikao sam psa dok spava i s3 neo napravio lepsu sliku dosta.boje su izrazenije dosta nisu meke. E sad mozda je do i ekrana i prikaza. Videcemo kako ce da se pokaze ali S3Neo je najbolji telefon koji sam koristio (pored nokie n76)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

karipesic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 09:22

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od karipesic »

Hvalaa. Nisam jos fotkao u zatvorenom prostoru, bas cu analizirati pa cemo videti...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

karipesic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 09:22

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od karipesic »

A koja je fora sa portret modom? Tu mi ispadaju tanke slike jer nesto zumira u starty kako otvorim taj tip fotkanja i ne ispadne sjajno... Sta li je tu fora

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Za portret mod mora da bude prvo dobro osvetljenje i mora da objekat bude udaljen (mislim) minimum metar ipo. Pise ti kad kliknes na portret mod i izbaci obavestenje. Inace portret mod ima bas dobru obradu jer ne vide se ivice, bas ga lepo ispegla. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... bf8e92.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... 0dbe58.jpg[/img]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

karipesic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 09:22

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od karipesic »

Video sam da mora. Nego mi nije jasno sto ga automatski zumira kako izaberes portret mod. Moj kumic ima p9 i ima isti nivo zuma i na obicnoj slici i na portretu sto kod nas nije slucaj. Videcu bas posle da slikam napolju gde ima vise svetla.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Drugacija obrada verovatno. Ja sam zadovoljan.

P.S. okacii sam i na temi o bateriji ali evo i ovde. Ovo je najvise sto sam izvuko sa 100%. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... 9e8653.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201802 ... f99f0a.jpg[/img]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

karipesic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 09:22

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od karipesic »

Narucio sam tu nano foliju sto si preporucio druze, 2 u paketu idu izgleda za 4.5 dolara. :)

Sad cu malo da prosaram da vidim kakvih maskica ima...

Odgovori