Xiaomi Mi Note 3

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi Note 3

Post od WellnessTrener »

Slika

NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

LAUNCH Announced 2017, September
Status Available. Released 2017, September

BODY Dimensions 152.6 x 74 x 7.6 mm (6.01 x 2.91 x 0.30 in)
Weight 163 g (5.75 oz)
Build Front/back glass & aluminum frame
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches, 83.4 cm2 (~73.8% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~401 ppi density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 4
- MIUI

PLATFORM OS Android 7.1 (Nougat)

Chipset Qualcomm MSM8956 Plus Snapdragon 660
CPU Octa-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260)
GPU Adreno 512

MEMORY Card slot No
Internal 64/128 GB, 6 GB RAM

CAMERA Primary Dual: 12 MP (f/1.8, 27mm, 4-axis OIS) + 12 MP (f/2.6, 52mm), 2x optical zoom, phase detection autofocus, dual-LED dual-tone flash
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 720p@120fps
Secondary 16 MP (2.0 µm)

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
- 24-bit/192kHz audio
- Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Yes
Infrared port Yes
Radio No
USB Type-C 1.0 reversible connector

FEATURES Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- Fast battery charging (Quick Charge 3.0)
- XviD/MP4/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Photo/video editor
- Document viewer

BATTERY Non-removable Li-Ion 3500 mAh battery

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Predstavljen uporedo sa Mi Mix-om 2, jos u septembru, ali nisam hteo postaviti posebnu temu, jer je telefon korak nazad u odnosu na Mi Note 2. Jedino je kamera bolja.

WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od WellnessTrener »

Bolja kamera nije mala stvar, bar ne za mene :)
Jel ima neko ovaj telefon, pa da kaže svoja iskustva? Gledao sam recenzije na YT, sudeći po tome rekao bih da je baš dobar odnos uloženo/dobijeno :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Nije mala stvar, ali da bi opravdao sledecu iteraciju trebao bi skoro u svemu biti bolji, a ne samo u jednoj stavci. Moje neko misljenje. No, kontam da Xiaomi nije hteo tako, s onzirom da postoji Mi 6, koji je glavni flagship za siri auditorijum.
U svakom slucaju Mi Note 3 je fantastican i nudi dosta za ulozenu kintu.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od yocasylver »

Da je samo kamera ne bi ni izbacivali ovaj model .

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od bestboy »

Свакако, није прави и доследан наследник. Погледај чипсет, погледај екран.

Послато са SM-A710F уз помоћ Тапатока
Слобода или смрт

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Joxy »

Cipset je najbolji moguci za ovaj cenovni rang. S660 je zver, hladan, stedljiv a odlicne performanse. :)
Komotno se moze reci da je u pitanju Mi6 Plus jer imaju puno toga zajednickog, s tim da je Note veci uredjaj.

WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od WellnessTrener »

Mislim da stvarno nije bitno kakav je naslednik, već kakav je uredjaj u praksi i da li se isplati dati novac za njega. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Kako nije bitno? Pa zamisli da Samsung sledeće godine degradira S9 u svakoj stavci osim u kameri.
Ovo je trebalo da se zove nešto poput Mi6 Plus Lite.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od sugarcoated_ass »

Green, nemoj da im daješ ideje... Uskoro ćemo imati modeli sa desetak reči u nazivima kako su krenuli. MI6 Note Plus Ultra Compact Lite (2019)... [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Pa neka, šta fali, malo raja nek' razmišlja... :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Evindzer »

Zadnja strana podseća na nove Honore, i ova plava boja mu lepo stoji. Ostalo - ništa posebno. :)
sugarcoated_ass napisao:MI6 Note Plus Ultra Compact Lite (2019)... [emoji38]
Haha, odlično! :D

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Uzeh telefon posle dugo razmišljanja izmedju honor 9,mlto z, htc u ultra. Plavi model od 64/6. Inače pozadi je telefon zaista lep plava boja je super napred se po meni boja razlikuje i teget je možda je zbog toga što je manja površina pa deluje tamnije. Sa strane ima je pomalo kao bakaran i pozadi metal oko kamera.
Mene najviše podseća na Samsung j5 2017 samo sto je tanji dok prednji deo oko senzora i senzor za otisak prsta je skoro pa identičan sa moto g5 modelom (mislim na oblik senzora) . Apsolutno ga je prijatno držati u ruci i odaje utisak premium uređaja u svakom pogledu. 4G Telenorov hvata bez problema iako nema band 20 (doduše zivim u gradu) i kvalitet zvuka prilikom razgovora je dobar da ne kažem odličan. Kameru cu uskoro detaljno da isprobam pa cu da uporedim sa S7e mada koliko videh u podešavanjima nema da se bira rezolucija slike već postavili samo hvalitet i 16:9 ili 4:3. Face unlock nema na global romu ali nadam se da ce uskoro da ubace. Skinuo sve zahtevnije igre i recimo posle 30 min Asfalta xtreme telefon se uopšte nije zagrejao i bas me prijatno iznenadio. Na kraju krajeva zvučnik me je i najviše iznenadio na telefonu jer se veoma glasan i zvuk je za mene super(bas, jasnoću itd..) mada smatram da je zvuk iz zvučnika slušalice koji treba da daje kao stereo slab i da ne kažem neprimetan tako da mislim da uopšte ne utiče na generalno iskustvo mada mozda i grešim. Baterija je još jedna stavka koja obećava jer sa svim mogućim sinhronizacijama preuzimanjem aplikacija itd izgura dosta. Za 15sati koliko je telefon van punjača imam 6:50s ekran i jos 38% baterije. Za 8sati mirovanja izgubio 2% što je mislim veoma dobro. Očekujem i bolje rezultate kad podesim dodatno tel (mi sink. se bio zaglavio jer je pokušao da mi sinhronizuje 1700 slika pa sam to isključio posle nekog vremena jer ionako samo 5gb prostora ima). Sve što nisam napisao a interesuje vas u vezi telefona pitajte.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Cenim izbor dimi, iako meni telefon nije ništa posebno. Očekivao sam neki 6incher u odnosu na Mi Note 2.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Htc u ultra je onda dobar izbor za tebe. Meni je i ovo veliko ili da kazem taman.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Ultra je čist promašaj. Ogroman, veliki bezeli, a baterijica samo 3000mAh. U11+ je trebao biti Ultra, ali bože moj.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Joxy »

Ultri se najvise zamerala cena i iz tog razloga ga je vecina “velikih” Jutjubera i popljuvala a objektivno gledano i imala je razloga za tu cenu 750$.
Medjutim, nedavno je cena Ultre u Mediamarkt u Nemackoj na akciji iznosila 250€ i postavlja se pitanje da li je realno nesto zameriti takvom telefonu za tu cenu? I kod nas na oglasima (KP) cena je odlicna, oko 300€.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od Green »

Cena je sad ok, s obzirom da je telefon dosta moćan. Ali i dalje pati od ogromnog kućišta i baterije manjeg kapaciteta.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi Note 3

Post od Joxy »

To stoji ali realno gledano i S8 ima toliki kapacitet bateriju uz slicnu dijagonalu a opet HTC-ov Sense je po mom misljenju jedan od, ako ne i najbolji, Android skin i svakako da je “u prijateljskijim” odnosima sa baterijom u odnosu na TW, svakako tu je i S821.
Jedina realna zamerka ovom telefonu mogu biti gabariti, ko ne voli velike telefone ne treba ga uzimati u razmatranje a sa druge strane verujem da bi baterija zadovoljila veliku vecinu korisnika.
Ali da se vratimo na temu i na jos jednog kanditata u tom nekom cenovnom rangu. Pa mozda i najbolji tel u tom cenovnom rangu i svakako jedan od boljih poteza Xiaomi ove godine.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Xiaomi Mi Note 3

Post od dimi89 »

Veci problem sa tim HTCom je taj sto se dosta greje. Nekoliko ljudi na YT je to spomenulo na mobilnom svetu pogledajte pisanu recenziju rusa oni su cak i temperature naveli. Nikome nije jasno odakle zato sto sd821 nema taj problem na drugim telefonima.

Koliko sam mogo da primetim do sad nocne fotografije izmedju mi note 3 i s7e su uporedive ali mislim nista vise od toga. Samsung ima jasnije boje (mozda cak i previse) e sad ja sam sve slikao na auto stim da vidim da ima HHT mod (mada bez blica) i HDR pa cu da probam sa njima. Dnevne fotografije su mene iskreno odusevile (ruku na srce to nije tesko jer dolazim sa samsunga s3 neo koji je za mene imao ok kameru). Dole sam okacio dve fotografije jedna slikana auto druga sa HDRom ukljucenim meni se recimo vise dopala auto samo zbog toga sto je mnogo prirodnija jer meni se cini i sad kad pogledam tu sliku da sam upravo tamo na stanici. HDR mi izgleda previse stimovano (boje, detalji itd). Procenite sami. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201801 ... d1b741.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201801 ... eada73.jpg[/img]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori