Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Dobre vesti, uzeo crni. :D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

Uzeo? [emoji44]
Prešao na Android?? [emoji3166]
Ostah jedini ja sa Lumijom, a ni ja još dugo, izgleda. [emoji18]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Uzeo, prešao sam na tamnu stranu sile. :D

A imam i ja svoje Lumije isto tako kao i ti, s tim da će Lumia 730 tati sad da ide. On je do sad koristio Lumiju 532.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Green »

Eto i to se desilo... :D Cestitke 8)
Pisi utiske, samo nemoj da poredis sa Windowsom, svega ti. Ono sto je na smetlistu istorije, tamo treba i da ostane i da se vise ne spominje.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Sale_M »

Cestitke gari. Dobar fon.

Poslato sa Huawei P10 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Deksi »

Čestitam, piši kako radi i gde si ga kupio i za koliko, ima ga na kp za 195e.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

Pa, da krenemo, braćo. [emoji38]
Joxy napisao: Konacno si na pravoj strani. [emoji3]
Sad jos cekamo MioVraga i forum moze da se gasi. [emoji23]
Zaista ne znam zašto svi volite samo Garija i Gurua - a mene niko da pomene i poželi mi brz prelazak sa Lumije na „zelenu kanticu“? [emoji12]
miodrage napisao:Samuel Beckett - Čekajući Godoa.
Pre će sunce izaći na zapadu a zaći na istoku.
Piše se „Beket“, nismo Englezi. [emoji12]
Šteta je što ne koristiš dva telefona kao ja, pa da uz Xr uzmeš neki jači Android i da imaš materijala za paljbu iz prve ruke. [emoji16]
гари napisao:Uzeo, prešao sam na tamnu stranu sile. :D
A imam i ja svoje Lumije (...)
Zapravo, prešao si na svetlu stranu, prijatelju, jer Android je vizuelno uglavnom šareniš na beloj pozadini. [emoji1]
A što se tiče Lumije - nismo isti, jer ja svoju i dalje koristim svakodnevno, a ti si svoje razdelio rodbini ili odložio u fioku. [emoji12]
Green napisao: Pisi utiske, samo nemoj da poredis sa Windowsom, svega ti.
I na kraju, ozbiljan odgovor: mora da ga poredi sa WP, hteo - ne hteo, jer, koliko znam, ovo mu je prvi lični Android u životu, i nema sa čim drugim da ga poredi, kad je lično korišćenje u pitanju.
Zapravo, takvim njegovim komentarima se najviše i radujem, da vidim kakav utisak najnovija izdanja Androida ostavljaju na nekog ko je sa njim do sad imao samo (uslovno) posredna iskustva.
----
Par predloga za Garija, možda i nepotrebnih, ali eto:
1. Odmah skini TT, neuporedivo - ali bukvalno neuporedivo - kvalitetniji je od MT-a na Lumiji, progledaćeš od zadovoljstva.
2. Ne moram da ti kažem da se prvih dana detaljno upoznaš sa svakim (i najmanjim) aspektom softvera i ostalim andrmoljama iz podešavanja, to znaš i sam - ali čačkaj ga do iznemoglosti da bi ga podesio onako kako tebi najviše odgovara vizuelno i funkcionalno.
3. Ne znam kakav je Šaumin softver po pitanju podešavanja, ali ako ti estetski bude možda previše šaren ili po nekom drugom pitanju neodgovarajuć, skini neki launčer (ja ti preporučujem Novu, ona je za mene najbolja) i uz to par nekih „pakova“ ikonica po tvom ukusu, i ispodešavaj onako kako tebi pasuje. [emoji2]
I sve to sa Gugl Pleja (uglavnom besplatno), ne moraš da skidaš iz nepoznatih izvora. [emoji854]
3. Ako ti tastatura ne odgovara - pretpostavljam da je preinstalirana neka Šaumina - skini gomilu drugih sa Gugl Pleja i isprobavaj ih dok ti jedna ili dve ne legnu. Ja ti preporučujem Guglov Gboard, meni je odličan, širina će mu zavisiti od širine telefona, ali visinu možeš da podešavaš po želji.
4. Vajber, Mesindžer i Instagram će ti raditi neuporedivo bolje i tečnije, da ćeš se pitati zašto još ranije nisi prešao na Android. U sebi, naravno, nećeš to glasno reći na forumu. [emoji23]
5. Poredi sve živo sa WP-om i piši, to je ono što me najviše interesuje [emoji6], i ako ti u početku nešto zaškripi, pitaj, siguran sam da ćeš za čas dobiti koristan odgovor i pomoć.
5.0.1. Još jednom, čestitke, u zdravlju ga koristio i sa WP poredio! [emoji38]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

Evi, A2 lite već dolazi sa Gboard kao i svi Android One uređaji. Meni nije legao baš i koristim još od P9 lite SwiftKey koji mi je i najsličniji tastuturi na WP. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Deksi »

Microsoft launčer i SwiftKey tastatura odlične aplikacije, a i obe app su od MS (nostalgija).

Poslato sa jugoistoka

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Hvala na lepim željama. :)

Kupljen u Gigatronu za 25 hiljada.

Tastaturu sam uspeo da povećam. Ali predikcija mi ne odgovara nekako, baš im fali previše "običnih" reči. Ali oko toga mogu da budem uporan samo, dodavaću šta treba u rečnik, mada previše mi daje čudnih predloga, a kad pišem na swipe, ume za jednostavne pokrete da mi da i neke odvaljene dugačke predloge. Pa slovo ž dole...

A pronaći i swift key.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Green »

Evindzer, pa jel mora da poredi sa wp? Nema veze sto je to prethodno koristio. Kladim se da je nadjeno vec 100 stvari koje bolje rade na wp, izgledaju bolje i konzistentnije i sl. Dovoljno je miodragovih budalastina o svemogucem wp-u.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Pa Windows Phone je odličan OS, samo što baš i ne radi. :D

Evo jedna moguća prednost - kako da dohvatim nešto u gornjoj levoj ivici ekrana bez da žogliram? Možda i može, ali još nisam našao komandu da gornji deo ekrana povučem dole. I znam da Android ima nešto slično, samo ne jednako dobro, ali nisam još našao gde. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Joxy »

Evindzer napisao:Pa, da krenemo, braćo. [emoji38]
Zaista ne znam zašto svi volite samo Garija i Gurua - a mene niko da pomene i poželi mi brz prelazak sa Lumije na „zelenu kanticu“? [emoji12] Piše se „Beket“, nismo Englezi. [emoji12]
Šteta je što ne koristiš dva telefona kao ja, pa da uz Xr uzmeš neki jači Android i da imaš materijala za paljbu iz prve ruke. [emoji16] Zapravo, prešao si na svetlu stranu, prijatelju, jer Android je vizuelno uglavnom šareniš na beloj pozadini. [emoji1]
A što se tiče Lumije - nismo isti, jer ja svoju i dalje koristim svakodnevno, a ti si svoje razdelio rodbini ili odložio u fioku. [emoji12] I na kraju, ozbiljan odgovor: mora da ga poredi sa WP, hteo - ne hteo, jer, koliko znam, ovo mu je prvi lični Android u životu, i nema sa čim drugim da ga poredi, kad je lično korišćenje u pitanju.
Zapravo, takvim njegovim komentarima se najviše i radujem, da vidim kakav utisak najnovija izdanja Androida ostavljaju na nekog ko je sa njim do sad imao samo (uslovno) posredna iskustva.
----
Par predloga za Garija, možda i nepotrebnih, ali eto:
1. Odmah skini TT, neuporedivo - ali bukvalno neuporedivo - kvalitetniji je od MT-a na Lumiji, progledaćeš od zadovoljstva.
2. Ne moram da ti kažem da se prvih dana detaljno upoznaš sa svakim (i najmanjim) aspektom softvera i ostalim andrmoljama iz podešavanja, to znaš i sam - ali čačkaj ga do iznemoglosti da bi ga podesio onako kako tebi najviše odgovara vizuelno i funkcionalno.
3. Ne znam kakav je Šaumin softver po pitanju podešavanja, ali ako ti estetski bude možda previše šaren ili po nekom drugom pitanju neodgovarajuć, skini neki launčer (ja ti preporučujem Novu, ona je za mene najbolja) i uz to par nekih „pakova“ ikonica po tvom ukusu, i ispodešavaj onako kako tebi pasuje. [emoji2]
I sve to sa Gugl Pleja (uglavnom besplatno), ne moraš da skidaš iz nepoznatih izvora. [emoji854]
3. Ako ti tastatura ne odgovara - pretpostavljam da je preinstalirana neka Šaumina - skini gomilu drugih sa Gugl Pleja i isprobavaj ih dok ti jedna ili dve ne legnu. Ja ti preporučujem Guglov Gboard, meni je odličan, širina će mu zavisiti od širine telefona, ali visinu možeš da podešavaš po želji.
4. Vajber, Mesindžer i Instagram će ti raditi neuporedivo bolje i tečnije, da ćeš se pitati zašto još ranije nisi prešao na Android. U sebi, naravno, nećeš to glasno reći na forumu. [emoji23]
5. Poredi sve živo sa WP-om i piši, to je ono što me najviše interesuje [emoji6], i ako ti u početku nešto zaškripi, pitaj, siguran sam da ćeš za čas dobiti koristan odgovor i pomoć.
5.0.1. Još jednom, čestitke, u zdravlju ga koristio i sa WP poredio! [emoji38]
Evi nista nisi bolji kad ti pored Notare i dalje koristis prozore. [emoji3]
A2 Lite nema MIUI, baziran je na Android One platformi.
Takodje svaki Xiaomi mob ima preinstaliranu GBoard tastaturu, bez obzira da li je Android One ili ne.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

Hvala za pojašnjenje o Šaumi i tastaturi, braćo. [emoji4]
Gari, sad kad te budu pitali čime si oprao kosu, znaš šta treba da kažeš. [emoji1787]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

гари napisao:Pa Windows Phone je odličan OS, samo što baš i ne radi. :D

Evo jedna moguća prednost - kako da dohvatim nešto u gornjoj levoj ivici ekrana bez da žogliram? Možda i može, ali još nisam našao komandu da gornji deo ekrana povučem dole. I znam da Android ima nešto slično, samo ne jednako dobro, ali nisam još našao gde. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Stock Android nema funkciju smanjivanja ekrana kao Win ili kao što je slučaj na EMUI, koji čak ima i bolje rešeno nego Win. No, možeš npr. za spuštanje roletne namestiti da ide preko slajda na dole na fingerprint senzoru. [emoji846] Eto bar nešto jer i meni je u početku falio mini screen pošto su me Win i EMUI razmazili, ali šta'š... Ne može sve. [emoji1787]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od yocasylver »

I ja sam prvo to namestio na senzoru,da spustam roletnu.Mozda su mogli da daju podrsku za listanje socijalnih mreza i browser-a

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Evindzer »

Gari, ne mogu da ti prosledim PP, možda ti je pun inboks. Ali, nije ni bitno - znaš me, znam te. [emoji41][emoji1]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

E to jeste. :D Mada ne kontam što ne bi mogao da mi pošalješ poruku, nedavno sam brisao poslate i primljene poruke. :?

Šteta za nemogućnost spuštanja ekrana, ali videćemo, možda bude nešto od toga na Android Q. Eto, ponovo sam gde sam bio - imam nešto novo, i imam šta da čekam, kul. :D

Da, za senzor otiska prsta i spuštanje roletne, to sam i ja skoro prvo nameštao.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od Green »

Mnogi modeli omogucavaju spustanje "roletne" prakticno iz bilo kog dela ekrana. Ne znam da li je to podrzano na Android One...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

Nemaš toga na stock Androidu, ali super je ovo sa FP senzorom. To su maznuli od Huaweija i baš mislim da je prvi put na stocku upotrebljeno na Nexus 6P koji znamo ko je pravio. [emoji6]

Ovo što Gariju treba, a što je i meni nedostajalo, je skroz dobra fora, ali sad sam već navikao da nemam tu funkciju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori