Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Odgovori
ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Evo nekoliko Elephone vesti sa azijskog sajma potrosacke elektornike. Predstavljena su tri nova modela: P7000, koji sam ovde vec predstavio, G9 koji cu predstaviti u temi G1 jer njegov naslednik i P8000. Evo nekih osnovnih karakteristika tog modela:

Ekran: 5,5" HD 1270x720
Procesor: MTK 6753 Octa-core 1.5Ghz 64bit
RAM: 2GB
ROM: 16GB
Kamera: zadnja 13 MPx, prednja 5 Mpx
Baterija: 4200mAh
FDD-LTE
Wi-fi: 2.4G / 5G
Touch ID: Support

Jos uvek se ne zna kada ce se telefon pojaviti u prodaji i kolika ce biti njegova cena. Pretpostavljam da je to model za predstojece leto, a po mojoj nekoj proceni trebao bi da kosta izmedju 150 i 170e. Nesto vise o modelu P4000, trebalo bi da saznamo sredinom maja, kada ce se pojaviti na trzistu. Ono sto se za sada zna o njemu je da ce imati HD ekran od 5" i bateriju od 4800mAh. Osim njih, Elephone ce izbaciti jos dva modela sa ekranima od 2K u narednih nekoliko meseci. Iz kompanije najavljuju da ce imati najbolji hardver do sad, ukljucujuci 3GB RAM-a, Touch ID, kameru od 20Mpx i Intelov chipset koji ce korisnicima omoguciti Dual System (koji vec postoji kod mnogih kineskih tablet uredjaja), kombinaciju Andorida 5.0 i Win10 i tako praktino postati pioniri u ovoj oblasti sto se tice industrije mobilnih telefona.
Nekoliko slika sa sajma:
Slika
Slika
Slika
Slika

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od toda81 »

Oninse bas zahuhtavaju i izbacuju dobre masine po izuzetno pristupacnim cenama
Note IV N9100 dual

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od m@c|-|oR »

ljubabvb09, sa kog je ovo sajma? Jesi bio lično, ili prenosiš slike sa nekog portala?
Vidim da su bili izlagači na Global Sources Electronics, koji nije neki prestižni sajam ni u HK ;)
Kako god - ali zašto zaboga prave telefon sa octa core i 2/3GB (ovaj ima 2 a naslov teme kaže 3 :shock: ), 5.5" sa 720p ??? U 2015?
:cry: :cry: :cry:
Zbog cene?
Kad smo kod cene - u Kini i HK se sve prodaje u US$, pa nije loše da se to preračuna u evre, da ljudi ovde ne bi stekli pogrešan utisak.
Evo i OnePlus je podigao cenu 1+1 modela zbog promene odnosa doalr/evro.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Macor: u prvoj recenici sam napisao o kom sajmu je rec. Ne verujem da se u isto vreme paralelno odrzava vise sajmova potrosacke elektronike u Hong Kongu. Naravno da sam bio, dobio sam Vip propusnicu kao jedini predstavnik sa Balkana. Kad si toliko upucen u desavanja na kineskom trzistu, nabroj mi 5 sajmova potrosacke elektronike u Hong Kongu koji su prestizniji od Global Source Electronics? Zasto prave telefone sa takvim specifikacijama, to moras da pitas njih. Verovatno zato sto zele da ponude potrosacima veci izbor, pa ko sta voli nek izvoli. Koji ovaj? P7000 ima 3GB, a P8000 koji sam opisao u prethodnom postu ima 2GB. Nema sta ko da stekne pogresan utisak, jer lepo napisem u kojoj valuti je cena, a svi znaju da je odnos eura i dolara 1: 1.1 a ko ne zna moze brzo da proveri ako ga zanima.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Evindzer »


Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Joxy »

Elephone постаје опасан, стварно избацују телефоне са одличним спецификацијама и још бољим ценама. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Evindzer »

Lepo je Ljuba predlagao meni i Green-u da se uortacimo i uvozimo Elefon u Srbiju. :wink:
Voleo bih da zaista i dodju kod nas, pa da vidim valjaju li cemu.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Evindzer, lepo sam vam ja govorio, al vi tvrdite pazar :D Ali jos uvek nije kasno, jos uvek imamo vremena da to sprovedemo u delo :D

Jedna bitna informacija sto se tice prodaje modela P7000. Zvanicna rezervacija pocinje sutra 25. aprila u 10:00 po nasem vremenu, a zavrsava se 10 maja u 10:00. Rezervacija ce se vrsiti na njihovom zvanicnom sajtu http://www.elephone.hk . U ovom promotivnom periodu, telefon moze da se kupi za 159.99$ (150e). Nakon 10. maja cena mu nece biti ispod 200$ (neke internet prodavnice su vec stavile cenu od 220$). Naravno, ponuda je ogranicena, ali se jos uvek ne zna tacna kolicina koja ce biti dostupna. Posto je interesovanje ogromno, pretpostavljam da su spremili dovoljan broj jedinica. Iz mog nekog iskustva sa ovakvim promocijama i rezervacijama, svako ko bi hteo da kupi ovaj telefon po ovoj ceni, trebao bi da to uradi za vikend, jer ce se brzo razgrabiti. Da neko ne pomisli da pozurujem i nagovaram ljude da ga kupe, ali oni sto budu npr porucili telefon za vikend, njima ce najverovatnije biti poslan odmah po zavrsetku promo perioda, dakle 11. 12. maja, pa ce im stici krajem meseca (ja kad sam porucivao tel iz Kine stigli su mi za 15 dana), a oni koji poruce 10. maja bice poslednji na spisku porucilaca (ako uopste i bude ostao neki komad), tako da ga mogu ocekivati posle 10. juna.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Evindzer »

Posto nemamo posebnu temu za elefonske vesti i desavanja, (Ljubo, reaguj :wink:), moracu ovde:
http://www.technobuffalo.com/2015/04/25 ... -to-china/
Ovi Elefoni stvarno pocinju da me sve vise pozitivno iznenadjuju. 8)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Joxy »

Не представља их Љуба без разлога овде. ;)
Имају одличне моделе а најбољи тек следе. :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od toda81 »

Mozda je cika Ljuba glavni distributer za nasu zemlju ;)
Note IV N9100 dual

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od bata bogdan »

E a Ljubi se vecina smejala kako smara sa kineskim telefonima,a sad kad se culo da je isao na taj sajam ...druga prica :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Joxy »

Ја да сам био на том азијском сајму електронике одлепио бих, у позитивном смислу те речи. :D
Не бих знао чији штанд прво да посетим. :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od toda81 »

Zna Ljuba gde je buducnost kada su u pitanju jeftinije tehnicke novotarije
Note IV N9100 dual

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od bata bogdan »

Ljubo ,nemoj nikog da vodis na sajam :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Joxy »

Набаци неке слике ако стигнеш, било би лепо да се види то чудо од сајма. ;)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Izvinjavam se, bio sam dosta zauzet prosle nedelje, pa nisam stigao da odvojim vreme za forum, ali koliko vidim ovde je bas veselo :D
Evindzer, to si lepo primetio, pa cu zato otvoriti novu temu "Elephone kompanija i novosti" gde cu najpre predstaviti kompaniju i gde svi mozemo da postavljamo najnovije vesti, testove, zanimljivosti i sve ono sto je vezano za Elephone.
Ja sam lepo ponudio ortakluk Evindzer-u i Green-u da pocnemo da uvozimo Elephone telefone, cime bismo prakticno bili prvi na Balkanu, jer ne bih mogao sve sam da isfinansiram :D Svako ima talenat za nesto i verujem da bismo zajedno napravili dobru pricu :D
Nisam stigao ovde da vam javim, tj. da budem iskren nije mi ni palo na pamet da nekog od vas pozovem, na madjarski Veletech Spring 2015 Playit Show koji se odrzao u subotu 25. aprila. Detalje mozete videti u ovoj novoj temi "Elephone novosti".

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od danil80 »

Za sve koji su se prijavili za P7000 promo cenu od 159.90$ obratite pažnju da li vam online prodavnica podržava besplatno slanje, jer recimo elephone official store podržava samo DHL tj. u startu se spremite za šrediterske troškove i maltretiranje. Ja sam to video tek kad sam selektivno radnju pa sam se prijavio sa drugim emailom na prodavca koji šalje sa HK post

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

danil80, koju si prodavnicu odabrao? Ja mogu sa sigurnoscu da kazem da Pandawill i Geekbuying vrse besplatnu isporuku za Srbiju, jer sam preko njih vec kupovao i imam za njih samo reci hvale.

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

Pozz.
Moze li malo pojasnjenje, sta i kako kada dodje 10. maj. Stigla mi je sledeca poruka na mail:

Dear customer:
You have successfully reserved for the “P7000 $159.99 flash sale event” on Elephone official website, the event starts at 17:00(UTC+08:00) on May11, 2015. Then you can participate in the limited flash sale with your email mailto:mplimbonic@gmail.com. Thanks for your support.

Elephone team
Da li ovo znaci da li cu sigurno imati priliku da pazarim ovaj fon ili ce opet raditi brzi prsti?

I jos pitanje: Da li ce ovaj model imati kameru sony imx214 ili imx135?

Odgovori