Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Odgovori
LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od LittlePrince »

А Оппо је стекао име за годину дона, били су међу првима са јефтиним а јаким телефонима + реклама и ето ти имена.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Green »

Pazi, Oppo je na medjunarodnu scenu stupio pojavom Find 5 modela, koji nije bio bas jeftin, ali je sve prijatno iznenadio ponudjenim dizajnom i kvalitetom izrade. Softver je u pocetku peglan svake dve nedelje, na opstu radost i veselje zajednice. Zbog toga je veoma brzo pohvatao pozitivne ocene. Kasnije je stvar upsrkana, da li zbog pogresnih odluka u upravi ili neceg drugog, ne zna se...

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

ljubabvb09, E ako si mi rekao :D :D :D. Ali opet dok ne stigne neki vid podrske od fizickog ostecenja, ne znam ko bi se cimao da vraca aparat za Kinu i da ga oni salju nazad. Ja iskreno ne bih imao zivaca ama bas.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Green, kad sam rekao da Elephone nije Oppo, mislio sam na to da Elephone nece praviti slicne greske kao Oppo. Valjda malo uce jedni od drugih :D
vojkan85, to stoji da je najveci problem za sad, koji bi uskoro trebao da se resi. Naime, Elephone ima svoje agente za Evropu, koji se nalaze u Rimu i Madridu, preko kojih snabdeva radnje sirom kontinenta na veliko. To je naravno, logican prvi potez sirenja trzista na Evropu, kako bi se izbeglo placanje carine, a telefoni bili dostupniji. U Spaniji postoji firma koja je zvanican uvoznik Elephone telefona Elephone Espana http://www.elephonemoviles.com/ u Italiji takodje http://www.elephones.it/ u Portugalu http://elephoneportugal.pt/lojaonline/ Svi oni nude servis, podrsku, dve godine garancije, ali su i cene vece. Evo na primer, u toj spanskoj prodavnici model P3000s kosta 250e, u portugalskoj model P7000 moze da se naruci za 270e. Ta razlika u ceni, od 80e konkretno za model P7000, je njihova dobit i troskovi poslovanja. Ovde kod nas nemas sve to, ali placas manju cenu i prihvatas rizik. Naravno, oni su krenuli od Zapadne Evrope, pa je za ocekivati da, ne ove, ali sledece godine dodju u nase susedstvo tipa Madjarska, Rumunija, Bugarska, odakle ce mnogo lakse i brze da se posalje neki rezervni deo u Srbiju i time znacajno smanji vreme popravke.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

Slazem se, ali sta ces da radis svo to vreme dok ne stigne? Ne kazem da ce se aparat kvariti, ali mogucnost uvek postoji.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Green »

Ljubo, tebi druze svaka cast, ali dok ne vidim Elephone da je zastupljen poput Oppo-a, s greskama ili bez, jednostavno ne mogu imati misljenje poput tvog.
Nego, imam par pitanja: da li postoji root proces za Elephone modele? Ako postoji i ako se uradi, da li se time gubi garancija?

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

vojkan85, molicu Boga da mi se ne razbije ekran, sve ostalo mogu da progutam :D
Green, svakog dana se ocekuje da Elephone izbaci programcic Ele flash pomocu koga ce na jednostavan nacin moci da se rutuje telefon, menjaju romovi, prenose fajlovi sa telefona na racunar i obrnuto itd... Kada bude izasla ta konacna verzija, objavice i informacije vezane za garanciju, ali pretpostavljam da sve ono sto moze da se skine kada se klikne na "ROM Market" je ono sto su oni odobrili i testirali, pa samim tim bi i ne bi trebalo da se gubi garancija. Evo nekih slika kako bi to trebalo da izgleda:
Slika
Slika
Slika

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

Au pa bar su font programa mogli da opeglaju, izgleda kao najgora moguca verzija programa...
ljubabvb09, O tome ti i pricam. Flat kabl, tasteri, to se sve lako zameni, ali ako ode ekran ne isplati se put za Kinu i nazad.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

vojkan85, doterace oni font i sve, ovo su slike iz development faze :D Ja moj Umi Zero nosim u koznoj futroli, stavio sam mu onu staklenu zastitu za ekran, pa se nadam da ce ga to dovoljno zastititi. Ne kazem da ne postoji mogucnost da se razbije, ali sacuvacu ga kolko tolko. Na G4 sam isto stavio te zastite pa cemo videti :D

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

ljubabvb09, Na G4?
Vaša poruka sadrži 25 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Elephone G4 sam kupio devojci, ona ga sada koristi..........

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

ljubabvb09, Sve sve, ali onaj znak na ledjima koji je stavljen...barem da je ugraviran...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Green »

ljubabvb09, mislio sam da je zajednica nesto uradila po pitanju root-a i rom-ova, s obzirom da je Elephone poizbacivao vec solidan broj telefona. I to je nekom sasvim dovoljan pokazatelj koliko ce vremena trebati tom proizvodjacu da "osvoji" svet.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

vojkan85, e jbg sad i ti trazis dlaku u jajetu :P To ti je sta dobijas za 70e, iako je nije ugraviran, sasvim je dobre izrade. Ne ljusti se, presijava se na svetlosti, sasvim solidno su ga odradili.
Green, zajednica i jeste uticala na njih da sto pre pocnu s tim projektom. Krajem marta su objavljene ove slike sto sam postavio, ali ima tu vise razloga zasto do sad nisu uspeli da ga zavrse. Pomenuo si da su izbacili solidan broj telefona. Imaju trenutno u ponudi vise od 30 modela, na kojima i dalje rade (znam, jer ih pratim i gledam da li uvazavaju primedbe i predloge korisnika) u smislu update-a, resavanja raznih problema itd. Kad smo vec kod toga, bila je organizana anketa da se korisnicni izjasne koji bi default ROOM voleli da vide na P7000. Tesnu pobedu je odneo Android 5.0 sa 31%, a odma iza njega je bio CyanogenMod sa 28%, dok je treci MIUI sa 20% i tako su se odlucili za Lollipop, ali verujem da ova druga dva takodje biti uskoro ponudjena korisnicima. Jos jedna zanimljiva anketa bila je sprovedena medju korisnicima sa pitanjem koji bi postojeci model voleli da vidite sa 3GB RAM-a? Pobedu je odneo P3000S i tako se na trzistu pojavila verzija sa 3GB. Drugo, projekat P7000 je poslednjih mesec dana prioritet svih prioriteta, gde ne smeju da naprave bilo kakvu ozbiljniju gresku, jer su ocekivanja velika, tako da to sve oduzima dosta vremena. Po meni je bolje da se malo saceka, a da se sve odradi kako treba, nego na brzinu da izbace i da nista ne valja.

Inace, brojka od 150000 prijavljenih mejlova za kupovinu P7000 probijena je sinoc, a vreme za rezervaciju istice sutra u 10 ujutru po nasem vremenu. 11.maja u ponedeljak u 10 ujutru pocinje zvanicna prodaja.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

ljubabvb09, Hahhaha, to mi je prvo zapalo za oko na youtube-u :). Inace ne radi lose aparat.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Green »

ljubabvb09, sve je to lepo, ali imati vec 30 modela i da zajednica nije uradila nesto sama povodom root-a i rom-ova je smesno. A govori se o nekakvoj svetskoj ekspanziji. Koliko im jos modela treba?!
Oppo lansira Find 5 u Januaru 2013, znaci samo jedan model, i u roku od nekoliko meseci si prakticno imao sve: root, CM, MIUI, Paranoid, AOSP, AOKP, ColorOS, Omni, cak i Smartisan port. Zasto opet spominjem Oppo? Zato sto ni jednom proizvodjacu nije poslo za "rukom" da sa samo jednim internacionalnim modelom opasno zainteresuju velik deo sveta.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Green, u pravu si, ja ih razumem ali ih ne opravdavam. Uradila je zajednica dosta toga, na zvanicnom Elephone forumu ima dosta uradjenog za sve modele, ali to je na nekom amaterskom nivou, kao kad bi ja i ti seli za komp i napravili nesto. Ima tu naravno dosta dobro odradjenih stvarcica, ali ima i losih, pa se korisnici dovode u nezgodnu situaciju da bukvalno sami testiraju to, pa sta im Bog da. Znaci, ne postoji zvanicno testiranje i odobrenje od strane kompanije, sto je jako neozbiljno. Trebalo je mnogo ranije da se zapocne sa pravljenjem tog programa Ele Flash, koji ce objediniti sve to i naravno garantovati za funkcionalnost istih. Do sad su se ljudi snalazili po forumima, sad kad budu izbacili taj program, bice sve mnogo lakse i nadam se sigurnije po korisnike.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Green »

Za ono sto zajednica radi, zvanicnog testiranja i odobrenja od strane proizvodjaca nikad nece biti, to je opste poznato. Zajednica to radi iz ljubavi i entuzijazma prema mobilnim telefonima, korisnici naravno da testiraju sami, jer drugacije se ne moze videti rezultat. Ali ako proizvodjac izbaci neku foru, to je vec nesto drugo. Tu je Oppo u pocetku bio nenadmasan. Slusali su predloge i u svakom narednom softver update-u ubacili poneku novu opciju.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Green, veruj mi da je ta zajednica jako aktivna i da iz Elephone-a umeju da prepoznaju dobru ideju i trud, pa samo to malo modifikuju, isprave neke nedostatke i izbace kao zvanicnu verziju. To u ovom trenutku ne mogu da potvrdim, jer jos nije izasao Ele Flash, ali cim bude, moci cu, jer i mene zivo zanima da li ce te neke radove nekih ljudi koje pratim, da stave u zvanican download rom market. Za neke starije modele, romovi su uradjeni u to vreme kad su bili aktuelni, ali nisu mogli da se instaliraju na jednostavan nacin pomocu par dodira ekrana kao sto ce moci sad, nego su morali ljudi da citaju i prate uputstva tih developera sa foruma i da testiraju sami.

Pocelo je odbrojavanje do P7000 Rush-a kako ga u Elephone-u zovu. Ukupno je prijavljeno 160873 e-mail adresa. Pojavilo se i dugme-link "Snap up now" koje je jos uvek naravno neaktivno, a bice aktivirano u ponedeljak u 10 ujutru.
Slika

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

jbt, moram uzeti slobodan dan da bih ga kupio, pretpostavljam da ce planuti za par minuta, narucio sam ga preko GeekBuying.
Ajd jedno mozda malo glupo pitanje: da li cu moci na ovom fonu istovremeno koristiti dve sim kartice i micro sd ili cu kao na Umi Zero morati birati jedan sim i micro sd ili dva sima bez micro sd-a?

Odgovori