OnePlus One

Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus One

Post od Green »

acamatic, top modeli poznatijih kineskih marki (Oppo, Xiaomi, Huawei, Lenovo, Meizu) ce sljakati potpuno isto kao i modeli ostalih mnogo poznatijih brendova. U njih se ugradjuju potpuno isti procesori, senzori za kameru i ostale dzidza-bidze. Kvalitet izrade je maksimalno povecan, ali i pouzdanost. Mada, da se ne lazemo, greske u procesu proizvodnje i softverski bagovi su takodje prisutni, jer ni jedan proizvodjac nije imun na takve stvari. Cak ni Apple... :roll:
I da, moj Find 5 i dalje tera kao i od prvog dana. 8)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Mnoge fabrike izmeštaju svoje pogone u Kinu, Vijetnam, Indiju zbog jeftine radne snage, tako da većinu toga prave upravo Kinezi. Ne vidim čemu ta averzija prema njihovim telefonima. Naravno, pricamo o poznatim proizvođačima. Ja sam imao 2 Huawei telefona i oba su radila skroz korektno i u skladu sa cenom, možda čak i bolje od nekih iz istog cenovnog ranga. No, stvar ukusa

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: OnePlus One

Post od toda81 »

Mene odusevljava kvalitet izrade lenovo telefona. Da note ima takav oklop bio bi savrsen
Note IV N9100 dual

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus One

Post od Green »

Razlog za averziju prema kineskim modelima telefona je i dalje relativno slaba ili maltene nikakva pristupacnost van Azije. To je jos uvek tako, jer su te firme ipak mnogo vise orijentisane na domace (kinesko) trziste, kao i na trzista azijskih zemalja u okruzenju. Oppo je, recimo, proizvodjac broj 2 u Kini.
S druge strane, proizvodjaci u Kini ne izbacuju nove modele svaki bozji dan (figurativno receno), kao Samsung, HTC ili Sony. A i proizvodni kapaciteti im ipak nisu toliko veliki da bi se mogao opskrbiti ceo svet. Da ne pominjemo koliko bi sve to zajedno kostalo.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Dobro, to stoji, slažem se, ali mislim da danas u ovakvoj situaciji eksploatisanja jeftine radne snage ne treba klasifikovati telefone po poreklu jer čak i Samsung, LG, HTC, Nokia, Apple su manjim ili većim delom pravljeni u Kini, jer odatle potiče dobar deo delova. Podjednako loši su i telefoni evropskih b marki kao i kineski. Isto tako, proverene kineske marke i njihove modele, vrlo rado bih kupio, kao i Samsung, LG, HTC, jer su pristupačnih cena, ali kao što si rekao, nisu baš zastupljeni na tržištu.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: OnePlus One

Post od acamatic »

Ipak se i ja nisam lepo izrazio,kada sam rekao da ti kineski telefoni nisu ni za sta,tada sam mislio na neke ne toliko poznatije marke.Ali opet iskreno ne znam sta li je to,ali ja nekako imam odbojnost prema tim markama,iako znam da se vecina,da ne kazem sve vodece marke tehnike sklapaju po "tim" zemljama..
KolegaGreen, koja je 1. vodeca proizvodjacka firma,ako je oppo druga?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: OnePlus One

Post od Ceftriaxone »

ZTE, ја мислим.
ex ivan87

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: OnePlus One

Post od m@c|-|oR »

Xiaomi, Miezu су у Кини познатији и јачи. Само, они још нису кренули у свет.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus One

Post od Green »

acamatic, ne bih znao koji kineski proizvodjac je broj 1. Mozda bas ZTE. Mada, negde sam cak procitao da je to Lenovo, ali nemoj me drzati za rec. Ne verujem ni ja da je bas istina, ali ko zna...

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: OnePlus One

Post od mrkixxx »

Ja mislim da je Huawei najjača kineska firma. Ne samo za telefone vec za celokupnu telefoniju. naravno Google bolje zna, ali sada ne kogu da googlam.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Sad me je bas interesovao odgovor na ovo pitanje, pa sam morao za komp i da potrazim na internetu. U sustini nisam uspeo da zakljucim ko je najveci, ali bitku definitivno biju ZTE i Huawei. Oppo polako raste, a za Lenovo su telefoni ipak sekundarna orijentacija.

Evo sta sam nasao:

ZTE: " It is the world's fourth-largest mobile phone manufacturer measured by 2012 unit sales and the world's fifth-largest telecoms equipment maker measured by 2012 revenues (after Ericsson, Huawei, Samsung, and Nokia Siemens Networks)."

Huawei: "It is the largest telecommunications equipment maker in the world, having overtaken Ericsson in 2012."

Ne bih se slozio sa Green-om da je Oppo na 2. mestu ni po ovome sto sam nasao, a i moje neko misljenje. Takodje, mislim ni da Lenovo ne spada na neko od prva dva mesta. Lenovo je jedan od najvecih svetskih proizvodjaca racunara, ali su jos uvek zeleni po pitanju telefona na svetskom trzistu.

Inace, za ZTE kazu da je prva Kineski kompanija koja je premasila 500.000.000 telefona.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus One

Post od Green »

Ja se izvinjavam, mislio sam na Oppo kao kompaniju koja je na drugom mestu po profitabilnosti, ne proizvodnji/prodaji telefona. Nisam naglasio... :)
Vest je iz jula meseca 2013. Postoji tema na Oppo forumu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: OnePlus One

Post od m@c|-|oR »

El Laki, ZTE ima te brojeve jer je izašao van granica Kine, kao i Huawei, ili od skoro Oppo.
Jedan član je ovde na forumu (ne znam koja beše tema) iz prve ruke - iz Šangaja - pisao o tome.
Osim tih, nama poznatih, u Kini posluje nekoliko koji za sada zadovoljavaju samo potrebe lokalnog tržišta, a prave visoko kvalitetne uređaje.
Dobra ilustracija koliko je kinesko tržište još uvek misterija za nas je epizoda "Top Gear"-a u Kini. Obavezno pogledati!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Da, svakako ima još kompanija koje prave kvalitetne ako ne i kvalitetnije od pomenute dve firme. Gledao sam po raznim forumima testove raznih kineskih proizvođača koji nažalost ne idu vam granica Kine. Zaista ima jako kvalitetnih telefona. No, ZTE i Huawei su se odlučili da krenu na svetsko tržište sa nekim pristupačnih telefonima srednje klase i tako zarade, jer su svesni da još uvek ne mogu da ravnopravno pariraju najjačim svetskim proizvođačima kada su u pitanju premijum uređaji. Ali polako počinju da prave o za svetsko tržište, sve kvalitetnije telefone i mislim da ce se osetiti njihova konkurencija u narednom periodu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: OnePlus One

Post od m@c|-|oR »

Moj prvi susret sa ZTE-om i Huawei-jem je bio preko budget telefona. Oni su iz Kine izašli sa tom kategorijom, pa onda uveli i svoje premium modele koji su po cenama bili vrlo konkurentni.
Jedno moje pravilo glasi - kad Kinezi počnu da prodaju neki uređaj, to obara cene onim brendiranim. Dokazano nekoliko puta (kućni DVD plejeri, na primer).
A ta skepsa koja postoji prema proizvodima iz PRC, treba da se prevaziđe.
Opet o auto-industriji ( :oops: ), isto je bilo sa japanskim i korejskim automobilima, a u skorije vreme sa Škodom i Dačijom (dobro, Dačia još nije dostigla neki nivo, ali su na putu).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Ja sam imao par kineza, ali najduže sam zadržao G300. Sada još davne 2011. čini mi se, sam ga uzeo preko telenora vrlo povoljno. Tada je bio jedan od retkih 4" telefona kod nas. I mogu da kažem da je odradio svaki dinar uložen u njega ako ne i više. Naravno, ima ljudi koji ga pljuju jer ne može da podrži GTA ili neke trke za koje se muče i mnogi modeli iz 2013. Suština je biti realan, koliko para toliko muzike. Kinezi do sada pretežno prave telefone za one sa manjim budžetom i u skladu sa novcem koji se izdvoji za telefon, takva trebaju biti i očekivanja. Drago mi je da je Huawei pre svega, počeo da pravi sve jače modele koji su pristupačniji od evropskih konkurenta. Ako ništa drugo, bar će im stvarati konkurenciju i obarati cenu, a svojim korisnicima će pružiti odlične uređaje po okej cenama.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: OnePlus One

Post od Ceftriaxone »

Ниси сигурно могао да га узмеш 2011, јер се појавио годину дана касније.
ex ivan87

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Moguće, ne sećam se tačno, davno beše. Znam da mi je ovaj što sad imam uzet par meseci posle tog prvog, a ovaj imam skoro 2god. Može biti da je s početka 2012.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus One

Post od El Laki »

Fotke sa OnePlus One: http://balkanandroid.com/prve-fotografi ... telefonom/

Sasvim pristojne 8)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus One

Post od znemanja »

Sada primetih ovu temu, interesantan model. Kao što sam negde već pisao, konkurencija je jako dobra za bilo koje tržište, i mislim da je ovaj potez jako dobar. Ljudi nesvesno marginalizuju model koji dolaze iz Kine, ne znajući da se i Smasung, Nokia, Apple modeli sklapaju upravo u Kini zbog izuzetno jeftine radne snage. Prisustvo ovakvih modela na našem tržišti može da bude samo dobra stvar, jer će ublažiti cene modela većih kompanija, a kinezi su već dokazali da mogu itekako da naprave konkurente uređaje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori