Microsoft Lumia 640

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Milan2904: Da li gasis Data connection ili ne? Ako da, potrebno je vreme posle paljenja. Ako ne, onda je do nekih podesavanja. Jel 3g ili 4g?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

3g,ne znam ja sam prebacim sa wi-fi ne mts-ov,nista ne gasim i ali to mi se ne desava uvek.

EDIT: Da li neko zna dobru app za reminders ? Da moze da se podesava melodija za obavestenja ?
Poslednja izmena od znemanja u Čet, 16. Jul 2015. 01:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

Shoma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Jul 2015. 18:27
:: lumia 640

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Shoma »

Pozdrav ljudi! Od juce sam postao vlasnik lumie 640. Ovo mi je prvi win fon i mogu reci da me je je odusevilo sve sem jedne stvari, na koju foru otvoriti attachment u gmailu???

reb0rn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2005. 13:40

Re: Microsoft Lumia 640

Post od reb0rn »

Ja imam problem oko aktivacije office gift-a za lumiju 640, uzeta je u madzarskoj pre mesec + dana, retail pakovanje, na kutiji lepo pise da ima office free i skype free gift

Ja koristim telenor karticu ali kad pokusam preko Office gift aplikacije na prvom ekranu da idem na continue tu samo stoji i proverava validnost i tako u krug... pokusao sam da resetujem fon, nov nalog otvorim, menjam region na srpski i engleski i opet nejde

Jel ima neko da je madzarski telefon aktivirao office gift promociju sa telenor sim karticom?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Svi wp uredjaji imaju vec u sebi office. Ajde ti lepo uslikaj sta ti pise za taj gift, i okaci tu, pa da vidimo sta pise. Znam ja madjarski, pa cemo lako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

miodrage, možda znaš mađarski, ali ne znaš madžarski. :D
Čovek je lepo rekao ima L640 "madzarski telefon" i da je "uzeta je u madzarskoj pre mesec + dana". :lol: :lol: :lol:
Shoma, klikneš na atačment i posle ga usnimiš na telefon - ako sam te dobro razumeo šta si pitao.

Shoma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Jul 2015. 18:27
:: lumia 640

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Shoma »

Kad kliknem na atacment pise downloading... ali ga ustvari ne skine tj ne vidim ga ni na kartici ni u memoriji telefona.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

Kad završi sa skidanjem, klikni još jednom na sadržaj, i ponudiće ti da ga sačuvaš u telefonu.

Shoma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Jul 2015. 18:27
:: lumia 640

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Shoma »

Skapirao sam i sam u medjuvremenu. Hvala u svakom slucaju! :wink:

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

Jel zna neko da mi pojasni ovo oko kupovine aplikacija ,kako to ide?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

Uđeš u Prodavnicu, klikneš na kupi, ukucaš broj kreditne kartice i potvrdiš - u međuvremenu će ti doći mejl za verifikaciju. Trebalo bi da je to - to. ;)

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

Hvala.

bugir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2015. 23:01
:: nokia lumia 930
:: microsoft 640 xl ds

Re: Microsoft Lumia 640

Post od bugir »

interesuje me kako funkcioniše win 10 na lumia 640 xl dual sim
dali jke neko isprobao i utiske
na 930 lumia ubacio sam win 10 i radi sasvim ok
ima još nekih sitnih mana ali je ok
zato pitam za 640
hvala

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

bugir, https://www.youtube.com/watch?v=9FfqtaHwMgE
Možda ti pomogne oko nedoumice. :wink:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Microsoft Lumia 640

Post od m@c|-|oR »

Moguće je da je na 16 strana i pisano, ali ja sam preumoran da čitam sve redom...
:oops:
Postoji mogućnost da mi ovo bude službeni telefon, ali u DS verziji.

Zanima me kako je kod tog telefona rešen SIM management. Takođe, od ljudi koji su ga koristili ili ga još uvek koriste, zanima me ocena baterije (pretežno korišćenje - poziv / sms).

Toliko. Hvala.
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Nikola031 »

Imam telefon malo manje od mesec dana i evo nekih utisaka, da napomenem da imam DS varijantu.
Da počnem od pakovanja, pakovanje je isto kao kod 630, dakle u kutiji se nalaze samo telefon i punjač bez USB kabla što mi se nimalo nije svidelo, mogli su da daju bar USB. Na sam telefon sam se brzo navikao iako sam mislio da ću imati problema pošto ekran ima 5 inča i ne odgovaraju mi veći telefoni (pre 640 sam koristio 630). Izrada je solidna mada posle nekoliko skidanja poklopca baterije je poklopac krenuo da škripi u ćoškovima. Telefon inače radi dosta brzo i vrlo retko mi se dešava "resuming" aplikacije što mi se na 630 događalo dosta češće, do sada nisam uspeo nijednom da mi se desi da IE se zatvori sam od sebe (to se dešavalo na 630, pogotovo ako je neki složeniji sajt u pitanju, doduše on ima 512MB RAM memorije). Sam ekran je vrlo dobar i čitljivost na suncu je dobra. Kameru nisam nešto testirao, meni završava posao pošto nisam neki zahtevan korisnik. Baterija je odlična, kao i na 630, meni izdrži skoro 2 dana sa uključenom sinhronizacijom mejlova, uključenim mobilnim netom, nekih pola sata poziva dnevno, 1-2h muzike preko bluetooth slušalica i 2-3h listanja foruma preko tapatalka. Sve u svemu odličan telefon i sigurno se neće pokajati ko ga kupi.
Ako imate nekih pitanja tu sam. :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sizif »

Pošto mi je ovo prvi post,pozdravio bih sve!
Sjajan forum,mnogo korisnih informacija sam ovde našao,pa je red da se registrujem :)
Zamenio bih ovog mog vremešnog Skejta s ovim telefonom.Izgustirao sam android,pa mi treba nova zanimacija.
Zanima me jel ovaj tel ili ova platforma podržava notifikacije tipa propušteni poziv,puna baterija?
Koliko je iritrajuće to škripanje po ćoškovima?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Sto se notifikacije za bateriju, imas preko raznih app, nema fabricki. Propusteni poziv, videces na ekranu, ako tako namestis. Za sada druge vrste notifikacije nema.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Microsoft Lumia 640

Post od araphel »

Da ispravim Miodraga: ukoliko ti je glance screen uključen, sve vreme ćeš na njemu tokom punjenja videti indikator u vidu baterije koja se puni. Kada dođe do kraja vidiš i to. Tako da neki vid notifikacije za punjenje baterije postoji. Ako misliš isključivo na zvučnu notifikaciju, toga nema. Javiće se telefon zvukom i popup prozorom kada je baterija kritično prazna, ali ne i kad je napunjena. Za to dodaš aplikaciju ako baš želiš da čuješ neki zvuk kad je gotovo punjenje.

Propuštene pozive, kao što je Miodrag već rekao, vidiš opet na glance screen ako ti je aktiviran. I to je super rešenje jer ne nestaje posle nekog vremena već non stop stoji na ekranu.

Kod moje supruge na telefonu ništa ne škripi po ćoškovima.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sizif »

Hvala na brzim odgovorima.
Kad dobijem novu igračku stalno je na dohvat ruke, pa mi svetlosna notifikacija nije potrebana.
Ali vremenom zna stojati negde u ćošku. Pa mi je zgodno kad u prolazu vidim da blinka( p.poziv,poruka,prazna baterija) a ne
da ga moram proveravati,, ako duže nije uz mene.
A ovo škripanje zadnjeg poklopca je @Nikola031 prijavo,pa me brine šta će biti za koji mesec.
Javili mi iz WIN-WIna da je stigao telefon,odoh ga pogledat,a verovatno i preuzet. :)

Odgovori