Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

rock9855, Naravno, svaki flagship grune cenu 550+ dolara kad izadje, i to svi rade. Pokrivaju se troškovi proizvodnje, marketinga, ugrađuje se marža itd. A druga stvar je sto se nekom ne svidja pa smatra da treba biti manje. Sto se mene licno tice, vecina telefona preko 400e su precenjena, ali to sam samo ja. Sto ti kazes, ko hoce da ima prvi neka se isprsi. Mi obicni smrtnici strpljivo pratimo situaciju i cekamo pad cena :)
Festina lente.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Vesti od Microsofta

Post od Adams »

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia ... -13671.php


940 i 940XL se navodno ocekuju tek 19. Oktobra. Do tad ce iPhone 6s i Plus da budu prodati u bar 4-5 miliona primeraka a ovi iz MS-a ce opet da se cesu gde su pogresili...
Nokia Lumia 1520

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Ja ih ne očekujem pre decembra..

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

Evindzer napisao:1808...Moje iskustvo u komunikaciji sa ljudima je drugačije: za usprešnu prodaju ogromnoj većini korisnika (od kojih, opet, ogromna većina nisu zaluđenici, kao mi ovde) najvažnije je da se o nečemu priča pozitivno (čisti primeri: Ajfon i Samsung) - moja snaha se kune u Ajfon, a osim poruka i poziva, povremeno okine koju sliku i napiše pokoju poruku preko Votsapa; moja sestra mi je hvalila kameru telefona svoje drugarice rečima "To je Samsung!", a model je bio neki Trend, Grand, ili tako nešto (bez uvrede prema korisnicima tih modela); neki moji ortaci imaju G2 i G3, a osim poslovnog mejla, nemaju ništa drugo u njemu - nikakve aplikacije! Zašto: pa, ko zna šta je to, da se telefon ne pokvari, da ih neko ne špijunira, šta će da rade ako se zbog nekakvog Votsapa ili Vajbera (ili, ne daj Bože, neke igrice!) telefon odjednom zakoči, itd. A onu priču o rutu, fiksu, džejlbrejku i sličnim stvarima tek ne treba pominjati kad je većina krajnjih korisnika u pitanju, jer oni nisu ni čuli za takvo nešto, a kamoli da imaju želju (ili znaju) da to odrade.

I tako, tek posle gore navedenog, na red dolazi OS,.....
Nemoj da se ljutiš, ali to što si ti nabrojao nije ogromna većina o kojoj ja pričam. Ovo tvoje nije ni zrno peska u sahari, niti može biti bilo kakav uzorak po kome bi se mogli izvući neki zaključci. Da je sve tako kako ti pišeš, onda bi svi postojeći OS na tržištu bili skoro podjednako zastupljeni, a znaš dobro da nije tako.

Ogromna većina potencijalnih kupaca na globalnom tržištu se prvo opredeljuje za OS i to za onaj koji im vizuelno izgleda najlogičnije (UI) i koji uz to ima najbolje preporuke iz ličnog okruženja. Tek posle toga se razmišlja o hardveru (kamera, memorija, procesori, ekran, ergonomija i dizajn uređaja).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Naravno da neću da se ljutim, nema razloga za ljutnju, ko šiša OEM-e i OS-ove, ne dobijam od njih platu. Ali moram da primetim da je drugi pasus tvog komentara bukvalno potvrda mojih reči. I nadam se da se sad nisi ti naljutio.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Vesti od Microsofta

Post od filip11314 »

Adams napisao:http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia ... -13671.php


940 i 940XL se navodno ocekuju tek 19. Oktobra. Do tad ce iPhone 6s i Plus da budu prodati u bar 4-5 miliona primeraka a ovi iz MS-a ce opet da se cesu gde su pogresili...
Haha kakvi su kraljevi ovi iz MS-a, pa ovo nije realno. I posle će zakleti wp korisnici da pričaju kako to nema veze sa slabom prodajom. Od softvera bolje da očekujemo neki poluproizvod.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Vesti od Microsofta

Post od Adams »

filip11314, ja zapravo ocekujem da WP10 bude stvarno kul OS i upgrade u odnosu na 8.1, ali sve je ovo prekasno, prekasno, prekasno... Zadrzacu verovatno L1520 sve dok ne isprobam W10, ali sve mi se cini da cu posle toga preci na nesto drugo...
Nokia Lumia 1520

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Vesti od Microsofta

Post od 9R94 »

Pa ako je tačno to da će uz izmene koda same aplikacije biti kompaktabilna i sa win desktop i mobile varijanti, ima potencijala da "malo" više zaživi, e sad, s obzirom da je sve to nešto traljavo i konstantnim pomeranjam datuma izlaska ne znam koliki bi udeo imali na tržištu. Meni sistem kao sistem odgovara, nadam se da će ga unaprediti a da zadrže drugačiji UI i stabilnost i low requirements samog sistema a i bolje je kad na tržištu imaš konkurenciju i izbore među više OS da svako nađe šta mu odgovara plus niža cena uređaja.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Adams, Ukoliko se budes hteo ratosiljati L1520, javi se. Drugar se lozi uzasno na taj telefon, rece da se na Android ne vraca pa verujem da bi mozda pazario 1520 :)

Nego i ja se nadam nekakvom osvezenju sa WP10, medjutim lepo si rekao da su debelo okasnili...
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti od Microsofta

Post od novak »

Nisu zakasnili ako odrade dobar posao. Mene je strah da i W10 ne bude poluproizvod, a toliko se cekalo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Slažem se sa Novakom, ako dobro srede OS, mogu se nadati nečemu; istina, napredak neće doći preko noći i moraće da i u budućnosti drže korak sa konkurencijom - ali se i ja plašim da ćemo dobiti poluproizvod, jer su i nas najzagriženije pristalice već navikli na povremena razočarenja, pa je otuda skepsa razumljiva.
Ali, 'ajde da im (opet :wink:) damo šansu, da to ne želimo, ionako ne bismo koristili WP.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Vesti od Microsofta

Post od Ally »

Ja sam cak gotovo 100% siguran da ce win 10 mobile biti poluproizvod kako vi to kazete ali u kontekstu da ce se neki bagovi zadrzati i da ce biti puno naknadnih ispravki . Mislim tako zbog windows 10 desktop varijante pusten je u rad a realno dok ne dodju prvih par service packova nece biti dovoljno dobar sto je i razumno ne mogu oni u beta fazi da isestiraju sav moguc softwere koji treba da radi na novom windowsu .

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Onda to ne bi bio poluproizvod - već zaokružen, ali ne i savršen proizvod, sa problemima i nedostacima na čijim ispravkama se radi. Ako takav bude i W10M, onda će to odlično - samo ako na vreme i bez odugovlačenja poispravljaju te nedostatke.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti od Microsofta

Post od novak »

Cak je i iOS8 imao poprilicno bugova koji su se ispravljali, pa je za ocekivati da slicno bude i sa W10 pogotovo sto su u pitanju univerzalne aplikacije.
Ono sto bi mene razocaralo je da ne poprave neke sitnice (mail, kalendar) i da se potrude kod developera makar ovih najpopularnijih aplikacija da rade pristojno. Mene otvaranje vibera i cesti resuming pocinje smarati, tapatalk mi takodje ima musica, onda servisi kao wetransfer ne postoje...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Vesti od Microsofta

Post od filip11314 »

Hahahaha uvek se slatko nasmejem MS-ovim glupostima.
http://www.benchmark.rs/vesti/windows_1 ... tora-59447
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

novak, Na sta mislis pod popravljanjem mail i calendar-a?
Festina lente.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Vesti od Microsofta

Post od 9R94 »

Jbt ko da ide win10 desktop verzija u telefon :D

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: Vesti od Microsofta

Post od knezevic76 »

na kraju će samo flagship moći da gura 10ku a ostali da kupe externi HDD

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Vesti od Microsofta

Post od Adams »

Tek sada vidim ovu vest:

http://www.benchmark.rs/vesti/microsoft ... anju-58869


"Sledeći Lumia telefoni će dobiti besplatnu nadogradnju na Windows 10 Mobile, kada OS bude dostupan: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 i Lumia 930".


Ako stvarno ne bude W10 za 1520 ,,dabogda" im Stiven Elop postao CEO.
Mada ne verujem u ovo, jer je na prezentacijama W10 Dzo Belfiore koristio 1520, ali ako stvarno bude tako bas su slepci...
Nokia Lumia 1520

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Ma, to su gluposti, dobiće je svi modeli, samo neki neće podržavati sve funkcije.
A ovo za Stivena Elopa ti je odlično! :D :D

Odgovori