Microsoft Lumia 940

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

yocasylver, Cisto sumnjam, budimo realni nacekacemo se bar godinu i po dana dok ne padne npr. na 300 evra. Evo L930 je sad 330e, opet za neke nepristupacna a koliko ima da je telefon izasao?

fannY, Mislim da ce L940 kad izadje biti jeftinija od iPhone i flagship Androida, odnosno od njihove cene u trenutku kada su izasli.
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od yocasylver »

Za to parce hardvera cekao bih i godinu i po dana i cenu od 300 evra

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

El Laki napisao:Što se tiče memorije, 32gb uz sd slot je najbolje rešenje bez pravljenja više verzija. To im je bila filozofija i na L930 i po meni neka se drže toga jer je odlična kombinacija.
Koliko ja znam, 930 nema proširivu memoriju. A trebalo bi da znam, koristim ga već par meseci. ;)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

yocasylver, Ako se ne bude pregrevao, spreman sam i ja da cekam za tu cenu :)
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Braćo, ma ko će čekati godinu i po dana dok mu padne cena, do tada će već najaviti da se sprema njegov zamenik - pošto MS, izgleda, izbacuje flegšip modele jednom u dve godine, pa i malo ređe. :D :lol: :D
Apolo, zato ti lepo uzmi 1520, ako si se već zagrejao za njega - em imaš odličan WP model (i hladno oružje za slučaj samoodbrane :D), em ćeš opušteno moći da sa njim sačekaš da ovome padne cena. 8)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Evindzer, Brate, iskreno, pravi odlican hlad na ovim vrucinama, kao hladno oruzje, a pritom ima kameru, wp i sve ostalo :)
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Da li to Windows i definitivno preskace 940/XL??

http://www.benchmark.rs/vesti/lumia_950 ... foni-58684

P.S. Izvinjavam se administratorima sto sam napisao dva komentara zaredom, medjutim nije bilo opcije u prethodnom postu da se izmeni :/
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 940

Post od miodrage »

Pa pisao sam o ovome vec. Apolo, nista ne citas... pobogu sistemski WP pobratime :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Pa, pobratimi, ako ćemo već tako, pisao sam i ja o tome, i to verovatno pre vas obojice - jednom da i ja u nečemu budem prvi. :P :D :D
Koliko sam ja shvatio, za sad još ništa nije sigurno (tako je uvek sa "ljubljenim" nam MS-om ;)), ali izgleda da se vode logikom W9-ke: preskočiti prvu narednu cifru i naterati ljude da se pitaju "WTF??". :D :lol: :D :lol: :D
Poslednja izmena od Evindzer u Sre, 22. Jul 2015. 22:00, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

miodrage, Pobratime, uhvatio sam krajickom oka da je neko pisao ali sam mislio da je bilo rumour. Ovo deluje kao skoro pa zvanicno... Ili ce biti da sam hronicno neispavan pa nisam procitao :))

Evindzer, Budi bog s nama sta rade, kao da igraju loto pa preskacu brojeve :)
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Iskreno, znate li šta bih ja najviše voleo? Da prodaju WP OS i celo poslovanje oko njega nekoj ozbiljnoj firmi, i da više nemaju nikakvog dodira sa mobilnim telefonima.
MS sve manje podnosim, a i osećam da će uništiti OS koji se meni jako dopada i prija mi.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Evindzer, MS ima monopol sto se tice Windowsa sa laptop, desktop racunare... Na kraju krajeva to im je core business, u mobilnoj telefoniji su "beba" jer Android i iOS drze celo trziste. Njihovo ponasanje deluje pomalo neozbiljno i flegmaticno jer su privukli odredjen broj korisnika koji zele da pruze sansu WP koji naravno nije savrsen, ali se sad ceka sta ce napraviti sa WP10. Meni je WP i ovakav kakav je bolji od Androida ali pitanje je koliko ce me to drzati ukoliko ne budem video te neke sitne promene koje su meni bitne. Smatram da su trebali napraviti bolji ugovor sa Nokijom, odnosno da puste Nokiju da nastavi sa svojim patentima, kvalitetom i ostalim u mobilnoj telefoniji a da MS bude in the background, pa da cak i zajedno razvijaju i unapredjuju WP (mozda bi Nokija sa svojim dugogodisnjim iskustvom doprinela poboljsanju jer MS je nov na polju smartphone-a).
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Ovo stvarno pocinje da biva iritantno...

http://www.benchmark.rs/vesti/microsoft ... obru-58834
Festina lente.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Adams »

I eto, proci ce tacno 2 godine od MS-ovog poslednjeg flagshipa (930 ne racunam jer je to fakticki manji 1520).
Za to vreme, Samsung je izbacio Note 4 koji je svakako dobar uredjaj, Apple je presao na veci ekran i phablete, LG izbacio jake uredjaje, Sony uvek tu negde, a cak i Huawei krenuo sa jakim telefonima i phabletima... Sta MS ocekuje da uradi boga pitaj. Jos kad zacepe cenu novih telefona ima samo u ovo vreme 2016. da citamo o gubicima mobilne divizije...
Nokia Lumia 1520

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Volim WP ali ovakve odluke MS me polako hlade. Toliko flegme, drzanja korisnika u neizvesnosti da prosto covek vise ne zna ni da li da kupuje telefon ili da proda postojeci. I kao sto ti rece, dok oni cekaju (ne znam samo sta i koga) drugi uveliko unapredjuju svoje telefone i izbacuju nove. Ako sad od izbacivanja novih flagship-ova i lansiranja WP10 ne krenu hardcore i dodje do nekog buma, bojim se da ce poceti da gube korisnike.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Stvarno nemaju pojma šta rade, nije im potrebna konkurencija da ih pokopava, dovoljni su sami sebi. Sami plasiraju dezinformacije. A po pitanju flegšip modela, možda ih i najave u oktobru, ali pre decembra ih ne očekujem u prodaji.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Na vreme sam se rešio Lumije Slika .

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Baraba »

Šta sada imaš?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Bre, cvorugo, umesto da ostaneš jedan od onih zaluđenih u 2,5% koji koriste WP? :D :lol: :D
Pridružujem se Barabinom pitanju, interesuje me šta je to bolje od neke Lumije, pa si je zamenio. :wink: :D :D

Zaključana tema