Microsoft Lumia 940

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Baraba, S5.

Evindzer, za te pare koje je koštala moja Lumija nema ništa bolje, čak sam hteo da pređem na 735,
ali kad sam pročitao da MS ne zna kud udara rešio sam da ne budem zaluđenik u 2,5%.

Šteta, dobri uređaji, ali ubiše sitnice i nezainteresovanost MSa da ih ispravi.
I falilo mi je 2 naše aplikacije, ali to nije bilo presudno da se ratosiljam Švrće.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

cvoruga, Svako ima svoje afinitete pa shodno tome i razloge zasto nesto koristi ili ne. Lepo si to rekao za MS, nezainteresovanost iako po meni 735, 830 i 930 jedni od najlepsih telefona. Ali eto OS trazi malo dorade :/
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Ma nema tu reči o afinitetima, jednostavno puno propusta a nema sređivanja uopšte.
Ok, za korisnike koje ne zanima puno i ne žele da potroše previše para, skroz pristojan uređaj.
Danas pročitah da prvo razvijaju aplikacije za iOs i Android, pa ih onda portuju na WP.
Znači, priznali su poraz, kraj.

I + najavljene cene za 950, lol, pa ko će to da im kupi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Sve u svemu, nemaju pojma šta rade. Možda je Satja "trojanski konj" ubačen njima od strane Gugla ili Epla, kao što su oni ubacili Elopa Nokiji. :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od znemanja »

Pa zar nije bilo priče da će Win10 da napravi neki pomak. Koliko sam video neke review-e na yt, win10 ne izgleda loše, možda će malo da pogura Lumie napred.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Microsoft Lumia 940

Post od bata bogdan »

Jeste znemanja napravili su pomak, al izgleda pomak u nazad, sami sebe ukopavaju, al na žalost...
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Možda bi W10M i napravio pomak kad bi oni sami znali šta da rade sa svojom mobilnom divizijom. Znam da je to nemoguće, ali bih stvarno voleo da prodaju nekome svoj posao sa telefonima, jer bilo ko drugi bi radio bolje od njih.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Treba sačekati 10ku i videti šta su promenili, ne samo vizuelno, to je najmanje bitno.
Primer, ako osoba ima 2 broja moba, ne mogu da vidim sa kog broja mi šalje sms, ili kad ja šaljem izbacuje mi samo jedan broj, pa jbt, šta je tu smart?
Isto važi i za pozive.
Atačovanje isto mora biti bolje, forvardovanje mejla takođe.
Blinkanje za propušten poziv/primljen sms,emjl, šta god.
Aplikacije bolje, na WPu se Plants vs Zombies plaća, na konkurentima ne.
Pa jbt, ti si svemoćni MS, daj neki keš developeru igrice, neka bude za dž i na WPu, kako misliš da zadržiš i privučeš nove kupce?

Ako isprave sve ovo, i iskpopiraju druga 2 sistema uz zadržavanje niske cene uređaja i stabilnosti sistema,
probaću i 10ku, ako ne, nema svrhe.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 940

Post od rock9855 »

Steta ako su stvarno odustali od Lumia 550, 750 i 850. Moraju da pokriju ceo segment ako zele vecu prodaju. Alo ne rese problem sa aplikacijama u w10 onda ce dozivetu sudbinu BB-ja

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Microsoft Lumia 940

Post od alphablue597 »

Zasto Microsoft belezi gubitke? Jedna rec - karma! Namerno su unistili Nokiu, proizvodjaca koji je ako se ne varam bio skoro 10 godina broj 1, pa sad kao nesto ocekuju... Treba jos vece gubitke da imaju, pa da ih na kraju kupi Google ili jos bolje neki kinez, kao oni Nokiu.
Ja imam windows telefon, ali mi se iskreno smucio i Microsoft i sve sto ima veze s njim, pogotovo onaj Joe Belfiore. Azuriraju aplikacije za android, izbacuju nove( cortana, launcher), a nas ko j..... Kad pitas zasto, fanovi te napadnu i kazu "pa cekaj da izbace win10 mobile, tad ima da razvale, Google se trese od straha". A koliko vidim win10 mobile najavljuju za sredinu Novembra... Coming soon [REGISTERED SIGN]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Baraba »

Konačno si se vratio pravom jatu. Koristiš pravu mašinu. Tek sad vidiš kmkako pametan sistem treba da izgleda i ima opcija :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

alphablue597, Bolje bi bilo da su bili finansijska podrska Nokiji koja je trebala da se presalta na WP i nastavi tamo gde je stala. Ovako sto ti kazes, unistise giganta u mobilnoj telefoniji i nista nisu uradili. Kinezima svaka cast sta su uradili poslednjih godina, iz principa cu sacekati da izadje taj WP10, ako ne budem zadovoljan ili ako me ubiju u pojam sa njihovim odlukama bice-nece biti, ne znam, videcu... odoh na Xiaomi.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Baraba, nikad ja nisam prestajao da koristim Android, uporedo sa Lumijom sam koristio sam G2, Note4, sad S5.
Opet kažem, ako isprave sitnice i poslušaju korisnike, i ako iskopiraju iOS i Android, može da se radi sa WPom.
Evo primer aplikacija tj hroničnog problema sa nedostatkom istih.
Na Androidu postoji app Polazak, ukucaš i vidiš kad imaš sledeći BG voz.
Na WPu postoji alternativa, ali je kriminalno loša, prakitčno je neko slikao red vožnje sa table i to je aplikacija.
Pri tom, nema izmena zbog kvarova ili radova, nema dodatnih polazaka zbog Exita, nema nikakvih obaveštenja,
samo slika od pre neku godinu i to je šatro aplikacija.
I sad dam 350€ za Lumiju i da mi tako izgleda aplikacija, ma daj.
Ako isprave to u narednim apdejtima, vratiću se, što da ne, lepi su uređaji na oko i imaju moje omiljene boje maskice :P .

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Baraba »

To sam pisao odavno. App su očajne, one koje imaju su siromašne opcijama. Navikao sam se na već funkcionalne app, da nisam ne bih bio problem jer ne znam da ima bolje. Za android i iOS sam kupio nekoliko, vrede svaki dinar.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od znemanja »

Slažem se sa napisanim, kada sam pričao da su app, i pored toga što postoje za WP, siromašne sa opcijama i izgledaju inferiornije u odnosu na iste na Androidu i iOS-u, onda su osuti i drvlje i kamenje. Jednostavno, operativni sistem je dobar koliko su dobre app za njega, za WP app nisu dobre i zato sistem stagnira i propada.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Ima i dobrih aplikacija, nije baš sve tako crno, ako ćemo iskreno.

Ali nevoljnost MSa da reši glupave sitnice i sama nezainteresovanost developera za OS su previše, meni bar.
Dao sam mu šansu, bili smo u ljubavi neko vreme, ali jednostavno, sve teče sve se menja sem WPa,
da čekam i verujem praznim obećanjima MSa ne pada mi na pamet kad konkurencija nudi bolja rešenja.

Ako isprave greške u novom OSu bez problema ću se vratiti, do tada jok.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Baraba »

I ja ću dati šansu nasledniku 1020 ako se opamete. Do tada, ne bih više od 100€ dao za wp fon.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Baraba, Slazem se da je OS taj koji ima dominantnu ulogu, medjutim telefon ima svoju cenu kostanja tako i to treba uzeti u obzir. Mozda se neko sa mnom nece sloziti ali MS ne gruva ogromnu cenu telefona zbog imena, kao sto to radi Apple. Ne zelim reci da je Apple los medjutim preduvana cena, kao i kod S6 koji izgleda nije doneo rezultate kakve je Samsung ocekivao.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Baraba, pa je li naslednik uopšte najavljen?
Realno, 735, 830, 930 imaju odlične kamere.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 940

Post od novak »

Realno, nije bilo ni za ocekivati da izadje flagship pa nakon njega novi sistem.
Izlaskom w10 su jasno pokazali da su im telefoni na dnu liste prioriteta. Punom parom se radilo da se desktop verzija spremi na vrijeme, a za mobilne je sve jos na bazi spekulacija.
Portovanje aplikacija koje najavljuju je jedini spas po pitanju toga. Ja ne mogu sa vjerujem kad se pise kako je wp store kvalitetan kako nema bezveznih aplikacija. Usudio bih se reci da ih tamo ima najvise. Udjem na health-fitness tona nekakvih kalendra za menstruacije i snove i slicnih gluposti a prave aplikacije ni za lijeka.
Microsoft je trebao da podmaze kod developera poznatih aplikacija da naprave vrh aplikaciju, a to se moze jer sam uporedjivao neke aplikacije na wp i na androidu. Na wp su ugodnije za rad, al neugodnije oku i manje funkcija imaju, a dosta ih se i otvara sporije. Akp w10 ne promijeni nesto revolucionarno...
A sto se tice cijene, hajd eto Apple nije realan. A jel realno da buduci L950 kosta 600$?

Zaključana tema