Microsoft Lumia 940

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 940

Post od miodrage »

Auuuu, kolika rasprava i jos protekla bez mene :D Da ne dolivam ulja previse na vatru, mali udeo WP na svetskom trzistu je zbog toga sto jos u Kini, USA, i Indiji kao najvecim trzistima nije toliko prihvacen. U Rusiji je oko 10%, u Italiji je vec 15, u Brazilu oko 8, u poljskoj 11...
Nego, moram ipak da malo kontriram Damiru, hardver nije najbitniji, najbitnija je uklopljenost hardvera i softvera. Tu je iPhone fenomenalan. Ne moze da se kaze da ne valja, ili da je ovo ili ono samo zbog brojki bolje. Nije.
Ja koristim Lumiu930, uzecu 950XL kad izadje vrlo brzo (Boze zdravlja), ali ne mogu da kazem da je iPhone los, cak, mogu da kazem da je odlican.
Damire, brojke nisu sve, ja sam o tome pisao pre nekoliko godina, kad sam imao iPhone4, i vodio rat sa ovdasnjim Androidasima i jos uvek se bijem sa njima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Miodrage, nije ovo ništa, rasprava je bila tri puta duža do pre pola sata. :D
Kasno si se uključio, i sad nikad nećeš saznati kakvih je sjajnih komentara bilo. :D :D

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Zile995 »

Lumia sije iphone.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Baraba »

Ova maketa od telefona ne može da se poredi sa telefonom koji se nalazi u prodaji. Hardver iP je trenutno najjači na tržištu, OS iP je godinama ispred WP. Ende.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 940

Post od 9R94 »

Sve je to lepo, gigaherzi, 3gb rama, cuda, m..a itd, a gde su aplikacije da sve to "isiluju", iskoriste, a da jos su under developer +2god.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 940

Post od novak »

Pa oni su L830 predstavili kao affordable flagship:)
Nadam se da ce neko doci u posjed 950 pa da iz prve ruke vidimo kako radi. Dolazeca godina im je kljucna, u protivnom...

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Ovdje se cesto postavlja pitanje gdje su aplikacije. Mene u stvari interesuje koje tacno aplikacije to vi kao nekadasnji korisnici windows mobile niste imali pa ste brze bolje morali preci nazad na android/iphone?
Druga stvar, evo za primjer: instagram beta. Cija je tacno nadleznost da ta aplikacija ne bude vise beta? Microsoftova ili Zuckenbergova? Mislim... To kao kad bi nam vlasti sad napravile jos 10.000km najsavremenijih autoputeva, a vi kazete - dzaba nama autoputevi ako nam ne kupite i dobra auta da se vozimo njima. Nekako mi ti komentari lice na to, mada opet ponavljam pitanje - koje vam to aplikacije toliko fale na wp a da ih istovremeno imate na androidu?

L830 je predstavljen kao affordable flagship: sta to znaci, all around telefon koji svojim performansama zadovoljava trenutne potrebe i zahtjeve na trzistu (prije godinu dana). Plus naravno cijenom je bio prihvatljiviji od 930ke...

Na kraju, 950ka i windows 10: Sa onakvim hardwerom potencijal je ogroman. Da li ce win10 biti optimozovan za isti, nadajmo se. No, opet ponavljam, bolje jaci nego slabiji hardver. Problem je u tome sto, koliko god da rad na 950 bude optimizovan, ovdje ce se zateci ekipa koja po njemu pljuje, a nije mu prisla, a kamo li uzela u ruke da istestira.
9R94 napisao:Sve je to lepo, gigaherzi, 3gb rama, cuda, m..a itd, a gde su aplikacije da sve to "isiluju", iskoriste, a da jos su under developer +2god.
Pa bice uvijek benchmark igara ili aplikacija poput, ne znam, Asphalt, da se vidi gdje manje sjecka, brze ucitava, i pokazuje vise detalja...

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 940

Post od 9R94 »

Ne znam, verovatno je samo meni vise muka ove tehnologije, ranije smo imali samo fiksni pa onda telefone sa monohromatskim i monofonim melodijama pa smo ziveli i evo preziveli, ovo danas petaherce i petabajte da daju ljudima opet ce im malo biti i nesto faliti a da ne zaboravimo da sigurno 95% ljudi ne iskoriste te hardverske, pa ni softverske kapacitete samog uredjaja.
Meni ne fale aplikacije, fali mi sto se cesce ne ispeglaju kroz neki apdejt, najvise mi fali jaca baterija, zato i planiram da se vratim na symbian. Bez rasprave ljudi, zivce vam nece refundirati ni microsoft ni nokia ni apple ni android ni niko :)

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Nazalost, zivimo u zemlji koja ima klasne simbole poput indije ili albanije. Umjesto da je za nekog klasni simbol skupo auto, kuca sa bazenom, ili nesto slicno, kod nas je to mobilni telefon (a u njemu kartica sa vrlo vjerovatno nedovoljno kredita za poziv)...

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Alsap »

Ja se slazem sa Damirom,hardver na ajfonu je zaista smesan narocito nesto stariji 5s,samo dual core i smesnih 1gb rama i takodje losa kamera od 8mpx

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 940

Post od 9R94 »

Meni ni kuca sa bazenom nije simbol prestiza i novca a kamoli telefon, vise mi je zivotnog iskustva, gde si proputao sta i kako licno doziveo i koliko pravih prijatelja imas oko sebe... Ni telefon ni ostalu tehniku ne gledam kao nesto cemu ce da mi sluzi, naravno necu kao neki da gadjam hasomane ispod terase sto urlaju telefonom, mikrotalasnom ili bojlerom al necu vala ni da robujem stvarima, jbg odosmo mi off..

Edit: To stoji za iphone, dobar je to uredjaj al ne vredi toliko, kao i neki drugi prodaju se na brend. Malo mi je suludo uporedjivati fluidnost ios sa androidom, ios se koristi samo na apple uredjajima i znaci da su maksimalno softverski izbalansirani sa hardverom, nesto slicno je i sa windowsom jer je vecina na lumijama i zato low price telefoni rade fluidno ali kada bi windows jednog dana bio zastupljen kao android na zilion prozivodjaca mobilnih uredjaja, i on bi krenuo da trokira jer se ne moze uvek i za svaki telefon sistem lepo optimizovati tj moze al za to treba vremena a kapitalistima je vreme novac.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

A propo zemlje u kojoj zivimo... U nasoj zemlji je sistem vrednosti otisao u pm, to je vec odavno ocigledno. Nema da se jede, nema se posla a ljudi voze skupa kola, telefone i kukaju sve vreme kako nemaju para.
Trenutno sam u Australiji na odmoru (zenim brata :)) i evo sta sam primetio... O iPhone se uopste ne prica kao kod nas u Srbiji, najbolji, najjaci, jede zivu decu i slicno. Telefon kao i svaki drugi a nemaju ga svi, vec kupuju sta im je potrebno, bilo da je to Android ili WP. Od mojih cak niko nema iPhone u familiji, tetka Lumia 630, teca neka stara Nokia, brat Z1 compact, snajka isto neki Sony. Brat je koristio iPhone 3,4 i 5 mu je bio poslednji, a onda je kupio Sony Z1 compact. Na moje pitanje zasto je to uradio odgovorio je: Dobar je to telefon, nema sta ali smaraju sa iTunes i sve sto moras da radis preko njega a ne mozes ni pesmu normalno da prebacis kao na drugim OS-osima. Stalno te uslovljavaju sa necim, a cim izadje novi model gledaju sta ce novo da izbace od opreme da te uslove i izvuku ti pare. Uzeo sam Z1 compact jer mi telefon radi isti posao kao iPhone a nemam ogranicenja, i naravno mnogo jeftiniji od prethodnog.
100 ljudi 100 cudi, kupuju ono sto im zavrsava posao i ono sto im de facto treba, ono sto je za njih najbolje. A pricu o hardveru i iOS-u i sta je globalno najbolje, ako se uopste moze doci do takve tvrdnje, ostavljam drugima da komentarisu.
Festina lente.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Ja sam htio da navedem te gluposti sa itunesom, ali reko da ne bude da cjepidlacim - jos da me ljudi iznapadaju da to nije mp3 player nego telefon...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Nema sta da cepidlacis, burazer je zbog takvih stvari batalio iPhone jer je ocigledno i njemu to glupost. Uvek ce ti to reci, ako kazes zasto iPhone nema mala slova na tastaturi dok kuckas reci ce ti sta ce ti, bitno je da ima slova, ako pitas zasto nema Glance screen kao Wp, opet ce biti ma to je glupost, ko fol to niko ne koristi... Navikni se na takve odgovore.
Festina lente.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Doduse moram malo da stanem u odbranu nasih ljudi ovdje, u odnosu na nase ili strane ljude vani kojima "nije bitno" kakve telefone imaju.
Cinjenica je, s obzirom da posjecujem i neke strane forume, da ima i te kako "fan boysa" androida/iphone-a i da su svesrdni internet ratnici po pitanju pljuvanja wp-a. Sad koliko procentualno ima ljudi kojima nije bitno koji telefon koriste, vjerovatno zavisi od raznih faktora, kod nas, s obzirom da je mob.tel pomodarstveni artikl br.1 pretpostavljam da je taj procenat veci, ali ne treba se zavaravati da na zapadu se bas svi tako opusteno odnose prema ovakvim temama.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Naravno da toga ima i na zapadu ali generalno kada je u zemlji malo jaci zivotni standard procentualno je manje takvih "ratnika"sto ti kazes. Kod nas je u pitanju pomodarstvo, tu se slazem. Ja sam samo hteo reci da se napolju iPhone i generalno skupi telefoni ne dozivljavaju sa tolikim WOW efektom kao kod nas.
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Green »

Apolo, ne znam u kojoj si ti Australiji, ali u ovoj u kojoj sam ja je stvar daleko drugacija. iPhone je mnogo, mnogo vise zastupljeniji od Android telefona. Razlog lezi u agresivnoj reklamnoj kampanji, a kako ljudi ovde dosta prate sve sto je u vezi sa robom siroke potrosnje, to onda i ne cudi. Klinci jos u osnovnoj ne znaju za nista drugo sem iPhone-a. I ovde je itekako prisutno pomodarstvo, jer sve sto je popularno je i u modi.
O zastupljenosti Windows telefona ne treba trositi reci, ima ga koliko i snega u Sahari.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Apolo, nisi u pravu.
Gde god sam bio preko, iPhone je zastupljen u ogromnoj većini dok WPa nema ni u tragovima.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

http://www.kantarworldpanel.com/global/ ... ket-share/

Ovde mozes pogledati, videces da nisi u pravu. Android 56.1%, iOS 34.9%, WP 6.9% (podaci od jula meseca). Za klince me ne cudi da im je iPhone omiljeni jer je bitno da se nosi samo ono sto je skupo, medjutim dosta je drugacija situacija sa poslovnim ljudima, koji imaju porodicu, otplacuju kredite za kuce, kola i ostalo posto i sam znas da su na zapadu svi u kreditima. A za sneg u sahari, to se moze odnositi po ovim podacima na BB, Windows iako zaostaje debelo ipak je eto 6.9% zastupljen.
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Green »

Mislio sam na zastupljenost WP-a konkretno na AU trzistu, sto je smejurija u odnosu na druge. Telefoni jesu u ponudi, ali ih ja kod ljudi uopste ne vidjam. Cak ih i po oglasima za prodaju slabo ima.

Zaključana tema