Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

(...) however as good stuff from Microsoft is always coming, the company’s upcoming Windows Core OS may be finally able to compete with Android and iOS.
Ako pošaljemo 1808icu na njih da im objasne. :D

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Nakon izlaska tog Core-a, bice istog momenta konkurentan Androidu i iOS-u. :roll:
Kao i nas naivni narod, zna da ga politicari vec decenijama lazu i zavlace, a ipak ide da glasa, nadajuci se boljem zivotu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Gde da mu bude korektan... Vidiš da im je sad pesma kako neće ipak da prave za consumer-e, nego za enterprise. Tripuju kako "poslovnim ljudima" ne trebaju aplikacije koje trebaju ostalima. Kao da su to Marsovci, a ne ljudi. :) Ideja im je da ljudi kupuju dva uređaja od po hiljadu evra, jedan za svoje zadovoljstvo, a drugi za posao. :P (Jer ko će kupiti to njihovo za hiljadu, i Android za 200€...)

No to je na osnovu njihovih izjava što se može zaključiti, ali treba sačekati da to bude objavljeno, pa onda komentarisati... Za sad deluje da bi to njihovo bilo više konkurencija tabletima... Tablet u koji može da se ubaci SIM kartica, i koji bi kao mogao da pokreće Windows programe.

Ali šta očekivati od ovakve kompanije:
.
[img]https://i.imgur.com/onxFacr.jpg[/img]
.
Drugu put mi se ovo dogodilo. Zaklopiš laptop, otklopiš ga da nastaviš da radiš šta si radio, i evo ti srednji prst. To je FCU. Probaću da ga namestim da ne ide na Sleep kad mu zaklopim poklopac.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Green napisao:Nakon izlaska tog Core-a, bice istog momenta konkurentan Androidu i iOS-u. :roll:
Naravno da neće. Proći će još dpbar niz godina pre nego se pojavi neki treći OS koji će imati šansu na tržištu.
PS: ona prošla poruka ti je odlična. ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Izgleda da je Microsoft omogućio da se svi wp8.1 telefoni koji su bili podržani za insajder, a nisu dobili zvanično w10m, nadograde na w10m. U komentarima na msPoweruser vidim da ljudi komentarišu kako su na neke telefone kao što su Lumia 525, ili Lumia 620 stavili Threshold 2, tj. 10586. Takođe i korisnici koji imaju podržane telefone za w10m, ali ne i CU, ipak mogu da navuku CU (što su zapravo mogli i sami preko insajdera).

Microsoft has a new tool to bring your Windows phones up to date
https://mspoweruser.com/microsoft-new-t ... ones-date/

Kontam doduše da je u pitanju neka greška koju će oni ispraviti.

Sent from mTalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti od Microsofta

Post od fannY »

Ne znam da li je neko kacio, ali vrlo zanimljiv uredjaj nas ceka. :)

https://www.gsmarena.com/microsofts_fol ... -34504.php

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Šta je ovo, Frankenštajn?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Telefon koji se preklapa u tablet, a tablete odavno vise niko ozbiljan ne kupuje. Divna zamisao...
Mada, kad svaki proizvodjac bude imao ovako nesto u ponudi, masa ce odjednom, kao po naredbi, osetiti potrebu. :roll:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Zadaju sami sebi završni udarac... Zaboravio sam i da postoje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Ja im više ništa ne verujem dok se uređaj ne pojavi u prodaji. A ni tada im ne verujem. :D
Nisam siguran da je punokrvni W potreban na malim dijagonalama, a klasične mobilne aplikacije su im sve očajnije - vidim po svojoj Lumiji - tako da nisam siguran šta bi dobro mogli da urade s ovim uređajem (iako podržavam brzi razvoj preklopnih/savitljivih telefona).
I dalje smatram da je velika šteta što odličnu koncepciju iz WP7(.x) i vrlo pristojnu njenu doradu iz WP8(.x) nisu pretočili u treći OS vredan pažnje i kupovine. Nugat na Notari radi izuzetno, ali i dalje bih pozdravio pojavu jakog trećeg sistema među smartfonima.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti od Microsofta

Post od fannY »

Ne znam, mozda nesto i uspeju da urade pojavom ovih foldable telefona/tableta. U svakom slucaju dok se ne pojavi necemo znati. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

To moze da zazivi samo u jednom jedinom slucaju, a to je da Apple izbaci preklopno sokocalo. Ozbiljno pisem, jer svi znamo nemerljiv uticaj koji Apple ima u svetu potrosacke elektronike. A jos vise znamo Apple-ovu moc ubedjivanja i oblikovanja svesti.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od sugarcoated_ass »

Ponoviće se istorija. Microsoft izbacuje tablet (u ovom slučaju savitljivi tablet-telefon) i to prolazi nezapaženo. Apple uzima koncept i izbacuje iPad (hoće sada biti iFold? [emoji38] ) i odjednom masa žizne za istim. [emoji38]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Ovaj put ću ja da budem kratak.

Sve što kaže Evi! :D

Samo bih dodao. Ono što bi po meni bilo korisno je neki hibrid telefona i laptopa. Da se "igračka" i "alat" spoje u jedno.

A što se Appla tiče... Oni ne ponude po nekim poljima mnogo, ali to što ponude, to im radi. Kao što ljudi govore za komunikaciju između iPhona i Maca. Da su ljudi mekovima frustrirani ne bi ih kupovali, nego upravo prelaze na njega zbog pouzdanosti. Pa ko koliko para ima. Ja nemam. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Mac pouzdan? Dobar vic. Ne znam zasto onda postoji toliko video materijala na yt gde se ljudi zale na kvarove.
A i kako da se napravi hibrid telefona i laptopa? Takav uredjaj bi bio preglomazan i pretezak za nosenje u dzepu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

Green: Mnogo je više kvarova na PC nego na Mac-ovima.
Hibrid bi bio odlična stvar. Na ljudima je da pronađu tako nešto. Možda uz holoprojektore... Uglavnom tu se ne sme biti konvencionalan.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

U razgovoru sa ljudima koji imaju Macove čujem da im on više odgovara jer nemaju probleme sa nadogradnjama kao na Windowsu, brže se podiže sistem, i kad se upali, sve je odmah spremno. "I ako su lagali mene, i ja lažem vas". :) Dakle ja govorim isključivo o softveru, a što se hardvera tiče, zato je tu garancija.

Slažem se, teško da bi mogao hibrid da se napravi u jednom komadu, ali ima načina kao što je recimo kao sa HP Elite X3 i lapdockom. To je jedna opcija, ili uz dobru softversku povezanost dva različita uređaja - kao što je trebalo da bude sa Windows 10 u Windows 10 mobile. Ako oba mogu da imaju iste aplikacije, onda bi mogao da se ostvari prelaz sa jednog uređaja na drugi glatkim, i to bi dalo dogovarajući privid korisniku kao da je na istom uređaju - jer radi u kontinuitetu.

No to su samo neke ideje. To što meni ne pada na pamet nešto kreativnije ili praktičnije ne znači da tako nešto ne bi moglo da se izvede.

U svakom slučaju, ja se samo na tebe nadovezujem - da je glupo praviti tablet i telefon u jednom uređaju, to već postoji - telefon je pojeo tablet. Dakle, treba da prave nešto drugo. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

miodrage, mozda je softverski Mac pouzdaniji i ima manje problema. Hardverski je to malo drugacije, ali treba imati u vidu da PC pravi mnostvo firmi, dok Mac samo Apple.

гари, diskusija se povela o preklopnim uredjajima. Spoj telefona i laptopa ne bi bio izvodljiv, jer uopste ne bi bio praktican. Ljudi po kucama i kancelarijama ionako vec imaju racunare. A dosta posla sad i preko telefona moze da se odradi. Taj HP se pokazao cistim promasajem.

Ja jesam za neku radikalniju promenu, jer ovo vec postaje monotono i dosadno sta rade, ali koliko ce ta nova inovacija biti prakticna, ostaje da se vidi. Takodje, i koliko ce to da kosta...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Cuveni Apple koji sam pravi svoj hardware, ali onda saznamo ko ih snabdeva displejima, cipovima, memorijama itd... Klasicna prica.

гари, kupi laptop sa SSD Windowsom, pa ces videti sta znaci kada ti se sistem brzo podigne i sve je spremno za rad :)
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Imam nekoliko poznanika koji koriste samo Mek i kunu se u njega; ja ga nikad nisam imao, pa ne mogu da kažem da li je bolji ili gori od PC varijanti.
Što se tiče preklopnih telefona (na bilo kom OS-u) sa savitljivim ekranom, najveći problem će biti baterija i to onim vlasnicima koji konstantno budu koristili veći ekran. Samsung, koliko znam, par godina radi nešto sa grafenom, i još neki drugi na još nekim tehnologijama, ali mrka kapa da će od svega toga biti nešto još za 3-4 godine. Jednom kada reše problem trajanja jednog punjenja beterije, onda želim da vidim preklopni/savitljivi model sa integrisanom olovkom, i to će biti savršen telefon.
Za mene -- za ostatak sveta, baš me briga. [emoji14]

Odgovori