"Nov telefon" u radnji bez originalne fabricke kut

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
rexD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 03:51
Lokacija: Beograd

"Nov telefon" u radnji bez originalne fabricke kut

Post od rexD »

Po cenu da pretrpim kritike pokrecem ovu temu. Prilicno pazljivo procesljavam forum vec duze vreme, nisam nasao odgovor pa stoga pitam: Nameravam da pazarim jedan nov Sony-Ericsson, najverovatnije k750i (hvatam zadnji voz:), ne bih zeleo da uzmem telefon "skidan" sa mreze, koji se prepoznaje po oznaci operatera utisnutoj na samom telefonu i tu je sve jasno. Na nekoliko mesta u gradu nasao sam pomenuti model bez oznake operatera, na dnu pise QuickShare i tu je sve u redu, prodavci kazu da nije "skidan", ok, a onda kada pitam da li je u originalnoj fabrickoj kutiji, onda dobijem zbunjujuci odgovor, ne u nasoj je kutiji sa svom opremom. Ako nije "skidan" zasto onda nije u originalnoj kutiji i sa hologramom cime bi bile otklonjene sve sumnje?
8)
Poslednja izmena od rexD u Pon, 05. Nov 2007. 08:09, izmenjeno 1 put ukupno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

dobro zapazanje.. to je sada postao obicaj da dobijas telefon navodno bnov ali s kutijom prodavnice..

100% sam siguran da uzimaju polovne telefone, flesuju ga na noviju verziju softwera i udare neki novi okvir.. ali mi tu ne mozemo nista tako da i kad dobijes u originalnoj kutiji ne mozes da budes siguran a pogotovo u ovoj.. jedino prepoznavanje moze biti po sarafima, dali su odvrtani ili ne ali i tu se nekad tesko moze vide

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa moja sestra je tako uzela w580... Zove me ona i kaze da nema imei na kutiji(rekao joj da proveri), i ja uzmem prodavca na telefon, i pitam ga zasto je tako, on kaze da moze da proda kutiju za 10e, i da je zbog toga raspakovao i da nije koristio... Rekao sam sestri da uze, i bio je u fulu, i sve radi super...

Tako da, verovatno prodaju kutije nekim prodavnicama koje uzimaju polovne. Ako je full pakovanje, onda je samo prepakovan, kao sto rekoh zbog prodaje kutije, ali mislim da nije problem uzeti takav telefon(opet ponavljam ako je u fullu!)
iPhone + CX300

rexD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 03:51
Lokacija: Beograd

Post od rexD »

Nesto razmisljam, kad ovi nasi kupuju napolju telefone, Sony-Ericsson, ili neke druge, svejedno, za uvoz, sigurno ih ne dobijaju u rinfuzu, onako na kilo ko krompir, napolju se zna red.
Logicno razmisljajuci namece se nekoliko odgovora, prvo da je neka mucka, jer ako nema originalne kutije onda je najverovatnije nelegalno uvezen, uvoznik se kutije otarosio jos vani jer je suvise kabasta i bode oci carinicima, drugo a vezano sa ovim je da je telefon najverovatnije bio na nekoj mrezi i ta mreza daje svoju originalnu kutiju (proletos sam u Nemackoj kupio jednu nokiicu 1600 sa 5 evra kredita za 20 evra, trebala mi kartica dok sam bio tamo pa rekoh daj da uzmem sa telefonom, koji se ovde prodaje mislim i sada za 40 evra, pa ti vidi. Dobio sam originalnu kutiju, ali od T-mobile-a.) Eto odgovora zasto nema originalnih kutija, telefon se vani kupi u nekoj mrezi i ima svoju kutiju, koja ovde ne vredi jer tada je i neupucenima jasno o cemu se radi, a radi se o velikim prevarama i parama.
Druga jos gora mogucnos je gore navedena, a to je da ti uvale polovnjaka sa promenjenom maskom.Strasno.

Citam na netu da je jedan nas lik u Nigeriji!!! kupio k750i u originalnoj fabrickoj kutiji!!!
Strasno sta smo primorani da kupujemo. :wacko:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

rexD, pa svi (ili velika vecina) telefoni koji se prodaju po tim radnjama su SVERC komerc varijanta,jer kako npr mozes objasniti ovo da u comtrade-u kao ovlascenom distibuteru novu nokiu n70 placas oko 300e (sa garancijom na 1 god i original kutijom),a ta nokia u nekoj tako reci obicnoj radnji kosta 180e (sa 1 god garancije i bez kutije)?????
Po meni sam si dao objasnjenje zasto i ne donose kutije spolja...jer su kabaste i....
E sad ako ti je kutija presudna onda u ct,pare na sto i divota....
Ako nije,onda malo manje para,knedla kroz grlo i napred....
Inace manje vise svi telefonu sa neke mreze,saom je pitanje da li na masci postoji oznaka mreze ili ne
(umro sam od smeha kada sma u oglasima video lika kako prodaje n73 me nije sa mreze uzet u telekomu :o :shock: :wacko: )
D500&E71

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

loki13, e dobro kazes i ova tema je 100 puta bila prezvakana. Pa javna tajna da se telefoni prodaju bez PDV i bez fiskalnog racuna a o kutiji ko naleti naleti. Neko je od forumasa cak ovde pisao o tome kako je kad je usao u prvu radnju na spisku(najjniza cena) trazio telefon i kad je pitao za full pakovanje, a prodavac izvadi jednu kutiju punu punjaca, pa jednu s usb cablovima itd...kao ima full pakovanje :lol: a recimo vec 2-3 radnja na spisku (cena jaca za 20-30e) ima isti aparat u neotpakovanoj kutiji preko koje je jos najlon kao da je fon tek stigao iz fabrike. Nema pravila, nego samo krenuti od radnje do radnje i naletis na ono sto ti treba.
5130+Koss the plug....

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Telefoni se najcesce uvoze tajno,bez placanja dazbina bez ikakve kutije.vec samo u obicnim kesama slozeni u putne torbe sa nekoliko odredista.(Da bi donoseni u kutijama trebalo bi mnogo vise prostora jer je onda mnogo kabasto).Licno sam video kako to izgleda i koliko mnogo moze da se spakuje telefona u jednu sportsku torbu.Zatim se posebno na isti nacin nabavlja dodatna oprema,najcesce iz Dubaia i Turske(punjaci,kablovi,cd,slusalice).Uvoznik (da ne kazem ruzniji izraz)kompletira telefone i svaka radnja posebno kupuje kutuje i kese od male privrede (sa svojom reklamom i brojem telefona na kutiji i kesi najcesce ili kutije sa naslikanim telefonima bez veze).Krajni prodavac pregleda telefone,po potrebi dekodira i daje garanciju na isti.Ne verujem da su to pakovani telefoni jer takve telefone svi uglavnom kupujemo i nemamo problema sa njima.Zbog toga su telefoni jeftiniji jer nisu prosli carinsku proceduru a kasnije ni poresku.(koliko ste puta dobili fiskalni isecak da je placen pdv?)Postoje i drugi nacini nabavke telefona,a naveo sam samo jedan kad nema orginal kutije.
LG G2 Black,16GB

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Masterokrata, to sam ja rekao, i desilo mi se dva puta... :lol:

Jednom kada sam kupovao k800 u Sapcu, rekoh u kojim bojama imate, a on izvadi punu putnu torbu i kaze evo izaberi koji hoces :lol:

A drugi put kupovao n91, i ovaj kaze idem u magacin... Cekam ja njega, donese on n91 ja gledam kutiju, i ono nema postolje... I ja reko a zasto nema pstolje, a ona zena koja radi kaze tom sto je doneo iz "magacina": "kako si postolje zabravio da ubacis, i ono ide uz n91!!!" :lol:

Tako da, kao sto vidite, ima ih svakakvih :lol:
iPhone + CX300

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

ima i pozitivnih primera... prosle godine sam uzeo nokiu 6131 i dobio sam je u kutiji komplet (da budem iskren drugacije je ne bih ni uzeo)... u kutiji su bili cak i neki reklamni pamfleti nokie...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Telefon sa svom pratecom opremom stize iz iste zamlje npr. telefon skinut sa tim-ove mreze iz Italije stize sa punjacem, kablovima, slusalicama itd. iz Italije a sto se tice kutije koju toliko spominjete, pa kutija se sklapa u fabrici (tamo gde se pakuje telefon a ne gde se proizvodi kutija) ali isto tako moze da se nadje ona koja nije sklopljena i kao takva ne zauzima mnogo mesta :oops: A ovde po prodavnicama samo pakuju te telefone sa opremom u te kutije i zalepe hologram koji kozda mozda 15 centi i eto ti originala. Problem nastaje kada taj koji pakuje telefon u kutiju ne zna sta sve ide u originalnom fabrickom pakovanju ili ako hoce da napravi vecu zaradu pa umesto npr. kartice koju bi treba da stavi on stavi manjeg kapaciteta i sl. Eto kako sve to funkcionise kod nas.

rexD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 03:51
Lokacija: Beograd

Post od rexD »

E to ti je da popi#dis, zvao sam sve prodavnice sa spiska u 1/3 sam bio, kod svih isti odgovor, znate vec bla bla bla, neki prodavci gledaju me bledo , ko tele u sarena vrata, kazu:" sta ste zapeli za kutiju, kao da ti ima neke veze, telefon je original" i razno razne gluposti, sacuvaj Boze. Pa jel normalno da u svim radnjama u Beogradu prodaju telefone bez originalnog pakovanja i niko nista...
Kako bi bilo da nam tako prodaju TFT monitore, PC komponente, mikser, blender ili bilo sta slicno. Nismo mi glupi, ali nas ovi sa telefonima prave idiotima. :angry: :angry: :angry: 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

rexD, prijatelju, svi telefoni i jesi originali. Za to te nisu slagali. Odakle god da su, oni su proizvedeni po standardu tog brenda. Ne postoje oni ne originalni telefoni, postoje replike ali se one manje vise razlikuju od originala. Kutija moze jedino da ti znaci kasnije kad budes prodavao telefon a do tada ce ti skupljati prasinu kao i svaka druga

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

rexD, pa idi u Alpha copy,Com trade ili Mobis,a moze i Rojalton pa lepo kupi original pakovanje telefona,sa telefonom koji nije skinut ni sa jedne mreze,znaci cist sw uz puno ljubaznosti prodavca...
ali tu ima jedno ALI....

Ali taj telefon u takvom pakovanju kosta minimum 30% skuplje nego isti u obicnoj radnji (posto su sve gore navedene firme,ovlasceni distibuteri)
D500&E71

mali_veseljak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 22:16

Post od mali_veseljak »

Do sad sam iz italije nabavio sebi 4 telefona, motorola a835, SE Z1010, SE K608 i SE K618. Svi skinuti sa mreze tre (3). Rodjak mi ih je donosio i uvijek sam ga molio da donese i kutije. Motorolu nije mogao donijeti u kutiji jer je imao problema na carini. Svi telefoni su bili full pakovanje. Sve sam flesovao i otkljucao i nisam imao problema ni sa jednim...osim glupe motorole koja je crkla nakon 5 dana i nije se mogla popraviti. :D

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

mali_veseljak ladno imao si motorolu koju sam imao i ja, meni je trajala godinu dana i prodao je, imao sam full pakovanje uz njega, a ja mislio da je imam jedini.
rexD ja sam zahtevao da dobijem full pakovanje uz fon, i naravno dobijao sam, N71, A835 su bili u full pakovanju.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Izvinite ali me mrzi sada da chitam prethodne postove.

Telefoni mogu da budu originalni i bez originalne kutije, jednostafno prodavac kad mu telefon stigne u full pakovanju uzme neshto za sebe,neshto da nekom drugom itd. tako da od originalnog pakovanja ne ostane mnogo.Samim tim ti ga zapakuju u obichnu kutiju i daju ti osnovnu opremu. :wink:

Nije chesta pojama ali ima i toga....

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

loki13 napisao: (umro sam od smeha kada sma u oglasima video lika kako prodaje n73 me nije sa mreze uzet u telekomu :o :shock: :wacko: )
pa ta sa telekoma i nije sa mreze... telekom nije ubacivao svoj s/w niti je kodirao bilo kako... tako da... iako je kupljena preko provajdera NIJE SA MREZE :D:D
veseli p0z
@pu

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

Evo sta napolju dolazi uz SE W910:
What's in the Box?
1 x Sony Ericsson W910i
1 x BST-39 920mAh Battery
1 x Battery Cover
1 x CST-75 Charger
1 x SAR insert
1 x PlayNow Leaflet
1 x Portable Handsfree HPM-70
1 x 2GB Memory Stick Micro™ (M2™)
1 x USB Cable DCU-60
1 x PC Suite CD-ROM
1 x Media Manager CD-ROM
1 x User’s Guide
1 x Warranty Card
1 X M2 card USB

...a evo sta dobijate kod nas:
telefon, punjac, sluske, usb kabel

gde nestade 2GB mem kartica i citac kartica (pod uslovom da vam sw cd-ovi i manual i nisu tako neophodni)? :dry:

kad na cenu ovako "osisanog" pakovanja dodam cenu mem kartice i citaca, da li se isplati kupovati ovakav tel ili kod ovlascenog prodavca (u full-u)? :|

rexD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 03:51
Lokacija: Beograd

Post od rexD »

Ama ljudi, to sto kazete da telefoni i bez kutije mgu da budu originalni, poenta je u tome sto moze da bidne, a ne mora da znaci. Pa necu valjda da gledam u pasulj njegovu istoriju. Za normalan narod zna se kako se prodaje telefon, u kesici koja je zalepljena zastitnim hologramom, a onda sve to u kutiji sa svom originalnom dodatnom opremom i opet ta kutija zalepljena zastitnim hologramom koji ti prodavac otvara pred tobom kada kupis uredjaj, cisto da bi proverio stanje ako bas zelis. To je ono pravo, da te ne boli glava, sve ostalo je smuti pa prospi. Da se razumemo neka bude u prodaji i ovih bez kutije, pa ko nema para za ove prave nek ih uzme na svoju odgovornost, a ne ovako u vise od 95% radnji u Beogradu sve goli telefoni i prosto covek nema nikakvu mogucnost izbora. Budite mi vi zdravo. 8)
P.S. Postoje u halooglasima neki likovi (imaju radnje ali ovde na spisku ih nema) koji prodaju originalne telefone u fabrickim kutijama sa 2 god garancije a cena gotovo ista kao i kod ovih sto prodaju na divlje, npr. do pre nedelju dana prodavali su SE k750i u fulu u org. kutiji sa 2 god garancije za 155 evra, sad za inat kad sam ja odlucio da kupim oni sve rasprodali :dry:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ja jos ni jedan nisam dobio u originalnoj kutiji ali uvek proverim na netu sta ide u originalnom pakovanju i to zahtevam a sad kutija, pa bilo bi lepo ali kad pomislim da mogu da kupim dva za te pare.
A zamislite u jednoj prodavnici kupila neka devojka SE K610i za standardnu svercersku cenu i dobila originalnu kutiju ali otvorenu na kojoj stoji oznaka naseg zvanicnog uvoznika CT :) . Pa ni to nije garant originala jer ko zna odakle im kutija. A jos zesce je bilo kada sam ih pitao za originalnu kutiju i dobijem odgovor "pazi stvarno, obicno ih dobijamo u obicnim" prosto i njima neobicno :lol:

Odgovori