Nokia 6500 slide

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Nokia 6500 slide

Post od Vlada Zem »

Slika LINK
:) ...odakle početi, prednja i zadnja maska brušeni čelik (NEMA grejanja telefona :D ), sve stoji jako utegnuto, slajd je najzad odličan (bez klimanja, tih i lagan). Da Nokia ne može bez klavir-laka :dry: pokazuje tastatura, inače je dovoljno velika, lako upotrebljiva, brz odziv (btw, rešenje na 6288 je bolje, em bolja plastika em "ispupčeniji" tasteri, to mnogo znači).
Mob je neverovatno kompaktan (težak?-NE), ekran je zna se :)
Zvučnik je nažalost 1, ali stvarno je kvalitetan i glasan. Zvuk u slušalici me prijatno iznenadio u odnosu na prethodnike, glasniji dosta.
6500s "jaše" na novoj 5-oj sv40, evo nekih razlika
pri pristigloj poruci prikazuje se i "pošiljalac" (isto i na "missed calls")
drukčiji Musicplayer etc, videćemo i za kvalitet istog
fm radio je dobio RDS, "visual" opcija je ostala
Slova u meniju (i etc) su veća i "masnija" (bold), lepo za kratkovide ali meni se više sviđa ranije rešenje. Vraćeno je prvobitno rešenje u "active standby" da slova budu "crnim" rendovana, bezveze, uz to sad opcije u istom su kao "zatamnjene" što vizualno kvari sliku celog ekrana, al'ajde, to su sitnice.
Preinstalirana je OperaMini i Yahoo!Go (rad sa mail-om, rss, weather, itd, nema Srbije ali BG se može pronaći u ist.Evropi, čini se OK :) )
Konekcije: miniusb za komp, 2,5mm za sluške i TV-in, poseban ulaz za punjač.
Baterija - videćemo, njakam ga ceo dan, and still alive, otprilike 2-3 dana.
Warning! Na Netu je puno komentara o bagovanju ovog modela (otprilike kao kad su se pojavili 6270/6280, sad, uvek je tu NSU), tako da....
Edit: još uvek ne postoji PCsuite za ovaj mob, a i jedina verzija softvera je V03.80 RM-240 iz 10.09.2007. E da, Carl Zeiss optika, 3,2Mp, whatever...
edit2 - za "guranje" slajda je iskorišćeno vrlo inteligentno rešenje :) tanka guma ispod ekrana (jedva se i vidi), koja svoj "posao" odrađuje 100% ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Da li si u stanju danam definitivno otklonis dilemu,podrzava li taj telefon Video call!?Posto neko kaze da podrzava,neko kaze da ne podrzava,a ocigledno je da niko od njih nije imao teklefon u rukama!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Levo od slušalice je svetlosni senzor a desno 3G kamera, nisam probao ali ne vidim zašto ne bi podržavao videocall.
U vezi bagovanja sw, juče sam mu "dušu izvadio", nikakvih problema za sad na sreću. Sw je korektno brz (6233, 6131, 6288, tu negde). Pri pisanju poruke sada je u dnu prikazan shortcut bar (images, sounds itd) čime se automatski prebacuje na MMS, ima još sitnijih poboljšanja na ovoj platformi.
U paketu MORATE da dobijete: aparat, punjač, slušalice (HS-47, koje odmah bacite u đubre :disgust: ), TV kabl (CA-92U, ja sam se žestoko borio za svoj), usb kabl (CA-101), mc 256Mb. :)
Vreme punjenja prazne baterije - 2h.
PCSuite6.85 25,9Mb.
U vezi brzine fona, neverovatno brzo otvara foldere sa slikama, 20 slika po folderu, thumbnails se otvaraju u sekundi, isto toliko i za listanje slika u full screen-u :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

seljakcovek
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 12. Jul 2006. 18:04

Post od seljakcovek »

Ja imam telefon od 13.11 i nisam primetio nikakve probleme. Jedino obratite paznju na dugme za kameru koje je sa strane telefona. Naime, ako udjete bilo gde u meni, a slucajno pritisnete to dugme(verujte mi na rec da se to nesvesno desava cesto) telefon ne reaguje ni na jednu komandu dok ne oslobodite dugme. Mozda su ljudi zbog toga davali komentare da tel blokira ne znajuci da je razlog banalan.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Vlada Zem, I, sta bi, uzeo si njega umesto lune, ili si temu za lunu otvoeio samo onako ?
iPhone + CX300

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Spyker, tema za Lunu nije otvorena "samo onako", otvorena je da bi se, hmm, probale razjasniti neke stvari jer taj fon stvarno to i zavređuje (a imao sam nameru i da ga kupim, al'kupio sam 6500s da probam novu platformu i zbog još štošta, who cares :| ).
seljakcovek, evo sad baš namerno "forsiram" dugme kamere svuda po meniju, i - ništa...sve ok
Povezivanje sa PCsuite6.85 ide glatko, Nokia za mjuz i dalje forsira AAC format (high-160Kb/s), ograničenje od 1Mb za instaliranje app je ostalo :dry:
Par crtica o (po meni) fenomenalnoj Yahoo!Go app (1Mb, može se skinuti i za ostale modele sa Yahoo.com, ali ako ne živite u Srbiji :dry: , probajte preko WAP-a), mogućnosti pogledajte OVDE, vrlo brza i lepa app, e-mail, rssnews, brz update (malo Kb se skida), odlična vremenska prognoza :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Vlada Zem,

reklo bi se da si izuzetno zadovoljan... :D ...jel 3,2mpx Carl Zeiss opravdava reputaciju?i evo sad posle nekoliko dana kako ti se cini slajd,jel doslo do promena? :blinky: kad je u pitanju isti,nokia nije nabolja i njihovoj izradi,sama pomisao na N95 koji je u vrhu a nema najsrecniji slajd mi je :shock: :disgust: pa me zato i zanima....poz 8)
Blackberry 9700

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Vrh, "generalno" sam zadovoljan, male zamerke - volume key ne radi u "lockkeys" modu (bezveze), batt se ne puni kad je fon nakačen na comp, ne znam šta više :)
Slajd (i celokupna izrada, osim numeričke tastature) je za neverovati, full utegnut, nema promena posle korišćenja, kojim god delom prsta potisneš tu tanku gumicu ispod ekrana slajd "leti" gore-dole.
Inače ovaj fon je (barem meni) na slikama izgledao kao neki faking prototip, u stvarnosti je na sreću drukčije.
U vezi kamere, nisam baš stručan po pitanju reputacije optike, evo jedan bzv primer klik imaju već znalci koji će komentarisati to :wink:
E da, zagubio sam 2,5to3,5mmčinč, ništa od testiranja ovog "kao novog" plejera do sutra (hs-47 su :lol:)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

evo ga kompletan Review of GSM/UMTS-handset Nokia 6500 slide

Link: http://www.mobile-review.com/review/nok ... e-en.shtml

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

ja danas zvao sve radnje sa spiska generalnih distibutera u NSu i nijedna nema 6500slide,cak sam stekao utisak da neki nemaju pojma ni o cemu ja pricam :disgust:

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

meni su u bg-u rekli da ga jos LEGALNO nema na nasem trzistu..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

a jesu li cene iste u svim prodavnicama kad kupujes legalno?
vlado,ajd baci jos neko zapazanje,neku sitnicu?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

To je valjda jer Mobis i Alpha copy još nemaju 6500s u ponudi (barem po MS-u).
Pinocio cene će tu biti veće (ali ista pada i padaće još), ne znam koje te sitnice tačno zanimaju, recimo preinstal.Opera mini (v.3.1.5) radi bruka brzo; app, igre i teme za 6131&6288 rade naravno bez problema i na 6500s; "media player" je nestao, video ide uz novi music player koji (uz FM) ima sad i dodatni skin (ništa posebno) - e pošto sam dobro "memorisao" kvalitet istih na 6233/6131itd i 6288, čim kupim činč za 3,5mm sluške moću ću i da vidim eventualne razlike na 6500s. Imaš test sa MReview, Eldar je realan, samo moja 6500s ima 29,5Mb umesto 20 koje on navodi. :wink:
p.s, čudo ili ne, na mom primerku nema praznog hoda slajda ni delić milimetra, otvoren/zatvoren :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

pazi,ja sam tanak i sa ruskim i sa engleskim i jos uvek cekam review ovde :D Reci mi koliko mu je kamera osetljiva.... jel istina da moras biti stasno miran za dobru fotku..... i jos jedno glupo pitanje,vezano za sve telefone.... slusalice su antena!?el to znaci da ne moze radio da s e slusa preko BT slusalica!?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Naravno da NE moze ako je antena u slusalicama koje dobijes uz telefon... :wink: Jeste malo glupo sto je tako,ali eto... :smutny:

milosfbi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 09. Nov 2004. 22:47
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Post od milosfbi »

Da li poseduje stabilizator slike kao na 95. Kakve su slike i video. Koliko prosecnim koriscenjem moze baterija da izdrzi :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pinocio, čekaj ti čekaj, a kakav si sa rumunskim :D ? Šala, - da, moraš biti miran za kameru, dugme za kameru (meko toomuch,) malo brlja pri AF, možda je stvar navike, nije problem. milosfbi, nema stabilizatora, baterija 2-3 dana.

E sad ću da se "raspišem", 6500s musicplayer
- znači, zvuk (5 vrsta sluški prob'o) je super, čist zvuk, dobar i jak bas, mada ne toliko "mekan" (čitaj "prirodan") kao na SEW serijama, to je i glupo više porediti :) ali nijanse su u pitanju
Taman sam hteo da prijavim SW bug - da kad pojačavaš/smanjuješ volume plejer se resetuje (update, itd) ali NE! Stvar je u onom što se žale ljudi širom sveta, tj.gubljenje kontakta sa GSM i MC karticom - i tako je - MC slot je tako jadno odrađen na mobu, žalost. Rešio sam stvar nalepivši 3-4 sloja izolir-trake preko poklopca MC slota i sad je :)

Back-up/restore podataka na/sa MC na ovoj N seriji postoji :)
:wink:
edit: nije rešena stvar sa MC, ponovo se gubi, zato se ljudima i vraćaju defoult melodije, teme itd (fabric), ako su novoizabrane smeštene na MC... Najbolje da je problem u memorycard, al'ne verujem.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Gledao sam telefon prvi put juce uzivo i igrao se sa njim.Mnogo je lepsi uzivo,nego na slikama,manji je i kompaktniji.Tezina mu bas nije problem,odlicno mu lezi... bio sam veoma blizu da ga kupim,ali.... ta memorijska kartica!?Ja jednostavno ne mogu da verujem da je telefon tako skrnavo odradjen na tom mestu... evo vidim,sve vise ljudi se zali... pitam sebe,da li je to moguce.Meni ne deluje bas da tu tel. moze da gubi kontakt,ali eto... vi me demantujete.E sad,razgovarao sam sa drugarom koji ima N95 i on kaze da je moguce da korisnici 6500 ne skidaju pravilno tel sa USBa kad su povezani na komp,jer on kaze da je i sam imao takve probleme,dok nije naucio proceduru.Ima li istine u tome ili je zaista telefon po tom pitanju promasaj!?

milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

Sto se tice USB konekcije, ne vidim relaciju izmedju toga i problema sa citanjem mem. kartice. Telefon funkcionise odlicno, stavite konektor i to je to. Sto se tice mem. slota on jeste malo trapavo odradjen i deluje veoma krhko, kao i sam "mehanizam" ubacivanja/izbacivanja SIM kartice ali ja nisam imao problem sa citanjem mem. kartice (imam 2GB). Ako i dalje imate taj problem, moj savet vam je da ga sto pre zamenite/reklamirate u radnji gde se ga kupili.

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

a da li moze neko ko ima problema sa citanjem kartice da nam javi koliko se to cesto uopste i desava,i na koji nacin?zanima me svaka sitnica u vezi ovog fona,jer mi se strasno dopada,a opet,cena mu nije mala,da bi bas toliko mogao da me zeza (mem.kartica)

Odgovori