Meizu M8 MiniOne

Odgovori
igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Meizu M8 MiniOne

Post od igord »

Apple je izdao Iphone, a Microsoft-u gori pod nogama. Zadatak dobija HTC. HTC izdaje Touch (kasnije Touch Dual), na zapadu nije imao veci uspeh, bar ne za sada. Pocinje stara igra "Kome je veci?" I tako je nastao (ili ce tek) Meizu M8 MiniOne


http://meizume.surfterror.com/images/4260m8.jpg

http://www.itechnews.net/wp-content/upl ... -clone.jpg


Dimensions: 107mm x 59mm x 11.8mm (H x W x T)

Processor: ARM11 667MHz+

Display: 3.4", 16600K, 720x480 pixel resolution, Touchscreen TFT LCD

PC Interface: USB 2.0 Ultra Fast Data Transfer

Flash Memory: 4, 8 or 16GB of built-in basic Memory

Operating System: Windows CE for Meizu M8 (Based on Windows CE6.0)

Video Playback: AVI, MPEG-2, RM(VB), MPEG-4/H.263/H.264 at 30FPS

Camera: 0.3+ MPx camera on front, 3.0 MPx camera on back. Supports auto-focus, no flash.

Battery: 1400 mAh Li-ion

Support For:

* GSM + SCDMA Networks (3G & 3.5G to come later)
* Bluetooth 2.0
* Wi-Fi
* TV-out
* Line-out
* Video Conferencing
* USB Host / OTG
* GPS (Add-on)

Additional Features:

* Light sensor allowing the phone to automatically adjust screen brightness in accordance to the lightning in the environment.
* Tilt and movement recognizing sensor that will allow it to auto-adjust screen orientation in accordance to tilting. It can also recognize movements (ie. shaking), a feature which can be used for games.
[/url]

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

10 puta bolja sprava od iphone-a samo je pitanje da li ce zaziveti u evropi i kod nas i kada jer ako zakasni apple ce s :wink: igurno izbaciti naslednika iphone-a koji ce sigurno biti u rangu sa ovim extra aparatom
A N D R O I D

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Zavanicno ce biti pusten u prodaju 3. Marta 2008. Verzije sa 4gb, 8gb i 16gb. Sve ostale specifikacije ostaju iste. Moze da se poruci sa vise e-prodavnica.

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Telefon je neverovatno dobar i lep! I phone moze da ide u smece pored njega! Pitam se kolika ce mu biti cena kada izadje??? :unsure:

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Zeljkamp, bas lepo sto si pitao :oops: . Nasao sam neke cene

Meizu M8 MiniOne 4GB - $298.50 - oko 205 Eura
Meizu M8 MiniOne 8GB - $362.50 - oko 250 Eura
Meizu M8 MiniOne 16GB - $448.50 - oko 310 Eura

Licno mislim da su cene vise nego prihvatljive, ako uzmemo u ubzir karakteristike ovo je sjajno.

www.meizu.com

Ovaj put je Micro$oft stvarno potukao Apple. :P :P :P

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

@igord, slazem se sa tobom u potpunosti! Kada se pogledaju karakteristike telefona onda se dolazi do zakljucka da je telefon jeftin!!! :wink: Mislim da je Apple zavrsio karijeru!!! :lol: :lol: :lol:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

E sad, jos samo smisliti kako doci do ovih uredjaja. Koliko bi kostao transport, da li poruciti iz USA ili Azije i jos gomila pitanja.. Ali ako neko moze da nabavi po ovoj ceni, neka racuna i meni jedan ovaj od 8GB :D

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Meni je i 4GB dosta a cena prava sitnica mada i iPhone nije toliko skup ali je sigurno kvalitetniji od ovog kineza, iPhone 8GB kosta 400$ ili 280e a pasce mu cena do marta. Definitivno Apple nema razloga za brigu, mislim da se niste dobro preracunali ili racunate ove nase lopovske cene.

Azimuth ponudi nekoj kineskinji brak i mos da dobijes fon direktno iz fabrike po nabavnoj ceni :lol: :lol: :lol:

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Zeljkamp, ha ha, koja glupost... Pa apple ce se uvek prodavati, ako nista zbog dizajna i imena, i ovaj ma koliko bude dobar nece biti ni pola prodat kao apple... A da je bolji, slazem se... Ali, i mnogo mp3-eva je bolje od iPoda, pa se on proda koliko i svi ostali zajedno...
iPhone + CX300

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

@Spyker, slazem se da sto se branda tice,apple je neprikosnoven... Ali zasto kupiti apple kada mozes,za mnogo manje love,da kupis bolju ili makar isto tako dobru spravu!!! 8) Ima i ona narodna da su ovce za sisanje. Evo ti link da procitas nesto o ipod-u,malo razbribrige nije na odmet! Ziveli :)
http://dudarim.com/index.php?blogid=1&archive=2007-09
:D :D :D

iphoneforever
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 01:58

Post od iphoneforever »

koja kopija iphona.... samo je bolji iphone sto puta uporedite interfejs iphona i ovog na ip. je mnogo bolji i lepsi...

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

iphoneforever, bolji? Jel mozes da das neki argument? :uhuh: Jel ti kuci imas Mac? Ili imas iBook? :P To ti je Windows CE interfejs, prema tome moze da se optimizuje za razliku od iPhone-a. Da ne pominjem kakve sve aplikacije postoje za Winodws Mobile.

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Stize link idealan za ovu raspravu
http://www.youtube.com/watch?v=uRmBeg5Ex9k

Mene jedino sto interesuje, da li ce TS biti jednako dobar kao na iphone-u.
Ako ce biti, onda ne vidim nikakav razlog da se neko lozi na iphone.

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Svidja mi se pesma od Duft Punk-a koja ide u pozadini i ona sve kaze o razlici izmedju ova dva modela. :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

meni nekako lepsi iPhone :roll:
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

iphoneforever
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 01:58

Post od iphoneforever »

mislim pogledajte interfejs ihona a i sve njegove mogucnosti i third party aplikacije... :o stvarno je iphone lepsi a i drugo... ko zna da li ce ovo moci da se otkljuca u evropi, a za nekih 3-4 meseci apple planira da izbaci novi iphone mnogo bolji... od svih ostalih kopija njega... a vi ste malo zavidni ljudima koji imaju iphone pa pokusavate da to opravdate ovim telefonom koji jos nema niko u evropi.... vama treba jedan siemens a61 da se opametite ako ga vec nemate... hehehe :P

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

iphoneforever i ostali, polako i bez hejta :wink:

O Miezu bih rekao da će ako bude dostupan network free po ovoj ceni (od oko 200e za 4Gb odnosno 250 za 8Gb) biti hit na tržištu.
Rado bih imao model koji ima tako veliki display i 720x480 pixela sa Win CE platformom zbog podrške u programima.
Za poslovne programe i pregled pdf dokumenata je sigurno odličan ako ne i najbolji u toj klasi.
Zanimljivo bi bilo videti na tako velikom ekranu i video poziv :)

Dakle ako bude dostupan po ovoj ili sličnoj ceni pre bih sigurno uzeo Miezu nego "lepši" i ime za skoro 2,5X veću cenu :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

iphoneforever,

1. Ima mnogo vise aplikacija za Windows Mobile 6 (Crossbow) nego za iPhone, za Meizu ne mozes da tvrdis da je kopija ako je odobren od strane FCC, ako znas sta je to. :?

2. Nema potrebe da se telefon utkljucava posto nije ni zakljucan, ovo meni deluje logicno. Inace svi WM pda sa GSM-om se otkljucavaju sa jednim programom (ne bi da navodim, zbog pravila) ako ima potrebe za otkljucavanjem.

3. Neverujem da ljudi na ovom forumu zavide tebi ili drugima na iPhone-u, mogu samo da se smeju Vasoj gluposti.

4. Nemam Siemens a61, nego HTC Prophet sa WM6 TouchFlo interfejsom - koji sam sam portovao, za slucaj da ne znam koji je model, to je kao Siemens a61 samo ima touchscreen :P :P :P :P :P :P

iphoneforever
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 01:58

Post od iphoneforever »

igord,
one cene koje si dao su za media player :uhuh: a ne za phone i meizu nikada ne moze imati ipod, accelometar i mogucnosti iz installera :P :P :P :P :P :P :P kao sto su iradio, razni emulatori nintendo na primer aplikacija fall i mnoge,mnoge druge fore

a da i jos nesto do marta 2008 pojavice se 500 puta bolji telefon od oba dva nikia n98 sa 7 megapiksela i svim ostalim.... a i bezbroj drugih resenja...

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Mislim da cu moj QTEK S200 zameniti sa Meizu M8 Mini One kada ovaj fon dodje na nase trziste. Ako pak i ne dodje, potrudicu se da ga nabavim na drugi nacin... Po meri bi mi bio onaj od 16GB, tako da jedva cekam... :D :D :D

Odgovori