Nokia 6500 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Dejan8
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2007. 08:58
Kontakt:

Post od Dejan8 »

Jedno pitanje...

Da li postoji neka procedura kod skidanja telefona sa usb-a (kao sto se radi kod flash memorije safety remove).
Posto nisam primetio neku takvu opciju u pc suitu je jednostavno izvucem kabl iz aparata, ali se ponekad tel zabaguje tj smrzne bas u tom momentu, kada se izvuce kabl. Inace sw je update-ovan skoro (v4.80)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Dejan8 pa kad ti je fon na PC Suite, tj. na Phone mode, onda jednostavno samo izvadis usb i gotovo, a ako ga stavljas na mass storage onda imas dole u desnom donjem uglu ikonicu za Safely Remove Hardware.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Dejan8
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2007. 08:58
Kontakt:

Post od Dejan8 »

Kljun, hvala na odgovoru. Mislim da sam shvatio zasto se to desava. Ja sam (ne znam iz kog razloga :? ) prvo iskljucivao pc suite pa onda izvlacio kabl iz telefona i tada mi se bagovao, ne uvek ali cesto.
Ali ako ostavim pc suit ukljucen a izvucem kabl sve bude ok :blinky:

Danas pokusao 30-ak puta sigurno...sve ok

Che che
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 01:18

Post od Che che »

Caao svima,

Kupio sam fon pre 2 dana, napunio ga na punjacu i smorio se dok sam sa starog (symbian) telefona prebacio imenik. Morao sam jedan po jedan sa blututom da prebacujem. Telefon je cool jedino shto smo i ja i drugar ptimetili odvojeno da je sam dizajn malo nezgodan za uvo... Kockast je i "bode"...

U glavnom imam vec PROBLEM: prvi put sam ga punio na punjacu kako su mi rekli 12 sati. Onda sam pricao dok se nije ugasio, pa sam ga nakacio na USB i tu je bio 12 sati. Kad sam hteo da ga skinem sa USB-a primetio sam da mu svetli ekran. Pomislio sam da je slucajnost (da je javio da je baterija puna ili sl) ali kad sam ga skinuo sa usb-a nije nikako hteo da se ukljuci. Nikako!

Planiram da ga nosim u prodavnicu sutra... Osim ako neko ne zna shta se dogadja??

P.S. inace, kad sam ga prvi put napunio i ukljucio, pozadinsko svetlo ekrana je sve vreme bilo ukljuceno, non-stop, par sati dok nisam ugasio i upalio tel pa je tek tad sve radilo kako treba...

Dejan8
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2007. 08:58
Kontakt:

Post od Dejan8 »

Uradi update, i verovatno ces resiti sve te sitne bagove. U servisu ce ti verovatno uraditi to isto.
Sto se tice tog skidanja sa usb-a ja sam vec pisao o tome, vise ne baguje a i update-ovao sam ga na poslednju verziju sw-a.
(P.S. nisi morao da formiras bateriju)

Che che
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 01:18

Post od Che che »

Hvala, za bateriju sam kao znao i sam jer je LiIon ali sam pitao i rekli su mi u prodavnici da kao mora. Mada mi je to rekla neka plavusha koja kapiram da zna o telefonima kao ja o zenskoj kozmetici....

Svejedno, nisam nosio fon u servis, skapirao sam u cemu je problem.
Telefon nece da se puni preko usb-a ako je ugashen. Samo ako je upaljen. Sad sam ga napunio na punjacu ponovo i sve je ok.
Eto, za one koji nisu znali... :)

Inace sa fonom nisam dobio CD sa programima pa sam hteo da pitam ima li neko ovde? Iso? Ako nije problem da okaci na rapidshare, voljan sam da zajmim svoj rapidshare premium nalog na nekoliko dana da neko to okaci.

Shta ima na tom disku u ostalom?

Tomislav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 15. Dec 2007. 20:28

Post od Tomislav »

Sche She, imas u podesavanjima opciju sa svetlom pod: settings-enhancements-charger...Nema potrebe da formiras bateriju narocito ne 12 sati sa ugasenim aparatom, to moze samo da joj skodi...iz uputsva:
"Ne ostavljajte
potpuno napunjenu bateriju povezanu na punjac, posto prekomerno punjenje moze da skrati
zivotni vek baterije"...ispostuj samo bar prva tri puta ciklus praznjenje-punjenje do kraja (bez prekidanja i dopunjivanja) i to ti je to. Inace baterija meni traje dva dana ali sam skontao da u 6500c moze baterija iz n95 8gb cija je oznaka (BL-6F) i koja je 1200mAH naspram 830mAH(BL-6P) iz 6500c.

Dejan8
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2007. 08:58
Kontakt:

Post od Dejan8 »

Tomislave si probao to sa baterijom...ako neko ima priliku da proba bilo bi super da javi. Čini m i se da je BL-6F malo duža.

Che Che na cd-u je pc suite, na nokia sajtu besplatan...
Poslednja izmena od Dejan8 u Sub, 22. Dec 2007. 00:37, izmenjeno 1 put ukupno.

Che che
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 01:18

Post od Che che »

Samo PC-suite?? :blinky:

Inace i moj fon je onaj kineski sa nekim crtama na tastaturi....
Sad sam probao net na fonu i odushevio se jer mogu da downloadujem mail attachmente i da ih gledam. Takodje youtube.... SWEET....

Zna li neko kako se gleda TV na fonu? I koliko to koshta. I dali ima neka fora da se gleda youtube a da bude jeftinije. Da se ne naplacuje po regularnoj ceni za gprs.

Mozda smaram malo sa pitanjima ali samo ovo josh i necu vishe... Ostalo mi je jasno sve...
Hvala svima....

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Che che,

da bi gledao TV na fonu,tel mora da bude 3G...da bi imao jeftiniji odnosno free internet,tel mora da ima WIFI-wireless,6500 ga ne podrzava... :wink:
Blackberry 9700

Che che
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 01:18

Post od Che che »

Pa 6500 jeste 3g... kako se to podesi?
A za WiFi ti treba hotspot i nalog itd... Mislio sam dali ima neka fora... Poshto operateri preko daju popust za gledanje Youtube sadrzaja (nije po kb isto kao kad se cita mail npr).

U glavnom kako se TV setuje i kako se tarifira?

Tomislav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 15. Dec 2007. 20:28

Post od Tomislav »

Proverio sam, baterija sa n95 8gb jeste nesto veca nazalost :(, izvinjavam se na dezimformaciji.

p.s. @Che che, podesavanja za 3G se mogu naci na zvanicnom sajtu mobilnog operatera kojeg koristis...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Che che, kakav crni nalog za hotspot? :wacko: Treba ti samo otvorena mreza i apsolutno nista vise... Da si ikada koristio wifi i hotspotove znao bi o cemu pricam. Eventualno moze da se desi da drze zakljucanu mrezu i tada od konobarice zatrazais pass i to je to, eto ti free net...

Mescaline
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 25. Dec 2007. 05:44

Post od Mescaline »

Da li mogu da se gledaju video klipovi formata mpg4 kao sto se moze na SE K800i, ako neko zna neka odg, ja sam procitao od nokie stranici da moze, ali cisto sumnjam ??!!??!
:D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Mescaline, zasto sumnjas? :? Naravno da mozes gledati mpg4 format... Svasta... :disgust:

Mescaline
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 25. Dec 2007. 05:44

Post od Mescaline »

Ja sam prebacivo svoje klipove sa D900 na ovaj mob i krene video clip ali samo se cuje zvuk?? ?? ne znam da li je kod vas tako, ne vjerujem da mi je do mob jer je nov !! :D :)
:D

Dejan8
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2007. 08:58
Kontakt:

Post od Dejan8 »

Ne znam u kom su formatu ti klipovi bili na d900, ja sam prebacivao sa kompa u 3gp-u i sve radi normalno. :P

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Dejan8, samsung D900 snima u rezoluciji 352x288 pixela a to ti je format mp4... :wink: 8) ..
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Mescaline
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 25. Dec 2007. 05:44

Post od Mescaline »

Ej, da li se moze ukljucit blic dok snimam video clip izgleda da ne moze, a ne znam sto ccc :DDD pa ako ko zna neka kaze.
:D

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Mescaline pa ako u opcijama za snimanje video zapisa nema nigde da se ukljuci blic, onda nema.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori