U600

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

U600

Post od Stelle »

Zanima me u600 i najverovatnije ce mi to biti buduci telefon. Jel ima neko nekog iskustva sa njim oko zvuka, slajdera i softweara?? ako ima molim neka napise, fala :D !

Ko je generalni zastupnik samsung telefona u Srbiji???
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Postoje vec nekoliko tema o U600...

viewtopic.php?t=11673&highlight=u600

viewtopic.php?t=12814&highlight=u600

Inache slajder je ok,jedno cesh morati malo da se naviknesh na touch pad i na meni a ostali je ok...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

ako mozes uzmi U700,malko je bolji a i lepsi... nije los U600,ok kamera,dobar slajd... malko me nervira touchpad,nekako mi se cini da ti treba malo duzi dodir da skonta sta oces... al generalno je ok...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Izvinjavam se nisam video te teme...kapoerista90, u700 je za 30e skuplji a daje samo 3g a ima neke mane u odnosu na u600..npr neki cip za muziku ( to sam procitao u testu)... Zna li neko ko je generalni zastupnik za samsung telefone??
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Trebalo bi da je Roaming, mislim barem je bio generalni zastupnik jedno vreme, ne znam da li je i dalje, proveri...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

znam,al sam ih uporedjivao pa samo kazem sta se meni svidelo... a sto se U700 tice,dobijes i dzojstik koji se vrti kao na Ipod-u(fensi )... al tvoj izbor...
Nokia E71... Elegant, but deadly

rasha82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 05. Dec 2007. 02:08

Post od rasha82 »

Posto tek danas prvi put drzim Samsung u600 u ruci ...trebala bi mi mala pomoc vezano za neke funkcije. Jel postoji mogucnost da se iskljuci auto focus i kako?Sta znaci Macro" funkcija kod kamere. Sta je Iso"(automatic,100,200,400). Auto WB"?.......unapred hvala.....
Inace telefon je fenomenalan.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ISO - to je osetljivost filma na fotoaparatu.
vazi i za digitalnu fotografiju.obicno na digitalcima ide od 100-200asa do 1600 ili 3200asa pa cak i vise,sa tim sve sto je preko 1600 je skoro neupotrebljivo za velike formate,pa cak i za fotografiju 10x15cm. (asa ili iso je jedno te isto).
znaci sto manji ISO to bolja slika,
na fotografiji od 100 asa ima manje zrna(tackica)
sitnije su na 100asa i manje se vide
sto bi iskljucivao autofokus, kad je on tu da poboljsa kvalitet slike i da je izostri?
macro mod koristis u situacijama kad slikas nesto sto je na maloj razdaljini izmedju telefona i objekta kojeg slikas, preporucuje se da ta razdaljina ne bude bliza od 5cm. najcesce su to slike cveca... najbolje ces znati kad uvatis telefon u ruke i sam isprobavas.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

ISO 100 na primer kod samsunga treba upotrebljavati kad je dan i dobro osvetljenje uopste . A ISO 200 i 400 kad je mracnije jer daje bolju osetljivost kamere i samim tim od manje svetla pravi bolju sliku . Tako je po pravilu , ali posto ovde pricamo o kamerama na mobilnim telefonima sa minijaturnim senzorima , pitanje je kako se sve to u praksi pokazuje i pogotovo kod samsunga , treba sto vise gledati da se manuelno podesi sve sto je moguce na aparatu ako se hoce dobiti upotrebljiva slika .

Znaci , da ti nije tesko rasha82, da kad si u gradu po noci i hoces nesto da uslikas , da prvo namestis parametre ( WB , ISO itd ) , pa tek onda da slikas , jer ako sve drzis na AUTO i kazes ovako ne moram da brinem , dobre slike ces dobiti danju ili kad je dobro svetlo , ali u uslovima sa slabijim osvetljenjem a sa jakim sijalicama sa strana u daljini , kao sto je primer na ulici nocu , dobices preterano osvetljenu sliku na mestima gde padaju te svetiljke a sa druge strane , vrlo ne-ostru sliku tamo gde je tamnije . Znaci probati kao sto kljun kaze i videti kako u kojim situacijama namestiti .

Ja na primer sa samsungom P850 , kad sam na ulici nocu , stavljam u 90 % slucajeva na ISO 200 i vrlo vrlo retko na 400 a jos redje na AUTO . i White Balance tada ide na incadescent .

White Balance ti odredjuje balans bele boje koja je u fotografiji vrlo vazna jer ti meri kakvo je osvetljenje u okolini i tako se i ponasa . Daylight preko dana ili kad je suncano , AUTO mozes isto kad god ima dovoljno svetla preko dana , Incadenscent kad je smanjena osvetljenost ili nocu pretezno , Fluorescent kad je totalno vestacko i jako osvetljenje , pogotovo pri neonkama ili u blizini ekrana , Cloudy kad je oblacno , itd . Parametar po kome ces da odredis koji white balance da stavis je taj , sto bi trebalo da gledas na ekranu da ti slika bude sto prirodnija pri toj vrsti svetlosti . Ako ti nije ok , menjaj . Na primer , moze da se desi kad pocne da se smracuje i ti stavis na cloudy , da dobijes plavkastu boju slike na ekranu jer nije dobro svetlo za takav stimung software-a . Ili ako preko dana stavis na incadescent , dobijas isto plavu neprirodnu boju . Cloudy isto moze lepo da se iskoristi kad je kisha i tmurno je vreme , pa bilo preko dana ,bilo kad pocne da se smracuje ali isto , ako sacekas da padne noc a ostavis cloudy, onda dobijas zutu boju slike.

Tako je stanje na mom P850 i to sam vec provalio , a moguce je da u600 ima malo bolje izbalansiran white balance u software-u i da je AUTO bolji .Kao na primer k750i , kod koga mozes da u 90 % slucajeva da drzis na AUTO i dobices pristojan kvalitet a sve ovo gore sam pricao jer je samsung posebna po meni prica i tera coveka da namesta sam parametre .

A za macro ti je kljun odgovorio .

Autofokus nema razloga da iskljucujes jer je dovoljno da kad uperis kameru ka necemu da slikas i samo skljocnes i tada ti nije slika fokusirana , tj. bice mutna a ako hoces da koristis autofokus , moras pre slikanja da uperis kemru ka tome sto slikas , pa da prstom zadrzis dugme za okidanje na pola dok ti kvadratic ne pozeleni ( tako pokazuje da je izostrio sliku ) i tada da pritisnes do kraja ne mrdajuci ruku i skoro ne disuci sekundu dva , i dobijas izostrenu sliku , koja je upotrebljiva . Autofokus ako ne koristis , imaces samo mutne slike .

Znaci , autofokus nije funkcija koja se iskljucuje ili ukljucuje , nego funkcija koja se koristi ili ne koristi . A uvek je tu za dobrobit korisnika . 8)

p.s. Najbolje slike ja mislim , jer je tako kod mene na P850 , ces dobiti preko dana ako stavis WB na daylight , ISO na 100 i merenje expozicije na matrix i naravno obavezno autofokusiranje ( AF ne zaboravljaj nikako ) . Tada skoro da neces prepoznati ili videti razliku izmedju te slike u odnosu na klasican jeftiniji digitalac .Videce naravno to covek koji se bavi fotografijom ali vecina prosecnih korisnika nece . Slike su fenomenalne i ispod toga se ne zadovoljavaj . Dok god ne postignes tu vestinu fotografisanja , nemoj da budes zadovoljan .

Pozdrav i samo napred na slikanje i postovanje ovde primera u kaficu , da i mi vidimo kako napredujes .

Vlada 8)

kari
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 02. Dec 2007. 00:35
Lokacija: Novi Beograd

Post od kari »

Vlado svaka cast na textu! Nije ovo ovoliko bilo lako napisati.. Jel zna neko kako se ulazi u skriveni meni kod samsunga? Uzeo bih U700 pa me zanima i koji je za njega dobar softver da mi ne uvale nesto lose..

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

jel mogu teme da se rade za U600??

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stefan33 ne, nemogu teme da se rade za u600. kod G800 se mogu menjati teme.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

ok ,danke schon :D

Hyper
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Jan 2008. 06:35

Post od Hyper »

Da li neko moze da mi odgovori na sledeca pitanja

1) Kada pokusam da prebacim slike sa pc-a na telefon kaze mi file type not valid(slika su u jgep i gif formatu). Koji format da koristim za slike? Kad prebacujem sa telefona na pc moze a isto su u jgep formatu??
2) Koji format da koristim kad video prebacujem?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Hyper smanji rezoluciju slike, i telefon ce ti citati slike, prebacuj jpeg format slike. sto se tice video klipa, prebacuj 3gpp format videa.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Hyper
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Jan 2008. 06:35

Post od Hyper »

Kljun, hvala snasao sam se , bio si u pravu do rezolucije je bilo.
Sad me nesto drugo interesuje. Jel moguce postavljati slike u foldere? Prebacio sam neke slike sa letovanja 2007 od drugara, onda mi je on prebacio slike sa Nove godine i sve je izmesano nekako.
Kako da ih stavim u posebne foldere sve? I jel moguce to?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Hyper sve slike koje prebacis ce ti biti u "downloaded images" i odatle ih nemozes nigde drugde premestati negu u "favorite images", sto znaci da je nemoguce praviti foldere u slikama.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Hyper
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Jan 2008. 06:35

Post od Hyper »

Uzeo sam telefon pre nekoliko dana i utisci su odlicni sem jedne stvari. Baterija.
Ja sam znao da nije bas najbolja ali da li je moguce da mi je trajala samo jedan dan? Punio sam je preko noci i uzeo telefon. Otisao u skoli, usput slusao malo mp3(jedno 7-8 pesama), stigao u skolu napravio 2-3 video zapisa, ortak mi prebacio neke pesme preko bt-a, nazvao neke ljude i pricao ne duze od 3 minuta ukupno.. I evo sad imam jednu crtu samo, sto znaci da moram da ga bacim na punjac :S
Jel to samo meni tako jer nisam dobro bateriju formirao ili generalno vazi za ove telefone?

qwertyka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:18

Post od qwertyka »

Ja sam ga danas kupio... nisam jos formirao bateriju.
Reci mi da li ti slajder ima lufta ?

Pozdrav

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Hyper, qwertyka nema potrebe da formatirate bateriju, jer je Li-Ion, to sto ga drzite 12 sati na punjacu nece dovesti ni do cega a kamoli ne do formatiranja baterije.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori