Kako spakovati DivX za Symbian telefon

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stefan33 ma naj jednostavnije ti je da uzmes smart movie, i kad udjes u program imas da podesis da konvertuje video za poseban telefon, i tu imas N95 i gotovo, i on ti sve odradi sam i samo prebacis fajl na fon, i na fonu moras imati smart movie i snimak odlican i svi zadovoljni. :wink:
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

gilaxia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 09:36

Post od gilaxia »

bestboy napisao:Moze i sa Xilisoft 3GP Video Converter 3 sa (avi,bitrate 150) ispadne bolje od smartm. ali ne moze da se stavi titl...A ceo ekran ide na 5! ...:lol:


sta ti znaci bitrate 150? u podesavanjima za avi nisam nasao da bitrate moze da se menja....aj kad vec citas ovo,deder pojasni mi koji je format u tom converteru najbolji za coreplayer ako znas. gracias :D

speoon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Uto, 22. Jan 2008. 16:34
Lokacija: vukovar

Post od speoon »

može i sa SmartMovie converted koji film od 700mb pretvori u 150mb i priton se neizgubi na kvaliteti podesite koju rezoluciju želite ili koji mob imate i to je sva mudrost

MCone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2008. 20:03

Post od MCone »

Sve ja to kapiram, ali kako kad hocu da prebacim neki strani film za koji mi i pored njega treba prevod??? JEl i prevod posebno trba da prebacujem na fon, ili...? Inace, imam Any Video Cenverter...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

MCone ako imas symbian telefon onda koristi smart movie za konvertovanje filma, u smart movie-u mozes da ubacis prevod koji ide sa filmom, a ako nemas symbian telefon neverujem da ces moci da ubacis prevod.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

sin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 20:47

Post od sin »

a koji tel da izaberem u smartmovie converteru ako nije ponudjen n95,a verzija convertera je 3.40. :oops:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

sin izaberi šta hoćeš ali stavi rezoluciju da bude 320x240 i to je to .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

MCone, nije bitno da li imas symbian ili bilo koji drugi telefon koji pusta video, moze jako lako da se nalepi titl na svaki video fajl uz pomoc DirectVobSubFilter-a, javi se na pp ako ti treba pomoc oko njega.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

the maniac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 03:04

Post od the maniac »

kljun napisao:...problem ces resiti ako snimis nove codece za video....
I ja imam isti problem. Jesu to oni kodeci sa sajta Lonely Cat Gamesa ili neki drugi?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

the maniac ja sam imao neke CORE kodeke ali ne znam odakle mi bejaše oni .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

the maniac najbolje ti je da snimis K-lite codece, s njima nema nikakvih problema, barem ne kod mene.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

the maniac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 03:04

Post od the maniac »

Nasao sam taj core kodek pa cu ga instalirati. Ali otkad sam instalirao SmartMovie Converter svi fajlovi na kompu koji su mi u mpeg formatu su bez tona, i na PC-u i kad prebacim na telefon. To su uglavnom fajlovi sa youtuba. Bukvalno onog momenta kada sam instalirao taj program ti klipovi su mutirani i uopste ne mogu da ih odmutiram. Zona sumraka. Plus sto mi sve filmove/serije koje pokusam da konverujem izbacuje BUG i izlazi iz programa. Ne znam, da li je do tog konvertera ili nesto drugo? Svaki savet dobro je dosao!

alesandro87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 02:51

Post od alesandro87 »

Pozdrav svima ja sam danas uzeo telefon Nokia 5310 XpressMusic pa me zanima da li ja mogu da gledam filmove na njemu i kako da instaliram SmartMovie player?Unapred hvala!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

alesandro87 nikako ne mozes instalirati smart movie na taj telefon, jer telefon nije zasnovan na symbian platformi, ti imas s40 i jedini nacin je da snimis neki java program koji pusta avi format filmova, mada mislim da tako nesto ne postoji, filmove mozes da gledas u 3gp formatu.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

alesandro87 skini imtoo avi u 3gp konvertor i time si rešio svoje muke do pola.druga polovian se tiče nemanja titla
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

the maniac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 03:04

Post od the maniac »

Please ako neko može da mi pomogne sa problemom koji sam gore izložio (par postova iznad). Trenutno mi je najveći problem što nemam zvuk kada puštam MPEG fajlove, bez obzira na plejer u kom ih puštam. Npr. kad pustim u Media Player Classic-u u dnu stoji ikonica sa malim zvučnikom i X pored. Preistalirao sam sve kodeke i ne pomaže. Ovo mi se desilo od kada sam instalirao Smart Movie Converter i convertovao neke fajlove. Probao sam i da uninstaliram taj program ali slaba vajda...

supersonic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 27. Maj 2007. 18:00
Lokacija: Herceg Novi
Kontakt:

Post od supersonic »

JA nikako ne mogu da nađem xvid codec za telefon.

Izvinite što dižem post iz mrtvih...

Instalirao sam smartmovie, i kako pustim nešto tako mi se ugasi program..

MrMoT
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 02. Feb 2007. 15:52

Post od MrMoT »

Da li neko zna kako da dobijem Code za PC Converter?Ne znam sta znaci ono da se program otkljucava pomocu Smart Movie-a fa telefon sto je napisao Miskoni jos 2004.g... :unsure: :unsure:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

MrMoT, na telefonu u glavnom meniju Smart Movie player-a postoji opcija "unlock converter". Tu ćeš ukucati "request code" koji se pojavljuje u PC converter-u, zatim ćeš na osnovu njega dobiti kod.

MrMoT
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 02. Feb 2007. 15:52

Post od MrMoT »

Jao da,ja sam trazio u DivX Playeru na telefonu..:oops: sad cu da instaliram Smart Movie,pa da probam :roll: :) :oops: :oops: Hvala!

Odgovori