Sta mi se dogodilo sa memorijskom karticom?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Sta mi se dogodilo sa memorijskom karticom?

Post od shocky »

Imam MicroSD Kingmax od 128MB. Koristim je u tel 6131. Isprobaovao sam u security-ju security level > memory. Mislio sam da je to da uvek trazi sifru kada hocu da pristupim memorijskoj kartici. Otisao sam u galeriju > kartica > i tu se zablokiralo. Nisam bio strpljiv da cekam pa sam skinuo bateriju jer nije moglo ni da se ugasi. Kada sam upalio memorijska kartica je nestala. Probao sam da je ubacim u samsung ali mob bude zablokiran sve dok je kartica unutra, cim je kliknme da izadje mob se odblokira. Sta se dogodilo?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

shocky, pokušaj da formatiraš karticu preko Card Readera, a onda je tek ubaci u mob i ponovo je formatiraj... nadam se da će to rešiti problem... :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Da,ja sam imao slican problem,formatiranje je pomoglo. Posle je savrseno radilo
Prosto... al odose ti fajlovi
Nokia E71... Elegant, but deadly

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa fajlovi su već otišli... ionako mu ni jedan fon ne vidi karticu... ovako će bar imati karticu...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Card Reader je...? Kako mislite da formatiram kada nemam pristup istoj? Imam nekoliko slika na njoj, sva srece pa sam sve prebacio na komp, jesu te slike izgubljene?

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

naravno,cim budes formatirao izgubices SVE podatke sa kartice... ako nemas ti Car reader idi do nekog servisa,skoro svi ga imaju. ili kupi u radnji,nisu skupi :):)
Nokia E71... Elegant, but deadly

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

shocky napisao:Card Reader je...?
Card reader je citac kartica koji preko (najcesce) USB porta povezujes sa PC-om i moze da cita razlicite tipove kartica. Kada karticu gurnes u card reader PC ce je videti kao novi izmenjljivi disk i onda mozes da probas da je formatiras na PC-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Citace kartica mozes naci za oko 10E i onda je lepo formatiras i resio si problem !

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Imam stampac HP c4280 i ima slotove za nekoliko vrsti kartica. Pa sam mislio da ako mozda ima neki dodatak tj kao kutijica za neki od tih slotova pa da moze da primi ove micro? Tako bi mogao da formatiram.
U svakom slucaju videcu da odem negde u servis da mi oni odrade.

Hvala vam na pomoci! :)

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Imas adaptere na primer Micro SD u neki drugi format,mislim da moze odvojeno da se dokupi.... Ako ne,pravac servis :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

E ljudi. Ja sam bio batalio za to. Nisam imao kada da se cimam za karticu. Danas sam bas kupio 2Gb sa adapterima, ubacio ovu od 128MB u adapter, ubacio u stampac, pokusao sam da pristupim na karticu i izbaci:
Drive not found.
Takodje kada sam pokusao format prijavi:"There isn't disk in drive:... Insert a disk a then try again"
Kartica mi vise nije tolko bitna ali bi hteo da je povratim u radnu stanje pa da mogu da je poklonim nekom. Ocigledno da ce trebati neki poseban program za ovo...

Odgovori