UPUTSTVO: Kako doći do sertifikata

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Moram biti iskren da sam i ja dosta aplikacija naqsao da nisu bile nepotpisane. odduse imaju mozda dve-tri koje bas nema naci poput rotateMe i slicno ali eto. mislim da nije razlog sertifikat za ne kupovinom symbiana.

Mirko BGD, ako nisi nista uzeo, slobodno uzmu sta ti se svidja. Evo kao sto vidis vec ima resenje za potpisivanje a kao drugo velika vecina aplikacija ne trazi potpisivanje.

milann, Mozda budemo u istom paketu ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

darkado, svaka tebi cast, ali ja evo od nekih 650 MB aplikacija koje sam poskidao za svoj fon, morao sam blizu 50% da signujem jer su cracked-unsigned. I skoro da nema dana da ne nadjem barem 1-2 nove zanimljive. A ako trazim bas nesto specificno... E to je druga pricha :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

nemash sretje ili nisi dovoljno trazhio, verovatno vetjina tih koje si sigovao ima i signed, treba potrazhiti .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

darkado, greshish ovaj, greshish silno sine. Da bi se aplikacija mogla cracknuti, prvi korak je unsignovanje. Kad ti aplikaciju "preradis" ona mora ponovo da se signuje, ali to sada nije moguce sa starim signom, nego treba novi, jer je i aplikacija promenjena. A SynbianSigned je isto protiv piraterije, pa za te aplikacije nece dati svoj sertifikat. I onda korisnici treba sami da ih signuju. Znachi, ne radi se o tome da ja nemam srece, ili da nisam dovoljno trazio, nego o tome da ja koristim stotinak aplikacija u fonu, naspram tebe koji ne koristis vishe od desetak.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

38 atm to be precise :) .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja dobih i preko ovih sertifikat,sad nisam kuci al kasnije cu probati pa javljam ;)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Evo ja skinuo ali ne znam kako sad radi. Idem na instal next, next i ko instalira ali gde to. Ne kontam ja ovde nista
EDIT: ah.. ko kad nisam niakda radio.. Evo nasao sam neki tutorial i lik pojasnio 3 nacina postpisivanja. Ja odabrao neki i evo potpisao sam rotateMe, normalno instalirao ali kada kliknem na aoplikaciju nista se ne desaje :( ..toliko ej cekao da potpisem i nista.

Evo skinem i v2.10 ..potpisemn instaliram i nece ni ona. Jeli to ima veze sa potpisivanje ili sertifikat samo treba za pristup instalaciji ostalo je do mob ?

EDIT: evo skinuo sam v1.21 i kada sma instalirao, fino se pokrene apliakcija i kaze mi da moram update-ovati sw jer je stariji od v4.0707 tao da... nakon svega nista.. ajde barem imam sertifikat.. inace ne mogu uraditi update nego moram nositi u servis pa videt cu ako me ne bude mrzelo

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Vise nam nisu potrebni ni Kinezi sa sertifikovanje unsignovanih aplikacija. Evo postupka kako da sertifikujete program:

1)Prvo morate da probijete zastitu na vasem telefonu, a vise o tome imate u ovoj temi viewtopic.php?t=12736
2)Skinite potrebne fajlove ovde
3)Kopirajte 00000001 u c:\resource\swicertstore\dat\ (verovatno necete naci ova dva poslednja foldera u c:\resource\ pa cete morati da ih napravite) i oznacite fajl kao 'read-only' preko nekog explorera (npr. x-plore)
4)Kopirajte gensign.cert i gensign.key u c:\private\EC696702, i preimenujte im nazive u cert.cer i key.key
5)Pokrenite aplikaciju Mobilesigner, i u polje "sis file" ucitajte aplikaciju koju zelite da signujete, a zatim idite na options i selektujte SelfSign. Trebalo bi da vam ispise "Operation success!" ako je sve proslo kako treba.
6)Instalirajte vasu sertifikovanu aplikaciju. :)
Poslednja izmena od milann u Sub, 24. Maj 2008. 14:38, izmenjeno 3 puta ukupno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

"milann" Ljudi, vise nam nisu potrebni ni Kinezi sa sertifikovanje unsignovanih aplikacija. Evo postupka kako da sertifikujete program:

Svaka cast milanne 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Svaka cast milann za tutorijal al meni licno nekako sigurnije sa ovim serfitikatima.Usput napalm veceras sam se igrao sa serfikatom i ubacio nekih 20tak programa medju kojima je i Rotate
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Hvala vam, ali eto ako neko ne moze da ceka Kineze nedelju dana za sertifikat ili ako se slucajno oni ugase, moze sve ovo da odradi za 10 min (ukljucujuci i razbijanje zastite) i odmah moze da sertifikuje aplikacije. :)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

hvala svakako i na toj informaciji. Ipak ne znaju svi ni za kineze.

madness99, One novije verzije v2.0 i v2.10 nisu htele da se pokrenu jer nemam akcelerator, senzor za pokret kao sto je to na n95-n82. Fino je pisao pre instalacije ali ja samo pritiskao next next, nisam odma video. A ova starija rotateMe v1.21 nece raditi radi starije verzije sw. Moram telefon update-ovati na noviju verziju. Tako da je svejedno do mene a ne do aplikacija.

..nego, ima li kakvih novih aplikacija da su izasle, nesto interesantno. Recimo ja jedino sto sam video novo da je izaslo jeste neki "barcode Reader" ..nesto tako. Cita bar kodove sa proizvoda, snimi se kamerom, onda ti da neki br. tog koda recimo 1538 ili te uputi na neki link preko neta da vidis o tom proizvodu. Samo opet.. nisam video neke koristi od toga al eto.

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Ljudi, sve sam uradio kao sto je milann, objasnio u tutorijalu, danas je 10.4. a kod njih pise da moj opseg brojeva dolazi na red 8.4. Da li to znaci da ne moram da cekam "par dana"? I gde tacno se nalazi taj WinRAR fajl?
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Ibrahim Gueye, ne treba da pratis datum kad si postavio post. Tebe samo interesuje da se pojavi opseg brojeva u kome je tvoj post. Kad ga nadjes onda kliknes na onaj crveni link ispod njega, potom skrolujes sa misem na dole dok ne nadjes tu WinRar ikonu.

edit: pogledaj prvu stranicu, dodao sam sedmi , osmi i deveti korak kako preuzeti sertifikat.
Poslednja izmena od milann u Čet, 10. Apr 2008. 19:31, izmenjeno 1 put ukupno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ides na ovu stranicu http://www.opda.net.cn/viewthread.php?tid=26592 i pratis za koje postove je napravljan sertifikat. Ako si ti u tim postovima ono.. zadnji je napravljen za postove od 74056 do 75255 ..i ako je tvoj post recimo 73100 onda je tvoj sertifikat tu.

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Aaaahhaaa, sad sam shvatio, meni je oko 86.000, tako da sacekacu jos par dana...
Hvala vam mnogo ljudi, samo jos jedno pitanjce: da li kada dobijem sertifikat on vazi za sve aplikacije?
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Ibrahim Gueye, mozes da sertifikujes sve aplikacije, i to u narednih 3 godina :wink: .

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

milann, puno hvala na svemu, valjda ce sve proci kako treba, sad mi ostaje samo da cekam... :D
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

U al sam se namucio oko ovog sertifikata kao nikad do sada.Ladno sam bio zaboravio i username i broj mog posta,pa sam cesljao sinoc Opda forum i na kraju na svu srecu nadjem svoj post odradim jos 4 i preuzeh sertifikat :wacko: :D
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

milanne jabukko sa granne :D
Svaka cast na temi, upravo sam se registrovao na sajtu i postavio onih 5 postova i sad cekam nestrpljivo sertifikat za moju N95 :D ...tek sad sam presrecan sa svojim novim fonom!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Odgovori