Slučajno otkriveno - tips & tricks

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Lepo sam rekao,na N seriji to ne moze.... A ovo vazi za s40 nokijice :) valjda... :unsure: na 6300 sigurno radi :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

kapoerista je upravu radi i na mojoj 7500 znaci samo na s40 :) inace ovo je dobra fora thx :D ja imam kodove za nokiine telefone skinuo sam sa neta i rade ...kome treba neka mi pise poslacu mu da ne postavljam na forumu :)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ima jedna zanimljivost kod kucanja porukica........otkucas poruku i kad ubacis broj samo podignes slusalicu i on automatski salje poruku........nista nije toliko od pomoci ali eto cisto da dodam :) :wink: zaboravio sam da kazem da je rec o Nokia telefonu 7500 znaci sigurno radi na svim OS 40
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

dimi89,
bilo kudadimi89, svuda.
jesi li ti to procitao da ce za oglase i otvaranje tema biti potreban odreden broj poruka, pa sad pokusavas u dan i po da popunis kvotu :wink:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

:D nema veze sa tim (nego kazi mi gde si to cuo?) :D u poslednje vreme mi je bas forum priraso za srce pa volim da diskutujem.I naucio sam 1000000000 novih stvari o telefonima koje ranije nisam ni znao.A i ti ne zaostajes kefalo 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ne znam koliko je ovo "tip", ali mene je jutros iznenadilo, pa rekoh da podijelim sa vama: naime, kucam ja jutros drugu poruku, a memorisao sam mu odvojeno dva broja koja ima, jer mu cas saljem na jedan, cas na drugi broj, jer mi je "lakse" tako da odaberem broj na koji saljem nego da stavim dva broja u isti kontakt. E sad, ja hocu da mu posaljem na 68 broj, koji uz njegovo ime sadrzi i napisano 68. I ja, da ne bih kucao ime pa birao od dva broj, ukucam "68", da ga nadje tako. Pogledam telefon poslije par sekundi - nije poslao! Ja procackam malo i shvatim u cemu je caka: bez obzira sto stavka u imeniku ima u svom nazivu broj, on ne vrsi pretragu po imenima kad se ukuca broj, vec salje na taj broj! Tj. pokusao je da posalje poruku samo na broj 68! Dakle, mora se ukucati i neki karakter imena uz broj da bi telefon to prepoznao. Tako je bar na N91!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

neko ko ima n73
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 17:54

Post od neko ko ima n73 »

mozda neko ko koristi T9 moze da mi pomogne i kaze zasto od kako sam instalirao novi software na n73 telefon ne cuva fraze, kako ubacim neku rec na insert word, sledeci put kad udjem u poruke moram sve ispocetka...pre (sa prethodnim sw) nije bilo tako

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, meni je daleko lakse da sve brojeve drzim pod jednim kontaktom, i onda samo joystick dole i eto me na drugom broju. Fora je u tome da poredjas brojeve po ucestalosti, recimo za broj koji najcesce koristis kod odredjenog kontakta stavis prvo msto, pa drugi broj drugo mesto itd. Recimo ja za jednog ortaka imam 5 brojeva, na prvom mestu je onaj koji ja najvishe koristim u komunikaciji sa njim, na drugom mestu je poslovni mob, na trecem fixni, na 4. drugi poslovni...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

a lik ima ranac samo sa "poslovnim" telefonima :lol: :D :lol: :D :lol: Ne znam,meni je lakse da na primer ubacim MILOJKA i ispod toga MILOJKA 2 ili MILOJKA 064(ovo je primer,nemam takvo ime u imeniku :D )
Nokia E71... Elegant, but deadly

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Slažem se da je tako lakše, ali... Nekad hoću da pošaljem na jedan, nekad na drugi, jedan je broj default jer uglavnom šaljem na njega, ponekad opet hoću na drugi... :wacko: Totalna zbrka! A prihvatiću taj savjet za ređanje brojeva!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Evo jednog po meni bas zanimljivog trika, samo nisam siguran jel radi, jer nemam ni jednu Nokiu pri ruci, tako da vi probajte pa recite jel radi! :wink:
Naime, kad vam je telefon skoro prazan, a ocekujete npr. vazan poziv (punjac vam naravno nije pri ruci), ukucajte *3370# i telefon bi trebao da se resetuje, i posle podizanja sistema da pokazuje da imate 50% baterije, i to je tzv. "reserve battery"! :)
Naravno svaki sledeci put kad punite telefon preko punjaca, napunice se i "reserve battery"! :wink:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

McLaren F1 napisao: posle podizanja sistema da pokazuje da imate 50% baterije, i to je tzv. "reserve battery"!
Desavalo mi se ovo ali slucajno, mislio sam da je do zaglupljenosti telefona tj njegove netacnosti pri ocitavanju nivoa baterije.
5130+Koss the plug....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

McLaren F1, evo probao sam ovo bas danas, i naravno nije se desilo nista. Ovo vazi za E61, za druge telefone ne znam da kazem. E da pretrazio sam sajtove, i ovo je kod za EFR (Enhanced Full Rate - nesto kao jachi prijem signala na 12.2 kbps) Ima i Half Rate (mrrzi me da kopam koji je kod - kad su preopterecene stanice, operater ih spusta i onda je slabiji kvalitet razgovora zbog 5.5 kbps)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, kad odabereš opciju "defaults" za određeni broj možeš za svaki tip komuniciranja (ili samo poruke recimo) da staviš "no default" i onda ćeš uvek imati mogućnost da izabereš broj koji hoćeš. :wink:

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

[quote="miodrage"][/quote]

Da li se zna sta je po defaultu podeseno, EHR ili HFR?

Razmisljam da li da cackam oko toga ili ne 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mislim da je po defaultu stavljen EFR. Ali nisam 100% siguran. Uglavnom ako nemas problem sa signalom, probaj da stavis EHR, i vidi da li ce se vek baterije produziti, i koliko.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

AquaZX, možeš slobodno da se poigraš sa tim. Ranije su telefoni dolazili u HFR režimu jer su kapaciteti mreža bili mnogo manji i nisu sve mreže podržavale EFR, sada su uglavnom svi u startu podešeni za EFR.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, thanks for the tip! 8) Ovo za bateriju ne funkcioniše na mom N91... A baš bi bila kul fora! Može li neko napisati taj kod za HFR, izgleda da me Google ne voli. :smutny:

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Postoje kodovi za sledece:

1 ) Aktiviranje EFR
1a ) Deaktiviranje EFR

2) Aktiviranje FHR
2a ) Deaktiviranje FHR




Moje pitanje je sledece: da li deaktiviranje EFR znaci i automatsko aktiviranje FHR? (i obrnuto)


I da, na N6233 nisam nasao kodove koji manipulisu sa EFR i FHR... Zna li neko?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nema svrhe mnogo raspravljati o tome, novi telefoni su "imuni" na ove kodove. :wink:
Evo čisto kao info, mada smo to već pominjali u nekim ranijim temama.

Enhance Full Rate
Activate EFR - *3370#
Deactivate EFR - #3370#

This code will improves sound quality, but it will decreases battery life.
*Note: Phone will restart after code is entered.

Half Full Rate
Activate HFR - *4720#
Deactivate HFR - #4720#

This code will degrades sound quality, but will increases battery life.
*Note: Phone will restart after code is entered.

Odgovori