Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da ne otvaram novu temu, iako mozda zasluzuje
https://www.specialphones.eu/en/store/10234
I rest my case your honour, mislim da ovo jednostavno MORAM da posedujem!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Sto bas taj?
Sam si trazio: http://www.solomobi.com/category.asp?lx=cate&cate_id=91 :)
Eto ti pa biraj...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kako sto? Pa dual SIM a u kucistu velicine malo veceg sata. Meni ej to odlicno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

Nabavio sam pesung p3000 (http://www.solomobi.com/research.asp?cu ... mage32.y=5) ovde mozete videti kako izgleda.
To je u principu jos jedan kinez sa dve kartice ,tv-om itd... ali mnogo dobro izgleda!!!
Zanima me da li neko ima ili zna gde mogu da nabavim neki program za povezivanje sa compom pošto ne mogu da ga povezem.
Inace sam zadovoljan sa radom tog telefona, ima emulator za nintendo igrice izmedju ostalog tako da ubijam dosadu malo sa super mariom!Kad ga malo bolje proucim napisacu jos nesto o njemu za sad toliko!

nemania
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 29. Dec 2007. 23:01

Post od nemania »

Da li se mogu menjati teme na modelu anycool t818? Imam model kome je ulaz za USB, odnosno punjenje sa donje strane telefona, a softver lici na iphone. Takodje me interesuje mogu li se ubaciti i neke igre...?

Elektro
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2008. 01:14

Post od Elektro »

Nemania, verovatno imash kopiju Anycool-a (verovao ili ne, i to postoji), poshto anycool t818 ima ulaz sa strane. E sad, ovo nadalje vazi za anycool (oreginal): teme mogu da se menjaju, ali to nisu one klasichne teme kao shto ima na drugim telefonima, nego oni pod promenom tema podrazumevaju samo promenu okvirne boje (boje okvira ekrana) i to je to, sve ostalo ostaje isto. Igre ne mogu da se ubacuju poshto tel ne podrzava javu, tj. podrzava javu, ali s njom ne mozesh apsolutno nishta da radish, tako da se svodi na ono shto sam malopre rekao... :wink:

Goran986
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2008. 16:17
Lokacija: Novi Sad

Post od Goran986 »

Uzeo sam Anycool Doo7 i zasad sam zadovoljan telefonom...ima maloh nedostataka ali nista strasno.
Zanima me da li je nekako moguce koristiti mobil operu na njemu ili neki drugi program za mobilni...unapred hvala.

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Nemozes da koristis Operu,takodje ni jedan drugi program posto D007 ima fabricki softver koji ne podrzava Javu i samim tim nijednu Java aplikaciju kao sto je npr. Opera ili neke igrice.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Vidim ovde krajnje pozitivne komentare,hvalospeve,uglavnom su svi zadovoljni i izgleda da Nokia i SE mogu zatvoriti pogone i otpustiti radnike.Da li je bas sve to tako?Ne verujem. Postoji jedna stara engleska izreka:Nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari! Svi volimo da kupimo lepo,kvalitetno i jeftino,zivimo u nadi da tako nesto postoji ali ja u to vise ne verujem(iz svog i iz drugih iskustava i to ne samo kod telefona nego kod svih drugih proizvoda).Ogranicicu se na telefone. Posto su po ceni ovo popularni telefoni da vidimo sta oni nude: Na prvi pogled lepo izgledaju,imaju solidne funkcije (tv,kamera,bluetooth,fm radio,dual sim,) veliki ekran,jaka baterija.jaki spoljni zvucnici...a jos bagatelne cene.Super!! Da vidimo u praksi; KAMERA-U rangu Nokie i Se,ali od pre 3-4 godine(koliko da je ima,ne znam za sta sluzi). EKRAN-Veliki,prostran pa jos osetljiv na dodir.Rekli bi vrh.Ali za sta on sluzi?Sigurno nije za karte jer nema gps,nije ni za pdf ,word dokumente,ni za internet jer nema wi fi,edge..istina ima gprs ali ko to koristi sa ovim cenama?Ko nije imao za bolji telefon nema ni za skupi net. Izgleda da veliki ekran sluzi samo za gledanje tv-a.Tv gledati na manje od 3 inca! Mozda ce to neko pogledati prvi dan kada kupi telefon ili neki osnovac koji ne zna sta ce sa telefonom, dok mu ne oslabi vid. Jaki spoljni zvucnici,znace nekom ko radi u rudniku,kovacnici,gradjevinskoj firmi, a ici ulicom,u skoli i slusati muziku kao pokretni dzuboks, izgleda debilasto. Dobra stvar je baterija koja je jaka (ne verujte u one lazi i gluposti od 3000mAh,5000 mAh,smesno.) Dual sim,nije lose ali ovo nije ni prici resenjima i kvalitetu Samsunga,(kome trebaju 2 kartice.) Samsung dual sim telefon mozete kupiti sa poklon digitalnim aparatom,1000 din kredita,povoljno. Ako ovi telefoni kostaju na Kosovu 70-90 eura,a i oni zaradjuju,pa dobavljaci,pa proizvodjaci, dolazimo do zakljucka da oni kostaju proizvodjaca 20-30 eura. Zapitajte se,sta se moze kvalitetno napraviti za 30 e?Kineska igracka. Za to i smatram ovakve telefone.Kinezi su maistori za igracke,deca brzo izgustiraju,polome,izgube pa nikom nije zao sto ih vise nema jer nisu mnogo ni kostali.Ovo su telefoni bez ikakve podrske,delova,opreme, nadogradnje softvera a glavni hendikep je nemogucnost instaliranja java aplikacija.To mi je nezamislivo. Skoro za istu sumu novca mozete kupiti SE modele koji imaju sve sto Anycool nema.Daleko bolju kameru,daleko bolju muziku, animirane teme,servis,opremu,mogucnosti nadogradnje i promene softvera, duzi vek telefona i samim tim i bolju mogucnost prodaje istih. Anycool sluzi dok sluzi i posle u korpu za otpatke.Da se razumemo,radice on prvih nekoliko meseci ali da li ce i koliko ovih telefona izgurati godinu dana ispravni?Za utehu-nije nas mnogo ni kostao. Ne kazem da ne treba kupovati ove telefone,vec obratite paznju gde kupujete i da li imate neko drugo(bolje)resenje
LG G2 Black,16GB

miki022
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 03. Jan 2007. 19:56

Post od miki022 »

Potpuno se slazem sa ovim sto je izneo @Angel of LoVe.I ja sam bio u prilici da koristim na kratko par tih kineskih kopija i ni sa jednom nisam bio nesto bas zadovoljan.Dobro mnogi ce reci koliko para toliko muzike...ali za 100 eura se moze kupiti stvarno bolji i mnogo funkcionalniji telefon.

mitar-nk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 23:14

Post od mitar-nk »

Kao Goran986, i ja sam kupio anycool oo7!Nista posebno nije tel a sto me najvise razocaralo crkao mi je zvucnik posle nedelju dana! Sad sta da radim! Kupio sam ga samo zato sto mi se svidio na izgled!Sto je najgore,ni jedan servis nece da ga uzme i pogleda moze li se taj zvucnik,koji od prvog dana nije bio bog zna sta,zamijeniti!

Pitam ovom prilikom clanove foruma,da li neko kojim slucajem zna neki servis koji bi mozda nesto pokusao da uradi!Da li je ko imao ovakav problem i kako ga je rijesio?

Unapred hvala svima koji mi pomognu u resavanju ovog problema!
Nokia N73,Anycool D007

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Nokia C6

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hmmm, moracu da se ne slozim sa pojedinim ovde iznesenim stvarima.
Naime 8 meseci sam imao AnyCool K88, i savrseno me je sluzio od prvog do poslednjeg dana. Prodao sam ga jednom poznaniku koji ga je kupio cerkici, koja je prezadovoljna a telefon i dalje radi kao prvi dan. 2x6 dana baterija, izuzetno jak i dobar zvuchnik, solidan TS... Ok, slazem se za ono da nema JAVU, nema mogucnosti povezivanja na komp osim kao Mass Storage... Ali za jeftine pare, a kao fon za 2 kartice je apsolutno savrshen (kome ne smetaju dimenzije).
Ne kazem da Samsung nije bolji, ali je i mnogo skuplji, a cena je cesto presudna.
Kuditi ove telefone mislim da nije u redu. Ne kazem da nema loshih primeraka, ali imaju ih i svi drugi proizvodjachi chiji su telefoni daleko skuplji. Zato ja nikad u zivotu nisam, niti cu pristati da uzmem nesto bez da otvorim i isprobam. Bez toga jednostavno sto se mene tiche nema kupovine, jer macka u dzaku moze da postane jako skupa stvar.
Znachi, ako je neko kupio ovaj telefon, pa se zeznuo, smatram da je sam kriv. Ja kada sam ga kupovao, samo sam pitao gde mogu da sednem, ubacio obe kartice i krenuo da pilam po telefonu. Nakon pola sata torture, rekao sam da moze da prodje, keshirao i to je to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Prvo nemam nikakvu nameru da ispravljam to sto ste napisali ili da se zameram nekome ali ste svoje izlaganje sveli na modele koji su najcesce kod nas na trzistu. AnGeL oF LoVe ,mislim da si pogresio temu jer ova tema je otvorena da bi pomogla vlasnicima tih modela,neces mnogo da im pomognes ako im pricas kako nisu to ni trebali da kupe.Bas bi voleo da znam zasto neki ljudi sve dobre strane ovih kineza smatraju za lose a mane dizu do neba kao da nijedan drugi poznatiji model nema sve to.Za sve modele ljudi uglavnom traze da imaju veliki ekran,jak ton zvona,odlican zvuk u razgovoru,GPRS,bluetooth,fm radio,itd. a po tebi ispada da su to mane, da nepricam o dual sim-u,tv,m.kartici,mala cena i dr.Sto se tice Jave ispred sebe imam model kome Java funkcionise bolje nego na mnogo poznatijim telefonima,tako da i ta tvoja konstatacija pada u vodu.Sta je po tebi vazno?Sta bi rekao kada bi ti pokazao model kineza koji ima WM6 pro,Wifi,Gps i sve ostalo sto imaju aparati od 400-500e,i izgleda kao jedan precenjeni poznati model,sta bi mu nasao ko manu?Cenu?Kosta kao prosecna Nokia.Sto se tice baterije,sta bi rekao kada bi iz kineza izvadio bateriju i stavio je u jedan od modela Nokie(odgovara potpuno) i kad bi ta Nokia radila duze nego sa originalnom baterijom.Ili je to opet mana?Sto se tice kamere,kakva je kamera na recimo HTC-u koji kosta 350 evrica ili Iphone od 600e?Tu ce verovatno da bude prica da za vlasnike takvih telefona kamera nije bitna!Slazem se za servis i delove,nema ih,ali detetu sam dao da se igra sa Samsungom koji kosta kao pet kineza posto ne mogu da nadjem deo u Srbiji i blizoj okolini i sta mi onda vredi poznat model,sada je dobra igracka.Na ovom forumu ima brdo kvarova i nebih rekao da se kvare samo kinezi,ali kad se pokvari kinez to je zato sto je kinez.Da neduzim vise,nisam prodavac,preprodavac,niti imam neke koristi sto ovo pisem,ali imam kineske telefone dugo,trenutno dva,nikada mi se nijedan nije pokvario,niti sam imao neke probleme sa njima.Najsmesnije mi je kada ih pljuju ljudi koji se u drugim temama zale na probleme sa telefonima(Nokia,SE,HTC,Samsung itd),ili oni drugi koji se kunu u te iste, nikada nisu ni imali(videli) kineza,ali ubedjuju ljude da ih obavezno zaobidju posto oni nisu dobri jer kinezi prave samo jeftine stvari za buvljak.Sto se kasnije prodaje tice nekako logicno razmisljam da je bolje 100e za kineza pa posle godinu dana ga prodam za 40-50,ili ga bacim u kantu, sto ti kazes, nego da dam 300 za neki drugi a posle ga prodam za 100 posto mu je toliko pala cena.
Toliko od mene,ja sam tu da pomognem ali samo zato sto ih stvarno koristim,a bogami i nastavicu jer nemam neke predrasude i velike(citaj suvisne)zahteve.
Inace za nase uslove engleska izreka:Nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari! uglavno vazi bas za bogate,a jeftine uglavnom kupuju oni koji to moraju na zalost.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Ocekivao sam kritike na moj post a predvideo sam da ce se prvo javiti Miodrag,
jer mi je njegov slucaj poznat(na nesrecu jedan od retkih),ali,koliko se secam,
on je pored kineza u isto vreme imao i E61.Posto ovde pisemo o svojim iskustvima
sa pomenutim telefonima a njegovo je pozitivno i korisno je na takav nacin
pojasniti buducim korisnicima kako i na koji nacin da kupe telefon ako nemaju
novca za nesto bolje.On je imao mogucnost da dobro isproba ono sto kupuje
sto nazalost,drugi nemaju.Vecinom se ovakvi telefoni kupuju preko oglasa,
na nevidjeno,pa sta ti zapadne jer su retki gradovi gde se mogu videti i
kupiti(osim velikih gradova).
Medjutim,u zelji da opravda kupovinu ovakvih telefona Fery11,je otisao u drugu krajnost.(nadam se da ne prodaje ove
telefone pa mu je posao da ih hvali,jer je mnogo prodavaca koji sa njima trguju donoseci sa Kosova)
Naravno,da pisem o modelima koji su najdostupniji i koji se nude kod nas,jer sta vredi pisati o necemu,nedostupnom.
Naravno da nisam pogresio temu,jer ovim tekstom i svojim iskustvom pomazem buducim korisnicima da ne naprave istu gresku.
Nisam rekao da nisu trebali da ih kupe,jer ako su vec kupili to je zavrseno,vec da razmisle buduci kupci.Nije napravljen
idealan telefon koji ima sve vrhunsko niti ce biti i ako si citao ranije postove svaki telefon ima poneku manu,ali ono sto
poseduje uglavnom radi solidno ili se moze izmeniti-popraviti.
(Jedan drugar je kupio na Kosovu 5 komada po 90,prodaje po 150,pa bi voleo da znam da li je takav telefon bolje
kupiti ili na pr.K800 i po cemu?)
Ako volis da znas zasto se neke mane dizu u nebesa a vrline minimizuju treba
malo da pogledas
koje su to mane a koliko su vrline bitne ako su nekompletne.Jeste lepo imati veliki ekran
ali ne da sluzi kao ukras i da povecava gabarite uredjaja(naveo sam u prethodnom postu sta sve neces videti na tom ekranu,
da ne ponavljam,ja sam kupio p1 zbog interneta-wi fi,dokumenata a ima i silidnu multimediu),tv,kad se pomene lepo zvuci
(jos nisam video nekog da to gleda,retki su i oni koji drze cele filmove u telefonu,
obicno su to kratki video klipovi,jer su to mali ekrani za gledanje takvih programa,cak se i fm radio veoma retko koristi)
Ostale karakteristike imaju i jeftini brendirani uredjaji.(gprs,dobar zvucnik,prijem,bateriju,bluetooth,fm radio)
Ovde mi pripisujes da sam rekao i nesto sto nisam
(rakao sam da je dobra baterija na kineskim telefonima,skoro jedino sto i vredi).
Sve bi to bilo u redu,da je bar to sto je ugradjeno
u njega stvarno kvalitetno i dugovecno i da te to lepo sluzi.Naprotiv,premnogo je reklamacija u odnosu na broj
prodatih primeraka sto dovodi u sumnju kvalitet ovakvih telefona a jos su novi (sta ce biti za godinu dana?)
Ja sam kupio kao sekundarni pa sam ga bacio a koliko bi izdrzao kao primarni
(prosecno 2 casa razgovora i 1500 sms-a Mesecno +Net?)
Pominjes neke modele
(VM6) kojih nema u prodaji (pisem samo o Anycool jer se najvise kupuju) i mesas babe i zabe,
pominjuci HTC i IPHONE koji su
drugacije orijentisani modeli(poslovni i muzicki,kamera im nije toliko bitna).
U koju kategoriju spadaju Anycool telefoni?To sto si dao detetu Samsung da se igra
nije nista strasno,(to je jako redak slucaj)desava se da se deca igraju i sa Nokiom i SE-om.
(Kada su novinari posetili najpoznatiji servis u Begradu i postavili pitanje
cijih telefona najvise na popravci dobili su odgovor da imaju najvise Nokia,SE I Samsunga
a najmanje Sazema.Na novinarsko pitanje da li su to najkvarljiviji telefoni dobili su odgovor
da su to najrasprostranjeniji telefoni pa ih zato ima najvise i da su najpouzdaniji ako se racuna
po zastupljenosti u prodaji).Sve sto je napravljeno moze i da se pokvari ali me cudi
da ni jednom nisam posetio servis sa 6600,6630,n70,n72,6233,p1 (a nisam ih mazio i pazio,vec naprotiv..)
a cim kupim jeftinu igrackicu (telefon)
lutam od servisa do servisa i jos niko nece ni da ga uzme u ruke i pokusa da popravi.Jos jednom sam tako kupio
verojuci u cuda jeftino a dobro,telefon
(Verovatno se mnogi secaju u pocetku,mnogo hvaljenog,cak sam ga i ja hvalio jer se u pocetku
cinilo da vredi svaki ulozeni euric) Benqsiemensa EF 81.
Kako je to bilo odusevljenje.U to vreme nije bilo poznatog proizvodjaca
koji je mogao telefon takvih karakteristika napraviti ni za 200 e,a pomenuti
telefon je kostao upola manje.
U lepo,robusno metalno kuciste,spakovana je rotirajuca kamera od 2 mp,
odlican ekran,bluetooth,usb,
prosiriva memorija,komforna tastatura,vrhunski zvuk na slusalicama
(ravan Se-u),plus sve ostale funkcije .
Posle samo mesec dana pocinju problemi.Prvo otazuje poslusnost reminder,
zatim neki delovi menia(po ulasku se telefon restartuje)
promenu softvera prodavac ne dozvoljava jer ce mi ponistiti garanciju
a sam nije u stanju to uraditi ili ne zeli da rizikuje(mnogi se ne ukljuce posle toga).
Kada je otkazao zvucnik,niko od servisera nije hteo da ga zameni,
govoreci da je rizicno i komplikovano.Odnesem u prodavnicu-servis gde sam ga kupio, da ga zamene,sto su
oni i uradili(naravno i naplatili jer ne podleze garanciji),ali kako?
Kao da su ga otvarali pajserom.
Sav iskrzan i ostecen,nekako je radio jedno vreme.Sada je van funkcije i sakuplja prasinu a koriscen je kao sekundarni tj.vrlo malo.
Neko ce pomisliti(kao i ja)da mi je zapao neki skart model,
ali kada sam video da su moji drugari,koji su kupili kad i ja ali i posle mene,
vec promenili telefone(neki ga prodali za 20 e a neki dali za delove),bilo mi je jasno da je to djubre od telefona.
Sto se tice dalje prodaje,super je da mozes tako nesto ikom prodati,mozda se i neko zaleti,ljudi takve,malo poznate
marke
telefona obicno bacaju jer su ne isplativi za popravke i nemaju mogucnost popravke.
Uvek sam lako nalazio kupca za Nokiu i SE i nisam zazalio dati preko 300 e za KVALITET.
Posto nemas velike zahteve ili koristis kao drugi telefon logicno je da ti ovakav telefon odgovara
jer ga nikad nebi kupio kao
glavni,kupio sam ga kao drugi,ali nisam imao srece sa istim,pa me je to
nateralo da ovo pisem pa na buducim kupcima je da odluce.
Nemam nista protiv kineza,naprotiv,cesto kupim neke manje bitne stvari u njihovim radnjama,ali treba
razlikovati proizvod napravljen u Sony fabrici u Kini i proizvod iz njihove fabrike.Velika je to razlika
u kvalitetu.
Voleo bih da nisam u pravu,da su ovo pouzdani i dobri telefoni,pa da umesto 300 i vise eura,
koliko bi dao za Nokiu i SE,
uzmem neki od ovih za 100.Ko sad ima novac za bacanje?
Drago mi je da ima korisnika zadovoljnih ovim telefonima i zelim da ih lepo i dugo sluze.
Pozdrav
LG G2 Black,16GB

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Aj i ja sad da odgovorim mada sam u prvom postu napisao da necu da te ispravljam i da se nesto zameram,svako moze da ima svoje misljenje.Nisam preprodavac niti prodavac,i nemam nikakve koristi od ovoga,telefone sam kupovao ili dobijao i to kupovao uglavnom preko oglasa.To moze da potvrdi i clan ovog foruma koji je odmah ispod tvog posta kritikovao kineze,a u isto vreme mi nudio na PP kineza(najboljeg,perfektnog,izuzetnog) kojeg bi verovatno i uzeo(kojeg inace nema kod nas na trzistu) ali ne za neverovatnu cifru koju je trazio(valjda zbog kvaliteta).Sto se tice baba i zaba kritikovao si kameru,realno sta mozes da ocekujes na telefonu za tu cifru, ali za 600 eura mene bi bilo sramota da kazem da telefon ima kameru od 1,92Mpx pa koji god on bio i zasta god sluzio.Kada bi trazio mane na telefonima na svakom bi nasao,dal je to onda razlog da ga nekoristis?Ti si bukvalno sve osobine ovih telefona predstavio kao mane pa cak i Tv koji stvarno nerazumem zasto bi bila mana.Nema ovo nema ono a to sto ima nesluzi nicemu.Verujem ti da si imao lose iskustvo,to neznaci da su svi takvi.Kada bih tako razmisljao ja stvarno neznam koji aparat bi kupio,svi se kvare.Kritikovao si dual sim a sam kazes da imas vise telefona,vidis ja imam privatnu i sluzbene kartice i stvarno mi nepada na pamet da nosim pet telefona i da ih delim na prinarni,sekundarni itd.Opet babe i zabe ali pominjao si Samsunga(dual sim),neznam dal si imao prilike da ga koristis,ali njegova dual sim funkcionalnost je smesna.Ja ovo moje misljenje zasnivam na velikom broju koriscenih telefona i stvarno me ne interesuje ako ih niko vise ne bude koristio,meni rade posao isto kao i neki drugi koje sam takodje imao.Mislim da je preterano napisati da je meni crko ekran na N95 i ej ljudi nemojte da kupujete Nokiu posto nista nevalja(izvinjavam se odmah ako su opet baba i zabe).Svi znamo,nismo deca da je Nokia sam vrh,ne samo zbog kvaliteta i funkcionalnosti vec zbog imena koje predstavlja iskustvo i tradiciju jedne fabrike.
I na kraju mislim da nisam ja taj koji je otisao u krajnost nego ti koji si svoje zakljucke sveo na osnovu jednog ili dva aparata.Ja sam ih ipak imao malo vise.
Nadam se da vise necemo da se prepucavamo a svako nek izvuce iz ovih nasih postova ono sto misli da treba.
Pozdrav

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Isto tako ne volim da polemisem ali si napisao neke stvari koje nisam rekao pa da pojasnim.Ne znam gde si to video da sam napisao da je imati tv na telefonu mana,kada sam kao veliki zaljubljenik u tehniku uvek za to da uredjaj ima sto vise funkcija pa da koristimo po potrebi sta nam treba.Koje sam to dobre osobine ovih telefona prestavio kao mane?Kamera je losa,da ne kazem ocajna a mozda su tvoji kriterijumi drugaciji.Ono sto nema,stvarno nema,ne mogu reci da ima.Mozda tebi odgovara dual sim ali meni ne jer sluzbenu karticu moram dati kolegi na kraju smene pa sta mi onda znaci stalno vadjenje kartice.Ne znam sto shvatas licno kao da se tebi obracam kada sam napisao da buduci korisnici dobro razmisle a ti imas telefon i zelim ti da se javis za koji mesec i da kazes da te super sluzi.Koliko je ko telefona koristio nebitno je,ja to ne brojim i ne ocenjujem poznavanje ove oblasti po tome(a znam sigurno da ih nisi imao vise od mene).Vec sam napisao o kvarovima i zabludama a najveca je to sto vidim po forumima da je isti kvalitet SE i Nokia telefona ako na njima pise da su proizvedeni u Kini i nekog nepoznatog proizvodjaca iz iste drzave.Naravno da ne izvodim zakljucke samo iz jednog ili dva aparata (kako ti kazes) vec iz mnogo vise slucajeva i iz vise oblasti ali to nije tema ovog foruma(hi fi,skuteri i sl. mogao bi dosta o tome napisati).Ocekujem da ce kinezi praviti sve bolje i bolje uredjaje jer se kod njih sve proizvodi i vremenom ce nauciti i poceti da rade kvalitetnije.Forum sluzi da posetioci i ucesnici razmene svoja misljenja i pomognu jedni drugima a ne da sve shvataju licno i da se prepucavaju.Meni ne odgovaraju ovakvi telefoni,tebi i mnogima mozda trebaju,odgovaraju cene i mogucnosti,pozdravljam svaku takvu kupovinu.Pozzz
LG G2 Black,16GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

AnGeL oF LoVe, ne bih da se mesham u vashu polemiku, ali jesi Spomenuo TV u negativnom kontekstu - [quote=AnGeL oF LoVe] Tv gledati na manje od 3 inca! Mozda ce to neko pogledati prvi dan kada kupi telefon ili neki osnovac koji ne zna sta ce sa telefonom, dok mu ne oslabi vid.[/quote]

Elem, mislim da je nepotrebno dalje praviti zlu krv, tu smo da konstruktivno razmenjujemo misljenja, a ne da se prepucavamo jel bolje ovo ili nije. Svaka roba ima svog kupca i svoju cenu. Tebi je mozda suludo dati i 20E za ovakav telefon, nekome nije. Meni je konkretno suludo dati onolike pare za neki Vertu, drugome je to najnormalija stvar. Ali za to ljude ne treba osudjivati. Svako je gospodar sopstvenog novca i ima prava da ga troshi kako god zeli. (Pogledati teme gde se vodi polemika prepaid vs. postpaid)
I na kraju da dodam i svoje vidjenje cele situacije - mislim da ce kinezi tek da naprave bum na trzistima sirom sveta jer dolazi jeftina a ipak kako tako kvalitetna roba. A i da crkne kao sto si primetio, nece ti biti zao jer te za te pare odsluzilo i vishe nego posteno. Bio sam vlasnik jednog ovakvog uredjaja, izuzetno sam bio zadovoljan njime, a po svoj prilici, bicu opet :)
Na nekoj od prethodnih strana dao sam link ka onome sto zelim, DUal SIM Watch Phone, bio 163E sada je vec 155 :)
Pa ne mogu a da ga ne qpim :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Nisam rekao da je mana,naravno da je dobro sto ima tv ali ne verujem da ce to neko mnogo koristiti.(Ispalo je da je to kod mnogih glavni argument za kupovinu a videce da to nije toliko konforno gledati na 3 inca utakmicu ili film sa prevodom i sl.Mozda,da posmatra prenos skupstine,ne treba prevod..)Secam se kako je bilo kada je mts pustio 3G ,pa posle prvog meseca malo ko je nastavio da preplacuje tu uslugu da bi gledao tv(pogotovu sto je to i paket drugih usluga).Retkost je da neko gleda filmove,vecina koristi telefon za kratke video klipove ali ako neko ne moze bez tv i u pokretu neka kupi neki od pomenutih modela.Koga sam ja to osudjivao sto je kupio ono ili ovo?Naravno da ce svako kupiti prema svojim zeljama i mogucnostima i da svaka roba ima svog kupca.Pogotovo ce ova svetska kriza doprineti da se kvalitet baci u drugi plan i da se kupuje sto jeftinije.Naucice i Kinezi da rade kvalitetno. Sada nemam zelju da kupim ni jedan od ovih telefona.Mozda jednog dana........Do tada, pozdrav
LG G2 Black,16GB

zost
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 23. Mar 2008. 08:11

Post od zost »

AnGeL oF LoVe napisao:Nisam rekao da je mana,naravno da je dobro sto ima tv ali ne verujem da ce to neko mnogo koristiti
Da ne citiram dalje. Izgleda da Devil of Hate nema sta da ponudi od argumenata. U pitanju su njegove impresije, spekulacije i logiciranja. Ako vec biram logiciranje - vise mi se svidja ono "koliko angela moze da stane na vrh igle". Stvar je u tome da njemu ne treba telefon sa dve kartice i on ne voli igracke. I tu je kraj price.

Odgovori