molim vas pomagajte, problem sa 3660

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

molim vas pomagajte, problem sa 3660

Post od Razial »

imam problema sa nokiom 3660:
1. cuo sam da je problem oko tema sa 3650 ispravljen na 3660, medjutim ja nigde ne mogu da pronadjem gde se one menjaju u telefonu, zna li neko?

2. Na koji nacin da neku sliku iz images-a postavim na desktop backgroung?, kad otvorim neku sliku nigde nemam tu opciju...

hvala unapred!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

1 nemogu na 3660 da se menjaju teme :unsure: :unsure: :chytry:

2 uz pomoc fileexplorera 8) 8) 8)
Poslednja izmena od nbnebojsa u Sre, 29. Jun 2005. 07:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

veliko ti hvala, a jel znas mozda gde da nadjem taj faylexplorer?
jel' to neka Sybian aplikacija ili sta?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Wallpaper možeš da promeniš u Settings->Phone->Standby mode->Background image, pa pronađeš sliku koju hoćeš da postaviš. Da znaš da će sličica koja nije tačno 174x132 biti malo mutna kada se postavi kao wallpaper... :wink:

A kao što ti Nebojša reče, nema tema na 3660, i to nije problem - jednostavno je tako, stariji operativni sistem.

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

To Lave!!! :lol: To mi je trebalo!!! Veliko hvala! A znas li mozda kojim slucajem kako da sacuvam sliku u telefonu kad je zoomiram, da bi je takvu namestio na wallpaper posto mi je onako na pola ekrana?
I kako da .mp3 ili .ogg melodiju postavim kao zvono? Ubacio sam jednu .ogg melodiju i .ogg player, ali nigde ne mogu da nadjem te opcije... :wacko:

Thx in advance!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nemozes da postavis mp3 i ogg kao zvono.ono sto mozes je da ih konvertujes u wav i onda ih prebacis na fon,i same ce seprikazati u ringtones listi,tojest omogucice ti da i njih izaberes kao zvono.ono sto ti savetujem je da nabavis gold wave ili sound forge,pa tu lepo pojacas zvuk i tek onda ga prebacis na fon,jer su inace wav melodije malo tihe kad se stave za zvono.ja tako radim na 3650 i jacina zvuka bude sasvim ok!naravno,pazi da ne nabudzis ton suvise glasno jer ce ti produvati zvucnik!nadam se da sam pomogao.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Razial, misliš da ti slika bude preko celog ekrana na mobu? To ne može, samo 174x132 (full ekran je 176x208), to bi moglo da mob podržava teme, ali ovako ne. :(

MP3 ne može nikako da bude zvono, OGG može pomoću programa "OGG Recognizer", ali slažem se sa Araphelom, i ja sam sve prebacivao u wav ili amr dok sam imao 3660, jeste da wav zauzima više mesta, ali ako se lepo odradi format (IMA ADPCM WAV kompresija) - i ne mora da bude baš veliko. :wink:

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

E pa imam ja taj recognizer, i ubacio sam ga na fon, samo ne znam kako i sta dalje, meni se sve cini isto kao i pre njegovog ubacivanja....

P.S. A kojim programom da odradim tu ADPCM WAW kompresiju?

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

Izvini, pogresio sam, bez recognizera ni ne vidi fajl uopste, a sa njim ga pusta, ali i dalje ne znam da namestim kako da zvoni

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Razial, uz pomoc photo shopa namesti rezoluciju koliko god ti odgovara najbolje 176x144 i vrati sliku u telefon pa onda postavi za Wallpaper :wink: :wink: :wink:

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

Pa uradim jaa tako ali mi je fon onda znatno umanji u odnosu na velicinu ekrana, pa je skoro pola strane belo...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

onda ti telefon po difoltu pravi rezoluciju wallpaper-a bez obzira koja je rezolucija i onda ti nista nevredi da radis :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Jesi li siguran da si dobro kropovao (isekao) fotku na rezoluciju 176x144? Prva dimenzija treba da bude širina (duža stranica)... Ako staviš veću ili manju dimenziju, telefon je "fituje" na default dimenzije pa zato imaš beline sa strane

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ja lepo rekoh 174x132, to je dobra rezolucija za 3650/60 (generalno za OS6), a 174x143 ili 144 je za OS7... Ako se postavlja slika u većoj ili manjoj rezoluciji, sam telefon radi resize, što će zamutiti sliku, a to se vidi itekako... Uostalom - probajte. :wink:

ADPCM već postoji u Windows-u, treba ti neki program za obradu zvuka, ja koristim Sound Forge, ali imaš i Cool Edit, Wave Lab, Gold Wave...

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

To za sliku je sve ok, thx,
uspeo sam i ono sa .waw-om,
nego ono za .ogg me jos je*e u zdrav mozak :disgust:
Nabavio sam .ogg payer koji moze da postavi .ogg file za zvono (Quod.Rings.v1.00) ali jedini problem je sto ga on pusta znatno ubrzano, zna li neko kako se to ispravlja?

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

e, jos jedna stvar, instalirao sam fajlove jedno vreme na mem.karticu i sve je bilo ok, i ostalo mi je jos oko 5-6 MB, ali kad hocu da instaliram neku Symbian aplikaciju ili igricu kaze mi Memory Low, please close some aplications, ali pesme, slike, 3gp i javu ubacujem bez problema ... Zna li neko u cemu je problem?

djalf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 02:26

Post od djalf »

Moze teme na 3660 ali uz pomoc spoljnog programa :D , imao sam ga na 3650, javicu vam sutra kako se zove kada pitam brata!
Pozdrav :unsure:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

djalf, to nisu teme, program (verovatno Smart Luncher) omogućava zamenu ikonica, postavljanje pozadinske slike u meniju i još po nešto, ali ne može da postavi wallpaper preko celog ekrana... A usporiće telefon značajno.

Razial, ubrzani .ogg je verovatno posledica sampling rate-a ili bitrate-a, proveri da li piše u help-u programa koji treba da bude...
"Memory Low" se odnosi na nedostatak radne memorije ili više nemaš mesta na C disku gde instalacija mora da se iskopira da bi se instalirala.

Razial
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 13:04

Post od Razial »

hm, nema te opcije... no novi problem:

Kada sam kupio fon(3660) u folderu ‘try & buy’ su se nalazile sledece aplikacije
WorldMate, PhotoBase i PhotoSMS, od kojih mi je najbitnija ova PhotoBase. Ona predstavlja trial kod koga mogu da slikam 3 slike, i posle toga mi treba ‘Aplication key’, koji ja naravno nemam, pa sam zato skinuo crackovanu verziju istog programa. Prebacim ja nju na telefon (na karticu), i na njoj imam jos oko 10MB slobodno, medjutim kaze mi da nemam dovoljno mesta i da moram da izbrisem nesto (a instalacija zauzima nesto vise od 700KB). Razmisljao sam da nije problem u tome sto je taj program vec instaliran, pa me interesuje da li mogu da ga bezbedno obrisem iz direktorijuma
E:\System\Apps\PhotoBase\ (preko SeleQ-a)?
Isto me zanima i za preostala 2, to jest za

E:\System\Apps\PhotoSMS i za

E:\System\Apps\WorldMate

Thx in advance!!!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

naravno da mozes izbrisi sve trajal aplikacije uz pomoc app.managera oslobodi memoriju pa instaliraj photobase i nece biti problema :wink:

Odgovori