Kako prebaciti SMS poruke na kompjuter?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Opet problemi...ali ovaj put sa bluetooth-om :( Normalno uspostavim vezu izmedju telefona i kompa, i kada treba da krene da prebaci fajl pise mi samo : "Operation time out". To mi je povremeno izbacivalo ranije, ali iz 2, 3 puta ja prebacim fajl bez problema, ali sad nece nikako...Da li mozda znas sta je u pitanju i sta da radim? :(

Edit:
E resila sam tehnicke probleme i instalirala Message Sever :lol: Onu drugu verziju, koja radi besprekorno :wink: Hvala puno jos jednom :) Sada cu moci sve moje poruke da prebacim na komp i da ih sacuvam :lol: Tako da mozemo dalje da nastavimo :wink: Ako imas jos neki savet vezan za poruke, memoriju, uopste, samo pisi, rado cu ih prihvatiti :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Odlično! Nema na čemu! :)
Samo ti polako prebaci poruke na komp, lako ćemo sa savetima. Možda ne bi bilo loše da posle odradiš jedan format, da "očistiš" mob... A u međuvremenu možeš da pročitaš šta smo sve pisali ranije, tips & tricks. :wink:
viewtopic.php?t=1288

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hoce li biti nastavak price za memoriju? :roll: Ja sam prebacila sve moje poruke na komp, i odradila format, tako da bih sad volela da cujem i onu pricu za memoriju :wink: :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Jesi li odradila full format (i memorije telefona i MMC-a)? Sad ti mob leti tako prazan! :D Btw, koju MMC karticu imaš u mobu?

Priča, tj., objašnjenje "one" poruke... uh, hajd' ponovo, samo malo drugačije. :cry:

Dakle, pošto je sad čist telefon, po "difoltu" poruke idu na C (telefonska memorija), tačnije u C:\System\Mail i tu su takođe sačuvana i podešavanja za sms centar (nebitno). Prilikom prvog prebacivanja memorije na MMC, telefon će pitati da li da iskopira sve poruke na novu memorijsku lokaciju, tu sledi potvrda i novo pitanje: da li želiš da sačuvaš "originalne" poruke, odnosno, da li da posle kopiranja poruka na MMC (E:\System\Mail) sačuva poruke i u telefonskoj memoriji - C. Ako odgovoriš potvrdno, imaćeš identične poruke na dva mesta - na C i na E. Ako kažeš ne, poruke se kopiraju na E i zatim brišu sa C. Kada imaš poruke na oba mesta, telefon više neće postavljati pitanje da li da kopira poruke ili ne, jer ih već ima i na C i na E. Dakle, samo u slučaju kada se poruke nalaze u "jednoj memoriji" - telefon postavlja pitanje šta da radi. Kada ti stigne poruka (SMS, MMS, IR, BT), snima se samo u memoriju koja je izabrana, dakle ili samo na C, ili samo na E, nikako na oba mesta istovremeno. Brisanje poruka iz jedne od memorija se radi pomoću nekog eksplorera, jednostavno se izbriše ceo mail folder, i tada će ponovo prilikom prebacivanja memorije telefon pitati šta da radi.

Eto, nadam se da si sad razumela šta sam hteo da kažem... :)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Jesam!!! Od kada sam prebacila poruke na komp i obrisala skoro sve...sad ih imam oko 80 u telefonu, i odradila full format, telefon mi stvarno primetno mnogo brze radi! Ranije je jako sporo ulazio u poruke, slike i sl., a sad to sve mnogo bolje funkcionise :lol:
Sto se tice MMC imam samo 32mb :smutny:
Mislim da sam skontala ovo za memoriju, i posto sad imam instaliran Explorer probacu to da odradim pa cu ti reci sta je ispalo na kraju... :) U svakom slucaju nisam znala da se poruke skladiste na dva mesta, i jasno mi je ako obrisem C ili E ostvaricu poprilicnu ustedu!!! Stvarno super :lol:
Hvala puno :)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

E uspela sam da odradim ovu pricu za memoriju :lol: Nisam imala nikakvih problema (bar jednom) :oops: Inace sad vidim u Exploreru gde mi se tacno nazale poruke i koliko zauzimaju :roll:

Odgovori