BlackBerry Storm 9500

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, da te dugo sluzi, i u zdravlju ga pocepao sto se kaze :) Verovatno je jos vremena malo potrebno da prodje, ali mene zanima kakva mu je stabilnost OS-a i koliko drzi baterija. Kad ga malo vishe istestiras, daj dopuni review sa ovim odgovorima, mada se vec stiche dobra slika.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

araphel
Лепо лепо!
Честитам!
Имао сам прилику да пробам ову махину али нисам могао да се снађем...
..али је оставио позитиван утисак на мене због онако квалитетног екрана.
Добар тест. :wink:
Слобода или смрт

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

bestboy, hvala!

miodrage, sto se tice stabilnosti OSa ne mogu nista spec da kazem licno za sada,ali znam neke ljude koji imaju Storm otkako je izasao,i nisu prijavljivali probleme.Sto se baterije tice,tokom noci je prvi put punjen,od jutros je primio tri-cetiri mejla,oko deset minuta razgovora,5-6 poruka,dosta igranja i cackanja,oko sat na netu,i od 5 kockica na bateriji,jedna je nestala.Videcu ovih dana kako ce se ponasati uz slusanje muzike :wink:

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Araphel,sve pohvale,retki su ovakvi postovi :-D

Volim screentouch,ali retki su telefoni koji su makar korektno odradjeni...iako nisam imala priliku da koristim ovaj model,deluje mi besprekorno.Samsung je izbacio dosta modela,ali mi se ne svidja jer ne reaguju lepo na dodir...Koristim Motorolu A1200 i na blagi dodir ona odreaguje,a kod Samsunga treba da leeepo pritisnem,a i cini mi se da nije bas tako brz.

Steta sto bluetooth,kod Storm-a funkcionise samo sa telefonima iste marke :(

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

araphel, Cestitam od srca,neka te dugo i lepo sluzi.Mislim da si napravio dobar potez.Koliko vidim zadovoljan si multimedijom (zvukom i slikom/videom) a to je bitno.O poslovnim aspektima BB ne treba trositi reci on je za to namenjen,nego mi je zaista drago sto je i multimedija na nivou.
Da znas, zainteresovao si me za ovaj model,mada jos uvek dajem blagu prednost E71 (govorim o svojim potrebama). :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

joxnie
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 05:28

Post od joxnie »

E ljudovi....kupio sam BB storm pre neki dan, ali bez ugovora, kao sto daje VIP, i zanima me par stvari :

1. Jel baterija mora da se formira?
2. Jel BIS moze da se koristi ako, na primer, ja uzmem postpaid broj u VIPu ili MTSu, a da vec imam ovaj telefon, tj., da ne uzimam na ugovor?
3. Jel neko zna kako da resim problem sa BB Application World, posto nece da se instalira uopste?

hvala unapred...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

annaBG, to za bluetooth je dezinformacija.Radi lepo sa svim uređajima.Samo je način rada malo drugačiji od uobičajenog :roll:

joxnie, Baterija se jednom napuni do kraja i posle kako hoćeš.Može da se koristi BIS,ako ti je telefon pravilno otključan,a većina divljaka nije.BB Application World ti ne vredi ništa,to je aplikacija samo za američko tržište,kod nas ne radi.

Pozdrav

joxnie
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 05:28

Post od joxnie »

Hvala, Araphel :)

ovo jeste divljak, iz madjarske...na njemu sve lepo radi, mts mreza, sms, mms, gprs, pozivi, samo ovo nisam probao jos... Reci mi , ako BIS ne radi, tj. ako fon treba da se otkljuca, jel znas mozda gde bih to mogo da uradim?

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Aha,e pa super ako radi...Jedan drugar ga ima i on mi rece da ne radi...verovatno ne zna kako.
Znaci moze,to je najvaznije...Zvucalo mi je poprilicno nemoguce,da tako dobar tel ima tako veliko manu.
Araphel koji si paket uzeo?Koliko te je izasao?Je l' moras da se pretplatis i za internet ili nije obavezno?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

joxnie, ako je mađar,trebalo bi da ti radi sve....to sam nešto načuo da se šanira odande iz fabrike....Nemam pojma gde bi se to moglo srediti ako ne radi,zaista.

annaBG, postpaid 700, 2000dinara mesečno za 700 minuta i 700 sms,plus besplatan BIS i besplatnih 1gb za internet mesečno.Telefon je na ovom paketu 20000 dinara.Mislim da je sasvim ok za ovakav aparat.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Pa to je skroz ok ponuda!!
Izbegavam da se vezujem,jedino me te odvraca od kupovine... :unsure:
Nisam bas najbolje informisana,ali zasto ih nema u slobodoj prodaji??

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Zato sto je BB bez te iste usluge prakticno osakacen... Jer onda vrsi istu ulogu kao na primer E71 ili tako neki slican (ne kazem da je isto, al slicnosti ima) :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

annaBG, storm je rađen isključivo za Vodafone i njihove partnere,zato ga nema u slobodnoj prodaji.Osim toga,BB uređaji,i kada ih ima u slobodnoj prodaji,gube veliki deo svog smisla bez pratnje BIS ili BES usluge,kao što je kapoerista90 rekao.Poenta je u tome da BB radi realtime push svih mailova,kalendara i kontakata direktno na aparat,tako da u svako doba i na svakom mestu korisnik ima celu svoju kancelariju sa sobom.Bez ovoga,BB je samo još jedan poslovno orijentisan telefon,sa kojom funkcijom više ili manje od konkurenata.

Mali apdejt o samom Stormu:

Sa prvim punjenjem,baterija je izdržala ukupno dan ipo,uz teško čačkanje,dosta interneta,i nekoliko restarta (radio sam upgrade firmvera i tako još ponešto),što je sasvim ok rezultat.Videćemo koliko će na kraju trajati nakon par punjenja,kad sve dođe na svoje mesto.Inače,network mi je uvek u dual modu,pa i to malo više srče bateriju.

Kvalitet zvuka prilikom reprodukcije muzike na BT stereo sluškama je na zaista zavidnom nivou.Isprobao sam jedno sat-sat ipo,i nisam razočaran,nema razlike u odnosu na N78.Još se nisam igrao sa podešavanjima.

Skinuo sam YouTube,i jako lepo izgleda i lepo radi.YouTube se sasvim ok otvara i preko browsera,ali lepše je sa standalone aplikacijom.

Browser je fantazija!Što ga više koristim,sve ga više volim!

Ponešto sitno od besplatnih programa ima da se pronađe,krenuo sam da jurim polako.Od korisnih stvari sam za sada našao Blacklist,sa stvarno dosta opcija,zatim BB Tran,lep i jednostavan softver za prevođenje,WeatherBug je fantastičan (izbacuje na desktop ili meni ikonicu sa podacima o vremenu koja se sama apdejtuje u zavisnosti od podešenih parametara)....ima stvarčica.

joxnie
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 05:28

Post od joxnie »

pa da, sad sam ljubomoran...... :(((((( ti mozes sve, ja nista.... ovaj moj nije izgleda otkljucan kako treba....Internet browser radi, ali na pr., Facebook i Youtube apps nece da rade :(

koji si firmware skinuo? I'll shoot myself twice....images/smiles/icon_szok.gif

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ne mora da znači da je do toga....Možda nisi setovao premissions kako treba.Da li ti je BIS raspoloživ ili ne,saznaćeš tek kad pokušaš da se pretplatiš kod nekog operatera na ovu uslugu.

joxnie
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 05:28

Post od joxnie »

pa i to sto sto kazes.... aktiviracu BIS, pa nek mi je bog u pomoci :) tebi hvala jos jednom na brzini :)
I nemoj nista da brines, bice jos ovde jos pitanja na koja ces moci da odgovaras :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Jos jedan mali apdejt:

Storm pusta DivX u nepromenjenom formatu.Dakle,nekompresovani fajl direktno prebacen sa kompa,bez konverzije,radi u fullscreen modu fantasticno!Nema kasnjenja zvuka,seckanja,ili bilo sta slicno tome...Radost za gledati na onolikom ekranu :D

S druge strane Xvid nece da radi.ne znam koji je problem,ali ocigledno postoji.Krene da pusta Xvid fajl takodje bez konverzije,ali na pola minuta pukne i fon se restartuje.

Bilo kako bilo,i nekompresovani DivX je nesto!a i WMV ide sasvim lepo.

Prosek baterije za sada: dva dana,sa sledecim nacinom koriscenja- oko 15 minuta poziva,desetak podugackih poruka,5-6 mejlova,jedno sat vremena na browseru,malo probe GPS modula,nesto malo rada sa MySpace i Facebook aplikacijama (oko pola sata ukupno),malo instalacije i isprobavanja igrica....i oko 2 sata muzike preko stereo BT sluski.Sve ovo po danu,naravno.Mislim da nije los rezultat....baterija posle ovoga umire pri kraju drugog dana...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

I evo da ne bude kako samo hvalim,da navedem i prve primecene nedostatke:

Muzicki plejer nema minimiziranu verziju.Radi u pozadini,ali se na homescreenu ne vidi info o pesmi koja ide.Ok,volume taster menja pesme napred nazad,a mute taster na vrhu fona dublira kao play/pause,ali to bas nije to.Umesto da postoni neki homescreen info o pustenoj pesmi,kada je plejer aktivan u svim opcijama se kao prva stavka pojavljuje "now playing" sto nije lose,ali nije to to.

Pokretanje aplikacija i rad sa koje cime puni nekim logovima application memory,i doziveo sam pre neki dan da ista spadne samo na 1mb.resenje za ovo je povremeni reboot telefona koji cisti tu memoriju,sto mi je cudno,ali na svim BB uredjajim je ovo primetno....samo se meni na Stormu to brze popuni,jer ga nenormalno drndam.Instalirao sam quickpull programcic,koji simulira vadjenje baterije i radi soft reset,tako da super.....odradim to s vremena na vreme,i ne boli glava....uostalom ionako skoro svaka deinstalacija aplikacije zahteva reboot.

primecujem da free softvera polako ima sve vise,i sve je korisniji.....Aplikacija koje se placaju ima koliko hoces,a dobih skoro neki info da sve aplikacije koje se ne vezuju za PIN uredjaja mogu da se kreknu,pa cemo i to isprobavati.

I jedno malo poredjenje sa iphonetom.Ekrani su definitivno jednako dobrog odziva i UI izgleda jednako tecno.Ipak mi se vise svidja potreba da kliknem ekran kako bih odabrao neku opciju...manje gresim na taj nacin.

Skontao sam i da u portrait modu takodje moze da se koristi full qwerty i da je prilicno precizna,ali sa dva palca gubi smisao,ima vertikalna sa mnogo vise prostora,a sa jednim je pomalo tesko.

Rotacija ume ponekad malo da se pogubi,ali to sam vidjao na svim fonovima ovog tipa...jos nisam podesavao osetljivost.

eto toliko.....

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Meni se cini da ovo za muzicki pleyer nije i neki propust jer na vecini telefona koje sam imao samo ih miniizuje i ti menjas napred nazad pesme.Verovatno ce da izbace neki program da se to resi mada ne znam kako programi na BB funkcionisu.Iz celog posta se meni cini da je jedini realni problem ovo oko memorije sve ostalo su stvari koje mogu da nerviraju ali i ne moraju.Sto se tce G-senzora kao sto si reko nisam vieo do sada ni jedan telefona da se barem po nekad ne zezne.Najvose toga sam se nagledao na 5800 najmanje na iPhonu.Mozda samo samo 3-4 telefona sa tom opcijom cackao. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

bojanz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 00:57
Lokacija: KS
Kontakt:

Post od bojanz »

Jel zna neko slucajno kako da povezem Storma na komp da bi mi bio modem
steta je ne iskoristiti ovih 2Gb
Ja sam pokusavao ali nisam se snasao sa Stormom :smutny:

Odgovori