Nokia N86

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Nokia N86

Post od Sale_M »

Mislim da ovaj model zasluzuje lepo postavljenu temu sa kompletnom specifikacijom

N86

Slika

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 1900 / 2100
Announced 2009, February
Status Available. Released 2009, June
Size Dimensions 103.4 x 51.4 x 16.5 mm, 69 cc
Weight 149 g
Display Type AMOLED, 16M colors
Size 240 x 320 pixels, 2.6 inches
- Dual slide screen
Sound Alert types Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones
Speakerphone Yes, with stereo speakers
- 3.5 mm audio jack
- Dedicated music/gallery keys
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Detailed, max 30 days
Internal 8 GB
Card slot microSD (TransFlash), up to 16GB, buy memory
Data GPRS Class 32
HSCSD Yes
EDGE Class 32, 296 / 177.6 kbits
3G HSDPA, 3.6 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0 microUSB
Camera Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, wide 28mm Carl Zeiss lens, autofocus, dual LED flash
Features Variable apperture, geotagging
Video Yes, VGA@30fps
Secondary VGA videocall camera
Features OS Symbian OS, S60 rel. 3.2
CPU ARM 11 434 MHz processor
Messaging SMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Radio Stereo FM radio with RDS; FM transmitter
Games Yes + downloadable
Colors Black, white
GPS Yes, with A-GPS support; Nokia Maps
Java Yes, MIDP 2.1
- Digital compass
- MP3/MP4/eAAC+/WMA player
- Voice memo
- Kickstand
- Flash Lite 3.1
- TV-out
Battery Standard battery, Li-Ion 1200 mAh (BL-5K)
Stand-by Up to 312 h (2G) / 264 h (3G)
Talk time Up to 6 h 18 min (2G) / 3 h 54 min (3G)
Music play Up to 25 h

btw stigao je zajedno sa N97 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Meni se bas nesto i ne svidja, izgleda mi obicno, kao i N96... Specifikacije nisu loshe, ali nije mi ni po cemu poseban, osim sto je prvi Nokijin telefon sa 8MPix i VGA kamerom koja snima 30 fps. Sve u svemu, za mene nista posebno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ni kod mene nije probudio nikakve simpatije.
Jeste da je to 8 mpx ali LED koji je skoro neupotrebljiv nocu je veliki minus kod ovog modela.
Ovaj tel. ce imati prodju kao marketinski trik (8 mpx + Nokia) kod onih koji nisu toliko informisani o neznacajnosti mpx kod kamere kao i znacajnosti velicini senzora.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Idzo ni mene nije preterano kupio ovaj model iako je all in one i moj telefon ima sve sem te kamere.Ali kad je kamera u pitanju tu si pogresio jer je velicina sociva precnika 28 mm sto je dosta vece od dosadasnjih 5,6 mm u n82 i zato mislim da ce kvalitet u pojedinim uslovima fotografisanja biti bolji.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Auu ovaj je ruzan za 10!! :shock:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Sale_M, gde si pronašao informaciju da je veličina prečnika sočiva 28 mm? Da nisi možda pogrešio pa zamenio informaciju da mu objektiv počinje od 28 mm, što znači da slika šire od klasičnih kamera koje obično počinju od 35 mm?

Pazi, nije da ne verujem, samo pitam, jer za 8 MPx-ela ako ćemo da budemo pošteni i mora da se stavi veći senzor da bi dobili iole "normalnu" sliku :wink: Ugurati 8 MPx-ela na istu površinu senzora koju ima i 3 MPx-elna kamera je maltene greh. Koja kretenska optika mora tada da se stavi da bi slika ispala iole prihvatljiva.

Slika Slika

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Mene ovaj telefon,a pogotovo njegov numericki deo mnogo podseca na w850....
Specifikacije me takodje nisu nesto odusevile,pogotovo kada je Leonel objavio da mu je cena oko 800e :blinky: :blinky: :blinky:
D500&E71

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

vlada1970, u pravu si,tu sam pogresio,ali ipak je vece socivo nego na ranijim modelima,tako da verujem da ce fotografije biti kvalitetnije.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo ga review: KLIK

U primerima se vidi sirina koju postize sa tih 28mm. Takodje se vidi koliko je to sire u odnosu na Inovo.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

To je žižno udaljenje od 28mm od senzora kod malo ozbiljnijih fotoaparata sa objektivom i full frame senzorom, ali je to samo ekvivalent jer se kod kropovanja čipa smanjuje i dimenzija sočiva, i onome ko ima malo bolji aparat ili se na neki idijot a potrudio se da pročita šta piše ne prstenu objektiva zna o čemu se radi. U suštini predstavlja ugao, odnosno koliko toga može da stane u kadar pri određenom udaljenju od slikanog objekta, a iskustvena kategorija.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Uporedjujuci slike sa njega i n85, cini mi se da 85-ca pravi lepse slike. Umesto lepo da stave xenon oni gomilaju pixele. Nije mi samo jasno zasto se toliko retko stavljaju xenoni :smutny: :smutny:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

jerkann, i ja se isto to pitam. Jbt od toliko modela N serije samo N82 ima xenon, a uopste od nokia telefona N82 i 6220c. Stvarno bezze...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Gomilanje piksela je fora za prodaju sto veceg broja doticnog modela.
Pogledajte samo digitalce (ove dzepne), svi su prenapucani pikselima, a velicina sociva ostaje ista. Odmah se vidi na vecim ISO vrednostima sum i losiji kvalitet slike.
Ali posto postoji dosta korisnika koji se ne razumeju u tu materiju, vijaju samo megapiksele i prodaja raste.

Xenon je mozda rezervisan za neki model koji ce biti naslednik N82 i koji ce biti isto monoblok.
Ipak je E serija dobila osvezenje, N slajd serija takodje, tako da ostaje N monoblok.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Ništa posebno, malo lepši dizajn zadnje strane, i mnogo ružna prednjica... 8mpx u startu znači veća cena...
Evo na primer, ja sam skoro uzeo Sony DSC-H10 sa 8.1 mpx, ljudi me pitaju da li sam normalan, što sam aparat sa 8mp platio 200€, za 150€ imam aparate sa 12mpx blablabla.... a Sony razbija sve fotiće sa više mpx do 200€ (meni pravi fantastične slike, tako da mi 3,2 mpx kod 5800 ne predstavlja neki hendikep)
Ali, mi ovde možemo razglabati 300 postova, ovo će i dalje da se prodaje kao alva....

PS. N86 8mp :D
Nokia C6

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Uopšte mi se ne dopada dizajn N86-ice... Osim 8Mpx ne nudi ništa novo a i ti dodatni Mpx-ovi me ne privlače... Neće se videti velika razlika između 5Mpx i 8Mpx...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

tehno maniac, i kod mene ista stvar. Nikon D40 sa 6MPx telo + objektiv = 500 jura. I svi uključujući i burazera su u fazonu: prvo šta će ti, a drugo ok ako si već i uzeo koliko to ima pixela, i tu ja ispadam budala sve dok ne vide slike, i onda kažu: pa dooobro, aaajde........

A 8110 ima bolji dizajn dugmića od 86ice. kad je zatvoren ok je, ali kad se otvori.......... :cry:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

review Phone Arena:
http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-N ... _2203.html

Zakljucak:
"the improvement that the variable aperture brings along remains rather unnoticeable due to the lack of enough details, so the feature seems more a marketing hype than something of real advantage. All told, we believe the N86 8MP comes into play unjustifiably late. Yes, the device is a good smartphone, but by no means any better than its rivals. The phone has made it to our top 3 list in terms of pictures, taken in artificial lighting conditions. However, come to outdoor snapshots, it definitely lags behind competition."

U prevodu, nista posebno . Steta a bas mi se dopada

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Meni se ovaj mob svidja bar na slici,toliko je nekako jednostavan sa malo crta i preloma,da mi se svidja.Jedino sto je tezak 149gr,na slikama ne ostavlja utisak da je velik mob :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

nije veliki, vec je samo tezak zbog izuzetno kvalitetnih materijala, ojcanog stakla na prednjem delu, metalnog rama, veoma debele plastike poklopca baterije (kao kod daljinca :D ). Ovo je zaista po kvalitetu izdrade sam vrh ne samo N serije vec Nokije uopste. E sad, jeste da je sve ostalo "vec vidjeno" skoro godinu dana ranije (S60 FP2, dual slide, OLED, 2.6") u modelu N85 ali i dalje mislim da je lepa nadgradnja prethodnih modela (N95, N85). Sto se kamere tice nije bas top, ali je totalno ok za nekoga ko nije bas veliki photo-centrik (kakav izraz, a? ) :wink: . E sad, u vreme TS telefona, 12MP kamera..., nija bas da se nesto izdvaja, ali je i dalje lepo upakovano i kvaliteno odradjeno resenje koje ima sve sto prosecnom ili cak zahtevnom korisniku treba. Mozda nema taj WOW faktor, mozda je prednji deo malo ruznjikav, ali je definitivno telefon koji se kupuje zbog funkiconalnosti a ne za "show off" - za to su zaduzeni iPhone i Omnia HD :)

Novi review AAS:
http://www.allaboutsymbian.com/reviews/ ... imedia.php

Odgovori