iPhone 3GS

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

iPhone 3GS

Post od nemanjabrat »

Kao sto smo svi culi izasao je novi iPhone 3G S ! U Americi se prodaje za 199$ verzija od 16gb i za 299$ verzija od 32gb ( posto nam je svima bilo malo onih 4,8gb :) ).Novi iPhone ne bi trebao da pravi probleme (kao sto je slucaj kog 3G modela) sto se tice otkljucavanja SIM-a za domace mreze,imace mogucnost da se otkljuca softverski.Na nasem trzistu se jos nije pojavio ali moze se naci za oko 1000e! preko oglasa.Vise detalja na sajtu
http://www.apple.com/iphone/iphone-3gs/
Ako ga je neko nabavio neka napise svoja iskustva :D .
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...mali korak za čovečanstvo ali veliki za Apple (mms, video, voice...).
Čitao sam neke usereviews i svi su oduševljeni sa 3 stvari - brzina, brzina i brzina :) (meni je i 2G kad sam ga "čačkao" bio prilično "brz"). Oleophobic (sama reč kaže) zaštita ekrana može biti korisna. Foto apgrejd na 3 MP sa AF je za pohvalu, slike uopšte nisu loše, check Google :)
Meni lično opet fali (što 99% ljudi ne koristi) FM radio, ima NetRadio, nije to to, možda da ne živim u Srbiji.
A da, užasno me nervira ta osiona "Steve Jobs" politika (moj je najveći, moj je najtanji, ja, ja, ja...) kao kad su onomad banovali Operu sa AppleStore. Sramota. Ipak, sjajan je to fon ko ima želudac za njega.
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Možda ovo što ću sad pitati zvuči bzv. i možda i sam znam odgovore, ali pripada temi a možda neko ima dobru ideju.

Elem žestoko sam ispaljen prošle godine za 2G, a sad imam (potencijalnu) mogućnost za 3G ili 3Gs. Znači prvo pitanje je koliko se realno dobija, tj. da li se isplati uzimati 3Gs, s tim da pričamo o nabavnoj ceni tj. 199$ za 3Gs ili 99$ za 3G?

I drugo: da ne ulazim sad u detalje ko šta kako, ali žena ide s mužem amerikancem na mesec dana i vraćaju se posle ovamo i treba da donesu 3 komada. Koliko znam treba tamo da nađu neko troje koji imaju postpejd brojeve na AT&Tju i nagovore ih da traže fon i daju ga nama. Jel tako? Kao i koliko je to izvodljivo zbog carina skenera i ostalih mogućih peripetija. Mislim da miodrage ima iskustva s onim iz Australije.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Vlada Zem, pa safari je najbolji, najveći :lol: :lol: :lol:
gargamel4, ako imaš za tu lovu ajde donesi koji :)
Btw: Slavim 1. godinu od registracije na MS
Nokia C6

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Post od nemanjabrat »

gargamel4 u pravu si za sve navedeno.Svaki uredjaj ili roba koji se unose u drugu zemlju treba da se ocarine,e sad 1 iPhone mozes da uzmes i kad ti vide kutiju ti kazes ''to ja licno koristim'' :D tj. nemas nameru da preprodajes ''kao'' .E sad ne znam da li bi pustili toga ko kog ti donosi iPhone da prenesu 3 komada,mozda cak ni ne pitaju ako fino ustekas medju gace i carape.Najtezi deo je uzeti aparat na ugovor ili uvaliti ga nekome :) ali kad to resis transport je najmanji problem.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Dobro, naravno da sam mislio da se to donese u džepovim kao za "ličnu upotrebu", a kutije ako su neophodne mogu i poštom da se pošalju.

I tehno maniache, naravno da ne mogu da ih nabavljam, nego da je problem i taj jedan za mene, ali takođe naravno da ni u ludilu ne bih dao 500 ili koliko već evra to ovde košta. Ipak je to samo telefon, a ja za nešto što se zove telefon ne dam više od 250 evra pa makar leteo i išao u prodavnicu umesto mene :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

gargamel4 napisao:žena ide s mužem amerikancem na mesec dana i vraćaju se posle ovamo i treba da donesu 3 komada
Nasi gradjani koji idu preko grane trebaju (barem je pozeljeno) popuniti formular o tehnickim stvarnima koje iznose da pri ulasku ne bi morali placati carinu jer ih nisu kupili u inostranstvu.

Posto je on amerikanac i ima njihovo drzavljanstavo (pretpostavljam) on ne mora pri izlasku iz nase zemlje popunjavati listu tehnickih stvari koje iznosi, tako da pri povratku ne bi trebalo da mu carine te telefone. Ako ima neki isti/slican formular na aerodromu u USA, neka ga popuni i ovde na carini ne bi trebao imati problema.

Ta zenica koja ide moze doneti sa sobom telefon (naravno raspakovan) i da kaze da je to njen telefon koji je kupljen ovde, a ako je pitaju za papir neka kaze da su joj carinici rekli da nije trebala popunjavati nikakav formular pri izlasku, jer vrednost nije velika.

Tako moze i on i trebali bi proci bez problema.

Nadam se da si me razumeo. :)

E sad, posto su nasi carinici mentoli i svakako ne rade posao svaki put temeljno, moze se desiti da prodju granicu bez ikakvih pregleda i peripetija (tako prodjese drugari sa faxa kada su se vracali iz USA - nista im nije ocarinjeno niti pregledano sta donose) ali moguce je i da im nesto dune pa da se prave pametni.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Thanx IDzO, to je od prilike informacija koja mi je trebala :)

eidt:
Znači ne bi trebalo da imaju problema da bilo šta iznesu iz Amerike, nego da unesu u Srbiju, jel tako? Ok, onda to ne bi trebalo da bude problem. Thx.

edit 2:
Ovo se zove argumentovana kritika - link
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

gargamel4 napisao:Znači ne bi trebalo da imaju problema da bilo šta iznesu iz Amerike, nego da unesu u Srbiju, jel tako?
Tako je. Oni mogu izneti iz USA jer se to smatra njihovom licnom robom.
Problem moze nastati kod nas na granici jer to sto oni donose (iako nije u kutijama i tretira se kao licni prtljag) moze biti ocarinjeno zbog toga sto ima vise komada, pa moze nekome pasti na pamet da donose radi prodaje. Sve zavisi na kakvog carinika ce naleteti.

Ako ti nije problem, jos malo proguglaj, da za svaki slucaj prikupis jos neke informacije da ne bude da sam te pogresno informisao.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

GSMarena review:
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_3gs-review-369.php
Na zapadu ništa novo :P
Nokia C6

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Ево изашао у Србији,sim free. 8)
Цена права ситница,900е :wink:
Нашао сам на једном сајту,назвао,имају итд.
Ускоро ће опасти цена 8)
Али ипак још ми неће бити доступан,ипак цена је :(
Nokia 6220 Classic

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

U CG 16GB 660€, 32GB 760€ :wink:
Nokia C6

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

tehno maniac, :oops:
Али на том сајту ми се чини баш јефтино,нпр омниа 8гб је 330е :blinky:
Веома јефтино и повољно 8)
Само да овај 3гс спадне на неких 350е за једно 10 година и мој је :lol: :lol: :lol:
Nokia 6220 Classic

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Пре неких пар дана прочитах на Монду да се iPhone 3G S прегрева током рада.Да ли сте чули за неки конкретан пример на другим форумима?
Слобода или смрт

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

bestboy, Da, ima tema o tome (i to poduza) na jednom nasem velikom (najvecem) IT forumu.Mislim da ti nije tesko pogoditi o kom je rec. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Dr.Beat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 24. Jun 2008. 01:09

Post od Dr.Beat »

Ok, nemam iskustva sa stranim telefonima pa imam par pitanja
1. Da li ta cena od 199$ podrazumeva da koristim neki njihov paket tj. da mora da se placa naka dodatna pretplata ili je to cena za ceo telefon?
2. Recimi da kazem kumu iz Amerike da mi posalje dva komada... Koliki ce meni biti,otprilike, dodatni troskovi (postarina,carina) po jednom telefonu kada on stigne...
3. Da li USA telefoni mogu normalno da se koriste kod nas?
4.Video sam na Apple Stor-u da postoji mogucnost porudzbine ali uz AT&T (predpostavljam da je to neka njihova mreza) pa me zanima koja je to caka...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Dr.Beat,
1 - bas tako, placas mesecnu pretplatu
2 - +carina +PDV +troskovi slanja
3 - kada se otkljucaju mogu
4 - odgovor si dao sam sebi u pitanju broj 1
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

http://www.youtube.com/watch?v=FG0UqsplV7I&eurl ne znam tacno u kojoj rezoluciji snima i koliko fps ali video zapis izgleda sasvim pristojno

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Ево,на фејсбуку сам нешто гледао рекламе са телефонима,и нађем ајфон 3гс.
Наравно радња у бг,није полован :D
Питам продавца,каже да ће му цена за једно 2 месеца бити око 580е.
Тако да за једно пола године телефон може бити мој :)
Вероватно ће се тада цена спустити још,а занима ме,како се то прегрева,и да ле се исплати купити га?мислим због тог прегревања,у којим ситуацијама,и како то... :smutny:
Nokia 6220 Classic

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Ovi nasi prodavci nisu normalni.Logicno bi bilo da pojavom novog modela starijim modelima padne cena.Kod nas je sve suprotno.
Nokia N95 8gb Black

Odgovori