HTC Magic vs Samsung Galaxy i7500

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

Koji je bolji???

HTC Magic
9
38%
Samsung Galaxy
15
63%
 
Ukupno glasova: 24

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

HTC Magic vs Samsung Galaxy i7500

Post od LesaZMN »

Posto imamo dva nova modela koja rade na Android OS-u u ponudi kod operatera (jos nisam primetio u slobodnoj prodaji) bilo bi dobro da vidimo sta je za i protiv svakog od ovih modela.
Licno, dok ne vidim konkretno sta Telenor nudi kao paket, nemam misljenje. Kao telefon, na papiru, Galaxy shije Magic za klasu, ali da vidimo neka prva iskustva.
O svakom od njih nesto vise na:
http://www.gsmarena.com/htc_magic-2714.php Magic
http://www.gsmarena.com/samsung_i7500-2791.php Galaxy

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Galaxy. Po SVEMU je bolji. Samo da vidimo telenorov paket. Meni se u vipu svidja ono 1800. znaci 1800 minuta ka svim mrezama,1800 poruka ka svim mrezama,1800 minuta u vip mrezi i 1800 MB DATA PRENOSA SA NETA!!! :wink: i mobilni za 10 000
iPhone 4.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

LesaZMN, fina dilema, strava telefoni. Slažem se da na papiru Galaxy izgleda jače, ali Magic izgleda moćnije (po meni i ljepše) na slikama. Galaxy mi je nekako bezličan, a ja volim da telefoni nekako odskaču dizajnom. To je to od prednosti Magica, u ostalom je Galaxy bolji :D. Ipak, vjerovatno će biti i značajno skuplji (ne znam kako se kreću cijene ovih modela u Srbiji i da li ih uopće ima). Ako ti je cijena važan faktor, onda idi na Magic. Ostalo sve piše po ovim reviewovima koje si postavio, pa je na tebi da o tome lomiš glavu :).
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Teska dilema,jos uvek se tesko odluciti jer su telefoni novi i neisprobani,tako da svoje stavove mozemo samo da gradimo po slikama i specifikacijama,a dosta se puta pokazalo da je stvarnost mnogo drugacija.
Kako god, koji god se uzme dobija se Android sto je po meni jedino zbog cega zavredjuju paznju.
Ovako "odokativno" mi se vise dopada Magic,dublju analizu je jos tesko vrsiti. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Potpuno se slazem sa Wicker Man, -om :) Na oko, samsung mi je lepsi, specifikacije... Ne znam, mozda se i nece toliko primetiti razlika :) Al ako gledas i kasnije, za prodaju, bolje je uzeti HTC... manje mu pada cena.
Nokia E71... Elegant, but deadly

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Mnogi su se zalepili za 5 Mpix kod samsunga i prevideli manju kolicinu rama u odnosu na Magic, a to je kod androida bitno. Jos jedna prednost Magica je veca zajednica ljudi koji razvijaju razne stvari, jer je dobar deo ljudi sa xda poceo da se igra i sa Androidom.
Sa druge strane, mislim da je Galaxy povoljniji za ljude kojima je multimedija na telefonu bitna, jer pored kamere sa vise Mpix ima toliko hvaljeni AMOLED i 3.5mm jack za sluske.
Posle svega ostaje samo da vidimo kakvi su interfejsi, jer na oba telefona se voze custom varijante - kod HTCa Sense, a kod Samsunga TouchWiz i to je nesto sto moze Androidu da da dodatni boost u startu.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ja sam napisao, mada nisam bas naglasio... Mozda se i nece toliko primetiti ta razlika u RAM memoriji... Videcemo... Ako se pokaze, onda dzabe samsungu sve, i ekran, i 3.5mm jack... :) Polako :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Heeh za sada vodi samsung u ovom nasem glasanju,izgleda samo ja sto sam glasao za HTC i jos jedan clan,pih. 'Ajmo HTC, ole,ole ole!! :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Wicker Man, veoma dobro argumentovanim stavom i kvalitetnom ubedjivackom taktikom nagovorio si i mene da glasam za HTC! :lol:
Zanimljiva dilema, a verovatno ce uskoro u nekom testu biti one on one poredjenje i neki battle pa ce se onda moci doneti najbolji zakljucak.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

IDzO je treći glas, srpski, a drugi je bila moja malenkost :D.
Stvarno, evo jedna navijačka nikšićkog Čelika za HTC: "Jedem čajnu i parizer, Čelikov (HTC-ov) sam simpatizer, Čelik (HTC) 'le ale." :lol:
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Moj je četvrti...baksuz :lol:
Daklem moj glas ide za Magic. :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Nisam bas siguran da ce se UI razlikovati na ova dva modela. Ovo je Android 1.5 verzija na njima i do verzije 2 sve je onako kako Google hoce :-)). Korsinik moze da prilagodi UI da izgleda kako on zeli, ali na istom nivou kao i teme u symbianu.

Sto se tice vece zajednice ljudi koji razvijaju razne stvari za HTC - pa zar postoji razlika u androidu na HTX-u i Samsungu - pa se nesto moze koristiti samo na jednom, odnosno drugom?? Bacio sam pogled na taj Android Market i mogu da vam kazem da je Symbian mrtav. Nema vise sertifikata, download pa instaliraj pa se zezaj pa radi li ili ne radi itd...jedan klik i gotovo i nemas uopste osecaj da si bio na netu (browser se ne otvara nego se sve vidi kao standardan meni - naravo update je sa neta, tako da je uvek sve sveze)

Android je Android za sada dok ne izbace v2 - do tada je do telefona samog. Po meni - Samsung shije HTC za duzinu, ali daj da vidimo neki pravi review sa oba telefona u ruci.

pale99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:20

Post od pale99 »

Po meni Magic je kvalitetnije odradjen, vise rama, Samsung ima bolji ekran, a o Androidu ce se tek pisati(OS buducnosti). Na Android Marketu ima toliko programa i igrica(kome treba) da je to neverovatno, a tek su krenuli. Sta ce biti kasnije?, mozemo samo da nagadjamo. kao sto LesaZMN rece: "simbian je mrtav", Samo dva primera programa koji postoje na A. Marketu: program za merenje nivoa elektro-magnetnog zracenja u prostoriji, program za detekciju metala u zemlji, zidu...

Ja kupujem Magica-a, treba da mi stigne sledece nedelje, pa koga interesuje napisacu utiske iz "prve ruke".

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Nije na strani Samsunga samo bolji ekran - mada je AMOLED daleko bolji - nego i 8GB naspram neki minimalac (valjda 256 ili 512 MB), 5 MPx prema 3 MPx, jaca baterija, 3.5" audio jack....zaista tek HTC Hero po specifikacijama se priblizava Samsungu a i on ima opet mnoogo manje memorije.

Licno imam problem sa trackball-om na svim telefonima. Jednostavno, posle nekog vremena pocnu da shize i treba mi 100 kila zivaca da dodjem gde hocu koristeci to malo njesra.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

pale99 napisao: Samo dva primera programa koji postoje na A. Marketu: program za merenje nivoa elektro-magnetnog zracenja u prostoriji, program za detekciju metala u zemlji, zidu...
Jos samo da objasnis KAKO to rade - tj. kako mere nivo elektromagnetnog zracenja i detektuju metale u zemlji. Za sve to su potrebni odgovarajuci senzori a to nije moguce resiti softverski.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

LesaZMN napisao:Nisam bas siguran da ce se UI razlikovati na ova dva modela. Ovo je Android 1.5 verzija na njima i do verzije 2 sve je onako kako Google hoce :-)). Korsinik moze da prilagodi UI da izgleda kako on zeli, ali na istom nivou kao i teme u symbianu.
Razlikovace se UI veoma, progooglaj malo. Galaxy ce doci sa preinstaliranim TouchWiz, a za Magic vec postoje domace varijante sa Sense UI. I na to sam mislio kada sam rekao veca zajednica - dok pricamo o aplikativnom softwareu, svi android telefoni su ravnopravni, ali kad dodjemo do sitnica koje su vezane za samo jedan odredjeni uredjaj iliti za sistemske stvari, HTC je u daleko vecoj prednosti.
Lep je Galaxy, ali jedino sto je stvarno kod njega velika prednost jeste AMOLED, sve ostalo se nadoknadi sa jos par USD, a sa druge strane treba cuti koliko se zale korisnici T-Mobile G1 ciji uredjaji dolaze sa 128, umesto sa 192 MB RAM. Opet, treba verovati u Samsung, oni znaju da naprave smartphone za mase, pa ce verovatno i Galaxy da puca na omladinu i one koji su okrenute multimediji, a tu je bitnija "megapixelaza" nego produktivnost.

A kako rade gore pomenuti programcici - vrlo prosto, verovatno ima USBhost drivere, pa se onda na njega nakace fluxmetri i detektori metala :D :D :D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Grandpa napisao: A kako rade gore pomenuti programcici - vrlo prosto, verovatno ima USBhost drivere, pa se onda na njega nakace fluxmetri i detektori metala :D :D :D
Ma kako da ne - svi vec prave USB senzore za Android ...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

To se šrafi odozgo kao dodatna oprema Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Vlada Zem, Ja cu ipak da sacekam da se pojave "trikoderi" na nasem trzistu (hint: Star Trek) - on vec imaju sve integrisano ;-).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Hocu i ja jedan trikoder!!! Jel moze da u'vati policijski radar i da mi kaze kojim putem da ne idem jer je guzva?? A i moze da detektuje plemenite metale u okolini pa mi se mozda i posreci da skupim i za Galaxy i za Magic!!

Odgovori