Bluetooth stereo (A2DP) slusalice

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Bluetooth stereo (A2DP) slusalice

Post od putnik1 »

Dobio sam slusalice BH-503 bluetooth , medjutim kada hocu da ih konektujem sa N97 ne pojavljuju se u telefonu ! Jel ima neka fora za podesavanje ili sam imao srece da dobijem pokvarene :) ??? Samo sam upalio slusalice i otisao u telefon na bluetooth i pustio da upari novi aparat medjutm ne nalazi slusalice a druge telefone nalazi !
Hvala unapred !!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

putnik1, slusalice nisu normalno u "discoverable" modu. Da bi ih telefon pronasao nije dovoljno da ih samo ukljucis. Pogledaj u uputstvu koje si, nadam se, dobio uz slusalice sta treba uraditi da bi se slusalice uparile sa telefonom. Ako nemas uputstvo sigurno ga mozes naci na Nokia sajtu:
http://nds1.nokia.com/phones/files/main ... _UG_sr.pdf

Inace ovo nije podforum za ovu vrstu problema. "Konfiguracija aparata" je namenjena GPRS, email itd. podesavanjima.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Post od putnik1 »

Izvinjavam se za promasaj ali nisam znao gde treba da postavim temu !
Hvala veliko za odgovor jer sam uspeo da resim problem !
Nisam znao da treba da drzim dugme za paljenje malo duze dok se ne upali plava lampica jer su slusalice vec bile uparene sa drugim telefonom !
Hvala jos jednom !!!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

putnik1, uzivaj u koriscenju,odlicne su to slusalice!ja ih imam vec mesecima i iskljucivo njih koristim za slusanje muzike, i nemam reci koliko sam zadovoljan.Vise volim ove Nokia slusalice nego bilo koji Nokia fon koji sam imao :D

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Kakva je zvucna izolacija od spoljasnih zvukova,po slikama cini mi se da i nije bas nesto,cini mi se da kada bi neko stao pored mene mogao komotno da slusa muziku samnom je cini mi se da ne izoluju bas naj bolje,jesu li glasne i da li cvrsto stezu glavu ,da li sa njima se moze na dzoging!? :unsure: .Ja cekam da se pojave kod nas njihov naslednik BH-504 pa da kupujem :wink:
>> N7100 <<

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Demian, definitivno ce te cuti koliko toliko ljudi sa strane, ali ne nesto preterano. Ti neces cuti nista osim muzike,jer su poprilicno glasne....probice se tu i tamo poneki autobus i tako to....Stoje jako cvrsto,mozes da trcis,skaces,visis naopacke....nece pasti.Prosek je oko 10 sati slusanja.....

Ja sam prezadovoljan i ne bih menjao ni za sta :wink:

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Kostaju mjb. 9500 soma ,ali ipak mislim da treba sacekati ove BH-504 pa i dati i koju hiljadu vise ali mislim da ce biti mnogo bolje,ako ih je neko video slucajno negde neka mi javi na pp ako nije problem :wink:
>> N7100 <<

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ja sam svoje platio 70 eura,sa garancijom i sve komplet kako treba....tako da ta cena je preterana ;)

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

araphel, Druze ako moze adresa i ime firme ako nije tajna molim te,mozda ih i uzmem po toj ceni ako naravno ih jos tu ima! :oops:
>> N7100 <<

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Mobilwood u Vojislava Ilica. Regularno,sa garancijom uvoznika,racun,sve sto treba. Ja sam kupovao negde pocetkom godine doduse,ali moguce da imaju i dalje.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Juce sam uzeo BT slusalicu Manhattan model 176866. Ne znam da je je neko koristi ali radi savrseno. Cist zvuk, uzasno je glasna pa sam morao negde na polovinu da je utisam. Jedino sto me nervira je sto kad je u stendbaj-u svetluca ona plava dioda ali sta da se radi. Pojma nemam koliko baterija drzi. U specifikaciji pise 5h za razgovor i 100sati stendbaj-a.
Ono sto mi se svidja je sto nema klasican sundjer nego gumu preko samog zvucnika tako da savrseno lezi u uhu.
Teska je ceih 7 grama sto znaci da se ne oseti uopste.
Garancija je 5 godina na nju.
Cena 3000din.

Eto, ako je neko zainteresovan, moja topla preporuka

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

Kupio sam Plantronics Explorer 230 bluetooth slusalicu.
Veoma se lako uparuje, dobro je odradjena, zvuk solidan, cena dobra - 1950 din.
Mislim da je sasvim dobar izbor.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Mislim da su poenta teme bile stereo slušalice, a da da za mono varijantu ima druga tema, al' dobro kad ste već počeli.......... ja sam (kao isvaki savestan vozač par dana pred početak kažnjavanja) uzeo neku X-Wave BH08R za 1700. Pouzdano radi, baterija ne znam koliko traje jer jošuvek nisam imao razloga da je punim, s tim da možda malo mulja zvuk na nižim frekvencijama (ili mi je taj jedan put bio loš signal, mada pre mislim da je do slušalice). Inače je plug tipa, koji ne naleže idealno, ali barem može da se skine ona žičica oko uveta, jer iako bez nje manje čvrsto stoji u uvetu, nemam nameru da izgledam ko crnogorski biznismen sa 0/24h time u uvetu, nego kad je baš neophodno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

gargamel4, u pravu si ovo je tema o STEREO A2DP bluetooth slusalicama, a ne "bluetooth handsfree", pa bih molio sve da o njima nastave u odgovarajucoj temi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

Ispricavam se na gresci, bilo je slucajno.
Verovatno zato pored nick-a i pise "novajlija"
:oops:

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Ja sam uzeo neke Genius BT-03i jbg i nisam nesto zadovoljan sta da radim kada nisam mogao nda ih isprobam pre kupovine.Sada se kajem, kao prvo su mi mi neudobne posle 15ak min nosenja pocinju da me bole usne skoljke od njih! :x .Dalje nisam zadovoljan glasnocom i zvucnom izolacijom zvuk je tu i tamo dobar,imaju neki touch za pojacavanje zvuka koji se nalazi na slusalici veoma nezgodan za rukovanje,cesto mi se desava kada okrenem galavu da se same utisaju jer dohvate kapuljacu na jakni sto me jako nervira,glupo resenje :x .Dobra strana je baterija koja traje i traje boga pitaj koliko dugo.Platio sam ih 65e i ne preporucujem ih nikome ko hoce nesto ozbiljno za muziku !!!Ocena cista 2 :uhuh:
>> N7100 <<

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Genius nikad nije bio "firma" :P
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Ok , posle negativnog iskustva sa Genius BT-03i koje su mi na kraju i pukle onako kao staklo prepolovile se i ako ih nisam nestO mnogo naprezao,tesko sra....e :x . O dlucio sam se za ponovnu kupovinu bt sluski i ovaj put sa zaigrao na nevidjeno i kupio Samsung SBH500 Bluetooth Stereo Headphones i odusevio se !!!! :D neverovatno su glasne udobne imaju i one jastucice,baterija traje ne prestaje :) za ovako malo para exstra sluske za muziku cist i kvalitetan i glasan zvuk. Dosta ljudi se na netu zali da su neudobne ali meni savrseno odgovaraju ,zvucna izolacija odlicna sve potrebne komande su na njima tako da fon ne moram da vadim iz dzepa.Ja sam odusevljen!!! Pa ko je zainteresovan neka pozuri do tehnoMAnie dok ih jos ima za 3800dina nema bolje!!!! Evo i jedna slika sluski

Slika
>> N7100 <<

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Posto mi treba nesto na principu BT 3.5mm prikljucak, da li postoji takva stvar ( znam da Sony ima taj djavo sa bubicama, ali mi nisu potrebne i predpostavljam da ima i drugih brendova koji se bave time )
Nokia Lumia 630

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Demian, odličan izbor za te pare! Stvarno dobre slušalice! Ja sam ih gledao svojevremeno, ali mi bilo glupo da sa Nokia fonom šetam Samsung sluške, pa sam zaglavio sa BH503, koje su mi svejedno fantastične!

djolex, mislim da nećeš naći samo BT modul koji na sebi ima priključak za sluške. Plantronics je imao jedan model na taj fayon, gde je BT modul sa kontrolama kao štipaljka koja ide na kragnu, a u njega se utaknu sluške, ali ne preporučujem....suviše tih i mutan zvuk, za muziku nikako.

Odgovori