e72 ili n97mini

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

e72 ili n97mini

Post od dyca »

Kako stoje stvari, uzimam telefon u Telenoru i suzio sam izbor na ova dva telefona. Interesuje me da li je bolje da za 21000 kupim e72 ili za 25000 n97mini?
Oba telefona imaju ono sto mi treba najvise, a to je qwerty tastatura. Danas sam pogledao oba telefona, i cini mi se da su oba odlicno odradjena, sto se tice materijala koriscenih u izradi i sl., ali ipak je e72 pa je to ipak prednost..ali n97mini ima veci ts ekran, sto opet moze biti znacajno pri surfovanju i multimediji..
Ono sto me najvise brine jeste softver..znam da su oba symbian, ali su u neku ruku razliciti.. e72 ima dopadljiviji interfejs od n97mini, ali mi se ipak mini svidja zbog tog veceg ts ekrana, pa me interesuje da li cu osecati neki zaostatak u odnosu na e72, sto se tice softvera i same brzine telefona, ako se ipak odlucim za n97mini??
Hvala unapred.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Razlike nisu toliko minimalne koliko ih ti vidis.Sama cinjenica da je jedan telefon iz E serije dok je drugi iz N je velika razlika...Ja bih uzeo N97 mini pored svih njenih mana(a ima ih nekoliko) jer je noviji telefon i po meni dizajnerskI lepsi a i ima TS sto je za mene velika prednost.Ako ipak zelis stabilniji,od boljih materijala proizveden telefon onda uzmi E72(mada je po meni E71 mnogo lepsi)...Napisao si da te brine softwer pa onda da znas da je E72 brzi i stabilniji od N97 mini uostalom procitaj komentare korisnika ovde na forumu pa ces videti... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

da, znam. ali sto se same izrade cini, n97 mini mi se cini kao jedan od najkvalitetnijih uredjaja iz N serije, a e72 jeste kvalitetna, ali je u odnosu na e71 po meni losije sklopljena. I meni se takodje svidja to sto 97-ica ima veliki ts, a i tastatura joj je sasvim ok za koriscenje... Moracu jos malo da se poigram sa njima, da vidim da li mi nece smetati razlika u brzini sistema, pa cu se odluciti. I da, da li n97 ima istu podrsku sto se tice dodatnih programa??

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

dyca, Sto se tice izrade N97 mini je zaista dobro odradjen pogotovo je po meni interesantna testatura...Aplikacija ima manje nego za E72(ipak je S60 v5 noviji nego V3) ali na N97 mini takodje mozes da ubacis ngage i zanimljive widgete na desktop... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

mislim da cu u tom slucaju uzeti n97mini... iako nisam fan symbiana, odavno ga nisam koristio, pa bi trebalo da mi bude zanimljivo neko vreme.. u svakom slucaju hvala ti na pomoci..a valjda ce se neko jos javiti ukoliko ima drugaciji predlog =))

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Danas sam igrom slucaja imao prilike razgovarati sa jedim serviserom iz jake prodavnice mobilnih telefona (s toga ima dosta iskustva) i on sam kaze da se N97 i N97 mini trebaju zaobici u sirokom luku. Problemi su u softveru mnogobrojni (verovatno ce se to resiti u novim verzijama ali pitanje je kada ce se nakaniti da izbace "zdravu" verziju), a o hardverskim manama da ne pricamo.
Ako ti treba tel. sa QWERTY, a da je Njoka onda uzmi E72. E71 bih zaobisao, jer je on sada "stariji" model iako ne zaostaje puno za E72.
E72 ima odlicnu kameru (ako ti je uopste bitna), bolje je sklopljena od 97-ica, baterija je za svaku pohvalu, ima zaseban audio cip sto obezbedjuje kvalitetniji audio uzitak, nemas glavobolju oko rasklimavanja slajdera.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Dva neuporediva telefona,dve serije,vec smo dosta o tome pisali na forumu,da se ne ponavljam.Ako bas ide izbor izmedju ova dva onda glas za E72.Ne zato sto je ovaj bolji nego sto je N97 losiji i za neku buducnost i stabilnost mislim da ne predstavlja dobar izbor.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

uff... Nista, moracu jos malo da razmislim..pogledacu ih oba jos jednom, alo se poigrati i doneti odluku..a sto se tice rznih problema sa telefonom, ako ih bude bilo, barem cu imati telenorovu garanciju, pa verujem da ce sve resiti =))
jos jednom, hvala na pomoci.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

dyca, Bolje da do garancije ne dodje i da ti nikada ne zatreba,to je kod nas jako stresna rabota,a rezultatima retko ko bude zadovoljan.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

dimi89, tehnicki E72 je noviji. Pojavio se posle N97 i N97 mini, ako se dobro secam. Ispravi me ako gresim.
Ja bih uzeo E72 u ovom slucaju. TS na N97 nije nesto, plasticna je... E72 je u svakom slucaju bolji izbor.
Nokia E71... Elegant, but deadly

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

ipak sam danas kupio n97 mini... sta znam, nekako mi je lepsi u odnosu na e72, a i zanimao me je taj touch symbina.. evo vec 2,3 sata ga cackam, i mogu reci da mislim da nisam pogresio, lepo je sklopljen, materijali koji su korisceni su ok, ekran je sasvim ok, cak i bolji nego sto sam ocekivao, ali nista vise od prosecnog. tastatura je takodje dobra, treba malo privikavanja, ali za sada nemam probklema sa njom. sto se tice samog sistema, meni je ok, i cini mi se da necu imati problema sa istim..samo me intereuje, sta tacno smem da radim kako ne bih izgubio garanciju, tj. da li smem da odradim hack, a da ukoliko nesto bude sa telefonom, ja ga vratim na originalnu verziju i zadrzim garanciju, ili ne smem cak ni da ga update-ujem na noviju verziju??hvala unapred.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dyca, uzmi n97 mini i uzivaj. Veoma kvalitetan telefon sto hardverski tako i softverski.
Cuces mnogi se zale na njega, ali neces cuti od vlasnika istog. Softver dodatno moze da se unapredi ubacivanjem nekog od kuvanih softvera ili pravljenjem sopstvenog sto je jos bolje. Razlika izmedju originalnog i kuvanog fw je ogromna. iako je e72 fantastican telefon nije touch pa s toga barem po meni zaostaje za n97. ja mislim da je buducnost smart telefona u touch ekranima.
dimi89, aplikacija ima otprilike isto ili cak i vise za 9.4 verziju jer sigurno preko 90% aplikacija pravljenih za starije verzije rade (barem je tako na 5800).

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

dyca, mozes da hakujes telefon, mozes da apdejtujes softver, mozes ubaciti i skuvani ROM i sve to ne utice na garanciju. Recimo ako ti telefon blokira ("umre") prilikom apdejta, odneses ga u prodavnicu gde si ga uzeo i u sklopu garancije ce ti "oziveti" tel. i staviti najnoviju verziju sw-a. A ako neces sam da se bakces apdejtom to ti u servisu trebaju uraditi dzabaka, ali samo dok ti traje garancija.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

jerkann, pa zar ne vidis da je covek rekao da je vec uzeo N97 mini? :D No, ipak si i ti dao glas pobedniku ;)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mezzano, kucali smo verovatno u isto vreme pa nije tada bio njegov post.
dyca, cestitke na prinovi. Kazi koliko si platio telefon ako nije tajna.
IDzO, aj da te pita nesto povodom toga. drug uzeo telefon u telenoru. Da li ce izgubiti garanciju ako mu promenim product code?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

jerkann, ne znam kakva je procedura kada se tel. uzima preko mreze.
Ono gore sto sam napisao se odnosilo na telefone koji su kupljeni u prodavnici koja prodaje telefone iskljucivo iz Aplha Copy-ja i ta ista prodavnica daje AC garanciju (pecati, hologrami, brosure) i svoju pored te.
Mada po nekoj logici nema razloga da izgubi garanciju. To je softversko "igranje" i nema tu sta da naskodi telefonu i da mu poniste garanciju. Ajd da je u pitanju rastavljanje telefona u nekom drugom servisu, a da ima Telenorovu garanciju, ali ovako...
Najbolje je pozvati korisnicki servis i onda ce drugar biti najmirniji.

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

platio sam ga 25000, jer sam vec imao postpaid ugovor kojem je isticala obaveza, pa sam je samo produzio na jos dve godine obaveze i nastavio sa istim paketom. Mislim da je to ok cena za ovaj telefon, i da ga nisam kupovao po ovakvim uslovima (znaci za 250 eura sa 2 god. garancije kod proverenog prodavca), mislim da ga ne bih ni uzeo u razmatranje, jer mu je cena po oglasima oko 330 eura i to sa ko zna kakvom garancijom i sl...
@IDzO: cudno mi je da bi mi u telenoru prihvatili pod garanciju telefon na kojem sam se igrao sa softverom, pa zabrljao..jer su njihovi telefoni kodirani, pa mi je cudno da promena ROM-a i sl. ne utice na garanciju :?

Odgovori