Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Moze da prica ko sta hoce,uredjaj je odlican na papiru,specifikacije odlicne.Nema potrebe za jacim procesorom,htc se lozi sa istim i zato im telefoni kostaju boga oca.
Hdmi out port,dolby sound to je nesto što svakako treba pohvaliti,uz perfektnu kameru na n8. 8)
Pohvalio bi i dizajn koji je za moj ukus odlican i wifi n podrsku.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

U vezi dizajna: da li mi se čini da se baterija "ugura" sa donje strane i tako stoji bez poklopca tj donja strana baterije je u stvari i donja strana telefona? Nije loša zamisao (telefon nema nikakve poklopce pa je samim tim čvršći) ali ipak nisam baš oduševljen takvim rešenjem.

Evo review:
http://www.softsailor.com/news/24811-mi ... tazin.html

...kratko al jeb....čno... napljuva čovek Symbian najžešće...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Pa i ima razloga za ovakav članak.
Sem kamere koja je sa većim senzorom i Sy3 ne donosi ništa novo.
Ja sam se više zadržao na čitanju oko kompatibilnosti prethodnih i novog Sy.
Navodno preko Qt će postojati mogućnost transferovanja programa u oba pravca.
To ovom telefonu zbog rezolucije ekrana koja je već vidjena kod Nokie daje masu programa već u startu.
Nadam se da neće brljaviti kao N97 i da neće biti sporać kao svi Sy kada se natrpaju programima.
Novi Symbian ^3 tek treba da se dokaže. Zato ga neću (još) pljuckati dok ne vidim kako radi uživo.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ja nešto mislim da i neće biti spor kao npr. N97 jer ipak ima duplo više RAM memorije i 250 MHz jači procesor, što nije mala razlika. :) Ovo će vjerovatno biti nasljednik moje N82. :D

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

bpositive, jeste baterija se ugura unutra, ali nije zadnja strana telefona, nesto kao SE k850. ne znam koliko su ove slike realne, meni bar deluju.
http://www.nokiausers.net/

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo jedan preview -> KLIK
Kako izvaditi bateriju -> KLIK
Ovako izgleda kada se rastavi u sitna crevca -> KLIK

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

da li je neko primetio da nove ploce kod nokie niosu nista deblje od kineskih fonova,mislim kad uzmes plocu od n73 nje "ima",a od n97 je duplo tanja :uhuh: :uhuh:
u svakom slucaju mogu reci da mi je ovaj foncic full,i ako bude lepa cena kod nas moj je sledeci...naravno posle X6 :D :D :D

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Mirko BGD napisao:gde je DUAL LED pored xenona koji sluza da se snimaju HD klipovi u mraku?
Nema dual led ali ima obican led za snimanje hd klipova u mraku! ;)

Uglavnom, ja sam odusevljen telefonom, planiram uskoro da uzmem omniu hd a posle nje rado bih presao na n8! :D
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ma ja necu uzimati nista u međuvremenu, štediće se pare za ovu mašinicu. :D :D :D Ali se opet nadam da će oko nove godine biti najbolje investirati u ovu spravicu. Pozdrav

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

janka_88, Videt cemo koliko ce kesha trebati za ovo cudo ako bude skupo(papreno) kao sto NOKIA zna da bude u pocetku sa novim modelima,cekamo opadanje cena
Iphone 4s white clear install

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Telefon mi nije lep (mada se ukusi razlikuju) ali za razliku od većine mene nije briga za kameru, hdmi i ostale igrarije, meni je mnogo bitniji softver a po onome što sam video nisu se baš puno pomakli od v5. Homescreen je i dalje slabo odrađen (u odnosu na Android i WM), meni mi se isto ne sviđa. Treba da se ugledaju na Apple i Android i da i oni naprave nešto od onog Ovi store-a jer je to ono što zanima većinu ljudi tj. da mogu da skinu dosta dobrih besplatnih aplikacija na jednom mestu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

telep, znas kad ce oni to da urade odnosno shvate kada im bas padne prodaja zestoko i nemdnu kud nego nesto novo da izbace na trziste vidis da pokusavaju sa ovim Maemo da ga plasiraju ???
Iphone 4s white clear install

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Dobar je Maemo odnosno sada Meego ali ja ne znam šta će oni sa tim OS-om, on nije za široke mase kao symbian, android ili iPhone. Treba da se fokusiraju na jedan os, a ne da sada prave symbian i maemo u isto vreme jer im oba os-a nisu na nivou konkurencije. I takođe po meni kao dugogodišnji korisnik symbiana treba da zaposle nekoga ko nije imao ama baš nikakve veze do sada sa symbianom da im već više sredi taj UI, jer i ovo ponovo podseća na staru verziju.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Veoma mi se dopao ovaj telefon jer ne volim da nosim digitalac sa sobom.Svidja mi se izgled,kamera,a i cena.Jos samo da se pojavi na vreme i po obecanoj ceni,(oko 370 e)a naci cu nekog da mi ga donese iz EU.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Nece ovo biti 370e kod nas ni u ludilu. Ko planira da ga kupi po toj ceni neka vadi novi pasos ako ga vec nema,i kad se tel pojavi pravac EU
ex ivan87

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pitanje je da li je isplativo otici u inostranstvo po telefon, jer treba platiti put, pa treba nesto pojesti i popiti, pa ako se ide obici neka znamenitost (verovatno se i tu placa ulaz) i jos neki sitni troskovi, pa na kraju racunica dodje na isto. A pitanje je kada se mozete vratiti po porez, jer ne vracaju sve drzave porez na granici pri izlasku iz doticne drzave.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Naravno da nije isplativo otici napolje po telefon,ja sam to vise mislio onako figurativno. Isplati se ako neko ode u npr nemacku,i onda vidi tel,a zna da je ovde skup,pa ga kupi. Ili da ga neko donese odande. Al opet onda to dolazimo do GARANCIJE. Ovi nasi koliko sam upucen ne priznaju nikakvu EU ili worldwide garanciju bilo da je u pitanju telefon,laptop,ili sta vec?! Ili se varam
ex ivan87

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ceftriaxone, prema pricama clanova sa foruma kod nas ne vaze te svetske garancije koje vaze u celom svetu. ;)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

IDzO, da li su to prazne price ili forumasi imaju pokrice za svoje tvrdnje? :? ja sad do sada mogao 100 puta da kupim nesto napolju (citaj da mi donesu),ali nisam hteo da rizikujem

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

А зашто бих се ломио по европи тражећи повраћај пореза када лепо овде могу да купим телефон на црно у старту без царине и пореза :lol:

Odgovori