Nokia 5228

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Nokia 5228

Post od IDzO »

Slika

SPECIFIKACIJA
Yesterday, kind of secretly, Nokia announced the 5228. At first look you will hardly find difference between the newbie and its sibling, the Nokia 5230. But that's only because it is hidden deep under the hood: the new Nokia 5228 is the GPS-less version of the 5230.

The 5228 also lacks 3G support. But wait, wasn't there already a device like that? Does the name Nokia 5233 ring a bell?

Other than that 5230 and 5228 share the same hardware and software. They both feature 3.2" resistive touchscreens of 360 x 640 pixel resolution, 2-megapixel fixed focus cameras with video recording. And here comes another, this time minor, difference: while the Nokia 5230 can shoot VGA videos at 30fps the 5228 is able of only taking nHD videos (640 x 360 pixels @ 30fps), though we suspect that this might be a typo.


The Nokia 5228 runs the Symbian OS v9.4 (Series 60 rel. 5) and packs support for EDGE, Bluetooth (v2.0 with A2DP) and comes with a microUSB port and a standard 3.5mm audio jack on board. Its inbuilt memory reaches 70MB and can be expanded through the microSD card slot able to accommodate cards with up to 16GB of memory.

The new 5228 is powered by the 5230's 1320 mAh Li-Ion battery, which is said to guarantee up to 33 hours of non-stop music playback or up to 4 hours of video playback. It should also keep the smartphone alive up to 18 days in standby mode or to give you up to 7 hours of talk time.

The Nokia 5228 will be available in two front color version - black and white, while the back will be painted in red, pink, blue, yellow, silver or dark silver. The phone is expected to start selling sometime in July for 139 euro (after taxes but before subsides)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Izgleda da se i ovde radi o telefonu kome ce cena biti najveca prednost i naravno njegov ekran na dodir .Konkurencija tako diktira da treba predstaviti sto jeftinije modele u ovom opsegu ali sve to mora se reducirati cenovno kroz funkcije sto je ovde i uradjeno.
Ja podrzavam ovakve modele sa manjkom karakteristika sa prihvatljivom cenom i onima kojima sve to netreba wifi,gps itd.a vole ekrane na dodir za malo novca ovo ce biti pravi smart phone za njih.
Jutros je bio 5228 a sad uvece mu promenili naziv u 5233 bas cudno.
Grese ljudi i na areni.
A ovde je jos uvek 5228 http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-5 ... _4699.html

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Znam da ovo nije po pravilima ali moram da napisem jos jednu poruku da bih obnovo temu.Zar ovaj telefon nije kupio jos uvak ni jedan kolega pa da nam napise svoje utiske.Planiram nekome u porodici da ga kupim.

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Pa nema sta da se pise o utiscima, klasican s60v5 telefon, sto znaci da je isti kao 5800, N97, X6 i slicno, "samo" sto je osakacen za kameru, mem. karticu u paketu, 3G, GPS i WiFi... softver je isti, i ekran je TFT rezistivni...
Po meni potpuno idiotski osmisljen telefon, sta ce kome touchscreen bez interneta... No dobro, naci ce svoje kupce, verovatno medju mladjom populacijom.
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

jevic989
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 17:20

Post od jevic989 »

Ljudi gde mi se nalazi neka odredjena slika koju prebacim na telefon preko usb-a a ne nalazi mi se u folderu sile i video kako da je nadjem , pomoc?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Moraju biti negde,pogledaj na memoriji telefona ili memoriskoj kartici ako je imas.Kada ih tako prebacis one ne idu u fotografije koje se slikaju kamerom nego u sve fotografije.A opet moraju biti i na nekoj od memorija.

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Moze li mi neko predloziti sajtove gde bih mogao skinuti teme,programe.wallpapers i igre za 5228?Hvala.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

talicni, mi ovde nemozemo ali google moze,ukucaj kao npr.game free nokia 5228 ili s60v5 suftvare i biraj sta ti odgovara.
Ija sam skoro kupio 5228 da se upoznam sa s60v5.Lepo radi 5228 ekran je inzvaredan.

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

U pravu si.Zaista sam prijatno iznenadjen sa kvalitetom ekrana,brzinom odziva,baterijom.Zaista dobar telefonom u ovom cenovnom rangu.Pokusacu preko googla d apronadjem sta mi treba.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

talicni, teme, slike, wallpapere možeš naći na symbianthemes.us, zedge.net, eseth.net, brthemes.com. Sve je besplatno na tim sajtovima. :)

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Hvala ti puno.Odoh sad da vidim kako da napravim sertifikat za ovu nokiju,jer me muci jedna tema koju sam skinuo a ne mogu je instalirati.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

talicni, pa za teme ti netreba sertifikat,ako ti napise da je sertifikat istekao ili nesto slicno pomeri datum nekoliko godina unazad npr.2007 pa onda probaj.Kad instaliras temu datum vrati na sadasnji.
Sertifikat ti je potreban za nepotpisane aplikacije a ne za teme.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Treba sertifikat i za neke teme. Imaš temu "kako doći do sertifikata", tamo ćeš naći uputstvo.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mezzano, srtifikat i za teme ovo prvi put citam.Dosad sam na stotine tema isprobao i sem ovog pomeranja datuma drugih problema nisam imao.A moguce i sto je hak n79 pa sve ide bez problema.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nisam probao to sa datumom, ali sam naletao na teme koje su javljale gresku u sertifikatu, posle bi ih "potpisao" i normalno instalirao. A i imam puno tema koje u nazivu imaju "unsigned".

Ghost141
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 12. Nov 2010. 21:23

Post od Ghost141 »

Imam 5228 nokiu i ima problem kad ocu da istaliram teme.
Krenem da instaliram i telefon mi javlja "Unable to install, Install Base Package First"

Ni jednu temu nece da instalira ili javlja to ili da nije kompatibilna sa telefonom.

Ne znam sta da uradim,moze pomoc?

Sertifikat sam napravio po upustvu i potpisao sam neke teme ali i dalje nece da se instaliraju :cry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ghost141, da bi mogao da instaliras bilo sta od s60 softvera pa i tema u komp moras imati instaliran ps-suitite ili nokia ovi-suitite koji ce ti s60 fajlove pripremiti za instaliranje i ikone u kompu treba da izgledaju kao cetri kockice.
To sto ti tema nije kompatibilna sa telefonom je mozda sto nisi skinuo onu koja ima rezoluciju ekrana koju ima 5228.

Ghost141
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 12. Nov 2010. 21:23

Post od Ghost141 »

Imam instaolirano pc suite ,ovi suite nemam.
kad konektujem fon na pc suite samo dva puta kliknem na temu i kao pocne instaliranje ali javlja onu poruku iz proslog posta.

Pored pc suita jel treba nesto da se odradi na telefonu?

Teme sam skidao sa zedge,.neti to za 5230 a to je isti fon kao 5228...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Da to je ista rezolucija,temu prebaci preko blu tuta u telefon i ako je smesti u poruke idi tu i klikni na nju.Ako ides sa usb onda je stavi u neki folder na kartici zatim je i nadji u telefonu i klikni.
Za sve ovo ti i netreba konekcija telefona i ps-suitite.Ps-suitite ti sam kada skines fajl sa interneta pretvori u instal datoteku i on ti vise netreba.Teme ubacuj na jedan od ova dva nacina.

Ghost141
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 12. Nov 2010. 21:23

Post od Ghost141 »

Iisto opet.Ovo je bas cudno,Ja nemam pojma sta je ovo.Teme u folderu na fonu imaju crvene ikone i krenem da ih instalirma i opet isto javlja.

pocinjem da se nerviram.....

Odgovori