HTC EVO 4G (Supersonic)

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

vnugo,
ma kakav Desire uzmi Samsung Galaxy S. A ovaj telefon se nece pojaviti u EU. Jednog dana bice WiMAX telefon i u EU ali nece to skoro ili barem nece ove godine.


Izmenio: IDzO
*ne citiraj ceo post na koji odgovaraš već izdvoji samo deo na koji se odnosi tvoj komentar, a u slučaju da odgovaraš na poslednji post u temi citat je nepotreban, jer se podrazumeva da se na njega nadovezuješ*

Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

vnugo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 09. Maj 2010. 14:34

Post od vnugo »

Ceftriaxone napisao:Ovaj telefon nije za evropsko trziste,za sada ga je nemoguce koristiti ovde jer ne podrzava nase frekvence...
Da, jasno mi je to. Tako je bilo i sa Google nexus one - om, pa je nekoliko meseci kasnije izasao Desire, identican telefon samo sa drugacijim imenom za evropsko i svetsko trziste... Interesuje me vase misljenje da li mozemo ocekivati isti i slican slucaj sa ovim telefonom...?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

vnugo, nece se kod nas prodavati zato sto nema GSM mrezu i radi samo na CDMA mrezama .

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Pa verovatno ce izbaciti neki slican telefon. Samo je pitanje vremena i imena 8) ipak je ovaj telefon sam vrh htc ponude
ex ivan87

vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

Sigurno da ne.
Ovaj telefon se razlikuje po tome sto nema GSM. A druga najveca razlika je ta sto radi na 802.16e standardu ali na 2.5 GHz. Kod nas na tim frekvencijama je vojska. U Evropi se za WiMAX 802.16e standard koristi 3.5 GHz.

Dodatni problem je taj sto je kod nas zamrsena situacija sa frekvencijama. (Niko nema nacionalnu pokrivenost).

U USA se ovaj telefon koristi na Sprintu. To je kao kad bi kod nas koristio na Mediaworksu, Beotelu ili Veratu (posto samo oni imaju te frekvencije). Pokrivenost im je mala. Koliko znam jedino Verat ima 802.16e standard ali samo za Beograd, Novi Sad i Pancevo. Osim toga oni trenutno nemaju mogucnost dodeljivanja numeracije sto znaci da bi koristio samo za Internet.
Eventualno bi mogao da ga koristis u Gradovima gde postoji 3G Data pokrivenost.

Dakle cak i da izadje 'Evropski' HTC EVO (a nece jer jos nisu ni cipovi gotovi) tesko bi ga koristio kod nas jer su provajderi slabi za tako nesto.

Sto se tice njegove CDMA mreze to je na 850 MHz a Sezampro jedini ima CDMA ali na 450 MHz. Dakle razlike su prevelike.


@IDzO
Sad nisam koristio quote i u medju vremenu dok sam pisao odgovor su uletela jos dva odgovora...
Poslednja izmena od vrhunski u Ned, 20. Jun 2010. 16:00, izmenjeno 1 put ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

vrhunski, ako se pojavi evropska verzija EVO 4g, moci ce da se koristi najnormalnije, jer ce povrh svega biti GSM telefon, pa onda sve ostalo. To sto ce WiMax mogucnosti biti znatno osakacene zbog situacije kod nas, je nesto sasvim drugo.

vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

U redu pazi mozda ce izaci neki telefon ali se sigurno nece zvati EVO 4g jer 4g je WiMAX telefon. Ja se slazem da je ovaj HTC EVO 4G trenutno najbolji telefon sto moze da se nadje na trzistu. Znaci gotovo savrsen. Moze da bude AP za 8 okolnih uredjaja jer Internet dobija preko WiMAX-a i to recimo download speed da bude i preko 5 Mbit/s i sve je to super ali nece to u Evropi skoro.

Najveca prednost u odnosu na neki 'obican' 3G telefon je sto WiMAX standard donosi veliki propusni opseg i veoma mali lag (max 100 ms). Dok je kod 3G mreze znacajno losije. (500-1000 ms).

To je jedini telefon gde moze da se uradi pristojan video2video chat
http://www.youtube.com/watch?v=RWJIQQO76bM

ako ti sta znaci postoji par Azijskih zemalja gde koriste i 2.5 i 3.5 GHz kao i u Australiji ;)

tata87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 18:37

Post od tata87 »

Zverrrr... Samo mi se cini da je ovo vise konkurencija iPad-u, preterase ga dimenzijama. U svakom slucaju vrhunski zimski tel. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

vrhunski, sve je to lepo sto se tice WiMax mreza, ali u Americi jedva da je proradio protok koji daje signal, ali se jos uvek telefonom ne moze normalno surfovati. Citao sam bas o tome pre neki dan, na Engadget-u... evo originalnog teksta ako nekog zanima:

We'd figured that Sprint and partner Clearwire were going to have a devil of a time rolling out WiMAX this year in New York City; urban canyons are always tricky, of course, but their oddball 2500MHz spectrum allocation isn't the best at penetrating buildings and other structures, either. On that note, we'd been tipped earlier this week that a reader was seeing some weak WiMAX reception for the first time on his EVO 4G near Coney Island (see a shot after the break), and now, we've been able to independently confirm it on one of our own units -- in saturated Midtown, no less -- though we weren't able to do much with it beyond get a notification that a "4G network is available." Clearly this isn't ready for primetime use, but it's a good sign that these guys have officially started lighting up a few cells here and there. 1080p streaming, anyone?

stegula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 23:07

Post od stegula »

Evo ovako: drugarica je pronasla telefon na trgu u njujorku i upravo mi ga salje, sta ja dalje mogu sa njim? Bilo kakav savet je dobrodosao, trenutno imam HTC Desire, i maksimalno sam zadovoljan, al nesto bolje nikada ne skodi.....

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

stegula, zar nisi procitao prethodne postove vezane za ovaj model? Ono sto je EVO 4G u Americi, je sada Desire HD u Evropi i ostatku sveta...
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nije toliko bitno šta je šta, bitno je da je to CDMA telefon, i taj telefon nikako ne možeš da koristiš kod nas.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

stegula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 23:07

Post od stegula »

Hvala na odgovorima, jos da pitam, da li je onda moguce da iskljucim karticu, ukoliko je integrisana, pa da koristim telefon u offline rezimu, a da radi Wi-Fi, i da li bi kojim slucajem bilo moguce da ubacim rom od desire-hd pa da radi kod nas, ili je problem do odasiljaca?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

stegula, problem je u tome što telefon radi na CDMA tehnologiji, koja je znatno drugačija od GSM, ne poklapaju se frekvencije na kojima funkcioniše, i koliko znam CDMA ne koristi SIM karticu, tako da šta god mu radio, nećeš moći da ga nateraš da radi kod nas. Takođe mislim da nećeš moći da flashuješ neki drugi rom, zbog nekompatibilnog hardvera.

stegula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 23:07

Post od stegula »

ok, a jel to znaci da cak nece uci ni u roming kod nas, i da li uopste moze da se ukljuci neki offline rezim, ali samo za mobilnu mrezu, a da na primer GPS i WiFi rade? hvala na odgovoru

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

stegula, sta tebe buni? Wi-fi i GPS ce raditi u srbiji, zasto ne bi radili?
Problem je sto HTC EVO nema antenu za GSM i SIM karticu, i zato ne mozes da ga koristis u Evropi i vecem delu sveta kao telefon, kao sto ni sporet i frizider ne mozes jer nemaju antenu za GSM i nemas gde da im ubacis SIM karticu.
Dakle, sporet nije zakljucan na americku mrezu, jednostavno nema antenu za gsm da bi uopste mogao da "uhvati" roming i radi kao telefon u srbiji.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

stegula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 23:07

Post od stegula »

ne buni me vise nista, samo pitam da li mobilna mreza moze da se iskljuci ili neki offline mode samo da mogu da se koriste wifi i GPS, da mi ne bi trosio bateriju na trazenje mreze.....

Odgovori