Jailbreakme.com

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Jailbreakme.com

Post od markomarko »

Izasao je konacno jailbreak za iOS4 za sve verzije iphone-a (2G, 3G, 3GS i 4), kao i za ipad i sve ipod touch-eve.

Radi izuzetno prosto - odete na sajt jailbreakme.com sa vaseg ajfona iz safarija, slajdujete slajder i cekate nekoliko minuta, i jailbreak ce biti odradjen i cydia ce biti instalirana.

I da, sim unlock radi takodje jako prosto nakon sto ste odradili jailbreak. Iz Cydije idete na Manage sources, dodate novi repository: repo666.ultrasn0w.com (sa nulom umesto O). Zatim idete na search, nadjete ultrasn0w (opet sa 0, mada je dovoljno samo ukucati ultra), sacekate opet minut, dva, restartuje se telefon i to je to.

Carrier ulock za iphone 4 ce biti izbacen za nekoliko dana posle jos malo testiranja (tvrdi MuscleNerd).

I poslednja napomena je da je potrebno da telefon bude aktiviran da biste pokrenuli jailbreak, posto se isti pokrece iz safarija. Telefon se aktivira sa originalnom karticom koja je bila u telefonu kada ste ga kupili. Ako istu nemate, izgleda da mogu da se koriste neke sim kartice za prebacivanje kontakata, jer telefon dozvoljava da ga aktivirate sa takvom karticom, ali ne i sa telenorovom karticom, npr. Nemam pojma da li je moguce kupiti te kartice kod nas.
Poslednja izmena od markomarko u Pon, 02. Avg 2010. 08:40, izmenjeno 2 puta ukupno.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

A jel ovaj dzejlbrejk radi samo za 4.0 verziju softvera... Ili moze i za ranije verzije tipa 3.1.2 ili bilo koji... Posto je ovo najlaksi nacin, a hocu drugu da odradim...
Samo nek se rolaju....sarme.

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

pa kazu da trenutno otkljucava sve verzije koje trenutno postoje. Ali, mislim da slobodno drugaru prvo apdejtuj na 4.0 jer je mnogo bolji od prethodnih verzija. Doduse kazu da lose radi iOS4 na iphone-u 3g, pa nisam bas pametan. Evo veceras cu da vidim da li mogu da jailbreakujem iphone 2g na 3.1.3, pa cu ti reci iz prve ruke (:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ja sam hteo to da odradim na svom iPod touch-u da stavim 4.0 pa ovaj nacin Dzejlbrejkovanja. Ali nisam siguran da li to da odradim jer imam krs applikacija u kojima imam podatke koje ne zelim da mi se obrisu, a i mrezelo bi me da sve to ponovo instaliram i download-ujem... Pogotovo sto imam par igara koje teze i po 200mb... Pa ne znam, jel ze brise sve to?
E sad ja sam gledao po netu i trebalo bi da na mom iPodu 2G radi sasvim normalno 4.0 (bez multitaskinga i pozadina... ) ali kao iPod 2G dobija funkcije kao i iPhone 3G, iPod 3G je kao iPhone 3Gs... Sto je meni sasvim ok... Bitno mi je da dobijam foldere i nke jos sitnice...
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ako su ti aplikacije syncovane sa iTunes, onda nemas razloga za brigu, sve ce ti biti vraceno prilikom restore-a. Elem, odlicna stvar, jedino sto se ja jos uvek neckam oko 4.0, jer mi 3.1.2 radi savrseno. Ostaje jos neko vreme da posmatram :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

miodrage, fora je u tome sto sam sve skidao dirrktno sa iPoda i nista mi nije sinhronzovano, a iskreno, nikad nisam znao kako da bilo sta prebacujem sa iPoda na iTunes, odnosno kako da ja sad synhronizujem iPod sa iTunes za apps a da mi ih on ne obrise? Znam da sam ranije nesto pokusavao pa sam sve obrisao... I od tad nisam pokusavao...
Samo nek se rolaju....sarme.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, tebi bih preporučio da zaobiđeš 4.0 jer jako loše radi na 3G-u, navodno Apple proverava zašto. Ako imaš sačuvan SHSH za 3.1.2 (a imaš ga najverovatnije), možeš da probaš da staviš 4.0 pa ako ne budeš zadovoljan moći ćeš da se vratiš na 3.1.2 ili da staviš 3.1.3.

Pera Detlic, moraćeš obavezno da odradiš sinhronizaciju, samo prethodno stavi poslednju verziju iTunes-a. Nije nikakva komplikacija samo može da potraje i 2-3 sata. Mada, ni tebi ne preporučujem stavljanje 4.0, pun je kojekakvih grešaka.

Edit: Sad videh na iClarified, dosta ljudi se žali da ne mogu da odrade JB na iPod-u. Takođe je sređen problem sa MMS-om i FaceTime-om, ko je već odradio JB treba samo da pokupi update preko Cydia-e.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Miškoni, Cydia mi kaze da imam SHSHs za 4.0 i 4.0.1 tako da... ako idem update, nema vracanja. Za sada nisam toliko lud za 4.0, nego cu jos uvek da cekam da vidim o cemu se radi.
Cuo sam da loshe radi, i skupljam iskustva ljudi. Naravno, ja bih ubio multitasking, wallpaper i te gluposti. Jednostavno mi nisu potrebne. No ponavljam, jos uvek cekam.
Pera Detlic, sinhronizaciju aplikacija uradi tako sto ces da kazes u iTunes - transfer purchaes from my Ipod.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, my mistake, zaboravio sam, za 3G tek od 4.0 kreće SHSH tako da o tome ne moraš da brineš. :oops:

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

mislim da su nadjena neka privremena resenja za iOS4 na ajfonu 3g.
Navodno dizejblovanje spotlajta pomaze. Evo linka:
http://www.iphonehacks.com/2010/07/how- ... aster.html

Kao sto je rekao Miskoni, nije problem da downgrade-ujes iOS na 3g bez shsh blobsa, samo sto treba uz pomoc redsn0w-a izaci iz gresaka, quote sa dev-team bloga:
"The SHSH blob check is very real in the sense that if iTunes can’t get your blobs (because the Apple signing window has closed), the iTunes restore will error out. But it’s “soft” in the sense that those devices can always use redsn0w or PwnageTool to get past the error (the bootroms themselves for those devices don’t require blobs to be in the firmware files, unlike the newer bootroms)."

Sto se mene tice, mislim da unapredjenja u iOSu 4 definitivno vreme cimanja, zaista je znacajan korak dalje od trojke.

Inace, ostajem duzan odgovor peri detlicu: Pokusao sam da odradim jailbreakme.com na vec jailbreakovanom ajfonu 2g sa 3.1.3 i izbacio mi je poruku da ce ponovni jailbreak mozda biti stetan, ali je onda nastavio sa procedurom, tako da verujem da bi mogao da odradi. Nazalost iz nekog razloga moj ruter na poslu blokira i appstore i cydiju pa i ovaj jailbreak, tako da ne mogu bas sa 100% siurnosti da ti povrdim da bi radio, ali mi se cini da bi. Mislim da vredi probati, sumnjam da moze nesto lose da se desi, a ako exploit (koji koristi neku gresku u OSu...) radi na novom iOS-u, verujem da radi i na starijim verzijama!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Hvala na odgovorima! E da zanima me da li se ponovnim dzejlbrejkom ponistava stari JB, posto sam hteo da 'unjailbrake-ujem' ajpod jer ga je ovaj spirit jb mnoogo usporio. Pa sam hteo da isprobam neki drugi, eh sad kada bi ovo radilo bilo bi super...
Samo nek se rolaju....sarme.

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

za unjailbreak uradi restore, prosto (: ali sumnjam da ga je jailbreak usporio, verovatno samo brdo aplikacija, itd. u svakom slucaju jedan restore nece da skodi!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pera Detlic, pre bih rekao da je do 2G modela nego do JB (baci pogled malo po stranim forumima, masa ljudi radi downgrade na 3.1.3) ;) 2G iPod touch = iPhone 3G...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

markomarko, neverujem bas da je do applikacija...imam popunjeno 7 od ukupnih 11 strana... Veruj mi da je bukvalno, u trenutku kada sam zavrsio sa JB-ovanjem, i restartovao ga posle toga... Nakon toga je postao usporen... Nego mene brine to sto on ovako nije usporen u koristenju vec npr: kada kliknem 'home' potrebno mu je i do 7 sec da obavi zadatu funkciju, a pre toga je bukvalno u trenutku pritiska vracao na 'home', takodje kada je zakljucan i kliknem Power ili Home prodje sekund-dva-tri dok se upali ekran... A pre JB-a je u trenu radio isto...

MilančeBGD, moja trenutna verzija sw-a je 3.1.2...

Nego ljudi recite vi meni nesto, kako ja da prebacim muziku i applikacije (za slike me boli uvo) sa iPoda u iTunes na laptopu? Posto sam prthodno radio samo sinhronizaciju muzike i to na desktop racunaru koji je trenutno udaljen 800km od mene.. Na more sam poneo samo laptop (desktop nije mogao da stane u gepek... :lol: ) te sam osudjen na isti... Jedino to me koci od daljnjeg raspitivanja kako da restorujem, itd...

Miškoni zasto mora poslednji i tunes..? Bas sam negde citao, a mozda i ovde negde da ne sme mi nece raditi sad sam zaboravio sta ako instaliram 9.2 ili navise... Sve ispod 9.2 je kao ok..?
Samo nek se rolaju....sarme.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

dakle odgovorima ni traga... dajte ljudi smilujte se... :dry: stvarno zelim da odradim ovo... :roll:
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pera Detlic, mislim da ne mozes to da uradis a da ti ne obrishe multimediju sa ipoda. Aplikacije ce ostati, ali mjuza i filmovi... hmmm, meni je ispraznio moj fon samo tako. Srecom pa sve imam na kompu backupovano.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Pera Detlic, Apple se dosta cima oko zastite autorskih prava (citaj prodaje preko itunes-a) pa je zato onemogucio da se ista prebaci sa iPoda na racunar. Bedak al tako je. Jedino ne znam da li je mozda izbacena neka nezvanicna aplikacija koja izvlaci te fajlove.

PozZ

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

@koren, pera detlic - Izguglaj iphone explorer i slicne aplikacije koje sluze za direktno pristupanje fajl sistemu ajpoda. Onda presnimis sve to na svoj komp, ristorujes ajpod i vratis foldere gde si ih i nashao.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

markomarko, pa cekaj jel sa tim programom mogu i da prebacujem kao disk drive sa i na njega??
Samo nek se rolaju....sarme.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

krenuo sam da stavljam 4.0 na ajpod, i pre toga, reko' ajde idem prvo na 'bekap' i 'transfer purchases'.... bekap je odradio, ali transfer krene jednu app, i prodje par sekundi i prekine... sta sad?
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori