Root-ovanje Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

a kako ti je zakljucan ? zar nisu svi odkljucani? nije mi jasno.... :blinky: :blinky: :blinky:

Bogy1985
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2008. 09:14

Post od Bogy1985 »

Hvala puno na odgovoru Nikolina.

@makibiki

Nisu svi otkljucani, kako se kome zalomi....

Moracu da ga menjam posto ne koristim VIP, a prodavac mi nije naglasio da je na VIP-u. :(

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Izvinjavam se ako je vec negde to napisano, ali nemam nazalost vremena da citam sve stranice. Da li neko mozda zna kako se na htc desire-u vraca sa 2.2 na 2.1 android? Hvala unapred na odgovoru

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

LimunBG, imas na ovoj stranici neka uputstva pa pogledaj, nije bas ni toliko jednostavno:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768256
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Randy, hvala puno za link, pogledacu sta mogu da uradim. Kupio sam od nekog lika desire koji je navodno nekoliko dana pre toga update-ovan na 2.2. Pola dana recimo radi sve odlicno i onda pocinje da se restartuje pa se zamrzne na pocetnom htc logo-u i sl. Probacu da ga vratim na 2.1 :unsure:

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

LimunBG, bolje odradi factory reset,pa vidi da li ce to pomoci,jel cisto sumnjam da se softver baguje zato sto je prebacen na 2.2 verziju. Ako to ne pomogne,onda probaj da ga vratis na 2.1. Al kad vec to radis mozes i da ga rootujes i stavis neki custom rom :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

vanjuska, hvala na predlogu. Ali kako da uradim factory reset kad telefon ne moze da prodje pocetni htc logo ? U pocetku je radio pola dana-dan a sad kad ga upalim zaustavi se na htc boot ekranu i ne moze da dodje do home menija... :smutny:

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

ugasis ga, drzis volume down i dugme za paljenje dok se ne pojavi ekran, udjes u hboot meni, i tamo iscackas factory reset :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

LimunBG, factory reset ti nece vratiti telefon na 2.1, izbrisace ti samo sve informacije iz telefona (ne i sa SD kartice), sva podesavanja i sl. Ako uspes da pokrenes telefon, odradi root te 2.2 verzije i flesuj neki custom 2.1 ROM. Mislim da ti je ovo najlaksi nacin da se vratis na 2.1...
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

A jel ti root-ovan telefon sada? Ako jeste onda vidi da ti preporuce ovi koji imaju desire neki dobar custom rom pa da ubacis njega i da se resis tih muka.

Andrea_G
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2011. 13:45
Lokacija: student
Kontakt:

pomoc

Post od Andrea_G »

da li neko zna kako da se rootuje sony ericsson arc?:)
posto sam ja nova u ovome :) i sve mi je po malo zbunjujuce :)
volela bih da promenim velicinu fonta,ali bilo koji program da skinem sa marketa,kaze mi da ne mogu jer nemam root :)...
hvala vam unapred...
pozdrav :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Andrea_G, evo linka ka xda...:9 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1320350

Ovako sam i ja rootovala moj ARC... :roll: Jako je jednostavno i bukvalno traži jedan ili dva klika i sve program sam odradi...:) Pretpostavljam da dovoljno poznaješ engleski da se snađeš...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

notefreak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 26. Maj 2013. 11:35
:: Galaxy Note II 4.2.2
:: Nokia 808 Purewiew

Re: Root-ovanje Android telefona

Post od notefreak »

Youtube je majka....snimak i detaljno upustvo za rutovanje bilo kojeg telefona.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Root-ovanje Android telefona

Post od toda81 »

Ima bas puno dobrih i korisnih tutorijala na youtube, a to mnogo znaci, posebno kada se covek prvi put susrece sa necim
Note IV N9100 dual

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Root-ovanje Android telefona

Post od bacom »

Ovaj program : [ROOT] Framaroot, a one-click apk to root
some devices xda-developers, za lako rutovanje se stalno usavrsava i obuhvata dosta telefona. Dobar za pocetnike, lako se snaci s njim.

Perica33
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 07. Maj 2011. 13:44
Lokacija: Novi Sad - Liman I

Re: Root-ovanje Android telefona

Post od Perica33 »

Danas san bio do drugara koji drži servis za mobilne. Pošto se ne razumem u rutovanje i ne znem engleski, pitao sam ga da li bi mi rutovao telefon LG L7. Kaže da se ne dobija puno na tom modelu. Takođe mi je rekao da izbegavam aplikacije koje traže rutovan telefon, jer onda mogu da "prčkaju" po njemu.
Šta vi mislite o tome i kakva su vaša iskustva?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Root-ovanje Android telefona

Post od skar »

Koji ti je drugar to rekao:-) nema bas puno smisla,uostalom sta ce ti rootovan tel?? Kod androida i bez root mozes da imss aplikacije koje se placaju ocas posla,jedino ako hoces da se igras sa custom recovery i romovima sto ja prvi ne praktikujem

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Re: Root-ovanje Android telefona

Post od DukeofSerbia »

Root nema veze sa "prčkanjem" aplikacija po telefonu.

Mnogo važnije su tzv. permission (dozvole) koje imaju aplikacije, a na to 99% ljudi ne obraća pažnju pa im aplikacije rovare po telefonu i gaze privatnost. Rešenje za to, naravno, postoji.
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Root-ovanje Android telefona

Post od Green »

A 99% od tih aplikacija kojima su ukljucene razne "sumnjive" dozvole, ne rade apsolutno nista sa vasim podacima u telefonu.

Shubiglajzer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 21:07
:: LG L7
:: LG NEXUS
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Root-ovanje Android telefona

Post od Shubiglajzer »

Imam Samsung galaxy core, pa me interesuje, ako rutovan telefon restartujem, radi promene sa telenora u mts i drugog gmail naloga, da li će se taj rut izgubiti?
Hvala :-)

Odgovori