Back-up iUređaja prije software upgrade-a

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Back-up iUređaja prije software upgrade-a

Post od Vincent »

Mene konkretno zanima za iPhone 4, ali pretpostavljam da procedura ide isto za svaki model.

Dakle, ako bih riješio da update-ujem software na iUređaju, da li postoji mogućnost da u iTunes-u (koji, btw, nije iTunes sa čijom mi je library uređaj sinhronizovan) uradim back-up aplikacija i fajlova i to nakon update-a vratim?
Pozdrav! ;)
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, nadjes iTunes i backupujes uredjaj u njega. Ako ces da radis oficijelni update, ne moras nista posle da radis, a ako radis sa shift restore pa jb i unlock - nakon toga ide restore obichan da vratis sve u telefon. To je za sve uredjaje u principu isto.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

miodrage, pa mislim da radim "običan" oficijelni update. Planiram poslije da ga JB (ako je izašao JB za 4.2), ali me strah da nakon update-a neću moći da vratim back-up aplikacija koje sam ubacio nakon JB, odnosno "popravljenih" aplikacija.
Kako funkcioniše vraćanje "popravljenih" aplikacija nakon update-a? Da li je dovoljno da nakon što JB telefon samo uradim "restore from back-up"?
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, prijatelju - nemoj da te zmija ujede da uradis oficijelni update jer jos uvek nemas redovan JB za isti. Postoji samo tethered (mora da palis fon preko kompa), a i unlock (ako ti je potreban jos ne postoji). Sacekaj, strpi se, uskoro izlazi update GreenPois0n-a sa kojim ce valjda moci da se uradi untethered JB.
Sto se "popravljenih" aplikacija tice - kad uradis update, onda radis prvo JB, zatim instaliras AppSync (najbolje zajedno sa Installous-om), i onda mozes svoje "popravljene" iliti "narodne" aplikacije da instaliras
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

miodrage, 'fala na prijateljskom savjetu 8). A što se ovo drugog tiče, nije meni nepoznanica kako instalirati "narodne" aplikacije, nego kako one koje već imam u telefonu da sačuvam na njemu. Dakle, da li ih mogu preko back-upa koji napravim na iTunes vratiti poslije u i4?
P.S. Welcome to the club. ;)
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, imas u Cydia AppBackup (za iTunes aplikacije) i AptBackup za Cydia aplikacije. To stavis i ne beri brigu. Hvala na dobrodoslici :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori