Formiranje i punjenje baterija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Nek te josh neko posavetuje jer ja nisam siguran. Ali mislim da ti sledi nova baterija. Sad neka neko neshto doda i/ili oduzme od ove moje izjave.

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa ne znam, mozda je i softverski problem...imala sam slicnu situaciju, (mada opet njegov fon je nov), znaci stalno se punila i kada je skinem sa punjaca jedva skrpi 2 sata i telefon mi se ugasi. Bila sam ubedjena da mi treba nova baterija, medejutim, u servisu mi kazu da je baterija kao nova, urede mi flash, i stvarno, posle toga sve ok. Trebao bi da odneses nekom da ti to pogleda, pa telefon ti je pod garancijom, nosi tamo i opusteno... 8)

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

ma ne bre problem je u tome sto sam ja jedva ubedio caleta da kupim fon i bas sad kad sam ga napokon kupio desi mi se ovo.tako da ako mu kazemsad da mi se pokvario fon ima da mi ga vrati :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: tako da nemam kud. :unsure: :unsure:
evo bas sad isprobavam koliko ce mi izdrzat(valjda ce oko 2 dana)posto ja ga punim svaki dan.


a evo i jednog pitanja za vas:mogu li da punim bateriju oko 2 sata pa da ga onda skinem sa punjaca iako na fonu pise da baterija nije puna. :blinky: :blinky:
The Bloody Alboz

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja mislim da je ta baterija odavno puna, jer bi poslije toliko dugog punjenja explodirala. :) (pravog punjenja, ne samo da pise Charging :) )
A ako ti baterija normalno radi, vjerovatno je neki softverski 3p... Updatuj na najnoviji softver... Jel imas Nokijin hologram na bateriji?
Punis je dok se ne napuni, pa bar stopaj vrijeme koje je navedeno da je potrebno za punjenje u uputstvu... :lol:
Naravno, ti mozes da je maknes i poslije 5 min, nece bateriji nista da bude osim ako stalno tako ne radis, tek tada bio joj se smanjio vijek trajanja... :wink:

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

pa ima hologram baterija samop problem je u tome da ovde nema da gde da se update-uje softver a i strah me je da dam fon ovim nasim serviserima da mi ga ne osakate.
a baterija je ok inace drzi dva dana uz prosecno koriscenje funkcija(posebno blica).
The Bloody Alboz

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ej Mitre, pa koliko ti imas godina?
Mozes li da ides u grad bez caleta?
Kad odes u servis, to je gotovo sve za najvise pola sata, ne znam stvarno sto toliko tripujes? :|
A bateriju mozes da punis koliko hoces, ali da koliko-toliko vodis racuna, sto kaze Stefank zbog veka trajanja :)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ono puni ga kad hocesh opushteno..

A shto se tiche softwera,pa nomoj ga odneti u neku rupu nego lepo u servis i nece mu mishta biti...

Nisi ti jedini koji to radi,i nije im prvi a ni poslednji telefon kojeg ce fleshovati... :wink:

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

ma ne nije u rtome problem nego ovde nema nikakvih servisa ima samo jedna rupa kod koje ne bi nikad odveo fon a i glupi softwer je proradio sada mi kaze kad je bateria puna.u svakom slucaju hvala vam puno na savjetima mnogo ste mi pomogli.

100 poruka
The Bloody Alboz

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Aha..pa ne znam iz kog grada si,ali ako dolazish u Bg,odradi to ovde... 8)

Pa pokushavamo da pomognemo koliko mozemo... :wink:

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Mislim... mozda ce smesno da zvuci ali... Postoji li mogucnost da si preko noci ostao bez struje? Desava se... Mozda je dosla pola sata pre nego sto si se probudio... logicno bi bilo da telefon nastavi da se puni... 8)
make. believe

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

Izvinite ako skrecem sa teme ali me zanima jedna stvar,znaci ako je negde signal veoma slaba da li to moze znacajnije da smanji trajanje baterije
Stephen:And Africa is where it's at. Recently Joanne and I spent little time down in Afrique sur-mer.
Del :Fabrique belgique.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Naravno da moze jer telefon cesce juri mrezu (ako je bas slaba,znaci par crta pa nista pa opet tako ukrug) i onda baterija naravno ispasta zbog svega toga!!
Pozdrav 8)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

ja znam da siemens najvise trosi bateriju kad nema nikako mreze. Za cas posla se isprazni. Zato siemens i ima najbolji prijem od svih telefona. :) :) :)

Sonjchi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Ned, 04. Sep 2005. 22:19

Post od Sonjchi »

Hm...ja zaista ne kapiram sto ljudi od formiranja baterije prave takvu famu?Pa lepo kazu ljudi kad kupite bateriju kako se formira...znaci prvi put punis ga UGASENOG 12-15 sati (ja ipak 15,za svaki slucaj)...zatim ga istrosis do kraja,punis drugi put isto,samo moze vec upaljen...potrosi se do kraja i treci put,isto!I to je to,nema nikakve nauke :wink:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

izgleda da nisi citala poentu teme :chytry: , li-ion-ske baterije se ne formiraju 8)

Crash Owerride
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 05:04
Kontakt:

Post od Crash Owerride »

Ko je tebi to rekao ? :blinky:
Svaka baterija mora da se formira ... dobro - ne mora, al treba kako bi duze imala sto veci kapacitet, odnosno - maximalni predvidjeni - osim ako nije od kineza :P

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

procitaj molo po sajtu pre nego sto kritikujes :uhuh: , o li-ion baterijama, pa se onda ukljuci u raspravu :disgust:

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

( Izbegavajte pražnjenje vaše baterije do kraja, jer to nepotrebno opterećuje bateriju. Li-ION baterije mnogo bolje reaguju na periodična delimična pražnjenja i dopune nego na jedno pražnjenje do kraja, i punjenje. Stoga NE KORISTITE „formiranje“ baterije kao što savetuju neki prodavci, jer time praktično SKRAĆUJETE vek svoje baterije. Sve Li-ION baterije su pravilno „formirane“ tokom samog ciklusa proizvodnje.)Sta je starije-koka ili jaje?Ovo je napisali ljudi od struke na benchmark forumu a u svakom upustvu i garantnom listu kad kupimo telefon pise kako se formira baterija(da sad ne objasnjavam kad svi znate sta pise).Ja i dalje telefone punim 3x12 sati jer mislim da iako kazu da ne treba formirati bateriju, ne moze da skodi jer kad se napuni baterija ,punjenje se iskljuci,i ostalo vreme miruje na punjacu.Nikada nisam imao problema sa baterijama pa zasto da nesto menjam(tim koji dobija ne treba menjati)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa sve to stoji ali neko nema vremena da drzi telefon 12 sati na punjacu... :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

NIKOLA VAPA/CA, nisi rekao ništa novo, sve smo to dotakli i objasnili ovde. I na ovom forumu postoje "ljudi od struke", ako nisi primetio...

Crash Owerride, no comment...

Odgovori