[uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

serbian-boss, kako ne mozes bez root-a da instaliras igo? Mozes ne treba ti za igo uopste root. Inace prvo volume down pa onda pritisnes power i drzis malo

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

serbian-boss, da bi istaliro igo ako imas igo.apk na kartici moras jedino da ceiras u sttings-applications-unknown sources da bi mogao da instaliras programe a da nisu sa marketa.
A da bi usao u hboot drzeci VOL DOWN i Power moras prvo u settings-applications da otstkliras fast boot
and justice for all...

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

Imam apk od iGo i stavio sam kao install i on napise posle par sekundi da je installed i onda kada stisnem open,on kaze licence file missing a licenca mi bleji pored ili kad skinem drugu nav. napise Please insert youre motonav sd...,hvala za hboot,nisam znao da moram da ugasim fast boot.Ja sam mislio da je root u pitanju ali sad ne znam sta da mislim vise,vrv nesto ne radim lepo :cry:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

serbian-boss, pa moras da imas na kartici foder igo u kome ce ti biti folderi lincense i content da bi on mogao da povuce mape i ostalo sto mu treba iz tih foldera

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

uspeo sam da instaliram igo sa losom rezolucijom,a skinuo sam sam i apk 800x400 i stavim u iGo folder content i lycence i kad instalira i stisnem open on napise you have to insert youre MOTONAV SD card to start aplication.......u content imam i mapu i glasove i jezik i sve ali nesto nece,ne kapiram

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pa jesi skinuo i to sto odgovara za taj igo sto sis kinuo? Aj da ne idemo vise u off napisi ovo u temi koji ti je mobilni telefon pa cemo tamo resiti ovo

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Da li moze neko da pomogne i da mi kaze kako da proverim da li mi je telefon root-ovan!U pitanju je galaxy S!Nisam vise ne znam da li jeste ili nije posto sam mu svasta radio kada sam ubacivao froyo 2.2.1 ,a to sam radio preko odina!?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

beochke91, ako si ubacio stock rom preko odina onda nije rutovan, skini ovde fajl koji odgovara tvom romu i flešuj kao pda preko odina, ako ne znaš koji fajl da skineš stavi sliku iz about phone.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

telep, hvala puno!Meni je froyo.xxjpu tako da ne znam koji tacno file da skinem!Razumem ga sve sta on kaze,ali posto se ne razumem bas najbolje u problematiku androida ne bih da skinem pogresan file!Jos jwdno pitanje,da li moram da uradim reset telefona nakon root-a?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Skini CF- Root - XX_ OXA _ JPU - v 1 . 3 - BusyBox - 1 . 17 . 1 . zip . Iz zipa izvučeš tar fajl, upališ odin, ubaciš fajl u pda i flešuješ (telefon naravno u download modu), bez repartition, nikakav format ne treba.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

Ako je telefon uzet preko nekog operatera i radi samo na njegovoj mrezi ako ga root-ujem hoce li radit na svim (hoce li se vratiti fabricka podesavanja) ? Izvinjavam se ako je bilo reci o tome ali hitno mi treba....
HTC Wildfire je u pitanju.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

neces ga otkljucati jer root nema nikakve veze sa otkljucavanjem telefona sa mreze.

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

A kako se odkljucava i jeli mogu ja to sa kompa uraditi ili moram nositi u servis ?
sorry zbog offtopica, hitno mi je...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

treba ti jedan uredjaj da bi ga skinuo sa mreze ne mozes bez njega to da odradis .

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

HTC Desire moze da se otkuljuca u kucnoj radinosti a za neki drugi telefon ne znam.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=943726
and justice for all...

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

Da li neko zna gubi li se garancija ako se ovaj telefon dekodira ( Telenor mreza je u pitanju) ? ? ?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

v_slobo, dekodiranjem se gubi garancija.. :-(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

telep, hvala puno,uspeo sam!Sada najzad mogu da koristim sve aplikacije!:) p.s do skoro sam bio u tripu da mi je root-ovan telefon:)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Da li se ubacivanjem novih romova brisu sve aplikacije i podesavanja iz fona? Dobijam svez fon, kao iz kutije izvadjen? Ili ne.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ako misliš pod novi na kuvane onda da, ako misliš na update trebalo bi da ti sve ostane posle update-a.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori