LG Optimus One P500

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
goran18
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 13:49
Lokacija: Šabac

LG Optimus One P500

Post od goran18 »

[/img]http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_ ... 16.php[img]
[/url]http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_ ... 16.php[url]

Na prvi pogled jako lep telefon za povoljnu cenu. Naravno, uz najnoviji Android OS, v2.2 Froyo

LegolasBEG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 23:37

Post od LegolasBEG »

Drustvo, hvala vam na pomoci oko izbora telefona. Za sada mi se jako dopada, ali imam ovaj problem pomenut u naslovu. Kako to da uradim?

Bekapovao sam nokiu prekoblututa, imao tu problem, ali kada sam izbacio kontakte, problem se resio. Sada sam pokusao da idem na restore, pa da te podatke prebacim na LG, ali ne ide. Ne moze da autentikuje telefon.

Najbitnije mi je da prebacim sve sms-ove koje imam u My Folders, a njih ne znam ni kako na komp da prebacim.

Odneo bih i u neki servis ako treba, kazite mi neki pouzdan.

Hvala puno!!!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LegolasBEG, sto se tice SMS-a potrazi neku Symbian aplikaciju koja bekapuje SMS-ove u XML. Uz malo truda mozes ga prepraviti da bude kompatibilan sa "SMS Backup & Restore" aplikacijom za Android i pomocu nje uvesti podatke.
Ako bekapuje u CSV text fajlove, takodje mozes rucno u Excelu od toga napraviti XML.
Nisam shvatio da li imas ili ne kontakte sacuvane na 6680 ili PC-u? Ako ih imas na 6680 iskoristi Nokia PC Suite za sinhronizaciju sa Microsoft Outlook-om (2003/2007/2010). Posle mozes iz Microsoft Outlook-a sinhronizovati kontakte u Android. Ili sinhronizovati ih sa svojim GMAIL nalogom i odatle sa Androidom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LegolasBEG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 23:37

Post od LegolasBEG »

tomas, hvala ti na savetu. sve to zvuci potpuno fenomenalno, ali ja ne znam stvarno ako to da uradim. bukvalno se 4-5 sati maltretiram da povezem uopste lg preko usb-a sa racunarom, a kamoli da pronadjem aplikaciju koja je kompatibilna... to je za mene visa matematika.
inace imam i kontakte na nokii, i to ih imam itekako.
ako je sve to tako komplikovano, gde da odnesem telefone a gde je pouzdano da su dobri i posteni?
hvala opet!!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LegolasBEG, pa zar nisi uz taj LG dobio odgovarajuci softver za povezivanje sa PC-om? Ako nisi skini aplikaciju sa LG sajta.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LegolasBEG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 23:37

Post od LegolasBEG »

nisam dobio i skinuo sam, ali mi ne znaci to nista bas osim probleme. odnecu ga u neki servis valjda cu tako resiti problem.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LegolasBEG, sumnjam u to da ce ti u servisu resiti te probleme. Sta se konkretno desava sa tim LG softverom, odnosno koji su problemi?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

LegolasBEG, nemoj ni da se trudiš da gubiš vreme sa servisima, oni takve stvari ne rade. Možda ti ovo sad nije jasno ali sasvim sigurno (sve i da znaju kako se ono što je Tomas pomenuo radi) te neće pustiti iza pulta da sediš s nekim i da se kačite na net i vadite tvoje kontakte i poruke. Pročitaj još nekoliko puta njegov post ako ti nije jasno. Možemo i korak po korak ako ne uspeš sam.

Ono što je Tomas rekoa da može da se napravi HTML ili XML fajl konkretno može da uradi SMS Diary, potraži ga na Google-u i sve poruke ćeš dobiti u jednom fajlu, samo izaberi da ga sačuva na kartici a ako ne znaš bolji način svakako možeš čitačem kartica to prebaciti na komp, i iz koga posle možeš da čupaš text kako ti odgovara. Kontakte sam BluTooth-om do sada uz menj ili više napora prebacivao iz Nokie u SE, WinMobile HTCa x 2, i Andorid HTCa, tako da to definitivno može i tako, a svakako da PC Suite možeš da sinhronizuješ sa Outlookom a kasnije njega sa Google nalogom.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

LegolasBEG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 23:37

Post od LegolasBEG »

OK, evo objasnicu vam. Prvo ja se ne razumem u te stvari generalno.
Uspeo sam da instaliram neki LG PC Suite VI i bekapovao sam nokiu 6680 sve osim kontakata. Ne znam kako sada da prebacim taj bekap na komp. A i mislim da na tom bekapu nije ono sto pomenuh da mi je najvaznije, a to su ti sms-ovi koji se nalaze u My Folders. Jer ni kada sam iz tog programa za komp pregledao mobilni, nikada nisam mogao da udje u taj folder, vec samo inbox i sl. Dakle 117 koraka sam iza onoga sto vi pominjete.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

1. Moraš da shvatiš da ni jedan servis neće hteti da se bakće s tim!!!!!
2. Upališ PC Suite za Nokiu na PCu.
3. Povežeš je kablom na PC i sačekaš da se prepoznaju.
4. Nađeš SMS Diary i instaliraš ga u telefon (posle duplog klika na ikonicu PC Suite ti ponudi da to uradi)
5. Program je vrlo jednostavan i ponudiće ti da ti sve poruke u HTMLu ili XMLu (zaboravio sam) sačuva na kartici a zatim to sve prebaciš na PC.

Ovo je bio veći deo posla. Kontakte bi trebalo da možeš i direktno BlueToothom da prebaciš sa jednog telefona u drugi.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LegolasBEG, mogu samo da ti potvrdim ono sto je napisao Gargamel. Nijedan servis (osim ako ne poznajes nekog licno pa ti to ne uradi na bazi licnog prijateljstva) ne radi takve stvari.

Sto se tice bekapa SMS-ova pomocu SMS Diary, ako pravi XML fajl onda ti ostaje jos samo da u obicnom tekst editoru uskladis XML tagove (obican "Search & Replace") tako da budu uskladjeni sa onim koje koristi "SMS Backup & Restore program" za Android.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LegolasBEG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 23:37

Post od LegolasBEG »

elem, ljudi. nisam mogao ranije da se vratim problemu sa mobilnim. kontakte sam uspeo da prebacim preko bluetootja na neki volseban nacin, ni sam ne znam koji.
sto se tice telefona, problem mi je da povezem lg sa kompom. nikako ne ide. komp prepoznaje mob, ali pc suite ne prepoznaje, bilo da pokusavam sa bluetoothom ili usbom, svejedno. sta da radim sa tim za pocetak?

LegolasBEG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2011. 23:37

Post od LegolasBEG »

jel moze neko, molim vas. da mi pomogne da povezem mobilni sa pc suitom?

imate li ideju sta da radim?

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Post od mironiko »

Elem, pojavio se preko mt:s postpaid paketa, i za neverovatno niskih 5.4k ga uz MixNet M (1120din mesecno) uzeh u petak... :) Nadam se da ce zaziveti kod nas!

Javljam utiske cim ih steknem... ;) Na prvu loptu - prelep, sve vrlo glatko i funkcionalno. Nadam se da se taj utisak nece menjati...

P.S. Malopre videh na netu da se u Rumuniji vec par dana isporucuje 2.3 Gingerbread update preko njihovog operatera! Nadam se da uskoro stize i kod nas! :D
ASUS ZenFone 2 Laser

Dodji
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2011. 18:27

Post od Dodji »

Pozdrav dobri ljudi. Po prvi put posle pola godine upotrebe telfona imam problem sa njim i to bas da pred put, za sta sam ga i spremao. Naime o cemu se radi.

Telefon nije rutovan, dakle sve stoji fabricki. Instalirao sam neke nove igre da mi se nadju sad pred put i instalirajuci jednu u nizu instalacija je dugo trajala, nikako da se zavrsi. Skapiram ja da je verovatno nece ni zavrstiti jer je moj telefon slab za nju ali ne lezi vraze. Ona ipak skine memoriju (internu) i pocne da mi javlja nedostatak iste. Stoji ona ikonica gore, ali ove igrice nigde da je obrisem. Telefon sve radi normalno. Odlucim ja da ugasim telefon, da ga restartujem mozda ce biti bolje, kad... da ne kazem sta. Nece dalje od Android logoa, gasi vadjenjem baterije, pokusavaj par puta, vadio i SD karticu i nista.

Potrebna mi je vasa pomoc.

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

Pozdrav svima treba mi mala pomoc,kupio sam i ja ovaj telefoncic preko mts-a i ajd da prebacim sa starog telefona slike i ostalo.Slike i video zapise sam pronasao ali neke fajlove ne mogu da nadjem vidim da mi memorije ponestaje na SD kartici ali nikako da pronadjem to sto sam prebacio.Insalirao sam Pc suite,hvala

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

bomi, obrisi pc suite slobodno sa racunara jer ce nesto da ti smesti na internu memoriju sto ne bi trebalo da se nalazi na njoj i da ti smanji internu memoriju bezveze, ako hoces da vidis sve fajlove skini sa marketa bilo koji file explorer i to je to.

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

Instalirao ali nisam tako prebacio nego preko blututa,znaci nemogu ovako nikako da nadjem samo file manager?I kad prebacujem slike na telefon da li imam opciju da biram gde ce da ih memorise?Da zaboravih da pitam gde se memorisu stvari koje prebacim na telefon?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

bomi, ne razumem ovo prvo sto si napisao instalirao si preko bluetooth, a ne mozes nikako da nasjes samo file manager? Za prebacivanje stvari na telefon nakaci ga an usb i ubaci ga na mass storage kao sto prikacis usb flash i onda snimi sve na karticu, to sto si prebacio trebalo bi da ti bude na sd kartici u folderu bluetooth,

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

lesa0208,prebacio sam preko blututa sa kompa na telefon nekoliko aplikacija,jedna od njih je bila u obavestenjima ja sam samo kliknuo prstom na nju i ona se instalirala,ove dve ne mogu da nadjem.Ulazio sam u blutut ima samo ukljuci/iskljuci,ime uredjaja,vidljiv,skeniraj uredjaje.

Odgovori