Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Odgovori
Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Prelistao sam temu, ali nigde nisam video da se pominju kopije vertu i slicnih telefona. Posto imam smartfon ne trebaju mi odlicne karakteristike telefona, jedino da je baterija solidna, da ekran nije praistorijski i da izgleda dobro. A posto sam se u 8800 seriju razocarao zbog prokletog flet kabela, odlucio sam se za kopiju vertu telefona.
Ima li neko iskustva sa tim telefonima? Interesuje me samo da li ce da traje par godina pri normalnom koriscenju ili je to stvar "srece"?
Samsung i900 8gb; Nokia:C3-00; 2323

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Moj prijatelj ima Vetru ili kako se vec zove ta kopija :)

Obavlja posao, radi vec godinu i nesto bez problema. Ja sam do sada imao veci broj kineskih telefona (T728, v869, v300, p790, wg3 king series) i do sada nisam imao problema, ali uvek sam izbegavao njihove slider telefone.

Hajde mi reci da li je ta tvoja kopija koristila standarni Nokiin flat kabel? Ja sad imam u planu uzeti E7 pa se predomisljam bas zbog toga....
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Imao sam originalni 8800 sirocco. I flat kabel je bio verovatno original.. Riknuo je posle godinu ipo dana i nisam hteo da dajem tolike pare za popravku.

Sledece nedelje idem za Nis po telefon pa javljam utiske..
Samsung i900 8gb; Nokia:C3-00; 2323

rhadamanth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2011. 22:49

Post od rhadamanth »

Pozdrav svima!
Imam Anycool T728 i otpala mi je ona nalepljena folija sa tastature, pa je sad problem snaci se sa tasterima. Da li negde moze da se nadje rezervni deo (ili bar da negde neki servis ima polovne delove od pokvarenih aparata, samo da se to nalepi preko)?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Naravno imas servis u BG-u, a vise o tome mozes naci na sajtu uvoznika www.gt.rs


Ja sam za sada uzeo kopiju Nokie E7. Kuciste je zaista prelepo odradjeno (vecim delom metalno) i tezak je sigurno preko 200g :)
Symbian je lepo kopiran i nosi ime MyOS, a ima i kineska OVI "prodavnica" gde ima da se skinu mape, java igre, melodije i da se odradi update sistema. Zaista svaka im cast za ovo, mada ipak kao i obicno mana je los ekran i zavrsna obrada u donjem delu ekrana.

Za taj novac nema bolje (cena u Kini 70$ kod nas 80 eura)
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

MadScientist, cekaj, da li je taj MyOS nekakav klon Symbiana, ili je Symbian kopiran u samo smislu vizuelnog dozivljaja, izgleda menija itd?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Ovako, posto je dosao tek juce jos uvek nisam uspeo sve da proverim na telefonu, ali jedno je sigurno i to da nije obican java telefon, a nije ni symbian, ali po izgledu je 1:1. Napravicu uskoro video pa cu nakaciti na YT.

Slika

Kad ga pristekam na racunar Nokia Ovi Suite se pogubi i cas pokazuje da je prikljucen 6630, pa N72, pa N95 i tako u krug, ali se ne moze koristiti.

Na njegovom OVI store-u (ni slican Nokiinom) je vecina .jar aplikacija, ali tu je i meni dosta ne poznatih poput .vcc .bre .vbn .myo....

Slika

Video na youtubeo ocitava bez problema, bas kao i DIVX filmove u .AVI formatu 640x352px

Sve u svemu, vec godinama koristim kineske telefone i svi su isti, ali ovaj je za sad jedinstven :)
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

MadScientist, Sve, sve ali format .bre . . . :lol: :lol: :lol:
Samo nek se rolaju....sarme.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Pera Detlic
Зато што је намењен за наше тржиште, сигурно има и неке програме са екстензијом .сссс :lol:

MadScientist
Која ли је резолуција екрана? Виде ли се пиксели? :)
Слобода или смрт

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

bestboy, a fotke nisu .jpg vec .jbg :D :lol:
Samo nek se rolaju....sarme.

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Nek' stavljaju kakve god zele ekstenzije :)

Posle duzeg koriscenja, moram reci da su extra odradili posao. Ima dosta 3d igrica u tim formatima koje je milina igrati u landscape modu, kombinovano na tastaturi i touch screen ekranu. Tako da i ako nisam neki ljubitelj igrica sad ne mogu da se odvojim od njih :)

Do sad sam skinuo sigurno samo 5% aplikacija sa njihovog OVI-a i sve rade odlicno.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

dijabolik43
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 01:07

Post od dijabolik43 »

U, pomagajte drugovi, hocu da se ubijem zbog nje (kineske nokie) :D
Kupio sam MFU telefon, kopiju nokije 6700...Lik mi je rekao da podrzava memorijsku karticu a to pise i na kutiji...Ja sam kupio microSd od 2 Gb i ubacim medjutim ona se nigde ne ucitava...Nema je ni kad ga konketujem sa kompom. Sta bi moglo da bude? :?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

dijabolik43, jednostavno. Uzmi drugu memorijsku karticu.

Mnogi "kinezi" koje sam do sada imao su imali isti problem i to da jednostavno neke kartice ne zele da ocitaju. Samo zameni karticu i to je to.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

dijabolik43
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 01:07

Post od dijabolik43 »

MadScientist napisao:...
Mislis? Npr, pitao sam lika koji mi je prodao i on je rekao kao da treba da je formatiram...Pa sad ne znam da li da probam to ili je jedina opcija da zamenim...

Izmenio tomas.hokenberi: Citiranje celih poruka nije dozvoljeno. Posebno poruke neposredno iznad - podrazumeva se da na nju odgovaras. Sledeca takva poruka ce ti biti obrisana bez ikakvog obavestenja!.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dijabolik43, ne vidim sta te sprecava u tome da probas da je formatiras? Tako nista neces izgubiti, ili ce proraditi ili nece.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dijabolik43
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 01:07

Post od dijabolik43 »

Uspeo sam i to slucajno :D ne znam ni zasto, izbacio sam karticu pa je opet ubacio (iako sam pre toga to uradio jedno 375 puta) i telefon je registrovao karticu :D tako da ako neko bude imao slicnih problema da zna sta mu je ciniti :)

meske1977
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 02. Sep 2011. 19:01

Post od meske1977 »

Moze li neko da mi pomogne? Kupio sam nedavno nov kineski telefon WG6 GT . Sve mi radi odlicno, osim sto nemogu da skinem ni jednu novu aplikaciju! Stalno mi izbaci gresku: Java insufficient memory. Neznam da li bih negde mogao da podesim tu memoriju na karticu ili tako nesto? Ima li neko iskustva sa tim ili neko resenje?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

meske1977, nema nacina da "podesis tu memoriju na karticu" posto se ne radi storage memoriji vec o RAM-u. Ako si probao da instaliras iole zahtevnije Java programe, razocaraces se oni na "kinezu" nece raditi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Ja sam imao WG3 king series koji je po specifikaciji slican tom tvom. Nije izbacivao poruku "Java insufficient memory" ali je dosta kocio i lagovao.

Naravno nije nemoguce pronaci aplikacije za njega, ali ipak potrevno je doooosta googlanja :)
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

rhadamanth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2011. 22:49

Post od rhadamanth »

MadScientist napisao:Naravno imas servis u BG-u, a vise o tome mozes naci na sajtu uvoznika www.gt.rs
hvala na informaciji. proslo je dosta vremena od mog raspitivanja, ali tek skoro sam bila u prilici da posetim servis. utisci su skroz pozitivni: dobro su opremljeni, strucni i efikasni. mobilni je popravljen, sljaka kao nov. sve pohvale!

Odgovori