Nokia 701

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Nokia 701

Post od Ensiferum »

Najbolji model nedavno objavljenog tria (600,700,701)!!! :lol: :lol: :lol:

Slika

http://www.gsmarena.com/nokia_701-4119.php
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Em sto lici na C7,jos je morala i kamera da ostane ista... :dry:
Koliko li ima RAM-a?Ne bi me cudilo da su ostavili 256MB...
Evo i specifikacije...

Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Fox, sto se tice RAM memorije na oficijelnoj stranici nokije sam nasao da ima 512MB a da mu je ROM 1GB. S obzirom da je duplo veca RAM memorija nego na N8 i vise nego osjetno brzi procesor nego na N8 koji sasvim fino pokrece Symbian Belle mislim da ce ovo prosto da leti. :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

janka_88, Pitanje je koji je procesor, da li je prastari arm11 naklokovan na 1ghz što je u svakom slučaju sporije od N8 ili je neki moderniji cpu u pitanju. Takodje da li ima GPU pošto ne piše, mada meni ovo sve deluje kao entry level.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

telep, sto se tice procesora u pitanju je single core ARM11 procesor a sto se tice GPU samo cu kopirati naziv a to je "2D/3D HW Accelerator with OpenVG 1.1 and OpenGL ES 2.0 support".

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

a bas glupost,totalno isto kao c7...
moglo se bar nesto promenuti...ovako mi je nekako :dry: :dry: vec vidjeno!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

koliko sam ja skapirao novi modeli nemaju dedicated gpu chip vec je gpu arhitektura ugradjena u sam cpu. kao kod modernih desktop cpuovima. sad da li ce se to pokazati kao bolje resenje ostaje da vidimo. u teoriji to je znacajno bolje resenje zbog ustede energije i brze komunikacije. u svakom slucaju praksa ce pokazati.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

snenad,mislim da je slicno resenje vec vidjeno na starijim modelima (N82,N95-1,N95-2),i debelo sumnjam da ce se pokazati kao bolje (kompletnije) resenje.Uostalom i kod desktop resenja je bolje imati zasebni graf acc. nego "all in one" varijantu.
Videcemo sta ce serija 800 doneti,nadam se da ce imati drugaciju arhitekturu ali imajuci u vidu raniju 'politiku' Nokia-e sumnjam da ce tako biti.Ovo do sada je samo 'jurenje' magicne granice od 1 Ghz-a,a i da ne zaboravim novu ver Symbiana.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

sad se postavlja pitanje ima li smisla više kupovati c7.

zna li se (verovatna) cena ovog modela?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Fox, po meni ovo lici na NOKIA 600 :) Naravno, kamera je samo malo bolja ali opet moram da kazem... draga moja N95-2 :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Fox, fox sad vec mesas ralicite stvari. na desktop razunarima inbuild gpu resenja sasvim dobro rade svoj posao. naravno da top modeli guraju igre u vecim rezolucijama i rade jos gomilu drugih stvari ali da ne ulazim u detaljisanje jer to nije tema. na telefonima su stvari fixne. rezolucija je ogranicena ekranom. samim tim i nivo detalja u igrama. glavna stvar kod mobilnih uredjaja su velicina i potrosnja struje. ali svi ovde pricamo napamet kao sto sam vec napisao teorija i praksa su u tehnici obicno mnogo razlicite stvari. moracemo da sacekamo pa da vidimo.
ja stvarno ne razumem zasto nokia nikako da ponovi pricu sa n95. neka naprave jedan nenormalan uredjaj i neka nabiju cenu. znaci quard core procesor, graficka, 1GB ram, 16Mpx AF, 3D ekran hd rezolucije... samo da pokazu da mogu

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, u raspravu oko igrica na telefonima necu da ulazim jer su mobilni telefoni po mnogo cemu limitirani, tako da... :(
S druge strane, to o cemu pricas bio bi "savrsen" telefon i onda... Sta poslije ?!
Pogledaj sta je NOKIA prije radila... Znaci davala telefone koji su svi imali AF a danas noviji modeli nemaju Af sto je po meni glupost ( mozda je malo pregruba rijec ) ali NOKIA nas je navikla na takve modele... Sta onda poslije tog modela izbaciti ?! Kakvu novinu ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

snenad,slazem se da su razlicite stvari u pitanju i da te dve sfere ne mogu direktno da se porede.Ta "all in one" resenja (PC) dobro rade svoj posao sve dok ti ne treba neka iole zahtevnija radnja.
Tada se ustvari vidi zbog cega nekad sama graf. kartica kosta kao ostatak konfiguracije. 8)

Nazad na temu - kako god da se okrene draze bi mi bilo da su "ubacili" cip koji su ugradili u N9 (1GHz Cortex A8 CPU, PowerVR SGX530 GPU, TI OMAP 3630 chipset),nego sto su klokovali stari procesor na 1Ghz.
Cini se da ce tesko tako nesto da se pojavi na trzistu a da mu O.S. bude Symbian... :dry:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ma znam ja da od toga nema nista od toga ali smem da mastam. ja da sam glavni u umirucoj kompaniji to bih uradio. sve to je vec vidjeno u drugim industrijama. npr bugati veiron. prica je bila da gube oko milion sa svakim prodatim modelom ali za vw je to bio jeftiniji marketing, nenormalno mocno vozilo, nego ulazak u f1.

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Post od RandjaPO »

zavodnick,ne bih se slozio sa tobom.I N95 je bio vrhunski telefon sa svime sto se moze imati pa je opet bilo unapredjenja i kasnije.Znas li za koliko je stvari u 20. veku receno da nema dalje a opet evo gde smo.U tehnici nikad nece doci doba da nema dalje.Slazem se sa Nenadom u vezi ovoga,svi znamo da mogu da naprave takav telefon,zasto ga onda ne naprave i da ne spustaju cenu ispod 2000 evra?Malo ko ce ga imati,ali ce se opet znati sta mogu... 8)

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

I ja da se prikljucim raspravi! 701 jeste pljunuta C7-ica, cak ni kameru nisu dirali! Nokia kao da je izgubila kompas, kao da iz inata srljaju i ne zaustavljaju se! Symbian Belle dosta podseca na Android, ali ne, ne daj Boze da se predje na Android, to ce biti strasno. samo me zanima kakvi ce modeli biti pod WM7 OS-om. Da se ne lazemo, Nokia je jos uvek jaka u low-end klasi, i sto se tice kvaliteta i autonomije baterije. Ja koristim Android, punim mob svaki dan, eh, idealna kombinacija bi bila Nokia+Android, da izbace 2-3 modela, odmah bih kupio! Ali ovako, pre bi kupio 701 nego C7, ili 600 nego C6! :?
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

RandjaPO, mislim da grijesis i to silno... U ono vrijeme, cim je izasao N95 ja sam ga kupio... Mislio sam da je stvarno savrsen, ali sve stvari koje je taj telefon imao kao mane, pokusali su da poprave u N95-2 i donekle su uspjeli...Isto se desilo i sa jos nekim telefonima, ali ne bih sad da ulazim u detaljnu analizu. I jos nesto... ne "zavisi" puno od NOKIA-e kolika ce biti cijena nekog modela ili koliko ce ta cijena da "se odrzava", nego od trzista i sta se nudi! Takav telefon o kojem je snenad rekao, bio bi pravi BUM na trzistu, ali pitanje je koliko dugo ?! Zato jer danas pored NOKIA-e imas i Samsung, HTC, SonyEricsson i da se ne lazemo svi oni prave dobre telefone i neko napravi slican telefon, odnosno telefon slicnih karakteristika i jos malo "ljepsi" i stavi mu cijenu za 30% manju nego kod NOKIA-e i ... sta onda ? :D
Po meni, ovi modeli bi bili dobri da se razgranici E i N serija i da postoji neka verzija za korisnike srednje dubokog dzepa. Ali NOKIA se trudi a u to se treba vjerovati jer su napravili potpuno novi OVI suite i tacno se vidi napredak... :D NOKIA je ziva ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Post od RandjaPO »

zavodnick, slazem se sa ovim,ali sto se tice cene ona jednostavno ne bi mogla da bude niza od procesa proizvodnje.Ove komponente koje je snenad naveo kostaju jako puno za danasnje pojmove,ja verujem da bi samo modul kamere kostao vise od nekih danasnjih modela.Da ne zalazimo dalje jer nije tema za to,ali to bi po meni bio odlican potez.Taj model verovatno ne bi bio prihvacen jer ne bi postojalo nista sto bi moglo da iskoristi taj procesor i graficku,pa bi i sa te strane taj telefon sacekao da dodje ''njegovo vreme'' pre masovne proizvodnje.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

RandjaPO, upravo tako. takav model ne bi imao apsolutno nikakvu upotrebnu vrednost jer bi bio preteran, ali bi dao ljudima na znaje da mogu. naravno da bi i ostali to pratili ali to bi donelo samo kristi krajnjim korisnicima
evo jos jednog primera iz auto industrije Lexus LFA. Koliko ljudi ce njega da kupi? ali svi ce da ga zele.

Odgovori