Samsung Galaxy Note

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Samsung Galaxy Note

Post od napalm death »

Nisma vidio teme o ovom telefonu.

Slika
Samsung je danas predstavio novi mobitel - Galaxy Note. Sigurni smo da se radi o mobitelu, no Galaxy Note ima HD Super AMOLED ekran od 5,3 inča, što lagano ulazi u teritorij tablet računala.

5,3 inčni displej (1280 x 800 piksela, 285ppi) je najveći ikada stavljen na mobitel. Do sada je rekord držao Dell Streak, koji ima ekran od 5 inča (480 x 800 piksela).

Uz Galaxy Note dolazi i S Pen (stylus) kojeg će koristiti neke posebne aplikacije. Operativni sustav je Android, ali ne Honeycomb (koji je prvenstveno namijenjen za tablete), već Gingerbread (2.3.4). Ipak, ovo nije tablet, već jako velik mobitel.


Trebamo još spomenuti 1,4 GHz dual-core procesor, 1 GB RAM memorije i 8 megapikselni fotoaparat koji snima video zapise u 1080p.


Ako nije očito, ovo je poprilično velik uređaj. Teži 178 grama, što je daleko iznadprosječno za telefon. Debljina Galaxy Notea je 9,6 mm, što nas ne iznenađuje, jer treba negdje ugurati bateriju od 2,500 mAh.


http://www.stondenstik.com/index.php?op ... &Itemid=41

Evo i specifikacije sa: http://www.esato.com/news/article.php/id=2080

Size: 145.85 x 82.95 x 9.65 mm
Weight: Unknown
5.3 inch Super AMOLED touch display with a 1280 x 800 pixel resolution
Networks: GSM/EDGE 850/900/1800/1900, WCDMA 850/900/1900/2100, HSPA+
Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi Direct
Bluetooth 3.0
USB 2.0
A-GPS
8 megapixel camera, LED flash
2 megapixel front camera
1080p HD video capture @24-30 fps
1.4 GHz dual core processor
Android 2.3 Gingerbread operating system
3.5 mm audio jack
FM Radio
NFC (optional)
Accelerometer, proximity sensor
16/32 GB. Expandable up to 32 GB using microSD card

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Болес'... перверзија...хорор, страх, ужас, крај! :o :lol:
Узимајући у обзир величну екрана и батерије, фон није тако огроман као што се чини. :)
Слобода или смрт

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ovo ce biti mojnovi telefon, jednog dana :lol:

Zaista je zver od telefona, jos ako samsung ubaci malo kvalitetniju plastiku za razliku od one na SGS 2 ima da bude hit :D
and justice for all...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ово је баш веееелико... Свиђа ми се батерија а интересује ме какав је овај "Exynos chipset" ? Моје омиљено, оловка је опет у моди :D
Ево и мало видеа :)

Slika

Slika

Slika

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

LittlePrince napisao: а интересује ме какав је овај "Exynos chipset" ?
bolji od tegre to je sigurno a u najavi nema nista bolje u skorije vreme!
Samsung objasnjava neke stvari!! 8)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Da prevedem jedan komentar sa youtuba: Prevelik da bi bio telefon,premali da bi bio tablet,savrsen da bude beskoristan.... :)
U neku ruku komentar je u pravu,iako hardverski veoma jak stvarno pitanje je koliko zbog glomaznosti moze da bude funkcionalan. Neko sa manjim sakama moze da zaboravi na koriscenje jednom rukom. A verujem da ce cena da bude sitnica.. :) Ako dodje kod operatera osecam da ce da bude 54900 dinara uz ugovornu obavezu od 24 meseca na tarifni paket od 2000 dinara. :roll:
P.S. Pohvale za bateriju.
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Da je beskorisno, ne bih se slozio, uvek ce neka roba naci svog kupca, ali ipak su dizajneri trebali zadrzati okvirne dimenzije koje vise pripadaju dimenzijama mobilnog telefona. Po meni je savrsen "crossover" ipak bio Dell-ov Streak-an...

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Green, dell streak i dan danas razmisljam o kupovini ovog telefona mada sam kupio galaxy tab p1000 pa bi mi bilo previse da nosim dva tako velka telefona.

Adams, nazalost mislim da si upravu sto se tice operatera i ugovorne obaveze, mozda MTS izbaci taj fon malo povoljnije ali ako samo dodje u VIP bice skuplji sa ugovornom obavezom nego po oglasima na crno :wacko:

Veliki ekran a samim tim i veliki telefon moze biti zamoran i naporan za koriscenje i nosenje ali zato je mnogo lakse i lepse sta god da se radi na takvom telefonu/taletu.

Sve je stvar ukusa i sta kome treba da radi na telefonu :wink:
and justice for all...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ово може да стане у шаку (бар моју :) ), колико примећујем и у џеп, јесте мало велики али опет... велики екран много значи :)

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

dok sam nosio X10 sa 4" ekranom secam se da me je nerviralo sto kad ubacis telefon u dzep ne mozes ni da sednes ko covek. Ne smem ni da pomislim kako onda izgleda guranje 5.3" ekrana u dzep. Mislim da 720p rezolucija na tako malom ekranu nema smisla. Jeste da je to super amoled, i jeste da ce imati fantastican prikaz, al opet ce biti puno skrolovanja, ili previse sitnog teksta. Za mene ili do 4" ili 10"+

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

sjajan aparat, ueo sam ga prosle nedelje, svaki dan me sve vise odusevljava :)
baterija mi traje osetno duze od sgs2
A N D R O I D

Eborg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 08. Maj 2010. 20:50

Post od Eborg »

Razmišljam o ovom telefonu pa usput gledam i mehaničku zaštitu za njega.

Je li iko uzeo neku vrstu oklopa koji ga štiti sa svih strana?

Ovaj "fleksibilni" mi se čini dosta dobar:

http://www.youtube.com/watch?v=75UELdzzbe0

Što se tiče ekrana, ne znam ima li potrebe za naljepnicama da se ne bi izgubilo na preciznosti, navodno je ekran otporan na ogrebotine.

Eborg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 08. Maj 2010. 20:50

Post od Eborg »

Evo najjači review za Galaxy Note, pa lik nije normalan! :lol:

www.youtube.com/watch?v=wMechSrGTSk

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ja ga nisam uzeo samo zbog velicine,posto telefon nosim apsolutno svuda i nekako ne mogu sebe da zamislim vozim turu od 60 km bajsem a note da mi ispadne iz dzepa
:o
Sve u svemu,savrsen uredjaj,mozda ga uzmem za par godina kad izgustiram sve moguce i skrasim se sa jednim vecim uredjajem kad omatorim :lol:
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Sto se tice njegovog hardverskog dela tu skidam kapu..ali kada pomislim na njegovu velicinu odmah me odbija..za mene iskreno nije mi potreban ekran veci od 3.5"..sve preko toga meni je bezveze..jer ne moze sigurno ovakav telefon da ti stane u farmerice...Ali sada to nije bitno a nije ni vreme za raspravljanje da li je veliki ekran ili ne..sto se tice ostalog jedan veliki +.. 8)
dojlimi, druze cestitam i da te sluzi dugo i kako treba.. napisi nam tvoja iskustva posle nekoliko nedelja koriscenja.. :wink:

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

hvala :-)
odlican je, meni iskreno ne smeta velicina (visok sam 204cm) i fino mi lezi i u ruci (rukama).
ekran je fenomenalan, foto i video kamera extra (isto kao na s2), baterija bez problema dan, kvalitet uredjaja super, brz je, ne greje se kao s2,
kome ne smeta njegova velicina (ipak je ogroman) preporuke...
A N D R O I D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mnogo moćna reklama za NOTE -> KLIK
8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

IDzO, odlican spotic, fin marketinski trik, ali The Chemical Brothers su razbili sa muzickom podlogom... :)

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

IDzO, trazio sam dugme da ti lajkujem post zaboravio da nisam na fb,al zato sve pohvale kako je odradjen spot.Reklama prodaje proizvod
Iphone 4s white clear install

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Ja imam S2 ali se razmisljam d auzmem Note jer mislim da je bolji,prvo ima bolji i veci ekran od S2,pod 2 brzi je,pa ima i olovku,kamera je ista,bolji je za net i gledanje filmova.E sada,da li je nezgodan za razgovore posto se za razgovor moraju ubaciti slusalice sto je nekad u brzini nezgodno?

Odgovori