Hermes mobilni shop

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Casual1970
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 28. Nov 2011. 13:54

Hermes mobilni shop

Post od Casual1970 »

Пре свега да кажем да овим не рекламирам никога.Желим да купим Sony Ericsson Xperia Arc.

Овде је тај телефон 335е,а у осталим продавницама готово 150е скупљи.

http://www.mobilni-hermes.com/proizvod. ... Arc&id=615

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2863 ... Xperia-Arc

У чему је поента,код њих постоји 24 месеца гаранције,али ми је нелогично да је толико јефтинији,да ли има везе са оригналношћу или шта?Хвала унапред.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Zato što je taj za 335 na crno i nema garanciju, ma šta god oni napisali, osim ako ne dobiješ garanciju garantni list od zvaničnog SE servisa i uvoznika. Ne poznajem radnje ali na listi su cene legalnih telefona (mada pitanje je da li ih radnje uopšte prodaju kao takve).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Casual1970
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 28. Nov 2011. 13:54

Post od Casual1970 »

Па да ли има разлике између њега што је увезен на црно и неког од 560е?И колико је неки стандард за гарантни рок?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Casual1970, garancija kod ovlascenih uvoznika je obicno 2 godine, a kod radnji na crno 6 meseci.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ne bi trebalo da ima razlike,samo sto je taj telefon verovatno uzet napolju preko nekog operateri ili kako vec,nije placena na njega carina i ne placaju porez na njega kada ti ga prodaju,zato im se i isplati da ti ga daju jeftinije...Iskustva ljudi sa takvim radnjama su razlicita,ako ti je mnogo da das 500 evra za original,probaj sa nekom od takvih radnji...

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

moja kuma je kupila nokiu n97 kod njih i dobila je u original kutiji sa garancijom...ali ja sam skoro licno bio kod njih i nije takva prica uopste,pola cena sa sajta njihovog su cista navlakusa,a i izbor modela je mnogo manji
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

kad se kupuje na crno treba da se najde radnja koja postoji par godina, ne da je juce otvorena i onda je sve ok. ni ta garancja od 2 god ne vredi mnogo (cekanje do 30 dana za popravku :o ) sto se u dobrom servisu zavrsi za 2. i ja sam generalno za legalnu kpovinu ali ko zna ko se sve tu ugradi pa telefon od 400e kosta 650, jbg

Casual1970
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 28. Nov 2011. 13:54

Post od Casual1970 »

Али сад нађем да у једној продавници са овог сајта овај телефон са 12 месеци гаранције кошта 320е... :ohmy:

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

hermes stvarno daje original pakovanje i garanciju 2 godine,ali situacija je daleko drugacija od onoga sto prikazuju na sajtu...o cenama da ne pricamo,znaci pola onih snizenih cena je laz...inace radnja mi deluje nekako skarabudzeno i telefone ne drze u radnji nego ih donose iz ulaza pored,a svi papiri koji idu uz telefon su na italijanskom
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Casual1970, pa evo ja sam pre nedelju dana kupila ARC S za 330 EUR - potpuno nov i nekorišćen sa svim folijama, sa Telenora, nije bio zaključan, original kutija i full pakovanje sa 8GB SD karticom, 24 meseca garancije u zvaničnom servisu i fiskalni račun (na 1 dinar) i u ovom poslednjem je caka... Neko je kupio telefon uz paket i platio ga 1 dinar i sada ga prodao za 330 EUR...:) Na dobitku i ja i on...:) Nije uvezen na crno, i nije nelegalan, tako da je to, iz mog ugla, potpuno fer i OK kupovina...:) Jedino što ja moj ARC S nisam kupila u prodavnici nego od "fizičkog lica" i smatram da prodavnice ovo ne smeju da rade i da takva prodaja jeste nelegalna...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Casual1970, pa evo i ovde je slicna cena http://mobilnionline.com/Shop/Sony-Eric ... e.tpl.html
Pa vec kad smo kod ove mobilnionline dali je neko kod njih nekad nesto kupio. Tu mi je E72 naj jeftiniji 211 eu. Kazu sve original, kutija i u oprema u njoj. Garancija godinu dana.
Ali .......... :blinky:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

A sta bi smo siromasi radili bez trgovine na crno? :oops:
Salim se... Nego, ja sam bas i uzeo NEO na crno preko prodavnice u NS-u koja je odavno na istom mestu, pod istim imenom, a i buraz mi je radio neko vreme tu. Prva stvar je sto Neo jedva i moze da se nadje na nasem trzistu, a druga stvar je sto bi me izasao minimum 360e dok je ovako bio 275 (menjao za Galaxy mini + 200e). Telefon je dosao u originalnoj kutiji sa svim delovima i papirima, jedino sto je radjen za azijsko trziste tako da sam uz punjac dobio i dodatak za nase stekere! :lol:
Od moje plate sigurno ne bih uspeo da odvojim toliko para samo zbog fiskalnog racuna i dve godine garancije tako da sam osudjen da se grbavim preko provajdera ili da uzimam na crno. :dry:

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Pa ako je sve full i original za 211eura ja bih to 'ladno uzeo a garancija ionako kod nas u vecini slucajeva ne zasluzuje to ime :roll:

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ninolina, to je i najbolja fora za kupovinu,dobijes originalni telefon za iste pare kao u nekoj divljoj radnji :)
Drugar koji ima firmu je jedno vreme uzimao telefone preko operatera,a zatim ih odmah prodavao nekom liku koji ima radnju,ovaj ih otkljuca i valja kao nove,ko je njih zabo ne mora da brine :)

Odgovori