Nokia E5

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Simao
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Nov 2011. 17:54

Post od Simao »

desava mi se da prilikom potrage na netu npr. preko googla nadjem mondo sajt i isti otvorim ne memorise uopste da sam bio na tom sajtu i da je vec otvaran, a takodje ako otvorim neki link da pogledam preko tog istog monda, sve mi se normalno otvori preko youtuba ali kad kliknem da pogledam pise `neophodna sposobnost nije odobrena`... e sad podesavanja su sva podesena kao i prije a to mi se ranije nije dodgadjalo...a npr radi sve normalo npr kad pregledavam fb i kliknem na neki okaceni link, otvori ga normalno...koristim standardni web pretrazivac koji imam na telefonu

Comix
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 09. Dec 2011. 20:31
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od Comix »

Pozz ljudi imam nokiu e5 od ne davno i imam problem sa bluetooth-om zanima me da li neko ima resenje oko toga hitno mi je jako kada hocu da ukljucim bluetooth pise da je ne moguce izvrsiti operaciju bluetooth....zbog cega? da li mogu da sredim to sam ili mora u servis?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Comix, jedino sto ti mozes da pokusas je reset i da mu ponovo ubacis softver i ako nije neki hardverski problem mozda ce i proradeti.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Comix, slabo si opisao problem. Da li ti se to ikad desavalo ?! Koa sto deksicom rece, mozes da probas sa hard reset-om, ali da nam detaljnije opises problem, mozda bi nesto vise znali...
Inace, da li je tvoj problem software-ske ili hardware-ske prirode, jako je tesko reci, ali nista ti ne skodi da uradis hard reset. Da li je telefon pod garancijom ?! Da li je nov ili polovan ?! Da li ti je ispao ? :roll:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Soki8
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2012. 14:21

Post od Soki8 »

e cao, imam jedno pitanje u vezi Nokie E5. Ne znam kako da podesim da cujem zvukove tokom poziva. Npr, dok pricam hocu da cujem da mi je stigla poruka, ili da imam drugi poziv... pa ako moze pomoc, bila bih zahvalna :)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

Zna li neko da li ovaj telefon ima svetlosni indikator o propuštenim pozivima i sms porukama?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

mb011, mora da ima sigurno,kad imaju ovi stariji mora da ima i on... 8)

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Re:

Post od dakiza »

mb011 napisao:Zna li neko da li ovaj telefon ima svetlosni indikator o propuštenim pozivima i sms porukama?
Ima..Svetli onaj deo oko joystick-a ;)
Poslednja izmena od Ninolina u Sub, 21. Jul 2012. 13:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: uklonjen oglas. Postoji mesto na forumu predvidjeno za to.

MrRSBGD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2013. 09:41
:: Nokia E5

Re: Nokia E5

Post od MrRSBGD »

Imam jedan problemčić (ako se tako može nazvati). Stoji mi upaljena ikonica kao da je uključen wireless, a nisam pokrenuo traženje mreže. :chytry: A to mi stoji od juče od kad sam instalirao What's App aplikaciju... Pa me zanima da li to može nekako da se isključi i da li šteti telefonu to što je stalno wireless uključen?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E5

Post od acamatic »

MrRSBGD, pa pazi ovako to sto ti stoji stalno upaljena ikonica za wireles je to sto si instalirao whatsapp aplikaciju,a posto ona zahteva non-stop pristup netu,telefon onda trazi wireles slobodan(kucni,od kafica,komsije..) da se nakaci da bi aplikacija normalno funkcionisala.E pa pazi sada kada telefon ne moze da nadje slobodan wifi,a ti si dopustio koricsenje mobilnih podataka,aplikacija ce ti se kaciti na mobilne podatke od operatera,tj ako nemas u paketu MB onda ce ti trositi kredit i to te nece jeftino izaci...Zato ti je moj savet bas ako hoces da koristis whatsapp,a nemas MB u paketu(pripejd,postpejd..) onda da u podesavanjima stavis samo da telefon moze da ide preko neta u slucaju slobodne wifi mreze.Aplikacija moze da se iskljuci jedino ako ubacis program "Swiss manager pro" ali za njega ti telefon mora biti hakovan ali ni to nije tesko da se odradi.A ovako obicnim "exitom" na aplikaciju neces nista postici jer ce ti uvek aplikacija biti upaljena,znaci ili da je obrises ili da ubacis program swiss manager pro,ili da ti non stop bude upaljena i da ti telefon bude non stop na wifi mrezi,ali pazi to ti nista ne steti telefonu,samo ce ti baterija mnogo manje trajati ako ti telefon bude non stop nakacen na wifi,pa ces morati cesce da je punis...

MrRSBGD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2013. 09:41
:: Nokia E5

Re: Nokia E5

Post od MrRSBGD »

acamatic, druže, hvala ti puno. To me je samo mučilo. Hvala još jednom. :)

EDIT:
Opet problem brate. Obrisao sam What's App, ali i dalje mi stoji dole upaljeno za wireless. Kači mi se sam automatski za moj kućni wireless iako ništa nisam pokrenuo. Uvek do sad sam pokretao skeniranje wlan-a, a sad sam stoji zakačen uvek. :?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E5

Post od Deksi »

MrRSBGD, instaliraj MobileGuard i tamo ces videti sve procese i ima dobar cleaner koji sve gasi. Imas tu app na ovi.

MrRSBGD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2013. 09:41
:: Nokia E5

Re: Nokia E5

Post od MrRSBGD »

Ajd probaću pa javljam šta sam uradio. Hvala i tebi za pomoć. :)

Edit:
Deksi, odličan programčić, ali i dalje stoji ovo. Da li da probam sa soft resetom i šta bih postigao time?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E5

Post od acamatic »

Pa pazi ovako jedino sto mi sada pada na pamet je da odradis obican restart telefona,pa da vidis da li ce ti se sam automatski kaciti.Mada kod mene na mojoj N8ici imam podesavanje da se uvek zakaci za "poznati" wifi,ali to je kod mene ugaseno jer imam u paketu MB.Znaci pokusaj sa obicnim restartom pa vidi da li ce ti se opet kaciti na wifi,pa proveri da li imas to podesavanje koje imam ja,i da jos jedna veoma bitna stvar proveri da li imas neku aplikaciju u pozadini koja zahteva net,npr mail,vremenska prognoza,itd..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E5

Post od Deksi »

Ma nisi li ti ukljucio ono skenjiranje za wifi pa da te tu nesto zeza.
Aco ako je gasio cleanerom koji se nalazi u mobile guard onda sigurno nema nikakve aplikacije u pozadini da radi. Nek proba i restart ali valjda je to vec radio.

MrRSBGD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2013. 09:41
:: Nokia E5

Re: Nokia E5

Post od MrRSBGD »

@acamatic Evo, probao upravo. Ugasio telefon, sačekao 15-ak sekundi i upalio opet, i već je stajalo upaljeno to za wireless... A to za poznati wifi mi stoji kad ocem u ctrl. panel, pa u connectivity, pa wlan wizard i kad nađe moj kućni net piše dole 'known' i stoje 3 crte za jačinu neta. E sad, ja ništa nisam čačkao i podešavao do sad sam uvek morao da pokrenem skeniranje da bih se kačio na njega. Šta bih dobio soft resetom? I da li je pametno to?
@Deksi Isključeno mi je skeniranje. Ne skenira ništa. Kad isključim wireless na ruteru kod kuće, na fonu mi izbaci obaveštenje 'internet connection lost' ili nešto slično tome, neki put i ne izbaci to obaveštenje, samo nestane ta ikonica. A kad uključim na ruteru, samo mi se pojavi ikonica, bez ikakvog pitanja.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E5

Post od Deksi »

Idi ovako, udji u aplikaciji MobileGuard, Clean Spam, Memory cleaning, ok, options, close all apps, yes.
Odradi ovaj proces koji sam ti gore napisao pa davidimo sta ce biti.

MrRSBGD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2013. 09:41
:: Nokia E5

Re: Nokia E5

Post od MrRSBGD »

Evo sad sam uradio, oslobodilo mi je memoriju, sve ok, ali stoji i dalje... Ne znam koji mu je. Izvinite što i vas sad cimam, ali stvarno mi nije jasno šta mu je....

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E5

Post od acamatic »

Hmm stvarno mi nije jasno sto to radi,meni nekada hoce da se konektuje sam(da zatupavi) ako neka aplikacija zahteva net pa da preko wifi to odradi,iako nisam mu ja dozvolio konektovanje.Stvarno ne znam kako to sada mozes da resis,jedino da ugasis ruter i po potrebi da ga palis,ne znam sta bih mogao drugo da ti predlozim,za sada...

MrRSBGD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2013. 09:41
:: Nokia E5

Re: Nokia E5

Post od MrRSBGD »

Ok, hvala ti u svakom slučaju, izvini što sam te iscimao. Reci mi samo šta bih postigao soft resetom?

Odgovori