Nokia N96

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Cata
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 03. Mar 2011. 12:28
Kontakt:

Post od Cata »

Pozdrav, želeo bi da uzmem Nokiu n96 od jednog čoveka, ali kaže da ima problem sa kamerom. Naime, nako update-a kamera ne radi, da li se isplati da uzmem, i da li se to može napraviti ? Da li se može vratiti na stari softwer?
Hvala !

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Cata, pa uzmi ga ali pod uslovom da ako uspes da otklonis problem. Nekad je potrebno da se pri ubacivanju novog sw... odradi i hard reset a u ovom slucaju to je i obavezno jer mozda posle toga i proradi. Ako neradi kamera i posle toga onda uradi ponovo reinstalaciju sw..

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Cata, tesko da poslije ubacivanja software-a "ne radi kamera"... Ne kazem da je nemoguce, ali mozda je problem malo "sire" prirode... Probaj da uradis kako deksicom kaze i vidi sta moze da se uradi... Porbaj da "prepeglas" software ponovo i uradis Hard Reset i onda ako radi, uzmes ga a ako ne radi, barem si pokusao :) SRETNO
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

dragang
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 13:19

Post od dragang »

Postoji li nacin da se sredi slajd, ima lufta oko 1mm ali samo sa leve strane tako da se klima malo dok sa desne strane nema lufta. Ima li mogucnost da se zameni samo slajd(lift) i gde ima da se nabavi i po kojoj ceni ako neko zna.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

dragang, e to jedna velika mana Nokia Slide telefona. Slide se mnogo trosi. Znam da se na N95 moze slide "dotegnuti" ali N96 nisam imao pa ne znam. U svakom slucaju, mozes da radis sta zelis, ali nikad neces postici to da telefon bude kao nov ;(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

dragang
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 13:19

n96

Post od dragang »

Zna li neko gde se moze naci slajd mehanizam za nokiu n96. Moze na p.p. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

dragang, to bi trebao da pitas na podforumu servis i vjerujem da ce ti se tamo neko javiti... Pogledaj u svakom malo bolje opremljenom mobile shop-u!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

Jedno pitanje . Neki dan mi je prijatelju mob poludio, nije ga mogao upalitzi tamo vamo, i uradim mu ja hard reset. Sad je sve uredu, ali , pokusam mu ici na settings u porukama da stavim da idu na Mass memory , ali ne mogu.

u cemu je prob ?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mazzy, ne razumijem bas tvoje pitanje ?! Kako ne mozes idi na settings ?!
Da li je mozda memorijska kartica izvadjena iz nekog drugog telefona pa stavljena u taj telefon ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

Ma ne ... Telefon ima mass memory i memorijuu telefona, karticu nema. I lijepo odem na settings, nadjem tamo gdje da se cuvaju poslane poruke , oznacim mass memory ali vrati me, kao da nisam kliknuo ...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mazzy, izvini ... znam da nema memorijsku karticu, nego kad sam otvorio ovu temu, mislio sam da pise za neki drugi telefon... sorry.
Da li si odradio hard reset ili mozda samo onaj fabricki reset pa da vidis da li ce ista da ti pomogne ?! Vjerujem da je to neki soft problem ! :smutny:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

Heh to i jest caka ... Bio je "crko" , pa sam uradio Hard reset i sad telefon radi okej . Samo to ne mogu da napravim ...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mazzy, jesi li skoro update-ovao software ?! Ako si to uradio, onda bi poslije update-a trebao da odradis hard reset...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori