Nova verzija foruma

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
Odgovori
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od lesa0208 »

Pa lep vam je forum sada samo sto ne mogu da se snadjem tj ne mogu da ispratim sve sto mi ranije bilo lako za pracenje :cry:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od Miškoni »

lesa0208, za par dana će biti kao da je oduvek ovako, ništa se ne brini. :wink:

acamatic, ideja je da se kompletno razdvoje teme u kojima je do sada sve bilo na gomili - aplikacije, navigacija, igre, itd. Baš iz tog razloga su napravljeni odvojeni podforumi, biće više zasebnih tema pa da se ne pravi džumbus na jednom mestu. ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma

Post od Azimuth »

Meni je samo jako cudno sto se Kafana nalazi skroz na dnu. Ono ostalo je ok.
Nego, jeste vi to nesto menjali font? Nekako mi deluje sitniji sada.
A one << i >> gore su toliko male da moram da ciljam misem :P

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od Miškoni »

Azimuth, isti je font, nije menjan, ali jeste malo usitnjena numeracija strana na vrhu zbog onog prelamanja. To još treba da se sredi. Zato imaš u dnu <<>> koje bodu oči! :wink:
A Kafić se spustio malo, nije valjda baš toliko "nisko"? :wink:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nova verzija foruma

Post od snenad »

sviđa mi se novi raspored. naravno trebaće neko vreme za navikavanje
keep the good work

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nova verzija foruma

Post od Lobachewsky »

"vantematske diskusije" je bas sugav naziv nekako. Nije u duhu foruma uopste. Daj svi da smislimo nesto bolje.
I trulo mi je sto kafic ide odmah uz onaj raspad od podforuma proba. Kao da iz kafica osecam smrad tog truleza iz kontejnera. A to mi se uopste ne svidja.

Nesto tipa NO PHONE ZONA
http://www.asgardentertainment.com/imag ... neZone.jpg
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Nova verzija foruma

Post od pelleruma »

Posto je forum o telefonima logicno mi je da prvo idu te teme,a Kafic,kao opustenija tema je dole,sto nije nesto degradirajuce vec nekako logicno.Sto se tice,eventualnog,novog naziva,ako i bude nesto neka bude na srpskom.Nisam neki srbofil,patriota,u stvari je suprotno,a sve produkt svih ovih zadnjih 20 godina koje su uspele da izlizu i pretvore mi u bljak,taj osecaj koji je nekad bio u meni.Znaci ne zbog toga,vec sto mi to ubacivanje stranih reci lici na Gospodju ministarku,Pokondirenu tikvu kada zbog davanju na znacaju sebe,ubacuju se strane reci po svaku cenu.Moze da se zove i OSTALO,RAZNO,O SVEMU SAMO NE O TELEFONU,ili vec kako hocete.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma

Post od sugarcoated_ass »

Onda prevedi u Zona bez telefona. :lol:

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Nova verzija foruma

Post od pelleruma »

Cak se i rimuje-moze!
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma

Post od sugarcoated_ass »

pelleruma, pa valjda sam ja ovde neki stihoslepac! :D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nova verzija foruma

Post od Lobachewsky »

Moze i Zona bez telefona :) A sto se tice kafica, ne smeta mi sto je on na dnu, nego sto je odmah tu podforum proba. Ne znam zasto.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma

Post od Miškoni »

Lobachewsky, hoćeš da ti sakrijem deo "Proba" da ga uopšte ne vidiš? :wink:
Ali ako neko bude nešto bitno probao, ostaćeš uskraćen za informaciju. :D

Hajd' još neki predlog za zonu bez telefona, i meni malo bode oči ono "vantematske diskusije"...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma

Post od miodrage »

Stavis nesto tipa ostalo, razno, blabla... Varijacija je toliko da to nije humano, samo treba odluciti sta :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma

Post od Azimuth »

Meni samo nije jasno zasto uopste postoje "vantematske diskusije" :|
Nekako mi sve to ipak vise prilici za Kafic, "mesto" u kome se i prica o svemu i svacemu.
Ako vec mora da ide to razdvajanje, onda bih pre ocistio ovo sto je sada ostalo u kaficu, pa lepo rastaviti kako temu o GPS-u u odgovarajuce podforume tako i ostale teme.
I onda eventualno napraviti neku "Svastaru" ili sta vec gde ce biti te silne cestitke i pozdravi, pocev od Nove Godine pa preko Bozica, Uskrsa, drzavnih i NGO praznika pa sve do rodjendana.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nova verzija foruma

Post od Lobachewsky »

Miškoni, nemoj da mi sakrijete, ne zelim da zivim u iluziji da je sajt bolji nego sto jeste :D :D :lol: :D Salim se.
Sto se tice naziva "vantematske diskusije", hajde zaista dajte jos neki predlog, ali da ne bude "ostalo", "razno" itd, nego nesto sto daje licni pecat ovom forumu. Recimo, kao sto je to vec radio "kafic". Ima tu smeka.
Dakle, poenta je da bude nesto karakteristicno za nas forum.

Azimuth, ta nova zona bez telefona, ili kako god je na kraju budemo nazvali ce sluziti recimo da pricamo i o drugim gedzetima, za koje je pre vazilo "ovo je sajt o mobilnim telefonima, a ne o... "
Na razne nacine taj podforum moze da zazivi, ipak se mi ovde druzimo 100 godina i imamo poverenje jedni u druge, a mnogima od nas ovo je najomiljeniji forum.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma

Post od Azimuth »

Lobachewsky, pa upravo iz tog razloga i napisah ono gore. Gde ces ako ne u kafani pricati o svemu i svacemu a ne samo na jednu temu? I onda taj podforum prebaciti negde ili ga cak i ostaviti tu gde jeste ali one "vantematske diskusije" preimenovati u nesto drugo. I tu treba neki jednostavan naziv a opet da je specifican za ovaj forum.
Slazem se u svemu ostalom i sa tobom i sa drugima koju su palamudili ovde sa nama na ovu temu :wink:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nova verzija foruma

Post od Vlada Zem »

Moj stav je da ovo isključivo treba biti forum vezan samo za mobilne. Uz neku tu "opušteniju" priču u "Kafiću".
"Proba" i "Vantematske diskusije" da ne postoje uopšte > neke tu bitne teme treba integrisati u "Kafić".
A sam "Kafić" malo pročistiti, recimo mnoge "lepljive" teme mogu da odu u neku "arhivu" pa koga zanima neka čita. Recimo i "Problemi sa servisiranjem telefona u garantnom roku" preseliti u "Servisiranje" i tako pomalo sređivati :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nova verzija foruma

Post od Lobachewsky »

Vlada Zem, ja sam recimo protiv arhiviranja jer bi taj arhivski podforum onda bio jedan veliki buckuris sa svim i svacim.
A offtopic forum mislim da ipak treba da postoji, jer svima nama nekada dodje da se opustimo uz neku levu diskusiju sa ekipom koju znamo 10 godina, a da to nisu mobilni telefoni. I da ne moramo da se opterecujemo da li smo kafic prenatrpali sa previse offtopic tema.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma

Post od miodrage »

Ja se isto slazem sa Lobachewsky-im, jer svi mi imamo, ili zelimo da imamo neke gadgete koji nisu mobilni telefoni ali su usko povezani (razni tableti, ili eto ovaj GMate, na kraju krajeva moze da padne neka rasprava o racunarima i sl - i laptopovi su mobilni uredjaji te spadaju u neku ruku pod MobilniSvet, jel da? :D )
Sto se arhive tice, mislimd a moze da se jedan deo foruma nazove tako, Kanta, Arhiva, itd. Tu bi moderatori mogli da smestaju sve teme koje su neaktivne duze od 6 meseci, ili da neciju neodgovarajucu temu (pitanje nekog clana koje je prezvakano stotinama puta) zveknu tu, i da se takve teme nakon 7-10 dana, ili brisu ili ostavljaju za pretragu.
Takodje, predlog za nase administratore, sto se moderatora tice, iako uglavnom uspevaju da kako-tako srede forum, mogli bi za razlicite delove foruma da zaduze razlicite ljude. Da bude svima lakse, jer ja jako dobro znam sta znaci prelistati 40-50 postova... to je da vristis. A ne interesuje svakoga sve.
Ja konkretno citam malo ovaj Kafic, Operatore, Poredjenje ako ucestvuje "vockica iz Kupertina" ili je nesto i meni interesantno, i Apple i iOS.
Uglavnom sta ce moderator koga zanima Android i mozda Symbian da cita o iOS-u... ili obrnuto. Na taj nacin mislim da bi se uvelo jos vise reda. I pojedinim clanovima takodje da se uvede test pravopisa, jer te baljezgarije mislim da i sami autori potom sa teskom mukom citaju, pitajuci se sta u ovde hteli da kazu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nova verzija foruma

Post od Vlada Zem »

Da, skloniti i lock posebno te "lepljive" - takmičenja, glasanja, čak i wifi hotspots.
"Malo šale" je nepravedno ispala iz kafića, 90% se tu radi o mobilnim telefonima, zanimljiva je. I ponekad neka slika kaže više nego 10 postova.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori