Alcatel OT-995

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Alcatel OT-995

Post od vlada207 »

Slika
Specifikacija

Društvo, ne znam da li ste i koliko upoznati sa ovim telefonom (predstavljen je pre nekih mesec dana ovde na sajtu) a sad se i pojavio kod našeg uvoznika za čini mi se 25 000 RSD. Šta mislite, vredi li ga uzimati ili imate neku bolju preporuku?

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Alcatel OT-995

Post od neogeo »

Vredi ga uzeti svaku paru, ali za manje novaca imaš LG L7 ;)
Iacta Alea Est

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Alcatel OT-995

Post od bestboy »

Можда и вреди 220е али за те паре може да се нађе пуно озбиљнијих модела. Има Алкател још пуно леба да поједе да стигне Лг и Моторолу а камоли Хтц или Самсунг.
Слобода или смрт

zoks77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2012. 11:31
:: alcatel 995

Re: Alcatel OT-995

Post od zoks77 »

bestboy Silno gresis Alcatel je proizvodio telefone kada te sto si nabrajao nisu ni postojali i to sto su Alcatel proizvodili mnogo dobre telefone ajde samo jedam model mi kazi od bilo kog proizvodjaca koje si nabrojao za 215 evra a da je slicnih karakteristika i jos nesto alcatel ima dobre modele ali nema ko da ih uveze !!!
Ovaj telefon je zaista mnogo dobar ja sam pre ovog koristio Samsung I9000 Galaxy S 8GB i HTC Desire HD i onda sam uzeo Alcatel OT 995 mnogo je bolji o Samsunga brzi i ne baguje a HTC tu je negde sa st o ima bolju kameru i to je sve a Alcatel je pokazao i dokazao da moze da se napravi dobar i jeftin telefon ja sam svoj uzeo u Palma Novi u Italiji i platio sam ga 195 evra nov sa tri godine garancije !!!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel OT-995

Post od sugarcoated_ass »

Nije ni ovaj bas jeftin... Malo sam pregledao i raspitao se za cene i oko 30 tisuca je. :|

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Alcatel OT-995

Post od bestboy »

zoks77
Не може тако да се гледа на ствари, ни да се пореде мобилни из једног времена који су имали могућност позива, порука и полифоних мелодија, са мобиним из садашњости где је основна функција телефона само једна од стотину могућности.
То да су С и ХД баговали у односу на Алкател могу да се окриве почетне верзије софтвера (2.1 и 2.2) или још доста корисничких фактора. :)
За 215е може да се купи нов Галакси В или С+, Оптимус 2х или 3д (+10е), Хтц Ван В...
Оно што је јако добро је та гаранција коју си добио, коју је у Србији скоро немогуће добити ни за један мобилни у целој понуди.
Слобода или смрт

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel OT-995

Post od sugarcoated_ass »

Galaxy S+ cca 260e sa garancijom i to "legalnom"... Gde ces bolju ponudu? :D

zoks77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2012. 11:31
:: alcatel 995

Re: Alcatel OT-995

Post od zoks77 »

bestboy Sada se delimicno slazem sa tobom je si donegle u pravu ili sve je stvar ukusa i principa ja sam alcatel uzeo jer je bio jeftin i tri godine garancije !!!

zoks77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2012. 11:31
:: alcatel 995

Re: Alcatel OT-995

Post od zoks77 »

psyhound Po cemu je bolji taj Galaksi ako nije tajna,to sto ima 8 gb interne memorije,to je smesno i opet je to skuplje 45 evra to jest meni 65 evra jer sam ga ja platio 195 evra.Ja stvarno nemam nista protiv Samsunga,Htc.Motorole itd.Nego jednostavno preteruju sa cenama pouzdano znam da kada napravi Samsung S2 njih proizvodnja i svi troskovi izadju na 160eva po komadu a za koliko se prodaju isti taj telefon sam ja video u Palma Novi za 380 evra nov sa tri godine garancije i zato necu da kupujem te telefone,meni ne treba telefon da bi se kurcio kako imam ovaj ili onaj telefon meni ovaj zavrsava posao zato sam ga i uzeo za e-mail za net jer ima ogroman displej BEZ UVREDE !!!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel OT-995

Post od sugarcoated_ass »

zoks77, vidi, ja ne znam gde si ga ti nasao za 215 ili cak za 195 jer svud sam nalazio cene od 260 do 300e za OT-995... Naravno da bih pre onda dao 260e za SGS+. Ok, isti je cipset, CPU i GPU, ali je na SGS+ bolji ekran, ima gorilla glass, lepa kolicina interne memorije, jaca baterija i jos neke dodatne stvarcice... Jedina prednost OT-995 je blic na kameri. Jos sto bih naveo kao prednost SGS+ je veca zajednica i podrska nego za Alcatel.

U svakom slucaju - Poredjenje

zoks77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2012. 11:31
:: alcatel 995

Re: Alcatel OT-995

Post od zoks77 »

psyhound U T-C Uscu imas OT-995 za 215e sigurno znam jer mi drugar tamo radi.
To sto si nabrojio bolji ekran veruj mi da se to nevidi i ne primecuje to je marketicki trik kojim se sluze da uzimaji pare narodu opet ti kazem to je mnogo velika cena za te telefone realno ti telefoni treba da kostaju u vrh glave 180 evra i to im je realna cena e sada je drugo sto mi nemamo zakon da stiti prava potrosaca i da se ogranici marza i zaradu prodavcima nego mogu da nam diktiraju cene kako oni hoce pa zato su cene telefona ovako velike.Ja cesto sam na poslovnim putovanjima i seminirima po Evropi i odlicno znam cene tih telefona !!!

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Alcatel OT-995

Post od d27 »

zoks77, a koja to zemlja ima zakone koji teraju prodavce da prodaju telefone po proizvodnim cenama :?

off: po stilu pisanja dosta potsecas na jednog clana foruma koji ima s2 :)
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Alcatel OT-995

Post od PetarI »

Незнам да ли неко од Вас горе потписаних поседује овај модел телефона,стога ћу питати овако било кога.Жестоко се двоумим да узмем овај модел преко Випа.Једна ствар ми страшно смета код андроида,а то је трајање батерије,стога да ли неко стварно зна колико може да издржи? :D батерија...

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Alcatel OT-995

Post od Zligor »

OK model ali za njega ne bi dao vise od 160e. najveca mana je video zapis :o
http://www.youtube.com/watch?v=xWgp6KoZq4w

zoks77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2012. 11:31
:: alcatel 995

Re: Alcatel OT-995

Post od zoks77 »

D27 Ja koliko znam nisam napisao da teraju prodavce da prodaju po proizvodnim cenama ili ne znas da citas ili si to pogresno protumacio ???
PetarI Ja ovaj telefon imam dosta dugo da mogu da ti kazem da ovaj telefon trosi bateriju kao i svaki android,baterija moze da ti traje maksimalno dva dana !!!
Zligor Ovo sto je postavljeno,taj ili ne zna da koristi kameru ovog telefona ili nije u podesavanjima podesio na 720p jer je nemoguce da je ovako los snimak,ja licno koristim taj telefon i odlicno znam kakva mu je kamera

miki21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 17:40

Re: Alcatel OT-995

Post od miki21 »

Evo ja da se javim iako malo postujuem, jer sam uzeo telefon za devojku, koja je inace odusevljena njime. Ne znam sme li se ovde pisati a da ne bude reklama, ali sam ga ja uzeo u Emmi-ju na Senjaku za 205 eura nov, sa garancijom dve godine.

Pre toga cu iskomentarisati pa ko god se ljutio, da se usudjujem da primetim da su se ljudi jako razmazili kada komentarisu cene android mobilnih telefona, a to je dobrim delom uzrokovano ogromnim padom cena i bumom android telefona. Podseticu da govorimo o mocnom pocket racunaru, mobilnom, hd kameri i fotoaparatu i uredjaju za navigaciju i to sve u jednom uredjaju a to odvojeno kosta podosta, pa sad vi vidite da li su realne tvrdnje da ovo treba da kosta manje i tome slicno.

Ovde govorimo o kupovini da kada udjete u radnju i date novac za telefon koji ste rezervisali on vas ceka u radnji u boji koja vam odgovara i dobijete racun i garanciju. I opet, ne pricamo o stricu ili bratu koji je uzeo telefon u Austriji ili Grckoj na jeftinu ugovornu obavezu ili pay as you go telefon i to uzimamo kao argument da treba da toliko kosta u prodavnici kod nas. Uvek moze jeftinije, postoje naravno varijante LG 2X, te HTC, Galaxy S2, ali njih treba juiti po oglasima, sumnjivog porkela, garancije i sa mnogo stresa.

To po meni argument nije. A drugo, poredeci kako ovo radi apsolutno ne vidim potrebe davati pare za skuplje sem ako ne patite od sindroma brendiranog telefona, a to je uglavnom skod nas lucaj. To, kvalitet izrade, te oni su ovakvi i onakvi, nikad nece prismrdeti drugima, svaka cast, ali mislim da cu biti mnogo srecniji da dam svoje pare pametno a kome je do brenda stalo neka kupuje sta hoce. Za mene odnosno devojku ovo radi sve sto smo trazili kako smo trazili i neka radi 2 godine u garancji i puna kapa.

Imam Galaxy S i u poredjenu sa ovim jedinu prednost dajem AMOLED ekranu i Gorilla Glass staklu i mozda kvalitetu video snimka, za sve ostalo dajem prednost Alkatelu.

Veci ekran, brzi procesor i bolji odziv, ekran sasvim solidan, na izgled lep kao Ajfon, i ono najbiitnije imate HDMI port u koji direktno ide kabal bez potrebe da kupujete dodatno onaj adapter kao za Galaxy S2 ili HTC One. Takodje ima blic lampu i prave slike u mraku koje su upotrebljive.

Galaxy S plus koji je neko predlozio gore nema blic i nema HDMI i kako rekoh, ekran je znacajno manji. Samim ti m ni cenu mu ne komentarisem.

Milsim i da je ovo jedini telefon u ovom cenovnom rangu i ove snage koji ima prednju kameru sto je neophodno ako koristitte video poziv na skajpu. Meni je to bilo preko potrebno.

U istom cennovnom rangu HDMI ima Sony xperia Neo V ali je ekran samo 3.5 inca.


Tako da, moja preporuka za telefon i iskreno bih voleo da se prestane sa flejmom da su ovakve stvari losa kupovina, telefon je zaistaia izuzetan za te pare i iskreno, licno moje misljenje, jer imam odavno kvalitetan android telefon jako dugo za koji mi nikad nije nedostalo snage cak ni u igrama (sad igram shadow gun i Nova 2 bez ikakvih problema a fon je 1Ghz, dok je Alkatel cak 1.4), mislim da su performanse sasvim adekvatne. Svaki telefon pocne da grca kada da pretovarite aplikacijama i glupostima. S tim u vezi, ni memorija nije bitna stavka, jer su kartce jeftine, a ja cak ni ne koristim internu memoriju na Galxy S vec eksternih 16 gb.

Da sada imam para za bacanje, iz cefa bih uzeo umesto ovoga HTC ONE X illi Samsung GALAXY 3 a sve ispod toga, prema ovome sto telefon radi je po meni bacanje para, i pri tome pricam o upotrebnoj vredosti telefona i tome za sta cete ga koristiti a ako na to gledate malo drugacije pa vam je bitno da na maski pise Samsung ili HTC i mislite da dva procesora i Gorilla glass vrede po sto eura vise, samo napred.


Pozdrav!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Alcatel OT-995

Post od Chobby88 »

Naravno da vredi,bar sam se ja namenjao telefona pa mogu da pricam o tome.Druze uvek je bilo koliko para-toliko muzike,tako je i sa telefonima.Verujem da je telefon dobar,ali ne treba ga dizati u nebesa.Telefon se kupuje po sopstvenim potrebama pa tako nekome treba dual nekome quad procesor,nekome jaca grafika,veci ili manji ekran.

miki21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 17:40

Re: Alcatel OT-995

Post od miki21 »

Naravno.

Ne bih ni komentarisao da telefon nisam licno probao,a po meni pametna kupovina znaci sto vise dobiti za novac koji se daje.

4.3 inca ekran,2 kamere,brz procesor,blic,direktan HDMI izlaz,2.3 verzija androida sa skorim zvanicnim azuriranjem na ICS,i za sve to traziti da kosta 160 evra?

Ajmo malo realnosti,ljudi.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Alcatel OT-995

Post od PetarI »

Постоји ли могућност да ми неко објасни разлику између Алкатела ОТ-991 и овде наведеног ОТ-995,да ли су то тазличити модели(овај 991 немогу наћи на сајтовима а тврдња је да Вип продаје тај модел).Колико видим све позитивно на рачун 995...Поздрав свима.

miki21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 17:40

Re: Alcatel OT-995

Post od miki21 »

Evo ti poredjenje sa GSM arene


http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=4661

Koliko ja vidim , razlika je velika: rezolucija, broj boja, nedostatak prednje kamere, memorija....

Odgovori